Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372381 puta)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1020 u: Studeni 09, 2020, 12:48:48 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj naučne fantastike tek skoro sam odgledao Battlestar Galacticu i moram reći da sam propustio pravi dragulj ovog žanra.
Serija je ostavila takav utisak na mene da je sada ubrajam u jednu od najboljih, ako ne i najbolju televizijsku seriju na svojoj top listi.

Gledao sam Raised by Wolves koja me nije ostavila ravnodušnim, te se radujem drugoj sezoni.

Repriziram kultnu seriju LOST. Kao i vino, kako stari, sve je bolja.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1021 u: Studeni 11, 2020, 13:53:52 poslijepodne »
Odgledao prve dvije od ukupno četiri epizode serije Roadkill. Izvrsna britanska politička serija sa maestralnim Hugh Lauriem kao ministrom pravosuđa. Tko je volio seriju House of cards, svidjet će mu se i ova serija, s time da mi je ovo i bolje jer nije razvučeno.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1022 u: Studeni 14, 2020, 15:24:45 poslijepodne »
MYSTERY ROAD
https://www.imdb.com/title/tt7298596/?ref_=nv_sr_srsg_2

Dve sezone od po 6 epizoda, zanimljiv zaplet  i fantastične lokacije/predeli (Australija je jedna stvarno divna), gluma mi je nekako upitna, posebno kod glavnog glumca (Aaron Pedersen), kao da mu nedostaje neka izražajnost u dijalozima, neka mimika lica, ali zato Judy Davis to sve nadoknađuje u svom repertoaru ... tek sam na pola prve sezone, pa ću videti kako će sve to skupa do kraja izgledati

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1023 u: Studeni 14, 2020, 18:31:51 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj naučne fantastike tek skoro sam odgledao Battlestar Galacticu i moram reći da sam propustio pravi dragulj ovog žanra.
Serija je ostavila takav utisak na mene da je sada ubrajam u jednu od najboljih, ako ne i najbolju televizijsku seriju na svojoj top listi.

Tek sam odgledao 1. sezonu, nisam prije stigao  :smfor (24): Meni se sviđa kako su je napravili, pogotovo nakon onog debakla iz 1980. :smfor (19):

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1024 u: Studeni 15, 2020, 14:44:15 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj naučne fantastike tek skoro sam odgledao Battlestar Galacticu i moram reći da sam propustio pravi dragulj ovog žanra.
Serija je ostavila takav utisak na mene da je sada ubrajam u jednu od najboljih, ako ne i najbolju televizijsku seriju na svojoj top listi.

Tek sam odgledao 1. sezonu, nisam prije stigao  :smfor (24): Meni se sviđa kako su je napravili, pogotovo nakon onog debakla iz 1980. :smfor (19):

Da, apostrofiraju ljudsku dramu i psihologiju likova, pa je u tom smislu više drama odevena u ruho naučne fantastike. Sve svemu, meni se dopalo kako su zaokružili čitavu priču, likovi su živi, sa svim manama i vrlinama, a muzika Bera Mekririja ovoj seriji daje posebnu atmosferu koja se ne zaboravlja. Naučno-fantastični element serije je veoma čudan (upotrebio bih engleski izraz uncanny) i upravo me me je to u velikoj meri teralo da je odgledam do kraja; prepliću se tu svakakvi filozofski, religijski i psihološki koncepti, ali ne u meri da sve to seriju uguši i pretvori je u nekakav filozofski traktat. Ona je pop SF serija skrojena na ozbiljan i zabavan način, sa dosta akcije, drame i misterije. Kao što je i sam tvorac serije Ronald D. Mur rekao, "reč je o naturalističkoj naučnoj fantastici, o novom pristupu žanru čija je namera da iz naziva "spejs-opera" ukloni "operu" i stvori nešto utemeljenije u realnosti."

Koliko su uspeli u tome na gledaocima je da prosude. Lepo je neko rekao, ova serija se ili obožava ili prezire, nema sredine.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1025 u: Studeni 15, 2020, 21:49:47 poslijepodne »

Počela sam da gledam mini-seriju (10 epizoda ) koja prikazuje istinit događaj koji se desio 2014. godine i koji je ponovo razbuktao tenziju između Izraelaca i Palestinaca ,  Our Boys.

https://www.imdb.com/title/tt10517426/

Baš me zanima kako je on predstavljen od strane autora serije  (tri Izraelca i jedan Palestinac) ali verujem, na osnovu ocene na imdb, verodostojno (prva epizoda mi je bila baš dobra,potpuno mi je dočarala atmosferu Jerusalima- nisam znala da i dan danas religija toliko dominira u životu Jevreja).

Odgledao sam seriju po Vašoj preporuci. Serija je odlična, dugo nisam gledao nešto tako dobro. Gluma je vrhunska, svi likovi su prikazani sa više strana. Hvala za preporuku.

Offline divxman

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1026 u: Studeni 17, 2020, 16:46:12 poslijepodne »
Trenutno pratim workin moms i luficer

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1027 u: Studeni 18, 2020, 09:14:07 prijepodne »
MYSTERY ROAD
https://www.imdb.com/title/tt7298596/?ref_=nv_sr_srsg_2

Dve sezone od po 6 epizoda, zanimljiv zaplet  i fantastične lokacije/predeli (Australija je jedna stvarno divna), gluma mi je nekako upitna, posebno kod glavnog glumca (Aaron Pedersen), kao da mu nedostaje neka izražajnost u dijalozima, neka mimika lica, ali zato Judy Davis to sve nadoknađuje u svom repertoaru ... tek sam na pola prve sezone, pa ću videti kako će sve to skupa do kraja izgledati

odgledah do kraja 1. sezonu kojom se završila priča, i sam rasplet nije bio loš, ali sam odustao od gledanja 2. sezone jer mi je gluma A. Pedersena stvarno neprihvatljiva  :smfor (9):

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1028 u: Studeni 18, 2020, 10:15:27 prijepodne »
Pozdrav
juče završio gledanje serije - House of Sadam -  https://www.imdb.com/title/tt0936453/
Odlična produkcija HBO+BBC, radnja kreće od dolaska Sadama na vlast i prati njegov život i njegove porodice pa sve do dolaska Amerikanaca
u Irak i hapšenje Sadama i njegovo pogubljenje.
Odlična serija, sa odličnom glumačkom ekipom, pogledajte.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1029 u: Studeni 19, 2020, 14:36:57 poslijepodne »
Odgledao netflixovu španjolsku seriju Someone has to die i bome mi je bila prijatno iznenađenje. Radi se o trodjelnoj seriji za Frankove diktature koja započinje povratkom sina iz Mexica u velikašku španjolsku obitelj. Riječ je o drami sa Tarantinovskim krajem. Ocjena 8/10

Offline Mare1006

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Cro
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1030 u: Studeni 19, 2020, 19:23:37 poslijepodne »
Manifest, druga sezona. Serija je dosta zanimljiva... Dobri glumci

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1031 u: Studeni 21, 2020, 09:33:42 prijepodne »
pogledao https://www.imdb.com/title/tt10048342/ , atraktivno, glavna glumica nosi sve... dosta se toga navlači, ponekad tanko... atmosferično i sjajno producirano... ipak zabavno, ništa više...

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1032 u: Studeni 26, 2020, 14:50:05 poslijepodne »
THE UNDOING
https://www.imdb.com/title/tt8134470/?ref_=nv_sr_srsg_0

Zanimljiv triler, Nicole Kidman & Hugh Grant, ali su mi njih dvoje svako na svoj način pojavno neobični - NK je toliko "utegnuta i našpanova" u licu da je neverovatno pa u nekim sekvencama zasmeta za gledanje (outfit joj je fenomenalan), a HG mi nije nikako za dodeljenu mu ulogu, šteta ali nije drama za njega, posebno ne ovakav tip psiho drame ... tu je i uvek dobri Donald Sutherland (sve svoje godine stoički nosi i podnosi)  (y)

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1033 u: Studeni 26, 2020, 15:52:27 poslijepodne »
Ja čekam da se završi sezona pa da sve izbindžujem za dan.  ;D

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1034 u: Studeni 26, 2020, 18:44:12 poslijepodne »
THE UNDOING
https://www.imdb.com/title/tt8134470/?ref_=nv_sr_srsg_0

Zanimljiv triler, Nicole Kidman & Hugh Grant, ali su mi njih dvoje svako na svoj način pojavno neobični - NK je toliko "utegnuta i našpanova" u licu da je neverovatno pa u nekim sekvencama zasmeta za gledanje (outfit joj je fenomenalan), a HG mi nije nikako za dodeljenu mu ulogu, šteta ali nije drama za njega, posebno ne ovakav tip psiho drame ... tu je i uvek dobri Donald Sutherland (sve svoje godine stoički nosi i podnosi)  (y)

Meni se sviđa kako se HG snašao,a Donald je legenda...
Spoiler: prikaži
 scena kad je posetio direktora škole ...  ;D ;D ;D ;D 

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1035 u: Studeni 26, 2020, 18:58:59 poslijepodne »
Odgledah drugu sezonu Drzavnog sluzbenika i odusevila sam se,ne znam ko je bolji od glumaca,dal je bolja radnja,stvarno odavno nisam bolju domacu seriju gledala.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1036 u: Studeni 26, 2020, 21:39:15 poslijepodne »
THE UNDOING
https://www.imdb.com/title/tt8134470/?ref_=nv_sr_srsg_0

Zanimljiv triler, Nicole Kidman & Hugh Grant, ali su mi njih dvoje svako na svoj način pojavno neobični - NK je toliko "utegnuta i našpanova" u licu da je neverovatno pa u nekim sekvencama zasmeta za gledanje (outfit joj je fenomenalan), a HG mi nije nikako za dodeljenu mu ulogu, šteta ali nije drama za njega, posebno ne ovakav tip psiho drame ... tu je i uvek dobri Donald Sutherland (sve svoje godine stoički nosi i podnosi)  (y)
Ja čekam da se završi sezona pa da sve izbindžujem za dan.  ;D
Meni se sviđa kako se HG snašao,a Donald je legenda...
Spoiler: prikaži
 scena kad je posetio direktora škole ...  ;D ;D ;D ;D 

pogledao sam prve tri, taman ću malo čekati do Ponedjeljka ;D, meni je baš odlična.. H. Granta nisam dugo gledao, baš je ostario.. porculanska lutka Kidmanica, valjda jedino još samo očima može micati koliko je nategnuta..
Spoiler: prikaži
pa su odlučili istaknuti vrline ;D onim krupnim kadrovima krvavih očiju
... ali nastranu sve, odlična radnja, scenarij... nije presporo, taman ubace twist svaki puta kad treba, više nego zadovoljan, do sada

Offline zap666

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: UE
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1037 u: Studeni 30, 2020, 17:03:45 poslijepodne »
Undoing

Odgledao slucajno jednu epizodu na HBO i posto nisanm znao koja je resio da sacekm sve da izadju pa da odledam odjednom ali i ta jedna je bil vise nego dovoljno da shvatim da treba obratiti paznu. Juce je bila zadnja ako dobro pratim

upravo odgledao dokumentarnu Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

https://www.imdb.com/title/tt11318602/

vredi pogledati ko nije  :smfor (26):

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1038 u: Studeni 30, 2020, 22:10:50 poslijepodne »

Što se tiče Undoing - mene je Hugh Grant oduševio i baš mi je drago što je pokazao da nije samo za romantične komedije.

Biljo, kad krećeš sa gledanjem?  ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1039 u: Studeni 30, 2020, 22:29:05 poslijepodne »
Ovih dana, javiću utiske obavezno.  ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1040 u: Prosinac 01, 2020, 11:43:28 prijepodne »
auu, baš su je dobro završili.. u početku što se činilo kao pomalo nesretan casting, na kraju se ispostavilo kao prednost...
Spoiler: prikaži
bio je dličan HG taman da izgleda ono što i je, skriveni luđak.. cijelo vrijeme pomalo hladan, bez emocija, kao da se pretvara da je nešto što nije..lako se moglo pripisati glumi, na kraju sve sjelo na svoje mjesto

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1041 u: Prosinac 03, 2020, 10:18:11 prijepodne »
Odgledao seriju - The undoing - u jednom dahu, i ne mogu a da ne dam duži komentar
Obožavam ovaj žanr. Ali ne mogu a da ne prokomentarišem Nicole Kidman. Ja sam toliko oduševljen njenim outfitima u seriji; svi kaputi i mantili, bluze, ona haljina sa aukcije  ona je toliko to dobro sve iznela, neverovatnu harizmu poseduje. Prelep je. Na stranu njena nenormalna zategnutost u licu i botox... i pored toga mi je divna. Pozitivno sam iznenađen Hju Grantom, kog pamtim iz nekih tralala uloga. U jednom trenutku sam pročitao da je odustao od glume jer ga to više ne ispunjava... Drago mi je da je uloga otišla baš njemu. 

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1042 u: Prosinac 04, 2020, 10:24:07 prijepodne »
FBI, FBI:Most Wanted, S.W.A.T, Lincoln Rhyme: Hunt for the Bone Collector, Narcos, El Candidato... ovo sam gledao u poslednjih nekoliko meseci.

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1043 u: Prosinac 04, 2020, 22:48:53 poslijepodne »
Upravo zavrsila svih pet sezona francuske spijunske serije Les bureau des legendes, i iako nisam ljubitelj francuske kinematografije, odusevljena sam. Inace volim kad promasim neku dobru seriju pa je otkrijem kad je vec emitovano nekoliko sezona, pa mogu da gutam dok mi oci ne iscure.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1044 u: Prosinac 05, 2020, 19:03:27 poslijepodne »
Upravo zavrsila svih pet sezona francuske spijunske serije Les bureau des legendes, i iako nisam ljubitelj francuske kinematografije, odusevljena sam. Inace volim kad promasim neku dobru seriju pa je otkrijem kad je vec emitovano nekoliko sezona, pa mogu da gutam dok mi oci ne iscure.
Steta sto nisi ljubitelj Francuza,inace bih ti rekla da obavezno pogledas Engrenages i Braquo to su dve fantasticne krimi serije,a Francuzi su sto se mene tice zakon.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1045 u: Prosinac 06, 2020, 09:32:40 prijepodne »
Skoro zavrsio seriju Patria, https://www.imdb.com/title/tt6625730, osam epizoda....odlicna spanska serija,radnja je smestena u mali gradic u Baskiji,gde se uporedo preplicu dogadjaji iz sadasnjosti i proslosti dve porodice,starosedeoci,pri cemu je sin jedne porodice aktivista ETA organizacije,koju Spanska vlada smatra teroristickom,i koja se bori za nezavisnost Baskije od Spanije.....odlicna serija,vredi pogledati.....

Takodje,gledam i seriju Six feet under, https://www.imdb.com/title/tt0248654,pet sezona,63e ....crni humor,o porodici koja poseduje firmu ya organizovanje sahrana i bdenja....i,glava porodice umire,a dva sina,sa majkom preuzimaju posao...takodje,tu je i cerka,tinedzerka,u svome svetu...a jedan od sinova je deklarisani gey....svaka epizoda je jedan smrtni slucaj,i sve sto onda predhodi do sahrane pokojnika,pri cemu se kroz svaku epizodu provlace njihovi svakodnevni zivoti....dobro je za gledanje...

Odgledao drugu sezonu Drzavnog sluzbenika....dobra je....a,koliko sam procitao,sprema se treca sezona.....

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1046 u: Prosinac 06, 2020, 15:15:19 poslijepodne »
Negde sam na pola domace serija Mocvara,nije me se nesto dojmila,ali cu je odgledati do kraja.Nije mi ni Bogdan bas nesto odglumio,za razliku od Vuka Kostica.Njemu bas leze ovi krimi likovi.Cekam ove Hrvatske serije Dar-mar i Blago nama da se zavrse pa da natenane odgledam cele sezone.Ako budu kao Kud puklo da puklo i Granica slatko cu se odmoriti i nasmejati,malo mi dosta teskih serija i filmova.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1047 u: Prosinac 06, 2020, 21:38:17 poslijepodne »
Žena i ja krenuli s Hannibalom i već 5 epizoda pogledali za sad. Jako zanimljivo s obzirom da se odmah znaju neke stvari.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1048 u: Prosinac 06, 2020, 22:56:42 poslijepodne »
Ja sam ova dva dana vikenda gledala The Undoing. Složila bih se sa Eadnpom u vezi s Hjuom Grantom: odličan izbor.
Spoiler: prikaži
Tokom prvih pet epizoda nisam mogla da se odlučim da li stvarno loše glumi ili se loše pretvara da je nevin, tako da me kraj nije mnogo iznenadio. Nikol mi je bila standardno dobra, ali Donald je fenomenalan.  S obzirom da je u pitanju mini serija, vredi odvojiti šest sati i pogledati je.  :smfor (26):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1049 u: Prosinac 07, 2020, 00:20:32 prijepodne »
Uzeo da gledam ove zombije World beyond e4 e5