Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 888162 puta)

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Filmovi
« Odgovori #2340 u: Veljača 11, 2020, 12:30:59 poslijepodne »
Odgledao sam "Parasite". pa pročitao sve postove na forumu u kojima se film spominje. Imam nekoliko dilema u vezi filma:
1. Da li je realno toliko superioran da zaslužuje "202 wins and 183 nominations"(IMDb), od kojih 4 oskara i zlatnu palmu u Kanu, ili to pomalo govori i o nivou kvaliteta filmova u 2019. godini?
2. Da li od južnokorejske kinematografije očekujemo malo (ili ništa), pa je "Parasite" prijatno iznenadio one koji odlučuju o nagradama, te ih pokupio mnoštvo?
3. Da li ćemo se ovog filma sećati za desetak godina, ili će pasti u zaborav kao još neki?
Šta milslite?

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2341 u: Veljača 11, 2020, 14:37:23 poslijepodne »
1. Da,zaslužuje,a po meni je 2019. bila dobra godina, što se tiče kvaliteta filmova.
2. Njihova kinematografija je u neverovatnom usponu..samo ljudi treba da počnu da je "konzumiraju" kako bi to uvideli.
3. Ja sigurno hoću.  ;D

Spoiler: prikaži
detalj kao npr.miris koja ta porodica ima je neverovatno genijalan, to nije samo poveznica u filmu već govori mnogo više,ukazuje na razne socijalne probleme...


Film nije samo originalan, sjajno izrežiran, zabavan ( i to u velikoj meri)  nego i poprilično socijalno angažovan ...kompletan, pravo filmsko umetničko ostvarenje.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2342 u: Veljača 12, 2020, 01:24:09 prijepodne »
Evo jedna preporuka odlicna od mene,film je radjen po istinitom dogadjaju pa ko voli takve preporucujem da pogleda Mine 9 iz 2019 godine.Odlican film o rudarima koji su zarobljeni i koji rade jedan od najgorih poslova na svetu kako bi prehranili svoje porodine.Tuzno ali istinito.Uzivajte ja sam svaku sekundu uzivao....

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2343 u: Veljača 13, 2020, 10:46:24 prijepodne »
Zeljno iscekujem film "Fantasy Island", prica mi deluje zanimljivo, volim avanture, sa elementima horrora, to je ustvari adampacija tv show-a iz sedamdesetih godina... Izlazi 14.februara...

https://www.imdb.com/title/tt0983946/


Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Filmovi
« Odgovori #2344 u: Veljača 13, 2020, 12:18:21 poslijepodne »
Film nije samo originalan, sjajno izrežiran, zabavan ( i to u velikoj meri)  nego i poprilično socijalno angažovan ...kompletan, pravo filmsko umetničko ostvarenje.

Jeste pročitali ovo: https://pescanik.net/ko-radi-u-svetu-parazita/ ?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2345 u: Veljača 14, 2020, 09:14:12 prijepodne »
Color Out of Space
https://www.imdb.com/title/tt5073642/
nestvarno los film. cak ne spada ni u onu kategoriju toliko los da je must see.
nagledao sam se svega i svacega, naidje mi period kad sam npr. u faund futidz modu pa opalim 10ak tih idiotarija bez obzira koliko su losi, a zna se da je ff zanr veteran level uzasnih filmova - cas izuzecima.
nije mi trebala ova paralela ali ono, cisto da pojasnim da mogu da svarim dosta toga neprobavljivog i da mi ne bude lose  ;D ali ovo...
ovo je sasvim drugi nivo, po meni, postavili su neke nedostizne standarde.
i ne, nije nikolas mrceni nista kriv, on je to sto jeste, od njega znas sta mozes ocekivat i tu nema mjesta ljutnji ili razocaranju.
znaci film je toliko nekonstantan, pati od takvih rupetina u scenariju koji je sam po sebi sramotan. uzasan izbor glumaca, ma za glavu sam se vatao. kakve reakcije likovi imaju na stravicna desavanja oko sebe... neshvatljivo.
gomila scena sa bezrazloznim dranjem jednih na druge u svakoj komunikaciji radi postizanja nekog efekta napetosti, to mi zaisto oci nijesu vidjele. bas sam se iscudjavao.
u startu sam pesimista po pitanju lavkraftovih ekranizacija jer je njegova djela gotovo nemoguce prenijet na tv, ima izuzetaka ali i jakih razloga zasto velika imena nece da se rvaju sa njegovom ostavstinom, jer taj suludi svijet iz njegovih prica moze samo da izazove kontraefekat i lavinu nezadovoljstva horde fanova. i zato, sjedi dje si, ne diraj nista.
njemci su sa vidljivo manjim budzetom odradili die farbe koji je ispao sasvim prihvatljiv i gledljiv film, cak su i prenijeli dio te teske atmosfere iz novele, ali su bili i studiozni i pazljivi, i nijesu pametovali ka ove budaletine sto su mislile da ce orgijom spesl efekata uspjet sto mnogi nijesu.
ova sramna americka verzija je inace kriticki bas prihvacena, zasto, kako... nidje veze...
hauarde filipse... dobro je sto nikad neces vidjet ovo.



c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2346 u: Veljača 14, 2020, 12:26:43 poslijepodne »
eto, ako kome sto znaci...


i jos jedan, od studija a24  ;D, prepoznao bih njihov stil i da ne vidim logo. djeluje asterovski.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2347 u: Veljača 14, 2020, 14:21:05 poslijepodne »
Ovaj Batman to je valjda samo prezentacija kostima :smfor (9):
 ;D Green Knight je baš podsjetio na Midsommar, ne izgleda loše, vidim to je radio redatelj Ghost Storyja, koji nije bio loš, na prvi pogled čini se OK.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2348 u: Veljača 14, 2020, 17:50:16 poslijepodne »
@Midsommar
jes, odma mi je pao nam  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2349 u: Veljača 14, 2020, 18:17:03 poslijepodne »
Color Out of Space
https://www.imdb.com/title/tt5073642/
nestvarno los film.
...
njemci su sa vidljivo manjim budzetom odradili die farbe koji je ispao sasvim prihvatljiv i gledljiv film, cak su i prenijeli dio te teske atmosfere iz novele, ali su bili i studiozni i pazljivi, i nijesu pametovali ka ove budaletine sto su mislile da ce orgijom spesl efekata uspjet sto mnogi nijesu.
Ja ti se čudim što si ga pogledao, meni je to bilo odmah na "odstrel" listi i to ne zbog Cagea nego zbog očigledne želje za mužnjom para preko Lovecrafta koji se svake godine iznova okreće u grobu.
Nije ni prva niti će biti zadnja adaptacija i slažem se da ako već neko hoće provjeriti kako to na filmu izgleda bolje nek potraži starije verzije (ima ih 5-6, nije samo ta švapska).

Uzgled budi rečeno i još nešto. Donnie Darko. Film s kojim su mi se prijatelji i poznanici popeli na vrh glave, smeće da ne može biti veće, precijenjeno do zla boga, meni najgori film ikad koji sam pogledao, čak mi je gori od Dracula 3000 koji barem ima poantu (trolanje publike).
Pa iz jednog random imdb rivjua za ovaj novi color out of space:
https://www.imdb.com/review/rw5446609/?ref_=tt_urv
Citat:
The movie reminds me of Donnie Darko in the sense that if I had seen this when I was an 18 year old stoner, there's a good chance I would have found it really profound and would have convinced myself there was a lot more to take from it.
Da nisam davno prekrižio gledanje, nakon coe i ovoga, bih. Osim ako se nekad ne nadimim toliko da ne znam za sebe.

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2350 u: Veljača 17, 2020, 22:02:56 poslijepodne »
Utisak o filmu: ,,On the wings of eagles” 2016,prvo sto mi se svidelo film je po istinitom dogadjaju,radnja je smestena u vreme rata Kine i Japana 1940tih. Prepricava se zivot i zalaganje nagradjivanog atleticara i profesora Erika Lidela,koji se odvaja od porodice da bi pomagao Japancima,a i tu zadesenim Amerikancima u ratu,gde zavrsava u logoru sa njima. Prica je vrlo inspirativna,plus je istinita. Jedino sto mi se nije dopala glupa nekih od japanaca :D Ko voli istinite price ima preporuku od mene za ovaj film! Pisite vase utiske :) Srdacan pozdrav!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2351 u: Veljača 17, 2020, 22:59:53 poslijepodne »
adenozintrifosfat,taj film sam i ja neki dan odgledao i meni se svideo jer ja obozavam po istinitom dogadjaju,znam i bolje filmove nisam bas bas odusevljen ali moze se pogledati.Malo je tuzan ali dobro.Takodje moje preporuke za pogledati. Prijatno vece  :bear3:

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2352 u: Veljača 20, 2020, 10:00:13 prijepodne »
Preporuka:
"A Rainy Day in New York",
zadnji film od Woody Allen-a,
fina romanticna komedija,
karakteristicna za Woody Allen-a,
simpaticni glumci, nevina prica,
ko voli opustene filmove, sa naglaskom na medjuljudske odnose.....

https://www.imdb.com/title/tt7139936/


Odlican italijanski film, "Perfetti sconosciuti", ko voli medjuljudske odnose i sta se desava kad se nekoliko prijatelja dogovori da javno pokazu i procitaju svaku poruku koja im stigne i svaki telefonski poziv, da li su zaista iskreni jedni prema drugima kao sto govore....

https://www.imdb.com/title/tt4901306/

The Peanut Butter Falcon

Evo jos jedan odlican film, koji me je ostavio bez daha, toliko su simpatcni likovi i jedna realna situacija iz zivota, kako ostvariti nekome jednu jednostavnu zelju, sve se moze kad se hoce.....
Mislio sam da ce biti nominovan za oskara...

https://www.imdb.com/title/tt4364194/?ref_=nm_flmg_act_5


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2353 u: Veljača 20, 2020, 17:35:44 poslijepodne »
I niko da komentira, a?

Ovaj prvi, novi nekakav Vudi Alen. Ja ga ne mogu smislit. Ni njega ni njegove filmove, a skoro svaka njegova takozvana muza mi ide na živce.
Da se mene pita, treba pogledati Zelig i ostati na tome. Međutim ja sam manjina. :)

Toga talijana koji se drznuo bocnuti publiku u neočekivano mjesto smo mislim već spominjali ovdje: mastwoč i ni slučajno ne gledati bijedne rimejkove, a ima ih otprilike brat-bratu već 500.

Taj treći nikad čuo prije... Kaže imdb da u priči ima nekoga sa posebnim potrebama što je okej, neka, ali glume: Dakota Johnson i Shia LaBeouf, oprosti, ali to mi ne zvuči uvjerljivo ili da je materijal za oskara. Ima li ga uopće smisla gledati ako smo već prije odgledali The Eighth Day?


S moje strane nekoliko riječi - koje bi trebale ići i u preporuku serija, ali kad već pišem tu neka tu i ostane.
Dugo sam odgađao gledanje filma Frequency, kad god bih ga planirao pogledat, nešto drugo se ubaci ispred i onda je čamio na disku stoljećima. Zahvaljujući atmosferskom fenomenu koji se ponovio nakon 30 godina, lik slučajno skuži da može preko radija pričati sa svojim pokojnim ocem - jer se ovaj javlja iz vremena 30 godina prije. Naravno, upozorava oca vatrogasca kako da izbjegne smrt, ali time pokreće lančanu reakciju drugih stvari koje se inače ne bi dogodile i spizdi vlastitu sadašnjost koja ispadne još gora. Može li se išta popraviti? Pokušat će se, ali kako će to sve izgledati, pogledajte sami.
Nimalo dosadan sa odličnom idejom, na žalost ostaje samo vrlo dobar film. Primjetit ćete da se likovi u određenim situacijama ponašaju nelogično (na primjer skriveni novčanik s otiscima ćaća ne preda prijatelju policajcu), a likovi koji bi trebali prokomentirati stvari nikad ih ne spomenu u budućnosti iako su neka vrsta najboljih prijatelja (bejzbol utakmica). Bez obzira na manjkavosti, inače bih vikao mastwoč, ali imam razlog zašto neću.

Nije radio i nije astronomski fenomen, nego je voki toki. I nije obitelj, nego policajac iz prošlosti i policajac iz budućnosti.
Korejski dragulj Signal je preuzeo ideju iz Frequencyja, preradio je, izvrnuo i obrnuo, potom pretvorio u seriju koju kad pogledate 2 početne epizode nećete moć stat.
Dvojac koji komunicira iako svaki u svome različitom vremenskom periodu, i to preko specijalnog voki tokija, zahvaljujući razmjeni informacija uspijeva riješiti razne slučajeve, neke još u prošlosti, a neke, jebga, nije bilo moguće nego tek u budućnosti. Neke stvari međutim... Uvijek ima onaj ali koji ćete otkriti sami.
Za razliku od Frequencyja, ovdje ćete upoznati svu silu bizarnih likova i vidjeti još bizarnijih događaja, a glavni trojac čine poptuno ludi karakteri kakve teško da ste vidjeli igdje drugo. Nećete lako ni vidjeti jer rijetko će se tko usuditi napisati takvo što, a kamoli da će glumci pristati te neke stvari na taj način odglumiti (možda bolje reći namjerno preglumiti).
Dodatni plus je taj što ovdje nema bejzbola. Minus? Pa i nije baš minus, ali lakše je neke stvari shvatiti ako znate da se u južnoj koreji zastara za ubojstva (statute of limitations) stalno propituje i mijenjala se kroz povijest.
Na žalost licenca je istekla na viki.com pa više ne možete gledat tamo džabe, ali zato je serija dodana na Netfliks.
Kad početi s gledanjem? Pa odma!  :smfor (10):
Za one koji će pitati kad će druga sezona, znači sve vas koji ovo čitaju jer ste već krenuli gledati, jelda, druga je sezona odgođena do daljnjeg (scenaristica radi Kingdom).

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2354 u: Veljača 21, 2020, 15:34:30 poslijepodne »
I filmovi koji traju 3 minuta znaju da nasmeju  ;D ;D

https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline stmusic

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kraj svjeta
Odg: Filmovi
« Odgovori #2355 u: Veljača 22, 2020, 01:32:04 prijepodne »
Ruski film kod nas preveden Sluga https://www.imdb.com/title/tt11418452/
sa Milosem Bikovicem odlicna komedija, skroz luda i otkacena, ko ima prilike nek pogleda u bioskopu, dobra zabava.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2356 u: Veljača 23, 2020, 18:48:19 poslijepodne »
Nisam ni je bila neki fan Vudija Alena,sve do filma Ponoc u Parizu iz 2011.Taj film mi je jedan od omiljenih filmova,koji pogledam s vremena na vreme,kad me zabole zivci,pa tako sad i Kisni dan u Njujorku .Standardni Vudi,pa ko voli nek izvoli.A sto se Oskara tice ,gledam dalje.Parazit mi se bas ni malo ne dopada i ne mislim bas da je zasluzio toliki broj Oskara.Ali ukusi su razliciti.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2357 u: Veljača 23, 2020, 22:53:40 poslijepodne »
Sreća po Parazit da ne glasaju Vudijevi fanovi znači?  ;D

Oskar sam po sebi nije bitan. Do ove godine, Oskar za najbolji film je bio nagrada isključivo za američki film (nije bilo bitno jesu li ga režirali i u njemu glumili amerikanci ili ne, bitno je bilo ko je dao lovu). I sada je Oskar konačno postao i međunarodna nagrada.
Koji je točno kriterij za određivanje dobitnika Oskara za najbolji film, ja ne znam. Ali to signurno nije "najpopularniji film" jer onda bi svake godine pobjeđivao novi nastavak Transformers.
Uz to, dobitnik Oskara za najbolji film ne mora se nužno sviđati svima niti je itko rekao da se mora pošto poto pogledati. Ja na primjer do dana današnjeg nisam pogledao Titanic unatoč njegovim nebrojenim nagradama. Ali to je svima jasno, mene ne zanimaju nikakve kombinacije drama/history/biography/war. A taj je žešći history/biography, jelda?

Dodatno, ja sam ljubitelj južnokorejske kinematografije unatrag 20 godina i to nikad nisam skrivao. Oni su brusili filmski izraz sve te godine i kad tad im se to moralo vratiti. Na žalost još se bore sa kvalitetom u serijama, nisu sve tako dobre. O onima koje po mom mišljenju jesu, već sam pisao u temi o serijama.
Međutim ni ovdje niti na ijednom drugom sajtu, zucnuo nisam riječ baš o stilu, formi i sadržaju Parazita. Neću ni sad. Spomenuo ga jesam sto puta kao prijedlog za gledanje i prije dodjele oskara. Nisam se ni u snu nadao da će oskara za najbolji film dobiti baš on, jer najbolji film po mišljenju američke filmske akademije dosad nije bio nijedan neamerički film. I da će to biti jedan koji nije drama/history/biography/war, pa oprosti, ali ja sam ostao debelo iznenađen. Ne i uvrijeđen. ;)

Meni preporuka za novi Bongov film nikad nije trebala jer što god da je snimio prethodno, isporučio je s nemalim bonusima. Pa onima kojima je Parazit ispao interesantan, bez obzira svidio vam se ili ne, udrite jedan vikend po ostalim njegovim filmovima. Nema ih puno. A svaki je različit od drugog, lik nije rob jednog žanra.
Ne zaboravite tu i tamo ubrati još neki južnokorejski film. Nije Bong jedini majstor njihove kinematografije.

Bokte, zvučim ko kakav diler droge.  ;D

-------------------------------------------------------------

Moram, nisam htio, ali baš moram. Evo jedna imdb-ova random recenzija za Parazit.
https://www.imdb.com/user/ur113925416/



 :thcheerleader3  ;D

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2358 u: Veljača 24, 2020, 18:55:15 poslijepodne »
Pa lepo sam rekla da nisam Vudijev fan,a pisala sam i o nekoliko filmova koje sam odgledala sa Oskara.Nemacki film  A hidden life me je odusevio,sinoc sam odgledala i The two popes ,odlican je.Kako ti ne volis dramu,istoriju,biografije,rat ,ja to volim,kako ti volis Juznokorejsku ,tako ja volim Francuze,pa to ti je to.Ukusi su razliciti

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2359 u: Veljača 24, 2020, 21:01:49 poslijepodne »
Eeee, čekaj, pa volim i ja švabe i francuze - kad nisu, je li... nekakva kombinacija koju sam napisao.

Npr., nedavno (konačno) pogledao njemački Tattoo i toliko mi je dobar da sam ugnjavio prijatelje koji imaju tetovaže da pogledaju čim prije. Imamo li mi zakon koji zabranjuje prodaju tetovirane kože? Ja mislim da nemamo. A ovom u filmu netko guli tetovaže s ljudi, pa ću reći nije za svakoga, ali bogami su se nijemci potrudili da to ispadne natprosječno dobro.
Također nedavno, opet švabe s posuđenim Mikkelsenom u filmu o paralelnim svjetovima The Door gdje ovaj izgubi kćer no prođe u paralelni svijet. Tamo mu je kćer živa, ali i njegov "dvojnik" koji ga napadne misleći da je provalnik te ga ovaj slučajno ubije. U nekom čudnom smislu, ubije sam sebe, a i dalje je živ. I tu su švabe odradili dobar posao ako se mene pita.

Francuski mislim da sam zadnji gledao Pour Elle u kojem žena biva osuđena na robiju iako je nevina, a muž isplanira kako da ju izvuče iz ćuze. Inače ne volim Diane Kruger, ali ovdje su joj dali što manje prostora za glumatanje tako da je odlično ispala.

Naravno bilo je toga još, samo ko će se sjetiti.
Kvaka je ta da ja ne diskriminiram države iz kojih filmovi dolaze. Bez obzira odakle bio ili koliko je star, ako je film dobar, daj ga vamo!  ;D
Ali te neke određene filmske žanrove... Neam ja vremena ni živaca za te. A kako poklonici istih tih žanrova ne znaju izgleda prepoznati i razdvojiti dosadne od nedosadnih filmova, pa sam slušajući neke prijedloge od jako dobrih prijatelja ugazio na gov... minu, onda sam prestao uopće slušati preporuke za te žanrove i hibride istih.
Nego ovako fino kad vidim da piše na primjer "biography"... Doviđenja.  :smfor (10):

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2360 u: Veljača 25, 2020, 17:54:57 poslijepodne »
Zzboravih da ti kazem da sto se tice Titanika nije ni steta sto ga nisi pogledao,nisi puno propustio.Pa Kejt izgleda kao tetka Leonardu,ni lj od ljubavne price,sve ostalo nista posebno ,jedino mozda fotografija.Sto se tice istocnjackih filmova nisam bas puno gledala,mozda bi mi se i svideli .Ostao mi je iz davnih vremena Kurosavin Rasomon, i film Ang Lija Pritajeni tigar,skriveni zmaj i tu ti se zavrsava moje svidjanje njihove kinematografije.Sto se tice biografskih filmova,pa ima i dobrih,sigurna sam da si gledao Francuski film Intouchables i on ti je biografski film.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2361 u: Veljača 25, 2020, 19:48:27 poslijepodne »
Ufff, Rašomon je samo luđak mogao snimiti i to je i napravio, pokazao je za što je filmski izraz superiorniji pisanom mediju, na žalost teško je natjerati nove generacije na nj. Nadajmo se da će nadolazeća serija to popraviti.
Kako god, nešto slično nisam uspio do dan danas pronaći. Točnije odbio sam gledati Vantage Point jer se radi o asasinaciji američkog predsjednika (koga uopće briga za američke predsjednike na filmu? dosta me nerviraju po vijestima), a ako je vjerovati kritičarima, za razliku od Rašomona koji je ogolio istinu kao predmet subjektivnosti pripovjedača, u Vantage Pointu se svi drže činjenica kao da nisu ljudi, samo što nitko ne zna sve te činjenice. Bah. Živjela plitkost Holivud.
Za razliku od njega, Virumandi ne mogu nigdje pronaći već sto godina, a želja mi ga je pogledat prije nego umrem (žao mi je Kat, ali moram tako reći jer je istina).

Ne, nisam gledao The Intouchables. Nisam ni znao da je biografija, sjećam se da kad se pojavio mislio sam da je nekakva obrada Scent of a woman koji jesam gledao i koji je jedna od rijetkih drama koje mogu preporučiti svim mrziteljima drama. :)

Naravno da postoje izuzeci od toga moga izbjegavanja drama/war/biography/history. Pa sam tako pogledao i dobar mi je Šindlerova lista. A kome nije, jelda. Nije to i jedini, recimo cijeli serijal Sharpe filmova mada zeru naivan, udostojio se gledateljima približiti vojne taktike iz jednog vremena bez maltertiranja opetovanim i bespotrebim patnjama mladog wertera. Ili Hornblower. Ti serijali nisu biografije, ali ratne i povijesne drame jesu.
Ali ono što sam htio reći, previše njih su mi bili odvratno loši i dosadni te ih zato izbjegavam. Na žalost nigdje ne postoji nekakav popis "najbolji biografski filmovi za one kojima se biografije gade". Ili najbolji ratni... Znaš već što želim reći ;D

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Filmovi
« Odgovori #2362 u: Veljača 26, 2020, 09:31:28 prijepodne »
Odgledao sinoć A Beautiful Day in the Neighborhood https://www.imdb.com/title/tt3224458/?ref_=nv_sr_srsg_0
Film nije loš, i Tom Hanks, i Matthew Rhys su dobri, ovog drugog sam gledao u seriji The Americans (dok sam je gledao), ali uloga u ovom filmu je mnogo kompleksnija i zahtevnija.
Sve u svemu još jedan prosečan film iz izbora za ovogodišnjeg oskara.
Ko voli drame, neka gleda.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2363 u: Veljača 26, 2020, 11:09:58 prijepodne »
Nisam znala za ovu sto bi ti rekao nadolazecu seriju ,bas ti hvala na obavestenju.Monster je takodje biografski i film i ona lepotica Charlize je dobila Oskara,a nikako da odgledam Downfall o poslednjih dvanaest Hitlerovih dana ,ne znam kako sam to preskocila,kazu da je film odlican,inace je Nemacko-Austrijski,a ne Americki,sto mu je naravno plus na startu.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #2364 u: Veljača 26, 2020, 21:20:11 poslijepodne »
 Ovogodišnji Oskar za dokumentarni film
American Factory
https://www.imdb.com/title/tt9351980/
Napravila producentska kuća koju su osnovali Michell i Barack Obama.
GM je zatvori tvornicu automobilskih stakala u USA i onda je kineski poduzetnik pokušava oživjeti. Veoma dobro i objektivno su opisane obje strane za razliku od nekih razvikanijih autora koji nam uvijek pokušavaju servirati svoje vidjenje. U filmu se može detaljno vidjeti američki i kineski prisup  poimanju posla i odnosa prema njemu.

Kako to vide Amerikanci
Spoiler: prikaži




Kako to rješavaju Kinezi
Spoiler: prikaži





Posebno interesantno je kinesko „rješenje“ sindikata
Spoiler: prikaži






Ovakvih primjera ima napretek i možda to pokazuje zvog čega je kineska ekonomija dosegla i prestigla američku. Tu se ipak krije lagana opasnost u činjenici da Kinezi ne mogu vjećno biti „kinezi“

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2365 u: Veljača 26, 2020, 21:56:40 poslijepodne »

  Meni je Tattoo nemacki film po kvalitetu  u rangu Flecerovog Seven. Izuzetan film, nazalost jos nedovoljno gledan i poznat.

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2366 u: Veljača 28, 2020, 14:33:33 poslijepodne »
Odgledao sam "Parasite". pa pročitao sve postove na forumu u kojima se film spominje. Imam nekoliko dilema u vezi filma:
1. Da li je realno toliko superioran da zaslužuje "202 wins and 183 nominations"(IMDb), od kojih 4 oskara i zlatnu palmu u Kanu, ili to pomalo govori i o nivou kvaliteta filmova u 2019. godini?
2. Da li od južnokorejske kinematografije očekujemo malo (ili ništa), pa je "Parasite" prijatno iznenadio one koji odlučuju o nagradama, te ih pokupio mnoštvo?
3. Da li ćemo se ovog filma sećati za desetak godina, ili će pasti u zaborav kao još neki?
Šta milslite?

1. Imao je šansu postati klasik, no dosta je toga nespretno kroz sredinu filma. I te "nespretnosti" su mu donijele Oscara i cijeli zanos u Americi. Prvi uvjet za film da dobije Oscara je da udara u prazne tambure koje licmjernoj hrpi bogataša zvanih holivudski establišment. Znači mora biti patetike oko Meksika, LGBTXYZ preseravavnja, "sloboda", "demokracija" i slične stvari moraju biti glorificrane uz obavezno pljuvanje i sranje po bilo kome drugome ( Rusi, Kinezi, Sjeverna Koreja, Iran, bilo što).
2. Samo potpune filmske neznalice ne očekuju ništa od korjeske kinematografije. Prepuna je fantastičnih ostvarenja. Bila i biti će.
3. Imao je i još ima, uprkos nekim suvišnim sranjima, šansu ostati dugoročan.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2367 u: Ožujak 02, 2020, 10:25:02 prijepodne »
The Blood on Satan's Claw
https://www.imdb.com/title/tt0066849/
nesto mi vazda smijesni ispanu ovi stariji horori, pogotovo ovi okultne tematike. valjda ne ostaraju dobro pa se sve odlicno vidi  ;D
ima dobrih djelova, kad se sve sklopilo ispala je to odlicna zamisao, ali dosta drugih stvari mi ne daju da kazem da je ovo respektabilno ostvarenje. prosto, gluma je tropa.
umirao sam ne neke, ma sve performanse. gomila votdafak reakcija na misteriozna i krvava desavanja u selu, ono ka da nista nije bilo. sve ok, valjda nece vise...  :smfor (29):
kraj je blago receno epska katastrofa. fejspalm.
ima plusica u vidu atmosfere koja je vadila film neko vrijeme dok ovaj nije skliznuo u trashy vode, ali gomila gluposti je vremenom ucinjela da se to unisti.
english countryside i jeziv soundtrack dobijaju jake ocjene, ali to je to.
skromno do slabasno ostvarenje, odlicno sjeban potencijalni horor klasik.
inace, ovaj film je jedan od onih koji je astera inspirisao za midsomar i to je jako vidljivo nekoliko puta. cak mozda i cisti copy/paste nekih scena.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2368 u: Ožujak 02, 2020, 20:32:09 poslijepodne »
The Blood on Satan's Claw
https://www.imdb.com/title/tt0066849/
nesto mi vazda smijesni ispanu ovi stariji horori, pogotovo ovi okultne tematike. valjda ne ostaraju dobro pa se sve odlicno vidi  ;D
ima dobrih djelova, kad se sve sklopilo ispala je to odlicna zamisao, ali dosta drugih stvari mi ne daju da kazem da je ovo respektabilno ostvarenje. prosto, gluma je tropa.
umirao sam ne neke, ma sve performanse. gomila votdafak reakcija na misteriozna i krvava desavanja u selu, ono ka da nista nije bilo. sve ok, valjda nece vise...  :smfor (29):
kraj je blago receno epska katastrofa. fejspalm.
ima plusica u vidu atmosfere koja je vadila film neko vrijeme dok ovaj nije skliznuo u trashy vode, ali gomila gluposti je vremenom ucinjela da se to unisti.
english countryside i jeziv soundtrack dobijaju jake ocjene, ali to je to.
skromno do slabasno ostvarenje, odlicno sjeban potencijalni horor klasik.
inace, ovaj film je jedan od onih koji je astera inspirisao za midsomar i to je jako vidljivo nekoliko puta. cak mozda i cisti copy/paste nekih scena.

Od tih starijih po pitanju okultizma i satanizma,a da nisu oni poznati tipa "Rozmarina beba" ili "Omen", jedan od boljih je "The devil rides out" https://www.imdb.com/title/tt0062885/?ref_=nv_sr_srsg_5 , sa Kristofer Lijem, ovoga puta u ulozi pozitivca, kao i "Curse of the demon" (iliti "Night of the demon") https://www.imdb.com/title/tt0050766/?ref_=nv_sr_srsg_0 ,Jacques Tourneur-a, coveka koji je pocetkom 40-ih godina proslog veka snimio par dobrih horora- The cat people" (1942)  https://www.imdb.com/title/tt0034587/?ref_=nm_flmg_dr_47  i "I walked with a zombie" (1943) https://www.imdb.com/title/tt0036027/?ref_=nm_flmg_dr_46 kao i za sjajnu horor komediju "The comedy of terrors" https://www.imdb.com/title/tt0056943/?ref_=nm_flmg_dr_5 ... Iskreno, ne znam da li sam ih vec pominjao, ako nisam, obavezno gledanje, ako jesam, prastajte, godine cine svoje...  ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2369 u: Ožujak 03, 2020, 01:48:32 prijepodne »
The Invisible Man https://www.imdb.com/title/tt1051906/?ref_=nv_sr_srsg_0
Skroz dobar, čak bih rekao neočekivano dobar, iako se ne radi o klasičnom hororcu, film ne može biti napetiji. Odličan ambijent, za koji su prije svega zaslužni:
"sluškinja" E. Moss, koja je ništa drugo nego genijalna, koliko žena ima lica, čudo, mislim da bi bez nje film bio čisti prosjek, jer nema tu velikih dijaloga, sve ovisi o njenim facijalnim mogućnostima, i stvarno odlično napisana radnja, do samoga kraja ne možeš uhvatiti što će biti glavni twist, iako ima i predvidljivih stvari, ali one su zanemarive, gotovo nebitne, vrlo lako moguće i namjerno ubačene da zbune, skrenu pažnju sa stvarnog zapleta.
Uglavnom, cijelo vrijeme napeta, pametno napisana priča, s natruhama horora, koja je čak i socijalno angažirana sa besprijekornom glumom; definitivno vrijedno pažnje... kad već nahvalih sve živo, moram spomenuti i odličnu glazbu, što ga stavlja u kategoriju vrijednog gledanja u kinu.