Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Un village français (A French Village)  (Posjeta: 20269 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Un village français (A French Village)
« u: Travanj 04, 2018, 11:02:03 prijepodne »


Polovina Francuske je bila pod nacističkom okupacijom tokom II sv. rata. Ova serija pripoveda priču o Vilnuv - selu u francuskim planinama, koje su Nemci okupirali u junu 1940. godine.


Godina: 2009.
Mreža: France 3
Žanr: drama
Glumci: Robin Renucci, Audrey Fleurot, Thierry Godard, Marie Kremer, Emmanuelle Bach, François Loriquet, Nicolas Gob, Nade Dieu, Maxim Driesen, Constance Dollé...





Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #1 u: Travanj 04, 2018, 17:49:41 poslijepodne »
Francuzi nikad ne zakažu...  (y)
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #2 u: Travanj 05, 2018, 10:58:57 prijepodne »
Kompletirana prva sezona.  :beer2:

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #3 u: Svibanj 03, 2018, 23:23:31 poslijepodne »
Svidja mi se serija..zanimljivi likovi..cekam vreme da skinem prevod za sestu ep prve sezone ;D

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #4 u: Svibanj 06, 2018, 11:43:34 prijepodne »
Super serija, bas ni se svidja..epizode su sve bolje.. Jedva cekam nastavak, ako bude naravno ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #5 u: Svibanj 06, 2018, 12:17:16 poslijepodne »
Biće, biće. I ja se nadam uskoro.  ;D

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #6 u: Svibanj 07, 2018, 22:49:46 poslijepodne »
U ovoj seriji glumci su odlični, gluma nije prenaglasena a opet je tako dobra..svi,i klinci.. I takve serije, zbog te spontanosti volim da gledam.. Ujedno budu veoma zanimljive i opustajuce.  ;DHvala na prevodima.. Od mene veliko hvala za sve prevodioce..da se ne ponavljam

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #7 u: Svibanj 26, 2018, 21:37:55 poslijepodne »
Dobar nastavak.. :). Jedino me uciteljica nervira.. Hocu rec kao lik u seriji..rofl.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #8 u: Listopad 29, 2018, 13:15:00 poslijepodne »
Nisam gledao, ali vidim da je ovo malo komentara pozitivno. Trenutno ide na nekom od kanala na kablovskoj, mislim da je Top u pitanju. Probaću da gledam, znam neke od glumaca iz francuskih serija koje sam ranije gledao.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #9 u: Travanj 22, 2019, 23:20:44 poslijepodne »
Dobra je serija..meni se svidja..no ja sam tri sezone pogledala i stala dok sam cekala prevod..tako da cu je odgledati do kraja...na cekanju je ;D

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #10 u: Srpanj 21, 2019, 14:27:30 poslijepodne »
Ovo je najlepsa serija o drugom sv.ratu koju sam gledala,prikazivala se na epik drama kanalu , ali samo do cetvrte sezone i prekinuta je na sred srede, ne znas sta je bilo dalje.Vidim da ovde ima jos peta i sesta sezona ,ostala je i sedma i to je kraj serije.Francuzi su zakon.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #11 u: Kolovoz 27, 2020, 15:33:19 poslijepodne »
Jel zna neko gde se može odgledati ostatak serije... SWnimljeno je ukupno sedam sezona

poslacu ti sada link na PM

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #12 u: Kolovoz 27, 2020, 15:39:44 poslijepodne »
Jel zna neko gde se može odgledati ostatak serije... SWnimljeno je ukupno sedam sezona

poslacu ti sada link na PM

ipak, bolje da ga sam nadjes, nije nimalo tesko, samo malkice tipkaj po tastaturi i eto ih na gomili svih 7 sezona  :clapp

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #13 u: Rujan 18, 2020, 10:51:58 prijepodne »
Serija mnogo bolja od očekivanog. Slučajno sam nabasao na nju, delovala je jako simpatično. Ali posle par epizoda sam shvatio da ima i dubinu i mnogo je bolja od onoga što sam na prvi pogled očekivao. Obavezno pogledati

Gledao sam preko EONa 4 sezone sa prevodom... Upravo skidam ostale tri sezone sa torenta, ali nema srpskog prevoda. Piše da ga ima na ovom sajtu zato tipkam porukice da bih mogao da eventualno skinem srpski prevod. Mislim da nije lako gledati ovu seriju na Francuskom jeziku i čitati prevod na Engleskom...

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #14 u: Rujan 18, 2020, 15:28:19 poslijepodne »

Duško, verujem da ti nije problem pisati latinicom, ne znaju svi članovi foruma,a ni gosti, ćirilicu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #15 u: Rujan 18, 2020, 15:51:19 poslijepodne »
Ma ne treba, ako neko ne zna nek progugla neki konverter iz ćirilice u latinicu. Možda i gugltranslejt to može, nisam nikad isprobao...

Ako je engleski prijevod dobar, onda nije problem gledati ijednu seriju ili film sa engleskim titlovima. Naravno, ako taj neko zna engleski.
Puno ih već zna, pa evo za one koji ne znaju, ja nekad ne mogu dočekati gledanje nečega pa gledam s engleskim, a uz to puno toga što me zanima nije prevedeno (i vjerojatno nikad neće ni biti) pa mi je taj engleski postao nužno zlo. Problem nastane kad su engleski prijevodi loši, a bude baš nepodnošljivih.

EDIT:
Ma evo ne da mi vrag mira, online konverter, samo kopipejst teksta unutra, "konvertuj" gumb i to radi:
http://recnik.biz/cirilica-u-latinicu

Ali imam drugi prijedlog, ako postoji i ako je uopće moguće nekakav vbulletin plugin da ima gumb pored svakog posta koji radi toggle iz latinice u ćirilicu ili obrnuto. Ako je engine vbulletin, čini mi se odoka da je. Time bi sve muhe ubili jednim udarcem.
Je, znam da nije savršeno, x iz latinice u ćirilicu mogao bi napraviti rusvaj, npr, kako će pretvornik znati treba li Xena:Warrior Princess pisati ксена ili иксена, ali to je nebitna sitnica.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #16 u: Rujan 21, 2020, 16:39:21 poslijepodne »

Duško, verujem da ti nije problem pisati latinicom, ne znaju svi članovi foruma,a ni gosti, ćirilicu.

Izvinjavam se, pomagao sam detetu nešto oko škole pa mi ostala ćirilična tastatura. Veruje mi ja ni ne primetim razliku.

Ma ne treba, ako neko ne zna nek progugla neki konverter iz ćirilice u latinicu. Možda i gugltranslejt to može, nisam nikad isprobao...

Ako je engleski prijevod dobar, onda nije problem gledati ijednu seriju ili film sa engleskim titlovima. Naravno, ako taj neko zna engleski.
Puno ih već zna, pa evo za one koji ne znaju, ja nekad ne mogu dočekati gledanje nečega pa gledam s engleskim, a uz to puno toga što me zanima nije prevedeno (i vjerojatno nikad neće ni biti) pa mi je taj engleski postao nužno zlo. Problem nastane kad su engleski prijevodi loši, a bude baš nepodnošljivih.

EDIT:
Ma evo ne da mi vrag mira, online konverter, samo kopipejst teksta unutra, "konvertuj" gumb i to radi:
http://recnik.biz/cirilica-u-latinicu

Ali imam drugi prijedlog, ako postoji i ako je uopće moguće nekakav vbulletin plugin da ima gumb pored svakog posta koji radi toggle iz latinice u ćirilicu ili obrnuto. Ako je engine vbulletin, čini mi se odoka da je. Time bi sve muhe ubili jednim udarcem.
Je, znam da nije savršeno, x iz latinice u ćirilicu mogao bi napraviti rusvaj, npr, kako će pretvornik znati treba li Xena:Warrior Princess pisati ксена ili иксена, ali to je nebitna sitnica.

Da, problem zaista nastaje tek onda kada je titl na engleskom loš...

Inače Serija je jako dobra... Ima mnogo slojeva, bavi se raznim temama u ekstremnm ratnim uslovima okupacije... Od ljubavi, preljube, izdaje, homoseksualnosti, zabluda, požrtvovanosti,... Svaki lik je savršeno izvajan i tokom serije se ne odstupa od karakterizacije likova kako su zadati na početku... Svaki lik, pa i onaj najodvratniji po svojim zadatim osobinama, ima i neke svetle nijanse...

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #17 u: Prosinac 24, 2020, 21:49:43 poslijepodne »
Da li pod EON podrazumeš kanale na SBB-u i da je serija išla na kanalu Epic drama što je već pomenuto?
Imaju vajlda cetiri sezone u video klubu na SBB-u i jeste isla na Epik drami a ostatak moras da gledas sa neta,a sedmu sezonu niko jos nije preveo ima samo titl na engleskom, ali vredi se pomuciti jer je serija fantasticna.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #18 u: Prosinac 26, 2020, 14:05:07 poslijepodne »
Ne uspevam da pronađem na SBB-ovom Video klubu. Gledao sam seriju (4 sezone) na Epic drama. Prošlo je od tada već neko vreme i kada bude moguće kompletirati svih 7 sezona pogledaću iz početka.
Nema na SBB-u vise od cetiri sezone i koliko je proslo od kako su bile ove cetiri ne verujem da ce ih prevoditi,vec sam rekla ostale tri skini sa neta,prevod za petu i sestu imas ovde na sajtu,a sedmu ima samo titil na Engleskom,pa se snadji jer zaista vredi gledati,ima dosta glumaca iz ovih dobrih Francuskih serija,kao sto su Engrenages,Braquo i sl.

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #19 u: Siječanj 07, 2021, 21:32:21 poslijepodne »
Skoro naišao na ovu seriju na Epic Drami i baš me uvukla.
Sviđaju mi se ti dvodimenzionalni likovi i poigravanje sa njihovim sudbinama.

Takođe, sviđa mi se što se serija kritički odnosi prema svim stranama u ovom sukobu: i prema višijevcima, i prema komunistima, pa čak i prema Pokretu otpora.

Offline ljubica

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: zemun
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #20 u: Ožujak 19, 2021, 21:41:19 poslijepodne »
u trazenju kompletne serije, stigla sam do vaseg foruma. inace jako volim francusku kinematografiju, i ova serija mi se dopada,
nazalost, na EON video klubu su samo cetiri sezone. Dobila sam odgovor od kanala Epic drama da preostale tri sezone nece skoro emitovati.
pronasla sam petu sezonu, ali sestu i sedmu ne. vidim da su neki ovde bili uspesniji, drago mi je :)

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #21 u: Ožujak 20, 2021, 01:41:51 prijepodne »
u trazenju kompletne serije, stigla sam do vaseg foruma. inace jako volim francusku kinematografiju, i ova serija mi se dopada,
nazalost, na EON video klubu su samo cetiri sezone. Dobila sam odgovor od kanala Epic drama da preostale tri sezone nece skoro emitovati.
pronasla sam petu sezonu, ali sestu i sedmu ne. vidim da su neki ovde bili uspesniji, drago mi je :)
peta i sesta su ovde prevedene,a kao sto sam vec pisala sedma ima samo sa engleskim titlom,ja sam se malo mucila,malo slusam na francuskom,malo citam na engleskom,pa prevodim u glavi na srpskom,ali je vredelo

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Un village français (A French Village)
« Odgovori #22 u: Ožujak 21, 2021, 09:56:23 prijepodne »
hvala puno, videla sam vec tu tvoju objavu na forumu.
prevode mogu da preuzmem samo nakon odredjenog broja postova ili ne?

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=449.0