Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887267 puta)

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pistoleros

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Filmovi
« Odgovori #300 u: Lipanj 09, 2017, 16:43:41 poslijepodne »
Pozz,tražome neki kriminalistički trailer,

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #301 u: Lipanj 09, 2017, 19:48:32 poslijepodne »
Pozz,tražome neki kriminalistički trailer,

Moze, ali ako se slazes da prskocimo holivudske i predjemo malo na Evropski kontinent.  :agree

Tell No One, Mientras duermes, Loft, El cuerpo, The Memory of a Killer, Insomnia [ali original iz '97], Das Experiment i recimo Die Welle.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #302 u: Lipanj 12, 2017, 01:10:24 prijepodne »
Life
http://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref_=nv_sr_1
pa ne znam. vise sam ocekivao, ali ne bi los. neki kopi pjest nekih alien filmova. ali tako sam se lose prejeo svega pa ce bit da je do toga.
preporuka svakako. tudjin iz filma je zajeban. lajk.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #303 u: Lipanj 12, 2017, 15:06:14 poslijepodne »
Life
http://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref_=nv_sr_1
pa ne znam. vise sam ocekivao, ali ne bi los. neki kopi pjest nekih alien filmova. ali tako sam se lose prejeo svega pa ce bit da je do toga.
preporuka svakako. tudjin iz filma je zajeban. lajk.

Ja samo da dodam da mi je "Life" veci "Alien" od poslednjeg Skotovog (ne)dela!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #304 u: Lipanj 12, 2017, 16:57:50 poslijepodne »
N esećam se tačno da sam pogledao neki. Gledam dokumentarce imam nekoliko za gledanje.
Bio je na tv ovaj klasik. Odličan film http://www.imdb.com/title/tt0071771/

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #305 u: Lipanj 12, 2017, 17:43:17 poslijepodne »
N esećam se tačno da sam pogledao neki. Gledam dokumentarce imam nekoliko za gledanje.
Bio je na tv ovaj klasik. Odličan film http://www.imdb.com/title/tt0071771/

Meni je cak i legao rimejk iz 2005.godine sa Adam Sendlerom! Coveka bas i ne volim, ali sam mu odao priznanje za dramu u kojoj je "pokidao"-"Reign over me" iz 2007.godine! Topla preporuka za one koji nisu pogledali!

Offline millwall

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #306 u: Lipanj 13, 2017, 12:29:37 poslijepodne »
Bio sam ja gledati, Javier Bardem rastura, a ako nemaš velika očekivanja, film je odlična razbibriga.


Offline pesha

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Filmovi
« Odgovori #307 u: Lipanj 13, 2017, 19:12:46 poslijepodne »
Jel gledao neko nove "Pirate sa Kariba"? Kakvi su utisci?

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk

Film je zabavan za djecu do 15-tak godina. Kao i svaki dio dosta fantastike i humora. Treba pogledati u 3D jer ima par scena koje vrijedi vidjeti. Definitivno najbolji utisak je ostavio Javier Bardem. Ako baš nemaš ništa pametno raditi, ovdje možeš potrošiti 2 sata svog života  ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #308 u: Lipanj 13, 2017, 23:49:08 poslijepodne »
  White Lightnin' (2009)



http://www.imdb.com/title/tt1034419/

  White Lightnin' je biografdski film o Džesku, step igraču sa Apalačkih planina. Bio je problematičan klinac koji je mladost proveo u popravnim domovima, zatvoru i ludnici. Nije mogao da prestane da prvo snifuje benzin a posle i sve ostalo čega se dočepa.

  Odličan i skoro pa savršen biografski film.






  U filmu su i neki nama poznati likovi.

  Tu je i Ivan Nadarević o kom ne znam ništa. On je klinac koji se pojavlojuje odmah na početku.

  Film zbog nekih scena nije za svakog.


Drug Đuro je spasio Tita a ne Rex  :smfor (24):

  Gazda bi rekao da je to mećanje. Drug, Drug Đuro je tetak.

A Street Cat Named Bob (2016)



A Street Cat Named Bob (2016) je simpatična hipsterska bajka o beskućniku, uličnom muzičaru i narkomanu. Od klošara koji pretura po kantama postao je bogatun koji je napisao knjigu koja je ekranizovana. Svemu tome može da zahvali socijalnoj radnici koja ga je ubacila u program odvikavanja i mačku lutalici koji ga je odabrao za gazdu. Sve ostalo je klasika, drugar narkos, zavidljiva konkurencija, devojka veganka...

  Sve u svemu nije tako loše za jednu pitku letnju romantičnu komediju ako se uzme u obzie svemu nabrojanom. I to sve zaslugom mačora koji je svoju ulogu odigrao za desetku. Baš me zanima kako su uspeli da ga nateraju na to ako se uzme u obzir da su mačke zbog svoje ćudi najgori glumci.


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #309 u: Lipanj 14, 2017, 00:00:41 prijepodne »
Tetek je uvek briljirao pokoj mu duši šteta da nije dobijao više uloga.
Sve je više filmova o mačkama sišle sa interneta
Ovaj je bio neloš koliko se mogu setiti http://www.imdb.com/title/tt4139124/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #310 u: Lipanj 14, 2017, 00:07:10 prijepodne »
Life
http://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref_=nv_sr_1
pa ne znam. vise sam ocekivao, ali ne bi los. neki kopi pjest nekih alien filmova. ali tako sam se lose prejeo svega pa ce bit da je do toga.
preporuka svakako. tudjin iz filma je zajeban. lajk.

Ja samo da dodam da mi je "Life" veci "Alien" od poslednjeg Skotovog (ne)dela!
e pa sad nedjelo... mene nije razocarao iz razloga sto sam znao sto mogu ocekivat. pa svaki alien movie ti je na istu foru. ekspedicija posla nedje put berana... i naidje na... i sjebe se... misim, svi povlace inspiraciju iz lavkrafta, najvise planine ludila, a sto ga vise citas kapiras da je gomila filmadzija samo radilo kopi/pejst iz njegovih umobolnih prica. pa sta je originalni tudjin do planine ludila u svemiru. sa nekim izmjenama. a da je ridli prska-prska je. vec sam serinjao o tome.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #311 u: Lipanj 14, 2017, 00:18:04 prijepodne »
Prvi Alien je savršen film imao sam na kaseti nekad davno i puštao pre spavanja.
Znao sam sve replike. Ovaj film je bio upečatljiv Šaulov sin http://www.imdb.com/title/tt3808342/?ref_=nv_sr_2
Podsetila me ova debata u temi o mađarskom xD FPD first person documentary

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #312 u: Lipanj 14, 2017, 00:22:54 prijepodne »
ja ne znam smijem li pricat sta se drugu izdesavalo kad je prvi put gledao aliena.
ni ja mu nijesam vjerovao. uglavnom, neko bice je izkocilo iz drugog bica. lajv.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #313 u: Lipanj 14, 2017, 00:25:49 prijepodne »
Tetek je uvek briljirao pokoj mu duši šteta da nije dobijao više uloga.
Sve je više filmova o mačkama sišle sa interneta
Ovaj je bio neloš koliko se mogu setiti http://www.imdb.com/title/tt4139124/

  Isto važi i za Gazdu.

  Nisam gledao kao što nisam ni Nine Lives (2016) http://www.imdb.com/title/tt4383594/?ref_=nm_flmg_act_6 sa Spejsijem koji imam na hard disku. Izgleda kao za decu. Gledaće se kada se klinci okupe.


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #314 u: Lipanj 14, 2017, 00:48:06 prijepodne »
Prvi Alien je savršen film imao sam na kaseti nekad davno i puštao pre spavanja.
Znao sam sve replike. Ovaj film je bio upečatljiv Šaulov sin http://www.imdb.com/title/tt3808342/?ref_=nv_sr_2
Podsetila me ova debata u temi o mađarskom xD FPD first person documentary

  Prvi Osmi Putnik je remek delo, kultni film. Ridli Skot nije ukapisao da su klinci koji su ga gledali danas odrasli ljudi kojima ne može da uvali ovako glupe nastavke.

  Šaulov sin je za mene bio madžarsko iznenađenje godine. Imaju Madžari i starih dobrih filmova. Az ötödik pecsét (1976) http://www.imdb.com/title/tt0075467/ je jedan od njih. Peti pečat je ekranizacija istoimene knjige Ferenca Šante koju sam pročitao pre nego što sam znao da postoji film. I Peti pečat zaslužuje pažnju ljubitelja dobre drame.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #315 u: Lipanj 14, 2017, 09:15:53 prijepodne »
Prvi Alien je savršen film imao sam na kaseti nekad davno i puštao pre spavanja.
Znao sam sve replike. Ovaj film je bio upečatljiv Šaulov sin http://www.imdb.com/title/tt3808342/?ref_=nv_sr_2
Podsetila me ova debata u temi o mađarskom xD FPD first person documentary

  Prvi Osmi Putnik je remek delo, kultni film. Ridli Skot nije ukapisao da su klinci koji su ga gledali danas odrasli ljudi kojima ne može da uvali ovako glupe nastavke.

  Šaulov sin je za mene bio madžarsko iznenađenje godine. Imaju Madžari i starih dobrih filmova. Az ötödik pecsét (1976) http://www.imdb.com/title/tt0075467/ je jedan od njih. Peti pečat je ekranizacija istoimene knjige Ferenca Šante koju sam pročitao pre nego što sam znao da postoji film. I Peti pečat zaslužuje pažnju ljubitelja dobre drame.

Kada smo kod madjara, pogledaj(te), ako vec niste "Kontroll" Nimroda Antala, odlican spoj trilera i crne komedije! Posle je doticni otisao u Ameriku i uradio par sasvim ok filmcica ("Vacancy", "Predators", "Metallica through the never") i jedan, po meni, bas los ("Armored"), iako je imao odlicnu glumacku ekipu! A sto se tice Ridlija, ako vec startujes sa svemirskom filozofijom ("Prometej") i film ti ne donese onoliko para koliko si ocekivao, budi frajer, pa u nastavku isteraj stvari do kraja, a ne da pokusa miks svega da bi zadovoljio ljubitelje "Alien"-a koji ocekuju akciju i krv na sve strane (a bili razocarani prethodnim filmom) ,  kao i one koji i dalje traze objasnjenja na pitanja postavljena u "Prometej"-u. 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #316 u: Lipanj 14, 2017, 11:40:13 prijepodne »
Alien franšiza je imala dosta promašaja. Alien 3 je toooliko popljuvan mada je film ok.
Relativno ok. Ali ljudi su očekivali veće jače.
U stvari koliko se sećam pravo je čudo da je film dovršen zbog raznoraznih problema.
Alien 4 je isto loše prošao koliko se sećam. Opet meni je film ok.
Rekao bi da su tu uvek i najviše produkcijski problemi.
Na Prometheus gledam kao i na one bezvezne filmove alien vs.. a ne kao deo originalnog Aliena.

Offline millwall

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #317 u: Lipanj 14, 2017, 13:11:35 poslijepodne »
Jel gledao netko ovu novu Mumiju?

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #318 u: Lipanj 14, 2017, 13:36:06 poslijepodne »
Jel gledao netko ovu novu Mumiju?

Recimo ovako-serijal sa Brendonom Frejzerom je meni neverovatno zabavan i uvek mu se rado vracam (mislim prvenstveno na prva dva filma), a ti filmovi su mi nakon odgledane Kruzove "Mumije" remek dela sedme umetnosti!!! Ja ne pamtim losiji film odgledan u bioskopu, pocev od lose izvedenih akcionih scena koje su valjda trebale biti atraktivne, jezivo loseg scenarija prepunog opstih mesta (znam ja da je u pitanju letnji blokbaster, al' brate, daj mi malo logike), "smiranja" po pitanju glume glavnih protagonista (cemu uloga Rasela Kroua)... Ovaj filmcic je trebao da bude pocetak nekog serijala "Dark universe" u kome bi svaki projekat trebao da bude posvecen cuvenim "Universal"-ovim cudovistima sa kraja 30-ih i pocetka 40-ih godina proslog veka! E, sada, ako svako cudoviste dobije ovakvu "blistavu" posvetu, bolje da se i ne snimaju!

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #319 u: Lipanj 14, 2017, 13:47:46 poslijepodne »
Alien franšiza je imala dosta promašaja. Alien 3 je toooliko popljuvan mada je film ok.
Relativno ok. Ali ljudi su očekivali veće jače.
U stvari koliko se sećam pravo je čudo da je film dovršen zbog raznoraznih problema.
Alien 4 je isto loše prošao koliko se sećam. Opet meni je film ok.
Rekao bi da su tu uvek i najviše produkcijski problemi.
Na Prometheus gledam kao i na one bezvezne filmove alien vs.. a ne kao deo originalnog Aliena.

Ja se secam te 1992.godine, kako sam sa nestrpljenjem zurio iz video kluba sa 3.delom "Alien"-a, ocekujuci da vidim nesto poput Kameronovog nastavka, i moje zbunjene face nakon odjavne spice u stilu "sta sam ja to upravo odgledao"-mracan, hladan, sa gl.likovima sa kojima treba da se poistovetis i saosecas (a u pitanju su silovatelji i serijske ubice)... Kojih 20-ak godina kasnije, kada sam pogledao dokumentarac o Fincerovim mukama za vreme snimanja, prekrajanju scenarija, pa nakon gledanja "Assembly cut"-a, i dodatih 30 minuta, treci deo "Osmog putnika", postaje jedan od mojih omiljenih, a sto se tice cetvrtog,ne znam, odgledao sam ga dvaput, prvi put u bioskopu 1997.godine, i 10-ak godina kasnije kao "director's cut", sa dosnimljenim krajem na Zemlji! Meni je ostao kao simpatican filmcic, u kome se vidi da su se glumci odlicno zabavljali, ali kao da taj film, bez obzira na dobro poznata cudovista, jednostavno nepripada tom "Alien" univerzumu!

Offline millwall

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #320 u: Lipanj 15, 2017, 10:11:17 prijepodne »
Jel gledao netko ovu novu Mumiju?

Recimo ovako-serijal sa Brendonom Frejzerom je meni neverovatno zabavan i uvek mu se rado vracam (mislim prvenstveno na prva dva filma), a ti filmovi su mi nakon odgledane Kruzove "Mumije" remek dela sedme umetnosti!!! Ja ne pamtim losiji film odgledan u bioskopu, pocev od lose izvedenih akcionih scena koje su valjda trebale biti atraktivne, jezivo loseg scenarija prepunog opstih mesta (znam ja da je u pitanju letnji blokbaster, al' brate, daj mi malo logike), "smiranja" po pitanju glume glavnih protagonista (cemu uloga Rasela Kroua)... Ovaj filmcic je trebao da bude pocetak nekog serijala "Dark universe" u kome bi svaki projekat trebao da bude posvecen cuvenim "Universal"-ovim cudovistima sa kraja 30-ih i pocetka 40-ih godina proslog veka! E, sada, ako svako cudoviste dobije ovakvu "blistavu" posvetu, bolje da se i ne snimaju!

Hvala, mislim da ću ga preskočit onda u kinu

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: Filmovi
« Odgovori #321 u: Lipanj 16, 2017, 16:59:49 poslijepodne »
Pogledali sinoć ja i Cata...
Spoiler: prikaži

 :smfor (26): ;D :smfor (6):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #322 u: Lipanj 17, 2017, 20:21:55 poslijepodne »
Ovih dana bacih se na reprize nekih filmova koji su mi u periodu kada su izasli bili prijatno iznenadjenje, pa cisto da preporucim (ako vec niste gledali) odlicno delce iz 2008.godine-"Pontypool". Iza ovog naslova krije se totalno svez pristup zombi tematici koji se mozda nece svideti onom delu gledalaca koji preferiraju zombi akciju, dok ce drugi biti (pretpostavljam) zadovoljni vidjenim! Glavnu ulogu (da se izrazim mladalacki ;D) "pokidao veciti epizodista Stephen Mchattie...Za one, pak, koji bi da odmore mozak, uz klasican "B"film, "Nine miles down" (2009), miks trilera i horora sa televizijskim "Highlander"-om u glavnoj ulozi Adrian Paul-om... 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #323 u: Lipanj 19, 2017, 02:47:41 prijepodne »
John Wick 2 mnogo mrtvih kako bi se i očekivalo. Osveta Bruce Lee style. Mada nije baš jasno zbog čega se više sveti xD
Ali zabavan je film ne treba ga uzimati preozbiljno.
Ima jedna scena na nekoj kao izložbi mislim da je upravo omage U zmajevom gnezdu finalnom obračunu sa Hanom.
U Talking dead izbroje mrtve iz tekuće epizode. Pitam se koliko ih je bilo u filmu.
Ne pitam se. Puno ih je bilo  :smfor (24):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #324 u: Lipanj 19, 2017, 07:09:59 prijepodne »
John Wick 2 mnogo mrtvih kako bi se i očekivalo. Osveta Bruce Lee style. Mada nije baš jasno zbog čega se više sveti xD
Ali zabavan je film ne treba ga uzimati preozbiljno.
Ima jedna scena na nekoj kao izložbi mislim da je upravo omage U zmajevom gnezdu finalnom obračunu sa Hanom.
U Talking dead izbroje mrtve iz tekuće epizode. Pitam se koliko ih je bilo u filmu.
Ne pitam se. Puno ih je bilo  :smfor (24):

Na nekom sajtu su ih prebrojali, i ako im je verovati, 128 ljudi je zbir, uz preciznost J.Wick-a 80,1% (242 pogotka i 60 promasaja)! Cak su i taksativno naveli koliko njih od svakog oruzja ponaosob!  :smfor (24): Cime se ljudi bave...

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #325 u: Lipanj 19, 2017, 15:55:07 poslijepodne »
Malo li je. Prosek više od jednog mrca u minuti. I to računajući odjavnu špicu xD
Jedva čekam treći da vidim šta će biti dalje xD

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #326 u: Lipanj 19, 2017, 16:11:50 poslijepodne »
Mene ti brojevi uvek podsete na "Hot shots 2", gde Carli Sin "kosi li, kosi" Iracane, dok se u dnu ekrana vrte cifre i titl koji obavestava da je film ima vise mrtvih od "Robocop"a i "Total Recall"-a, do podatka da je najkrvaviji film svih vremena!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #327 u: Lipanj 24, 2017, 00:48:41 prijepodne »
Jel gledao netko ovu novu Mumiju?
jes jedan moj drug, no je on...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline cvele5

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Filmovi
« Odgovori #328 u: Lipanj 28, 2017, 17:39:21 poslijepodne »
Preporuka za Transformers 5  :? ??

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #329 u: Lipanj 29, 2017, 07:06:12 prijepodne »
Preporuka za Transformers 5  :? ??

Iskreno, ja to ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju, ali ako si pogledao prethodne filmove, ne vidim razlog zasto ne bi pogledao i ovaj! Za mene postoje serija "Transformersi" iz '84.godine i animirani film iz 1986.godine!