Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887376 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #420 u: Srpanj 31, 2017, 11:57:38 prijepodne »
I ti bi onakvu svadbu, coa, a?  ;D Ako praviš takvu, zovi i nas.  :smfor (24):
Važi, pogledaću i ostale tvoje preporuke. Obožavam Argentince, genijalne filmove prave.  :smfor (26):
Našla sam sinoć još jedan Darinov, ovaj novi Nieve Negra, pa javim utiske kad pogledam.
E, da, još da se zahvalim Lepom Džoniju na odličnom titlu za Divlje priče.    :beer2:
ahhaahha, ipak to ne bi bila samo jos jedna svadba :) fino bi se zabavili, imalo bi se o cemu pricat!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #421 u: Srpanj 31, 2017, 12:12:25 poslijepodne »
Da doživim i to uživo pa nek ide život.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #422 u: Srpanj 31, 2017, 12:37:07 poslijepodne »
ali sta se izdesava... cim je zavrsilo, opet sam vrnuo da pogledam. genijalno. mada me je onaj sto dize zgrade bas odusevio. obicnom coeku pukao film protiv sistema. i mislim da je ono na kraj sanjao, nekako mi je nerealna ona situacija bila kad se uporedi sa svim prije toga. ne moze ono.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #423 u: Srpanj 31, 2017, 12:40:12 poslijepodne »
To sam i ja pomislila, najverovatnije jeste sanjao, ali otkud onda oni naslovi u štampi?!  :? ??

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #424 u: Srpanj 31, 2017, 12:42:39 poslijepodne »
ne sjecam se toga, bas cu pogledat opet.  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #425 u: Srpanj 31, 2017, 12:50:24 poslijepodne »
ne sjecam se toga, bas cu pogledat opet.  :? ??

Spoiler: prikaži

Obezbedio je sebi alibi u posećenom restoranu i u trenutku kad je grunulo pozvao je konobaricu.  ;D Posle kreću natpisi iz štampe i podrška sa društvenih mreža.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #426 u: Srpanj 31, 2017, 12:57:13 poslijepodne »
ne sjecam se toga, bas cu pogledat opet.  :? ??

Spoiler: prikaži

Obezbedio je sebi alibi u posećenom restoranu i u trenutku kad je grunulo pozvao je konobaricu.  ;D Posle kreću natpisi iz štampe i podrška sa društvenih mreža.
ne znam mislimo li na isto:
Spoiler: prikaži
mislio sam na dio u zatvoru kad mu familija dolazi a ovi mu zatvorenici kao aplaudiraju, ovacije, i to. e to mi je bilo kao da je sanjao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #427 u: Srpanj 31, 2017, 13:00:39 poslijepodne »
Aha,
Spoiler: prikaži
nismo mislili na isto, taj deo nije bio na kraju već pre ovoga u štampi. Da, to je garant sanjao pa mu je zato sinulo da postavi bombu.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #428 u: Srpanj 31, 2017, 13:22:36 poslijepodne »
The Infiltrator http://www.imdb.com/title/tt1355631/?ref_=nv_sr_2
Ok filmcic, po istinitom dogadjaju... Ko voli ovaj tip filmova prava uzivancija. :D

Offline Smoolex

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #429 u: Srpanj 31, 2017, 14:13:53 poslijepodne »
Paterson, možda će nekima biti dosadan film, ali meni se dopao, film pred spavanje definitivno.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #430 u: Srpanj 31, 2017, 15:23:44 poslijepodne »
schindler's list , Film je strasno dobar sve moguce preporuke , osim sto dugo traje

I ako neko nije pogledao novi John wick , nek si uzme slobodan dan i pogleda obavezno. Inace omiljeni film moga prof na faksu , na ispitu me pitao o tom filmu hahah

Jos jedan fil koji bi preporucio je now you see me , onako nije mi bio film tezak , i opcenito su mi glumci strasno dobri ne znam zasto. Nema fil neku jaku ocjenu na IMDB ali meni se jako svidio

bože, ja nikad čula za ova tri filma, gdje si ih samo iskopao?  :smfor (24): :smfor (24):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #431 u: Srpanj 31, 2017, 21:49:28 poslijepodne »
Nieve Negra (Crni sneg)

http://www.imdb.com/title/tt5614612/?ref_=nv_sr_2

Pogledala sam još jednog "argentinca". Dobar, ali malo teži od prethodnog. Darin u ovome glumi pustinjaka koji živi u dobrovoljnom izgnanstvu u divljini Patagonije, noseći teško breme porodične tragedije na svojim plećima. Poseta brata kojeg dugo godina nije video evocira mučne uspomene i stvari kreću po zlu...
Ništa više neću otkriti, ali svakako preporučujem ovu krimi dramu za gledanje.  :smfor (26):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #432 u: Srpanj 31, 2017, 22:12:56 poslijepodne »
Nieve Negra (Crni sneg)

http://www.imdb.com/title/tt5614612/?ref_=nv_sr_2

Pogledala sam još jednog "argentinca". Dobar, ali malo teži od prethodnog. Darin u ovome glumi pustinjaka koji živi u dobrovoljnom izgnanstvu u divljini Patagonije, noseći teško breme porodične tragedije na svojim plećima. Poseta brata kojeg dugo godina nije video evocira mučne uspomene i stvari kreću po zlu...
Ništa više neću otkriti, ali svakako preporučujem ovu krimi dramu za gledanje.  :smfor (26):

Ja se nesto ne secam da sam pogledao ijedan film sa Darinom koji nije valjao...Ili covek neverovatno bira filmove koji su dobri, ili je argentinska kinematografija sjajna pa nema loseg filma!

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #433 u: Srpanj 31, 2017, 22:17:54 poslijepodne »
Mislim da je argentinska kinematografija i te kako vredna pažnje. Ili ja slučajno nalećem na njihove sjajne filmove ili na preporuke za njih. Sad kad si pomenuo da Darin igra samo u dobrim, setila sam se koliko me je ovaj oduševio pre nekoliko godina.
http://www.imdb.com/title/tt1305806/?ref_=nm_flmg_act_21

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #434 u: Srpanj 31, 2017, 22:26:23 poslijepodne »
In the Heart of the Sea



http://www.imdb.com/title/tt1390411/

  Film "U srcu mora" je prava avantura za sve uzraste. Kako kažu, za sve od 7 do 97 godina. Najlepše od svega je to što izgleda kao da je sniman pre pedeset i kusur godina a opet je aktuelan i svež uprkos uveliko prežvakanoj priči o Mobi Diku. Ne mora neko da pročita knjigu da bi znao priču o kapetanu Ahabu i njegovoj opsesiji. A to je R.Hauard pokušao i uspeo u ovom filmu.

  Početak filma je kao u nekoj priči starih moreplovaca. Mladi Melvil dolazi u krćmu da bi zapisao priču starog mornara koji mu u pero govori kako su se on i njegovi drugari proveli na rutinskoj plovidbi. Zanimljiva je ta priča na moru kao što ke i zanimljiva priča na kopnu kako su se spojila dva konkurenta koja su morala da plove i sarađuju u lovu na kitove čije salo je bilo osnova za tadašnju industriju jer još nisu spoznali sva svojstva nafte i ostalih fosilnih goriva.

  Da ne davim mnogo, kapetan i priča su Melvilu poslužili kao inspiracija za njegov roman koji je doživeo nekoliko ekranizacija od kojih je ova možda najbolja.

  Sve u svemu, više sam nego zadovoljan viđenim. Šteta što je film Hauarda i odlične ekipe glumaca prošao je nezapaženo.

  Od mene preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #435 u: Srpanj 31, 2017, 22:30:18 poslijepodne »
  Darin je Bata Živojinović argentinskog filma, u skoro svakom glumi. Gledao sam ga prvi put u filmu Nueve reinas (2000) i od onda pratim njegov rad. Dobar je i Truman (2015) koji vredi svaki minut gledanja. Argentina ima dobre filmove ali je daleko a tu je i jezička barijera.

 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #436 u: Kolovoz 01, 2017, 00:53:44 prijepodne »
Coherence 2013,doličan film. :)
preporuka i od mene. zamalo rekoh tj napisah prepelica. ne ozbiljno, ko voli majndfakove ovo... je majndfak?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #437 u: Kolovoz 01, 2017, 07:14:12 prijepodne »
Coherence 2013,doličan film. :)
preporuka i od mene. zamalo rekoh tj napisah prepelica. ne ozbiljno, ko voli majndfakove ovo... je majndfak?

Jedini "mindfuck" koji sam pogledao, a da ga uopste nisam razumeo (a vezan za putovanje kroz vreme, tj vracanje unazad) jeste "Primer" (2004)! Zao mi je sto mi neko nije uslikao facu kada je krenula odjavna spica :smfor (6):... By the way, takodje sve preporuke za "Coherence"!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #438 u: Kolovoz 01, 2017, 09:53:27 prijepodne »
istina ziva, no se nadovezah na coherence. primer je ipak nenadjebiv. po netu sam nalazio neke grafikone koji su pokusavali da objasne film.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #439 u: Kolovoz 01, 2017, 12:11:06 poslijepodne »
Assassin's Creed http://www.imdb.com/title/tt2094766/?ref_=nv_sr_1
Ako ste igrali igricu i bila vam je dobra onda ce vam i film biti ok... Sto inace vazi za sve filmove po igricama. :smfor (24):
Inace ovako mozete ga i preskociti iskreno ocekivao sam da ce bolje to realizovati.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #440 u: Kolovoz 01, 2017, 21:05:03 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt0111161/
 Bekstvo iz Šošenka - preporuka

pametno.. preporuka najboljeg filma svih vremena.. ni za njega nikad nismo čuli..  :clapp

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #441 u: Kolovoz 01, 2017, 23:07:48 poslijepodne »
Uznemirujuće!

Intenzivni novi tizer trejler za triler "Mother!" reditelja Darena Aronofskog je možda nešto što ne bi trebalo da gledate pred spavanje.

U kratkom klipu se vidi glavna glumica Dženifer Lorens kako šeta kroz mračnu i praznu kuću u beloj haljini. Čuju se reči u razgovoru ljudi koje ne vidimo poput "ubica", "lud", što samo pojačava tenziju.

U nešto bržem segmentu videa pred kraj vidimo više različitih slika poput Džen koja vrišti i njenog kolegu glumca Havijera Bardema kako se dere.
Novi dečko može ćale da joj bude! (FOTO)

Već je bilo jasno da će ovo biti jedan uznemirujuć film kada je pre nekoliko meseci objavljen promotivni poster na kojem se vidi Lorens kako drži u ruci svoje krvavo srce iščupano iz grudi.

Zanimljiva činjenica je da je glumica u vezi sa rediteljem ovog filma, a upravo su se preko ovog projekta i upoznali na leto prošle godine.

"Mother!" će izaći u bioskope u septembru.



http://mondo.rs/a1029155/Zabava/Film/Dzenifer-Lorens-i-Havijer-Bardem-u-filmu-Mother.html

  Tu je i IMDB link http://www.imdb.com/title/tt5109784/

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #442 u: Kolovoz 02, 2017, 22:21:54 poslijepodne »
Sinsegye / AKA New World (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2625030/?ref_=nm_flmg_act_6

  Nemoguće je u kratkim crtama opisati radnju a ne otkriti nešto. Ukratko, New World je ime tajne operacije u kojoj svaki anderkaver ima anderkavera svog.


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #443 u: Kolovoz 02, 2017, 23:32:43 poslijepodne »
Noomi Rapace u SF trileru

Evo još jednog filma koji stiže na Netflix. Premijera naslova ‘What Happened to Monday’ je zakazana za 18. avgust a glavnu ulogu igra Noomi Rapace.

Priča prati distopijsku budućnost u kojoj porodice mogu da imaju samo jedno dete. Ali nije sve tako jednostavno.

Pogledajte trejler pa će vam biti nešto jasnije:



http://www.dominomagazin.com/pop-art/film/noomi-rapace-u-sf-trileru/

  I IMDB link http://www.imdb.com/title/tt1536537/

  Nisu napisali da Naomi glumi svih sedam sestara.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #444 u: Kolovoz 03, 2017, 13:42:40 poslijepodne »
Pogledah B13 oba dijela, solidni filmovi sa dosta akcije,a volim i Francusku kinematografiju. Pročitah i da se drugi dio snimao u Beogradu.

IMDB
Reality is almost always wrong.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #445 u: Kolovoz 03, 2017, 22:32:08 poslijepodne »
Sinsegye / AKA New World (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2625030/?ref_=nm_flmg_act_6

  Nemoguće je u kratkim crtama opisati radnju a ne otkriti nešto. Ukratko, New World je ime tajne operacije u kojoj svaki anderkaver ima anderkavera svog.

Kasnis malkin, kasnis... :lol2:
Dobar je, mada, kao sto znas, ima puno boljih. Kosooki su cudo!  :sbowing_100-106

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #446 u: Kolovoz 03, 2017, 23:49:22 poslijepodne »
Vremya pervykh (2017)



http://www.imdb.com/title/tt6673840/

  Vremya pervykh je biografski film posvećen prvim Rusima koji su se prošetali svemirom. Ovo nije prvi ruski film sa ovom temom koji u nazivu ima preefiks prvi. Snimljen je pre četiri godine Gagarin. Pervyy v kosmose (2013) koji je posvećen Gagarinu i njegovoj kratkoj svemirskoj vožnji. Ne spominjem ovaju film bez beze jer se vidi namera da se od ruskog svemirskog programa napravi serijal. Obaška što iva dva filma u nekim segmentima liče pa mi je izgledalo da imam deža vi.

  Bilo kako bilo, Rusi su uspeli u svom naumu a ja sumnjam da je to bilo baš kao u filmu. Astronautima se put posle šetnje zakomplikovao i to je jedan od boljih delova ovog odličnog filma koji mi ni u jednom trenutku nije bio dosadan. Sviđa mi se opis dvojice glavnih junaka koji se u svemu razlikuju. Isto važi i za njihovu zajedničku borbu na nebu i na zemlji kada su se borili za opstanak.

  Sve u svemu, uprkos šminkanju i peglanju, više sam nego zadovoljan viđenim. Od mene preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #447 u: Kolovoz 04, 2017, 00:13:57 prijepodne »
Novi James Bond se snima u Hrvatskoj

Već ove godine

Novi nastavak filma o najpoznatijem agentu Jamesu Bondu počeće sa snimanjem krajem godine u Hrvatskoj. Prema pisanju Mirrora, Daniel Craig će se na obalama Dubrovnika boriti protiv slepog negativca.

“Shatterhand” je jubilarni, 25. po redu film o agentu 007. Iako je Craig pre dve godine rekao kako više neće glumiti Bonda, nedavni izveštaji pokazali su kako će glumac ipak zadržati legendarnu ulogu.

Zanimljivo je da ovo neće biti prvi put da se film o Bondu snima u Hrvatskoj. Film “From Russia with love” snimao se 1963. godine u Zagrebu i Beogradu kada je agenta 007 glumio legendarni Sean Connery.

Film “Shatterhand” bi trebalo da stigne u novembru 2019. godine.

dominomagazin

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #448 u: Kolovoz 04, 2017, 20:35:56 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt0111161/
 Bekstvo iz Šošenka - preporuka

pametno.. preporuka najboljeg filma svih vremena.. ni za njega nikad nismo čuli..  :clapp
hahahahahahhaha, pa kako si stetna, hahahahaha!
preporuka:
terminator.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #449 u: Kolovoz 04, 2017, 20:37:56 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt0111161/
 Bekstvo iz Šošenka - preporuka

pametno.. preporuka najboljeg filma svih vremena.. ni za njega nikad nismo čuli..  :clapp
hahahahahahhaha, pa kako si stetna, hahahahaha!
preporuka:
terminator.

ne mogu si pomoći, vrijeđaju me ovakvi postovi  :smfor (9):