Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887056 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Filmovi
« Odgovori #750 u: Listopad 14, 2017, 16:49:56 poslijepodne »
preporućio bih jedan izvrstan ruski film bolshoy 2017 .divna prića o radu i odrastanju balerine od početaka na akademiji do primabalerine u bolshoyem teatru. za poznavatelje baleta je znanano da je boljšoj teatr ima najbolji baletski ansambl i da je san svake balerine igrati u njemu kao i glavna uloga u baletu labuđe jezero od čajkovskog

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #751 u: Listopad 14, 2017, 19:37:47 poslijepodne »
preporućio bih jedan izvrstan ruski film bolshoy 2017 .divna prića o radu i odrastanju balerine od početaka na akademiji do primabalerine u bolshoyem teatru. za poznavatelje baleta je znanano da je boljšoj teatr ima najbolji baletski ansambl i da je san svake balerine igrati u njemu kao i glavna uloga u baletu labuđe jezero od čajkovskog

  Dobro me podseti. Skinuo sam i prevod i film i zaboravio na njega.

  Hvala, gledaće se ovih dana.

Offline Dragan_Gagi

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #752 u: Listopad 15, 2017, 09:17:15 prijepodne »
Film koji bih preporucio je ruski film Azazel iz 2002 nastao prema adaptaciji cuvenog romana.Prica je jako neobicna detektivska o tajnoj organizaciji koju pokusava da raskrinka mladi detektiv.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #753 u: Listopad 15, 2017, 19:29:00 poslijepodne »
Falling Down (1993)



http://www.imdb.com/title/tt0106856/

  Reprizirao sam Pad koji mi je bio dobar danas isto kao i kad sam ga prvi put gledao. Največa zasluga pripada Daglasu mlađem koji je pokazao koliko ume da bude ubedljiv a ovde je to najbolje pokazao.

  Sama radnja filma je linearna i podseća na video igru. Sveže razveden tužan i dužan čovek bez posla napušta vozilo koje je zaglavljeno u saobraćaju. Žuri na ćerkin rođendan i želi maksimalno da iskoristi taj dan jer mu je zabranjen prilaz. Ogorčen je i besan a zbog onog što je prošao na putu od sirotinjskih kvartova Los Anđelesa do kuće napraviće od njega ludaka. On zahvaljujući Majklu Daglasu postaje atipičan antiheroj sa kojim se svako lako može poistovetiti. Daglas je odličan na svom putu bez povratka a ni ostali pored njega ne zaostaju mnogo.

  Preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #754 u: Listopad 15, 2017, 19:41:28 poslijepodne »
Film koji bih preporucio je ruski film Azazel iz 2002 nastao prema adaptaciji cuvenog romana.Prica je jako neobicna detektivska o tajnoj organizaciji koju pokusava da raskrinka mladi detektiv.

  Čuveni pisac je B.Akunjin što izgleda kao dobar štos. Imao je tu sreću da ima čak pet ekranizacija od kojih sam odgledao četiri. Nisam gledao seriju Pelagiya i belyy buldog jer nije prevedena a moj ruski je malo više zarđao. Zato sam gledao sve ostalo uključujući i film Azazel koji mi je uz Špijuna negde na dnu liste. Najbolji je Državni savetnik koji mi najviše liči na rusku staru školu koja je ostala zapamćena po tome što nisu znali da štede. Sve je pravo i iz perioda radnje filma, ako ne i starije. Parketi, zgrade i sve đto uz to ide i što se troši. Odmah iza Državnog savetnika u kom glumi Mihalkov je Tusrski gambit koji takođe treba videti. To je pravi tv spektakl za sve uzraste. Glavni junak Erast Fedorin kreće iz Srbije na Otomansku imperiju. Fedorin je Akunjinov glavni junak koga bi najbolje opisao kao ruskog Šerloka. Naleteo sam pre par godina na informaciju da je Holivud otkupio autorska prava i da će ekranozivati sve što je Akunjin napisao.

  Isplati se gledati ove ekranizacije.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #755 u: Listopad 15, 2017, 20:11:18 poslijepodne »
  Geu nom moksori  Aka Voice of a murderer Drama, triler 2007 Juzna Koreja

  Ovo je meni jedan od najbolje ikada napravljenih filmova, na temu otmice deteta i trazenja odkupa.

Besprekorno i fenomenalno odradjeno. Nijedno slabo mesto u filmu. Adrenalin, od pocetka do kraja.


Ocena 10/10

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #756 u: Listopad 15, 2017, 20:18:35 poslijepodne »

  Valentino Biografski Drama 1977 UK Rezija Ken Russell
 
 Drama o zivotu najvece zvezde nemog filma Holivida  Valentina. Bio je vrhunski igrac , zigolo, da bi se preko zena obreo u svetu filma. Reziser, Ken Russell, Titov kucni prijatelj, najveci engleski reziser 70-tih, je glavnu ulogu Valentina, dodelio, mozda najvecem baletanu svih vremena Rudolfu Nurejevu ruskom igracu.
 
 On je odigrao za 10 oskara glavnu ulogu. Partnerka u filmu mu je Michelle Phillips,glumica i pevacica iz cuvene grupe Mamas and Papas.

 Cekao sam od 1977 do prosle godine , da se pojavi titl za ovaj umetnicki film.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #757 u: Listopad 15, 2017, 20:51:18 poslijepodne »
Falling Down bi ja opisao kao social comentary.
Ključna rečenica u filmu je bila nešto kao... Im the bad guy, when did this happend?
Događaji i likovi u filmu su metafora.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #758 u: Listopad 15, 2017, 21:00:50 poslijepodne »
  Tako je, tu se slažem. Daglas mi izgleda kao jedan od Trampovih glasača zbog svog ponašanja i međuljudskih odnosa. Mislim na sve one koji nisu belci.

  Isplati se videti film.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #759 u: Listopad 16, 2017, 23:37:42 poslijepodne »


  Kontrol Comedija, crime, drama 2003 Madjarska

 Glavni lik je kontrolor u budimpestanskom metrou. Oa u privatnom zivotu, ima neku frku, i nikada posle radnog vremena ne izlazi ''

gore'' na sunce. Svo preostalo vreme , provodi po kaficima, seta se po metrou, a nocu tajno, kad se pogase svetla, spava ko klosar na
klupama.

 Medjutim, neki psihopata, ubija putnike u metrou, tako da ih gurne na sine, ali vesto zaobilazi kamere i koristi mrtve uglove. Pocinje

istraga, svi su pod stresom, idu na razgovore kod psihijatra.
 Nas kontrolor, je prvi na tapeti sumnjivih, jer su ga provalili da ne izlazi ''gore '' na sunce.

 Remek delo, kakvo se  retko srece u istoriji kinemtogrtafije. Pri tome su svi zanrovi zastupljeni. Film, bukvalno, na svaki 15-tak minuta

neosetno sklizne iz jednog zanra  u drugi . Tu ima misterije, zlocina, drame, trilera, komedije, pa cak i horora.
 
 Interesantno reditelj rodjeni madjar, je  20-30 godina proveo u Americi, tamo s efilmski iskolovao i radio u svojoj struci  radeci, da bi se
posle vratio u Madjarsku.
  Ocena bez ikakvih dilema 10/10 na kvadrat

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #760 u: Listopad 17, 2017, 19:37:55 poslijepodne »
Marilena de la p7 (2006)



http://www.imdb.com/title/tt0805188/

  Film Marilena iz sedmog paviljona je film o odrastanju dece iliti jednog iz grupe klinaca koji sa krova zgrade posmatraju prostitutke koje ćoškare u blizini. Jedan od njih se zakjubljuje i tu nastaju problemi.

  Scenario i režiju je potpisao rumunski reditelj Kristijan Nemesku koji pre ovog srednjemetražnog filma ima nekoliko krateža. Posle Marilene iz sedmog paviljona snimio je dvoj jedini dugometražni film California Dreamin' (Nesfarsit) (2007) koji je pravo remek delo. Možda je i jedini koji je ozbilno pristupio0 temi bombardovanju Srbije od strane nato alijanse.

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Filmovi
« Odgovori #761 u: Listopad 17, 2017, 19:54:36 poslijepodne »
neki dan gledao sam  odličan film a world apart iz 1988 godine tema filma je borba protiv aparthejda i to  kroz lik majke bjelkinje i njene najstarije kćerke svakak pogledati

Offline mar.ale

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of film
Odg: Filmovi
« Odgovori #762 u: Listopad 17, 2017, 21:13:10 poslijepodne »
 1. The snowman Aka Snesko triler

Krece premijera trilera Snesko!

 Glavnu ulogu inspektora igra Michael Fassbender. Trielr je uradjen po romanu norveskog pisca Jo Nesbo. Jedva cekam ovo

2. Film Headhunters  Akcioni triler 2011 Norveska

   Setimo se samo ovog vrhunskog trilera iz Norveske. Moj zubar je  po nekoliko puta procitao sve romane ,ovog izuzetno talentovanog pisca i muzicara, i ispricao mi je neverovatan podatak, da su filmovali njegovu najgoru knjigu!? Mislim na knjigu Headhunters, Aka Lovac na glave.
   Mogu , misliti, kakve ce biti sledece adaptacije, ako je tako, pocev od Sneska, koga sam spomenuo u prethodnom postu.

3.  Inspektor Gui Drama SSSR

  Odlicna drama. Verno odrazava zivot i prilike  u Sssru. Nikita Mihalkov igra bahatog menadzera, koji stalno pravi probleme u saobracaju.

Kruti i suvise revnosni saobracajac, pocinje da mu zagorcava zivot. Ali, nece se na tome zavrsiti....Sprema se osveta mocnika.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #763 u: Listopad 18, 2017, 08:10:38 prijepodne »
Head Above Water
http://www.imdb.com/title/tt0116502/?ref_=nv_sr_1
ukapirah na po filma da sam ga davno gledao, ali nastavih jer sam sve zaboravio. dobar za ubit vrijeme, malo dosta naivnih tvistova, harvi kejtel i tad dobro izgledajuca dijazova, fantom bili d zejn koji je toliko bio nasminkan ka da je iz fotosopa iskocio. nedosadan, brz film.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #764 u: Listopad 18, 2017, 13:45:51 poslijepodne »
Head Above Water
http://www.imdb.com/title/tt0116502/?ref_=nv_sr_1
ukapirah na po filma da sam ga davno gledao, ali nastavih jer sam sve zaboravio. dobar za ubit vrijeme, malo dosta naivnih tvistova, harvi kejtel i tad dobro izgledajuca dijazova, fantom bili d zejn koji je toliko bio nasminkan ka da je iz fotosopa iskocio. nedosadan, brz film.
E, a kada se setim nakon filma "Dead calm" (1989) odusevljenja kritike njegovom izvedbom, te maltene poredjenja sa Brandom, a onda vidis potonuce u "znj" produkciju...

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #765 u: Listopad 18, 2017, 14:13:04 poslijepodne »
Dopao mi se Guardians of the Galaxy 2.
Pre svega zbog britkih duhovitih dijaloga koji daju zabavan karakter celom filmu.
Možda je malo predug. Režiseri su zaboravili efikasno montirati. Ne mora svaki film biti epsko putovanje.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #766 u: Listopad 18, 2017, 15:45:06 poslijepodne »
Ne mora svaki film biti epsko putovanje.

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): točno znam što misliš  :smfor (24): :smfor (24):

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #767 u: Listopad 18, 2017, 17:09:49 poslijepodne »
Ne mora svaki film biti epsko putovanje.

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): točno znam što misliš  :smfor (24): :smfor (24):
Ja ne znam sta misli ali film mi je bas legao  :smfor (24):

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #768 u: Listopad 18, 2017, 19:26:56 poslijepodne »
1. The snowman Aka Snesko triler

Krece premijera trilera Snesko!

 Glavnu ulogu inspektora igra Michael Fassbender. Trielr je uradjen po romanu norveskog pisca Jo Nesbo. Jedva cekam ovo

Ja otkad sam čuo da će ovo snimati, meni je The Snowman najiščekivaniji film ikad. Onda je došao trailer i oduševio sam se vizuelno kako to sve izgleda. Sad kad je film konačno izašao ocena na imdb-u je 5.4 a negativne kritike pljušte na sve strane. Ako neko pogleda nek napiše kako je moguće da film sa takvim glumcima i takvom pričom ispadne loš na kraju.  :? ??

Offline mar.ale

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of film
Odg: Filmovi
« Odgovori #769 u: Listopad 18, 2017, 19:48:56 poslijepodne »

  The day of the  Shakal 1973 Crime, drama , triler Uk ,Francuska , Belgija rezija Fred Zinnemann

 Film je radjen po istinitom dogadjaju, o atentatu na francuskog generala Sarla  de Gola. Ovaj je bio cetrvrti i najopasniji.

 Ovo se gleda u jednom dahu, iako traje dva i po sata. Maestralna ekranizacija romana. Ulogu atentatora je maestralno izneo Edvard Fox, britanski

glumac. Danas , uz sav napredak filmske tehnologije , mislim da ne bi bili u stanju  da naprave ovakvo remek delo svog zanra.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #770 u: Listopad 18, 2017, 21:19:29 poslijepodne »
Major (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2594950/?ref_=nm_knf_t2

  Glavni junak filma je pandur sa činom majora. Živi i radi u ruskoj zabiti gde su zimski predeli od snega beli i gde nema travke ni lista. Kad mu jave da mu se žena porađa on daje gas, gubi kontrolu nad vozilom i ubija dete ispred majke. Zove policiju koja dolazi na uviđaj i tad mu njegov kolega predlaže da izabere zataškavanje ili robiju. Izabrao je zataškavanje koje je policija tako vešto izvela da je sluđena žena ispala jedini krivac. U međuvremenu u njemu se probudila savest, saobračajka se od incidenta pretvara u nadolazeći veliki skandal posle kog pandurima, pojedinim bogatašima koji muljaju sa opštinarima slefuje velika zatvorska kazna.

  U svom prvencu Jurij Bikov je scenarista, reditelj, kompozitor i glavni glumac. To se nimalo nije odrazilo na film koji tako dobro opisuje korumprirano društvo da prelazi granice Rusije.

  Preporuka.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #771 u: Listopad 19, 2017, 13:23:00 poslijepodne »
okle ovo  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #772 u: Listopad 19, 2017, 16:12:48 poslijepodne »
okle ovo  :? ??


kakva glumačka postava  :clapp :clapp nisam ljubitelj Helen Hunt, ali ako je omražena, gledat ću ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #773 u: Listopad 19, 2017, 20:51:44 poslijepodne »
Durak (2014)



http://www.imdb.com/title/tt3560686/

  Juri Bikov koji je u  prethodnom filmu Major imao čak 5 “uloga”jer se pored scenarija i režije, pojavljuje se kao drugopotpisani glumac, montažer i kompozitor u ovom filmu  je malo smanjio doživljaj i odrekao se glume. Dobro je što je tako uradio jer ne bi mogao sve da postigne kao što je dobro da nastavlja tamo gde je u prethodnom filmu stao. Budala se ipak razlikuje od Majora kome je posle svega proradila savest, za razliku od njega ovaj pošteni čovek i njegova porodica u svakom trenutku znaju šta je ispravno. U ovom filmu u pitanju je korupcija i moralna dilema koliko uopšte vredi nečiji život bitangama koji su na vlasti u jednoj opštini u kojoj se nalazi zgrada sa čak 800 stanara. Zgrada je stara i može se srušiti svakog trenutka jer niko iz opštine nije brinuo o njoj jer su pare za popravke zahvaljujući sistemu ruka ruku mije završavale kod opštinara koji su zgradu samo krečili. Dima koji je prvi uvideo opasnost reši da alarmira nadležne i tu počinju njegovi problemi jer nije svestan da je dirnuo korupcionašku hobotnicu sa gradonačelnicom na čelu. Ona sama je u međuzavisnim odnosima koje uključuju celu gradsku upravu, nadležne službe,  inspekcije i gro gradskog preduzimačkog biznisa. To je samo prvi nivo, nakon toga sledi gubernija, pa Moskva. Opštinsku vlast koja se okupila na proslavi rođendana ne pogađa uopšte što ljudi koji su za njih kurve, narkomani i lopovi mogu da stradaju i verovatno se ne bi mnogo nervirali zbog toga da nije u pitanju igra velikih brojeva. Nije isto kad strada jedan čovek  ili petoro ljudi, smrt osam stotina će privući medije i skrenuti pažnju na lažne remonte i mahinacije u opštini.  Ta tačka preloma od njih zahteva pronalaženje interventnog rešenja za njih zahteva nove kombinacije, a pitanje je kolikoi propali grad ima manevarskog prostora kada niko nije spreman da se odrekne svog komfora zarad ljudskosti. Scena kad se oni okupe i dogovaraju šta će dalje i tako jedni drugima otkrivaju svoje lopovluke je nezaboravna i za nas univerzalna jer snosimo posledice takvih dogovora.
  Bikov je koji zbog tema kojima se bavi i zbog svog manira da bez pardona govori kroz svoje filmske likove šta misli ne samo ruski već i srpski, hrvatski (dopisati po želji) reditelj jer su problemi ruskog i srpskog društva skoro identični. Braća zapadnjaci neće moći da razumeju njegove filmove, naročito ovaj koji je u mnogo čemu nadvisio Levijatan. Budala je film koji ima svoje mane i gomliu loših rešenja koja idu na dušu Bikovu (poslednja scena je katastrofalna) ali ima ono što se zove hrabrost koju nećemo videti od naših kastriranih filmadžija

   Preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #774 u: Listopad 19, 2017, 20:54:05 poslijepodne »
Era Kingovih djela: Još jedna majstorova knjiga postaje film

Zašto je majka dvanaestogodišnjeg Jacka Sawyera panično pobjegla iz New Yorka u oronulo izletište u New Hampshireu? Smrt ju vreba, a samo joj magični talisman može spasiti život

Redatelj filmova 'Krive su zvijezde' i nadolazećeg djela iz svemira o X-Menima, 'Novi mutanti', Josh Boone napisat će a možda i režirati jedno djelo Stephena Kinga. U pitanju je roman 'Talisman', kojeg planira adaptirati Amblin Entertainment Stevena Spielberga.

U ovom romanu, kojeg je King napisao s autorom Peterom Straussom, pratimo dječaka koji uđe u paralelnu dimenziju znanu kao Teritorije kako bi uz pomoć magičnog talismana spasio svoju majku. Iako je Amblin isprva namjeravao ogromnu knjigu (921 stranica) prilagoditi u seriju, od toga su odustali te su odlučili snimiti film.

'Talisman' je jedna od onih knjiga koja se godinama nalazila u tzv. 'development hellu', tj. pokušava ju se na ovaj ili onaj način pretočiti u film ili seriju gotovo 30 godina. Prije nekoliko godina je autor Mathieu Ratthe čak snimio i kratki film kojime je pokušao zainteresirati producente i studije, no od toga nije ništa ispalo.

Premda se čini kako je sad projekt na pravom putu, valja napomenuti kako je ovogodišnja ekranizacija Kingovog djela 'Kula tmine' neslavno propala na blagajnama te je dobila istinski poražavajuće kritike (samo jadnih 15% na kritičarskoj stranici Rotten Tomatoes). U pitanju je bilo djelo na kojem je King radio desetljećima, s nekoliko knjiga i par tisuća stranica u igri, a iz projekta je izašao film od jedva 90 minuta.

No čini se da Hollywood ne uči iz svojih grešaka pa će ponovno pokušati pretočiti podosta veliko djelo u samo jedan film.

 24sata


Offline mar.ale

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of film
Odg: Filmovi
« Odgovori #775 u: Listopad 19, 2017, 23:52:52 poslijepodne »

    Meni je film Major, izrazito los film. Neuverljiv, izkonstruisan, uopste me nije ubedio, da je moguce da se nesto tako dogodi.

Naravno da korupcija postoji, ali su preterali u filmu, ispadose da su svi u policiji pokvareni.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #776 u: Listopad 20, 2017, 05:26:43 prijepodne »

    Meni je film Major, izrazito los film. Neuverljiv, izkonstruisan, uopste me nije ubedio, da je moguce da se nesto tako dogodi.

Naravno da korupcija postoji, ali su preterali u filmu, ispadose da su svi u policiji pokvareni.
E zvaka ti je na mestu,,,

Offline mar.ale

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of film
Odg: Filmovi
« Odgovori #777 u: Listopad 20, 2017, 09:24:28 prijepodne »
   Drago mi je, da se slazes sa mnom.

Gruz  200 Aka Cargo 200 Drama, triler Rusija
 
   Kad smo kod autenticnosti, preporucio bih svima film Cargo 200 u odnosu na prethodno komentarisani film Major.

  Reziser je Balabanov .Film  je snimljen po isitinitim dogadjajima, koji su neverovatni, i cak bizarni.Sve se desilo u vreme vladavine Borisa

  Jelcina, kada je posebno  cvetala korupcija u policiji. Tezak je film, nije za svakoga.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #778 u: Listopad 20, 2017, 11:35:07 prijepodne »
Film je neverovatan jer se to isto i nama ne događa svakodnevno :O
Neki dan je neka devojčica "naletela" na policijsko vozilo.
Ima ona jedna epizoda Alan Forda čini mi se kao neki bogataš kolima udario neku staricu pešaka.
Dolazi pandur: Kolikom se brzinom kretala baka  :smfor (24):

Offline mar.ale

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of film
Odg: Filmovi
« Odgovori #779 u: Listopad 21, 2017, 01:16:12 prijepodne »
1.   The snowman Aka Snesko Triler,drama, horor 2017.Uk, Usa, Sweden

 Gledao sam upravo film u bioskopu. Sniman je po romanuSnesko Jo Nesbo, norveskog pisca. Vrhunska je produkcija, fotografija, sa glumom  se istice

  Michael Fassbender.

  Nazalost, sve je u celini ostalo u okvirima prosecnosti. Prvi deo film  drzi paznju, posle  znacajno pada ritam , tenzija, atmosfera,ima nekih nepotrebnih melodramaticnih digresija, reziser kao da nije umeo da se izbori sa ovim filmom.
 Steta.


2.
 La doppia ora Aka Double hour 2009 Crime, drama, misterija, romansa Italija


 Odlican,moderan, veoma savremen  dinamican, film, ciji je rasplet neizvestan do samog akraja U glavnoj ulozi je odlicna ruska glumica Ksenija

Rappaport, koja je izgradila znacajnu medjunarodnu filmsku karijeru , narocito u Italiji.