Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887063 puta)

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2700 u: Siječanj 11, 2021, 08:54:01 prijepodne »
ali otisci...

pa malo su roštiljali, šta  ;D

Offline serbianx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lycka blommar ur sma enkla ting.
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2701 u: Siječanj 11, 2021, 13:05:08 poslijepodne »
Pogledah jedan od filmova koje sam pronasao na Roten Tomatoes best od listi...

https://www.imdb.com/title/tt11140488/ - The Wolf of Snow Hollow.

Nije nesto posebno, ocekivao sam vise jer mi se dopada kako je snimljeno. Ako nadjete vremena i volje za ovo - check it out.

Negativan utisak ovog vikenda - https://www.rottentomatoes.com/m/host_2020 - The Host (2020) koji je visoko kotiran na njihovoj listi...

56 minuta gluposti i samo sam iz inata pogledao do kraja... Da li se nekome ovo svidelo ili je do mene? XD

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2702 u: Siječanj 11, 2021, 14:10:09 poslijepodne »
Rotten Tomatoes liste su sastavljene od ocjena plaćenih profesionalnih kritičara.
Koliko je tih kritičara iskreno? Plaćeno ali ne i potplaćeno?
Sjeti se Steve Jobs biografije, kritičari su pjevali ode o tome sranju koje nitko nije htio gledati, a oni koji su se usudili samo su se pitali što je to tu tako fenomenalno.
Pa s tih RT the best lista sa pustim 100% ocjenama, uvijek provjeri što dodatno kažu metacritic, imdb i mydramalist.

The Wolf Of Snow Hollow je zabavan zbog raspoložene glumačke ekipe i kamermana, preporuka.
Host me, iako volim horore, uopće ne zanima. Ako pogledaš komentare na imdb, ključne su riječi Zoom, jumpscares, cheap i foundfootage. To nije horor, to je preseravanje.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2703 u: Siječanj 12, 2021, 18:00:42 poslijepodne »
Green Book - 8/10

Simpatičan road movie, koji govori o neobičnom prijateljstvu tamnoputog pijaniste i žabarskog muljatora - čoveka sa "uličnim fakultetom", u jeku borbe za prava Afroamerikanaca tokom 60-ih.

Iako se bavi temom rasizma, i to na jedan ne previše opterećujući i tendeciozan način, ovaj film zapravo govori o pobijanju predrasuda među ljudima ne samo različite boje kože, već i društvenog statusa, obrazovanja, afiniteta, životnih navika...

Dva glavna lika, kao totalni antipodi, na neki način dopunjuju jedno drugo, sve dok se razlike među njima u potpunosti ne izbrišu.

Generalno, ovaj film ne donosi ništa što već nije viđeno na filmskom platnu, ali je zabavan, nepretenciozan i gledljiv.

a i ti brate kao Vaso Brkić prepisao do zadnjeg zareza :smfor (9):

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Filmovi
« Odgovori #2704 u: Siječanj 13, 2021, 01:05:32 prijepodne »
Šta ću kad volim da citiram samog sebe  ;D

U svakom slučaju, drago mi je da se moji kratki osvrti na filmove čitaju i van Krste :D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2705 u: Siječanj 13, 2021, 11:38:12 prijepodne »
pa da, najteže je citirati samog sebe, treba kopirati sa ekrana što si prije nekog vremena napisao iz glave... duhovito?...a kažu da duhovitost navodno služi za razaranje gluposti

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2706 u: Siječanj 14, 2021, 16:56:01 poslijepodne »
Wild Hogs (2007)

Jedna komedija koju odavno nisam gledao, glumacka postava je odlicna... film za opustanje u ovim hladnim danima

https://www.imdb.com/title/tt0486946/

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2707 u: Siječanj 17, 2021, 00:20:02 prijepodne »
Love and Monsters (2020) jedan nako dosta zabavan film. Ima sve neophodne sastojke i bez suvišnih. Kao jelo. Sad da li je recept originalan koga briga. Ovaj nije film u dubinu. Više je pun krug da se geometrijski izrazim.

Ma gledao sam u međuvremenu i Jokera dobar je film ali ne bi znao šta da pišem.
Onda i Endgame Avengersa to mi stajao na sd od boxa.
Kad sam bortao s koronu pogledao ga. Ne znam možda me temperatura omela i u čulu gledanja filmova

Offline renato_slo

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2708 u: Siječanj 17, 2021, 00:42:52 prijepodne »
Ako još niste: obavezno Druk (Pijani) danski i europski film godine. Sigurno cete puno razmisljati o tome, kakvo je zlo alkohol. Uvijek počinje sa jednom čašicom.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2709 u: Siječanj 17, 2021, 11:20:38 prijepodne »
Sigurno cete puno razmisljati o tome, kakvo je zlo alkohol. Uvijek počinje sa jednom čašicom.

Tako je! Objasni to onim pivopijama sa off topica! Nadam se da ne misliš i na rakijicu... mislim, dve-tri zbog cirkulacije...

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2710 u: Siječanj 17, 2021, 11:34:01 prijepodne »
Jexi https://www.imdb.com/title/tt9354944/?ref_=nv_sr_srsg_0

srednja žalost.. nasmiješ se s budalom, ali moglo je to i malo bolje.. vidim zašto su uzeli Adama Devinea, ne znam tko bi normalan prihvatio tu ulogu ;D

Shazam! https://www.imdb.com/title/tt0448115/?ref_=nv_sr_srsg_0

očekivala sam neku djetinjastu budalaštinu, a baš me ugodno iznenadio.. sviđa mi se što su u pitanju djeca i što su sve reakcije u filmu prilagođene baš toj činjenici, a ne da klinjo od 14 godina svesrdno prihvaća ulogu superjunaka i spašava svijet kao nešto sasvim normalno.. jedva čekam nastavak, što je čudno za mene s obzirom na to da je ovo DC, a ne Marvel ;D

Extraction https://www.imdb.com/title/tt8936646/?ref_=nv_sr_srsg_0

dosta isklišejizirano, ali kad je u glavnoj ulozi Chris, film se ne propušta (žene znaju zašto) ;D puno akcije što volim, tako da je zadovoljilo moja očekivanja, ali ne bih ga dvaput pogledala

na redu su 3 Days to Kill, Three Billboards outside Ebbing, Motherless Brooklyn, Palm Springs i Radioactive  :smfor (6):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2711 u: Siječanj 17, 2021, 11:51:37 prijepodne »
Ako još niste: obavezno Druk (Pijani) danski i europski film godine. Sigurno cete puno razmisljati o tome, kakvo je zlo alkohol. Uvijek počinje sa jednom čašicom.
Ni čut!
Osim što smatram da nema alkohola ne bi bilo ni svijeta, ne zanima me drama o ničemu, a po sinopsisu mi se čini da ova to jest. Kritičari obožavaju dramljenje oko banalnih stvari, ja ne.
Javite ako ipak ispadne da nije ono što mislim da je nego da je slična Jensenovim apsurdističkim dramama jer u svakoj Mikkelsen ima ulogu koju naravno razvali, a na moju žalost Riders of Justice još nije nigdje dostupan.

na redu su 3 Days to Kill, Three Billboards outside Ebbing, Motherless Brooklyn, Palm Springs i Radioactive  :smfor (6):
Redom: klišeizirano ali korektno, vjerojatno će ti biti film desetljeća, uspavanka, smeće, s gnušanjem sam odbio gledati.  :thcheerleader3

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2712 u: Siječanj 17, 2021, 13:19:02 poslijepodne »
na redu su 3 Days to Kill, Three Billboards outside Ebbing, Motherless Brooklyn, Palm Springs i Radioactive  :smfor (6):
Redom: klišeizirano ali korektno, vjerojatno će ti biti film desetljeća, uspavanka, smeće, s gnušanjem sam odbio gledati.  :thcheerleader3

brate mili, nakon ovakvih milozvučnih riječi, dođe mi da uzmem štrik i okačim se, a ne da pogledam nešto  :hslocked:

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2713 u: Siječanj 17, 2021, 13:24:57 poslijepodne »
na redu su 3 Days to Kill, Three Billboards outside Ebbing, Motherless Brooklyn, Palm Springs i Radioactive  :smfor (6):
Redom: klišeizirano ali korektno, vjerojatno će ti biti film desetljeća, uspavanka, smeće, s gnušanjem sam odbio gledati.  :thcheerleader3

brate mili, nakon ovakvih milozvučnih riječi, dođe mi da uzmem štrik i okačim se, a ne da pogledam nešto  :hslocked:
:smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2714 u: Siječanj 17, 2021, 13:56:57 poslijepodne »
 ;D Plakati i Palm Springs su ti odlični.. prvi baš filmčina kojeg sam dvaput pogledao a drugi beskrajno zabavan ;D, Nortona i Madam Curie  isto sam preskočio

Offline shunja

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Mostar
Odg: Filmovi
« Odgovori #2715 u: Siječanj 17, 2021, 14:23:44 poslijepodne »
Mosul (2019)

Priča prati specijalnu postrojbu koja se bori protiv ISIS-a, jedan dan njihova života. Vrlo je sličan filmu Pad crnog jastreba. Za akcijske scene su zaduženi braća Russo.
Dobra akcija!

https://www.imdb.com/title/tt9252468/

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Offline shunja

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Mostar
Odg: Filmovi
« Odgovori #2716 u: Siječanj 17, 2021, 14:37:46 poslijepodne »
News Of The World (2020)

Zaista dobar film o ratnom veteranu koji donosi priče iz grada u grad i na taj način preživljava (ovo me podsjetilo na Kevina Costnera i film "Poštar"). U putu pronalazi djevojčicu koju su oteli indijanci i odluči je vratiti skrbnicima. Više manje to je cijela priča.

Tom Hanks kvalitetan kao i uvijek. Film je spor ali nikad prespor da bi mi odvukao pažnju ili bio nezanimljiv, pa su i napetije scene ubačene baš kad trebaju.

https://www.imdb.com/title/tt6878306/

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2717 u: Siječanj 18, 2021, 10:19:31 prijepodne »
na redu su 3 Days to Kill, Three Billboards outside Ebbing, Motherless Brooklyn, Palm Springs i Radioactive  :smfor (6):
Redom: klišeizirano ali korektno, vjerojatno će ti biti film desetljeća, uspavanka, smeće, s gnušanjem sam odbio gledati.  :thcheerleader3

brate mili, nakon ovakvih milozvučnih riječi, dođe mi da uzmem štrik i okačim se, a ne da pogledam nešto  :hslocked:

Nešto se nakupilo postova, pa sam tek sad registrovao, ali da se priključim preporukama za Three Billboards outside Ebbing. Ostale filmove nisam gledao, pa ne bih komentarisao, ali ovaj vredi svakog minuta. Možda nije baš film decenije kako Joxer reče (znam jedan bolji, no pošto je u pitanju moderni vestern svestan sam da to mnogi ne vole), ali je odličan spoj sjajnog teksta, vrhunske glume i odlične režije.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2718 u: Siječanj 18, 2021, 12:03:12 poslijepodne »
Well ja moram priznati da me Three Billboards Outside Ebbing razočarao. Znam da sam jedva čekao da dođe u kina i išao odmah prvi dan gledati, a film je na kraju ispao meh.

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Filmovi
« Odgovori #2719 u: Siječanj 20, 2021, 22:55:45 poslijepodne »
everest (2015)  film je snimljen po istinitoj priči o grupi planinara koji su zapeli na najvisočijom zemljinoj tački.  temperatura doseže i do -40 stepeni, kisika ponestaje i počinje borba za život

22 july netflixov je film snimljen po stravičnoj nesreći  koja se desila u Norveškoj. film govori o napadima andresa berhinga na zgradu vlade i na ljetni kamp za mlade na otoku utoya.

earth and blood 2020 (netflix)- radnja filma se dešava u saidovoj pilani koja je smještena duboku u šumu. nakon niza godina said odlučuje istu da proda, ali ne znna da je jednog njegovog zaposlenika brat natjerao da sakrije ukradenu drogu u okviru pilane. nakon što dileri saznaju gdje se droga nalazi , dolaze do pilane i počinje žestoka pucnjava

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Filmovi
« Odgovori #2720 u: Siječanj 21, 2021, 01:51:19 prijepodne »
Well ja moram priznati da me Three Billboards Outside Ebbing razočarao. Znam da sam jedva čekao da dođe u kina i išao odmah prvi dan gledati, a film je na kraju ispao meh.

Pa šta znam, meni je to sasvim ok film, ta večita tema o opraštanju...
Za nekoliko klasa je bolji od prethodnog Mekdoninog filma "Sedam psihopata", e on me je baš razočarao.
Mada mi je "Briž" i dalje number one.

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Filmovi
« Odgovori #2721 u: Siječanj 21, 2021, 22:57:45 poslijepodne »
greenland(2020)-Onaj super osjećaj kad te film prijatno iznenadi i to kad najmanje očekuješ. Takvo iskustvo sam imao s novim 'filmom katastrofe' Greenland čiju režiju potpisuje  Rik Roman Bo. Pomalo je nefer svrstati ga u podžanr kojeg povezuju sa cringy patriotizmom, klišejima i ekscesima efekata, budući da je sve to eliminisano ili bačeno u drugi plan nauštrb ljudske drame i likova koji su za promjenu predstavljeni kao ljudi od krvi i mesa.
Priča prati borbu i preživljavanje prosječne porodice koja se susreće sa smakom svijeta uslijed udara kometa 'Clark' iz drugog solarnog sistema i za kojeg se relativno kasno uspostavi da je daleko opasniji nego što je predviđeno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2722 u: Siječanj 22, 2021, 21:31:56 poslijepodne »
d najs gajs sam gledao neki dan po 3ci put.
pa sto napravi crni rajane goslinze!? ne moze ono.
sto si radio u bazen?
-pricao sa sirenama, sto sam mogao radit?
prosu se niz brdo, izlomi ga rasel odma na otvaranje, cerka ga zajebava svako malo, pokupi ga auto, etc etc etc...
e vala nema se duse ako mu se ne iskrivis od smijeha.
e da, kako vristi hahahahaha, pa sto je ono... crna goro majko sveta...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2723 u: Siječanj 22, 2021, 21:58:58 poslijepodne »
Vidi coa, ja film nisam gledao, ali tvoji opisi... ja umrem od smeha, pa se posle bojim da mi film ne pokvari utisak. ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2724 u: Siječanj 22, 2021, 22:03:06 poslijepodne »
ma nema sanse brate, udri.
replay value.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2725 u: Siječanj 24, 2021, 21:27:19 poslijepodne »
Ama zaplet nastane na benziskoj stanici, uz to registracija sugerira interesantno mjesto događaja. Meni barem je.
Film je zbog nekakvog pucanja po americi svojevremeno bio bunkeriran na neko vrijeme jer se distributer prepao da publika neće shvatit da je u pitaju satira, a s obzirom koliko su ameri glupi možda je to bilo ispravno.

Meni je film baš bombon, ali na osnovu tvoje suhoparne preporuke ne bi ga gledao ni u ludilu pa te molim da se malo potrudiš.
Oni kojima se The Hunt svidi, preporučam sličan malo stariji Surviving the game (1994) gdje lovac postane lovina i obrnuto, a stara narodna je ovdje proširena pa ko se mača laća, ne gine samo on nego i djeca mu.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2726 u: Siječanj 25, 2021, 13:09:02 poslijepodne »
sightless 2020-Nakon što je napad oslijepi, Ellen Ashland se povlači iz svijeta kako bi se oporavila. No ubrzo upada u paranoju, ne mogavši nikoga uvjeriti da se njezin napadač vratio da je terorizira

Na stranici ovog filma na jednom drugom sajtu koji se bavi prevodima stoje identične rečenice, a koje su opet puki prevod onog što piše na Imdb-u. Kaži mi da si ih bar ti preveo za taj drugi sajt! Kaži mi da si za ovaj post uložio bar više od trideset sekundi truda!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2727 u: Siječanj 25, 2021, 13:32:11 poslijepodne »
Na stranici ovog filma na jednom drugom sajtu koji se bavi prevodima stoje identične rečenice, a koje su opet puki prevod onog što piše na Imdb-u. Kaži mi da si ih bar ti preveo za taj drugi sajt! Kaži mi da si za ovaj post uložio bar više od trideset sekundi truda!

moš mislit što je on preveo.. pa lakše je copy/paste  ;D

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2728 u: Siječanj 25, 2021, 21:12:31 poslijepodne »
ne znam gdje si pratio ali moguće jer sam svojevremeno dosta recenzija pisao na jednoj facebook grupi koja se bavi recenzijama . ali u biti  je sve pisano iz svog rokovnika, stim da sam film pratio pocetkom godine bas detalja se ne mogu najbolje sjetit pa sam ostavio najosnovnije.

Eh... Ako dobro razumem, ti si odgledao film, napisao recenziju za tamo nekog, videli ovi sa jednog ovdašnjeg sajta, preuzeli, videli ovi sa Imdb-a, brže-bolje preveli na engleski i turili kao opis filma koju nedelju pre nego što ćeš ti odgledati film... Uh, pogubih se.
Nudim ti izlaznu strategiju koja bi glasila otprilike ovako: "Izvinjavam se, ranije sam u svoj rokovnik prepisao opis filma Sightless s namerom da ga kasnije pogledam. Prošlo je nešto vremena i ja sam sada, jureći dvadeset postova, pogrešno pomislio da je to jedna od mojih recenzija, a ne tuđe reči i rešio sam da je iskoristim za ovu priliku. Izvinjavam se još jednom!".
Nemoj me pogrešno shvatiti, ja da se pitam svako bi mogao da skida titlove koliko god hoće, ali to pokazuje, ne da sam ja veliki čovek, nego da u rad oko titlova i prevoda nisam uložio ama baš nikakav napor i da je lako poklanjati nešto što je tuđe i oko čega je neko drugi oznojio guzicu. Znaš, neko će pomisliti da bi tako mogao potpisati i tuđi prevod, a znamo da to nije istina. Je li tako?

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2729 u: Siječanj 25, 2021, 21:18:52 poslijepodne »
Ja neću tražiti tko i što ali...
Ako se ne možeš sjetiti najbolje filma koji je star 3 mjeseca tek, onda znači da film nema u sebi ništa posebno pa se brzinski zaboravlja.
Takve filmove najiskrenije mislim da ne treba ni predlagati za gledanje, a snima ih se na žalost i previše.

Pogledao sam malo što imdb-ovci pišu i čini se da je u pitanju razvukuša s dosadnim dijelovima, a trebala bi biti triler.
Triler smije sve i svašta sebi dopuštati, samo ne smije jedno - biti dosadan. To onda nije triler, nego tragedija.   :smfor (10):