Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Blackadder  (Posjeta: 9278 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4344
  • Spol: Muški
Blackadder
« u: Rujan 28, 2021, 10:15:15 prijepodne »

Crna Guja (engl. Blackadder) je generičko ime koje obuhvata četiri serijala istorijskog sitkoma i nekoliko specijala emitovanih na kanalu Bi-Bi-Si 1.

Iako je svaki serijal smešten u različit period britanske istorije, svaki prati sudbinu Edmunda Crne Guje (igra ga Etkinson), koji je u svakom istorisjkom periodu član britanske loze prisutne na mnogim značajnim događanjima u istoriji Britanije. Podrazumeva se da je u svakoj seriji lik Crne Guje potomak prethodnog, iako se to ne pominje direktno. Iako je u prvom serijalu prilično priglup, on je u svakoj sledećoj generaciji sve više inteligen, dok mu je društveni status sve niži. Uvek je ciničan, kukavica, oportunista i manipulator.
Njegov sluga je uvek iz porodice Boldrika (igra ga Toni Robinson), koji je iz generacije u generaciju sve gluplji i prljaviji. Njih dvojica uvek trpe prisustvo nekog aristokrate – u prva dva serijala to je Lord Persi Persi (igra ga Tim Mekinerni), a kasnije je to princ Džordž i poručnik Džordž (igra ih Hju Lori).
Četiri serijala obrađuju četiri perioda britanske istorije, počev od 1485. godine do 1917. godine. Prvi serijal je smešten u period vladavine kralja Ričarda Četvrtog, koji je nasledio svog strica Ričarda Trećeg (iako je zapravo Ričard Četvrti umro kao dete i nije nikad bio krunisan za kralja). Drugi serijal je smešten u vreme vladavine Elizabete Prve Tjudor, treći u vreme vladavine Džordža Trećeg i posledlji, četvrti serijal je za vreme Prvog svetskog rata. Svaki serijal ima šest epizoda.
Postoje i specijalne epizode „Crna Guja u božićnoj priči“ (parodija na priču Čarlsa Dikensa) i „Crna Guja: napred i nazad“ (snimljena na Novu 2000. godinu, u kojoj Crna Guja putuje kroz vreme). (izvor:wikipedia)


Godina: 1982.
Mreža: BBC One
Žanr: komedija
Glumci: Rowan Atkinson, Tony Robinson, Tim McInnerny, Hugh Laurie, Stephen Fry, Miranda Richardson


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovori #1 u: Rujan 28, 2021, 13:49:01 poslijepodne »
German Empire consists of a small sausage factory in Tanganyika ;D



Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Blackadder
« Odgovori #2 u: Rujan 29, 2021, 10:33:29 prijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline jan1963

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Blackadder
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2021, 07:45:17 prijepodne »
Rowan Atkinson je neponovljiv, sama pojava s njegovim facijalnim gegovima izaziva smijeh
Nisam nervozan... ne spava mi se... ništa me ne boli... nitko me ne nervira... da nisam umro, majku mu?!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Blackadder
« Odgovori #4 u: Lipanj 17, 2023, 21:08:34 poslijepodne »
Izašao je ovih dana UKTV Blackadder The Lost Pilot ne znam tačno o čemu se radi, po najavi nisu isti svi glumci iz serijala, ke vidamo :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Blackadder
« Odgovori #5 u: Lipanj 18, 2023, 00:16:06 prijepodne »
cus, okle to sad.
bas mi nesto ne pada nam da je repriziram a redovno se citira kad se popjanimo. drug jedan prvu sezonu napamet zna svi se sokiramo kad krene da bleji.
mene je ona kad su stiven fraj i hju lauri najbolja bila, ono u vojsku kad su bili.
alo alo vec ne mogu nikako a obozavao sam je. ali one konobarice... sunce ti krvavo, lise one kratke grdne. e sto je ono, priznajem padam...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovori #6 u: Lipanj 18, 2023, 01:29:59 prijepodne »
Izašao je ovih dana UKTV Blackadder The Lost Pilot ne znam tačno o čemu se radi, po najavi nisu isti svi glumci iz serijala, ke vidamo :)
Nije, boldrik je neki drugi lik.
Ima za naći na divlje i to Cunning Story i The Lost Pilot u paku.
Transkript za The Lost Pilot ima na subscene.

Offline Eladan

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Blackadder
« Odgovori #7 u: Lipanj 19, 2023, 12:13:36 poslijepodne »
Ako je neka serija obeležila odrastanje, onda je to Crna Guja  (y)

Zbog Rowana sam kasnije (u stvari, imao sam cunning plan i ranije  :smfor (27):) postao ovo što jesam  :beer2:

Hju Lorija sam jednom i upoznao, na nekom prekookeanskom letu. Čovek je Gospodin, onaj pravi, kakvi bismo verovatno svi želeli da budemo  :smfor (26):

Offline Amy

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Blackadder
« Odgovori #8 u: Srpanj 28, 2023, 14:38:58 poslijepodne »
Ova serija je obilježila i moje odrastanje. Serija s tipičnim crnim britanskim humorom kakav se danas rijetko sreće, naćalost.