Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Philip K. Dick's Electric Dreams  (Posjeta: 24789 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ndma11

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Belgrade
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #30 u: Studeni 19, 2017, 14:33:48 poslijepodne »
Ima interesantnih epizoda, a prilikom gledanja samo imajte u vidu da je Dick većinu svojih priča pisao dok je bio na LSD-u, tako da ako vam se čini nekada da nešto nema smisla ili da je previše konfuzno, pripišite to njegovom stanju svesti u trenucima stvaranja. :)

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #31 u: Studeni 19, 2017, 18:25:17 poslijepodne »
jel to znači da bi najbolji doživljaj bio da i gledamo dok smo na LSD?  :smfor (27):

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #32 u: Siječanj 15, 2018, 10:28:23 prijepodne »
iako mi je ostala još deveta za pogledati, AUTOFAC je definitvno najbolja u sezoni  :clapp :clapp
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #33 u: Siječanj 16, 2018, 00:37:37 prijepodne »
završena prva sezona, jedno od ugodnijih iznenađenja prošle godine, definitvni must za sve ljubitelje SF-a; nadamo se drugoj sezoni...

a što se tiče ove "zadnje" Safe&Sound, vjerujem da bi se današnji klinci

Spoiler: prikaži
odrekli roditelja zbog novog IPhonea, a kamoli Dexa  ;D ;D


English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #34 u: Siječanj 16, 2018, 01:55:24 prijepodne »
Hvala Ivane za sve  :clapp :clapp :clapp

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #35 u: Veljača 07, 2018, 10:49:29 prijepodne »
Pogledana sedma i osma  :)

Kill All Others - zanimljivo, ovo je potpuno drugačije od Dickove priče ali jednako efektivna po pitanju paranoje i iluzije. Radi se o čovjeku koji počne viđati reklame na kojima pišu neke nasilne poruke ali on to jedini vidi ili? Po tom pitanju jako podsjeća na Carpenterov 'They Live'. Epizoda je i kritika protiv sistema koji guši ljude poput Philberta. Ima dosta simbolike i ustvari osuđeni smo na propast.

Autofac - ovo je možda i najbolja epizoda sezone. Čovječanstvo je reducirano na mali broj nakon jednog rata i ubrzo ljudi shvaćaju da su roboti krivi. Epizoda je više postapokalipsa i vrlo je obična do samoga kraja, ali onda ide najbolji preokret sezone
Spoiler: prikaži
Emily saznaje da je napredni robot i to je ono što Alice ne može shvatiti kako je ona uspjela psotati svjesna toga. Postane pravi čovjek. Emily je i ta koja je zaslužna za čitav ovaj rat i što su roboti prevladali i na kraju ironije li robot Emily spašava što se spastiti da, ali svu su odavno već zamijenjeni.
zadnja scena sa Alice i Emily je izvrsno napravljena i rečene su neke stvari koje se ne bi ni originalni Blade Runner posramio kada Ford i Hauer pričaju na krovu. I opet epizoda koja kritizira tehnologiju na jedan ispravan način.

Ali većina ova epizoda se dosta odmiču od originalnih Dickovih priča i nemam problem sa time. Samo mogu preporučiti da pročitate sve ove priče u originalu jer su bolje ali nipošto ni serija nije loša.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #36 u: Veljača 12, 2018, 16:41:17 poslijepodne »
Pogledane posljednje dvije  :)

Safe and Sound - jedna od boljih epizoda prve sezone u curi i majci koje dolaze u jedan grad gdje je sve jedan veliki big brother. Cijeli taj svijet je napravljen radi terorista koji su u drugim gradovima. Sviđa mi se što nismo do samoga kraja znali što se točno događa. Čista šizofrenija, volim kad me epizoda uvjeri u nešto a nije tako. Poanta epizode je da koliko god istinu govorio, oni ćete učiniti ludim i društvo ćete smatrati takvim.

The Father Thing - finale nije bilo među boljim epizodama, ali je nadirektnija epizoa cijele sezone. Eizoda je u stilu invasion of body snatchers i na tom polju je dobra. Klinci dobro odglumili, stari mu je bio jeziv u tim trenucima. Kraj jako podsjeća na neke stare sf filmove.

Ako mislite započeti sa serijom samo da bi vidjeli kakav je bio Philip Dick nemojte jer su epizode uglavnom dosta udaljene od originalnih priča. Rađe bih onda preporučio da uzmete Dicka u ruke i na čitanje. Ali kao zasebna sezona svakako preporuka. Kritike koje pojedine epizode daju su na puno većem levelu od Black Mirrora i mislim da na kraju nudi više raznovrsnosti. Dobra sezona u kojoj sam uživao.

Najbolje epizode poredane od najbolje do najslabije su mi:

Autofac
Real Life
Safe and Sound
Impossible Planet
Kill All Others
The Hood Maker
Human Is
The Father Thing
Crazy Diamond
The Commuter

Kreator o svakoj epizodi http://www.syfy.com/syfywire/every-episode-of-electric-dreams-explained-by-the-series-showrunner

Nadam se drugoj sezoni.

Offline DagenhamDave

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #37 u: Listopad 31, 2023, 06:50:20 prijepodne »
Ovo sam bio čekao sa velikim nestrpljenjem ali i zebnjom.
Naravno da Philip K. Dick svojim djelima predstavlja
nepresušan izvor filmašima i volim pogledati ama baš sve
što je rađeno po ovom majstoru SF-a (i ne samo SF-a),
ali uvijek je pitanje kako će se sve to realizirati.
Ali Electric Dreams je ispunio skoro sva moja očekivanja,
koncentrirajući se na samu priču, i na reakciju protagonista
naspram situacije u kojoj se nađu, bez puno tehnoloških
i znanstvenih recitacija...
Eh, kad bi snimili još koju sezonicu, nitko sretniji od mene  :smfor (6):