Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887268 puta)

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2880 u: Kolovoz 25, 2021, 20:28:26 poslijepodne »
Stillwater 2021.
Sjajna priča koja se vrlo labavo temelji na priči o Amandi Knox. Matt Damon daje nevjerojatnu izvedbu u ovom filmu. Film vas vodi na vrlo fascinantno putovanje i daje vam neke vrlo snažne izvedbe iz svih naših uloga. Teme i poruke najjači su dijelovi ovog filma. Mislim da je moglo biti 10 ili 15 minuta koje su mogli izvaditi iz filma, posebno u prvom dijelu. Za film je potrebno vrijeme da pronađe fokus i ritam.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Filmovi
« Odgovori #2881 u: Kolovoz 26, 2021, 17:39:33 poslijepodne »
Evo da predstavim meni najdraži film svih vremena Stand by Me . Ovo je najbolja Kingova ekranizacija, čak je i King Reineru dao do znanja da je Stand by Me najbolja filmska adaptacija njegovog djela koju je ikad vidio.
Priča o prijateljima i snagi prijateljstva, uči nas životnim lekcijama, kao i savjetima za kretanje kroz odrastanje. Vraća vas u vrijeme kad je prijateljstvo bilo čisto i nevino. U filmu glumi i nikad neprežaljeni River Phoenix koji igra jednu od svojih najboljih uloga. Kraj filma ima i odličnu poruku.

Imate li vi svoju najdražu ekranizaciju Stephen Kinga?

Slažem se da je Stand by Me odličan, iako sam ga davno gledao. Dodao bih još The Shining i Misery i još jedan (uvek postoji bar još jedan kojeg u datom momentu ne mogu da se setim). Za ostatak (a poveliki je taj ostatak) bi bolje bilo da nikada nisu ni snimljeni (usudio bih se reći i napisani, mada ima primera dobrih romana sa lošom filmskom adaptacijom). Sve u svemu, što se mene tiče, King je talentovan čovek koji je odlučio da postane mnogo bogat pa je štancovao "sve u šesnaest", a onda je i gomila njih pomislila da bi i oni mogli štrpnuti deo kolača koji je King zamesio pa su ekranizovali svaki njegov "isprdak".


Slažem se. Iako bih za života volio vidjeti visokobudžetne adaptacije Langolijera, Storm of the Century i Tommyknockers. Čak i The Stand jer ova recentna serija nije baš nešto. Eto Omare, uživaj u svom Honey Nutsu.  ;D

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2882 u: Kolovoz 27, 2021, 15:40:01 poslijepodne »
Free Guy - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt6264654/

Velika preporuka za ovo! Baš lijepo osvježenje što se tiče zabavnih filmova s odličnom dozom pogođenog humora i Ryan Reynolds koji je kao stvoren za ovu ulogu. Vjerojatno najbolji film ikad u kategoriji da ima veze s video igrama.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2883 u: Kolovoz 30, 2021, 16:04:04 poslijepodne »
Svim ljubiteljima kvalitetnih drama sa socijalnim i političkim konotacijama, preporučujem film NUEVO ORDEN (NEW ORDER)
https://www.imdb.com/title/tt12474056/.
U tradiciji najboljih filmova Inaritua, Coste Gavrasa i Glaubera Roche. Jedan od najboljih filmova Festivala u Veneciji 2020. godine, dobitnik nagrada na mnogim svetskim festivalima.








Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2884 u: Rujan 02, 2021, 10:26:12 prijepodne »
Izašao je finalni trailer za novog Bonda. Daniel Craig u svojoj posljednjoj ulozi, ovo mu je peti Bond, igra ga od 2005. godine. Sad kreće potraga za novim Bondom, najviše šanse se daju Tom Hardy-u, za kojeg navijam. Tko je vaš favorit?

U kina dolazi 30. rujna.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2885 u: Rujan 03, 2021, 23:57:26 poslijepodne »
izgleda sabiJo najt haus ...
najsssssss, cus mene najttttt  ;D
sto je mnogo dostae, samr iz ovr vi vont sivu jesen!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2886 u: Rujan 07, 2021, 23:26:51 poslijepodne »
Odlična norveška serija UTMARK čiji je kreator Dagur Kari, poznati Islandski režiser i scenarista,  neterala me je da ponovo pogledam neke od njegovih filmova. I nisam  se pokajao! Njegov film NOI THE ALBINO iz 2003. godine me je i ovoga puta oduševio. Tragikomična priča o 17to godišnjem adolescentu koji živi u nekoj zabiti na severu Islanda maštajući  o danu kada će živeti na poptpuno drugačijem tipu ostrava, negde u toplim morima. Dirljiv i poetičan film.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2887 u: Rujan 09, 2021, 19:04:50 poslijepodne »
Ove godine napustila nas je zauvek i Kloris Ličman (Cloris Leachman). Zasluženo je dobila Oscara 1971. godine za ulogu u filmu Pitera Bogdanovića POSLEDNJA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (THE LAST PICTURE SHOW). Zanimljivo je i to de je, čini mi se, u ovom filmu debitovao i Jeff Bridges. U svakom slučaju, ako niste gledali ovaj film, moja sugestija je da to obavezno učinitie, posebno ukoliko volite žanr drame.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2888 u: Rujan 10, 2021, 22:44:34 poslijepodne »
jel ko virnuo grin najta?
vidim da je poodavno po internetsima cis' ka snijeg  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2889 u: Rujan 11, 2021, 02:09:52 prijepodne »
u jebem ti sto nadjoh sad, misim da je stara pa tu nedje... masu... kad je bio prvi nolanov betmen a ovoe drugi?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2890 u: Rujan 17, 2021, 15:09:26 poslijepodne »
Nakon dugo vremena išao u kino i pogledao Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Klasični Marvel u kombinaciji s borilačkim vještinama. Dva sata odlične zabave i pravog filmskog doživljaja.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2891 u: Rujan 17, 2021, 20:46:38 poslijepodne »
ja iskulirah pozive za taj film... izpostovacu jos gardijanse galaksije ako budu i toeto.
dostae bilo casti mi...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2892 u: Rujan 26, 2021, 10:37:04 prijepodne »
Objavljen trailer za film Spencer, biografsku dramu o kraljevskoj obitelji u kojoj princezu Dianu glumi Kristen Stewart. Ne znam što bih rekao o njoj kao Diani, fizičke sličnosti ima, mišljenja gledatelja su podijeljena, neki kritičari hvale njenu ulogu, a gledatelji baš nisu oduševljeni. Vidjet ćemo 5. studenog kad bude premijera filma.


Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2893 u: Rujan 27, 2021, 18:32:33 poslijepodne »
Po mom mišljenju, jedan od najboljih filmova 2020/2021, bar do sada, je kineski dokumentarac  76 DAYS. Tema je lockdown u Wuhanu i napor koji vlasti i lekari ulažu   u borbi protiv COVIDA 19. Verno je prikazan nesebičan i herojski rad lekara i medicinskih sestara i tehničara. Produkcijski sevršen dokumetarac koji je ujedno vrlo uzbudljiv i izaziva pozitivne emocije.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2894 u: Rujan 28, 2021, 16:01:53 poslijepodne »
Dokumentarci imaju zasebnu temu.
Ali i da nemaju, meni Covid film ne može biti najbolji - dosta mi je covida i na televiziji i u novinama, ne mogu više smislit tu temu.
Da su ga snimili prije nego se covid raširio, onda bih možda cijenio "predskazanje", ali ovako, mani me se priča o koroni i koronašima.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2895 u: Rujan 30, 2021, 16:23:50 poslijepodne »
Najnoviji film Clint Eastwooda CRY MACHO svakako nije ni blizu njegovih najboljih fimova. Posle GRAN TORINO i THE MULE očekivao sam novo remek delo ovog majstora. Međutim, neprijatno iznenađenje. Ipak, Clint zna da majstorski ispriča priču, ali neuverljiva gluma i maniristički ispričana priča nije ono što se od njega očekuje.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2896 u: Listopad 01, 2021, 11:42:15 prijepodne »
Pogledao sam dva sa zmajskom kevom :)     Last Cristmas https://www.imdb.com/title/tt8623904/ i Me Before You
  https://www.imdb.com/title/tt2674426/ na televizijama forsiraju  pa reko da odgledam jedared u komadu, ok su, onokao megrajaniš filmići.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2897 u: Listopad 02, 2021, 12:19:32 poslijepodne »
Pogledao novi James Bond film No Time to Die. Izgleda impresivno u svim kadrovima. Nije ni dosadan ni predug. Fini završetak sage, dostojan oproštaj od Daniela Craiga kao Bonda. Producenti su najavili da će se iduće godine znati novi Bond, ja navijam za Tom Hardy. Obavezno pogledati u kinu.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2898 u: Listopad 03, 2021, 16:54:13 poslijepodne »
Preporučujem korejski film BEONING (BURNING) iz 2018. godine , u režiji Chang-dong Lee-a. Pošto mnogo volim njegove filmove PEPPERMINT CANDY i POETRY, moram priznati da sam sa nestrpljenjem odgledao ovaj film i nisam se pokajao. Zaista izuzetan film!
Posebnno je interesantno i to što je jedan od scenarista Haruki Murakami, po čijoj priči je scenario i baziran.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2899 u: Listopad 04, 2021, 09:09:12 prijepodne »
Boss Level https://www.imdb.com/title/tt7638348/?ref_=nv_sr_srsg_0

dobra zajebancija.. možda malo previše nepotrebnih psovki (i to ja kažem, kočijaš).. ali sve u svemu, zabavan film..

Spoiler: prikaži
jedina mana: debilan kraj jer mi se čini da nisu znali kako završiti pa ono, ostavit ćemo nedorečeno


The Tomorrow War https://www.imdb.com/title/tt9777666/?ref_=nv_sr_srsg_0

baš baš dobar film.. možda su svi malo presavršeni, ali film ni u kojem pogledu nije realan pa se treba prepustiti i uživati ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2900 u: Listopad 04, 2021, 09:40:26 prijepodne »
Boss Level https://www.imdb.com/title/tt7638348/?ref_=nv_sr_srsg_0

dobra zajebancija.. možda malo previše nepotrebnih psovki (i to ja kažem, kočijaš).. ali sve u svemu, zabavan film..

Spoiler: prikaži
jedina mana: debilan kraj jer mi se čini da nisu znali kako završiti pa ono, ostavit ćemo nedorečeno


The Tomorrow War https://www.imdb.com/title/tt9777666/?ref_=nv_sr_srsg_0

baš baš dobar film.. možda su svi malo presavršeni, ali film ni u kojem pogledu nije realan pa se treba prepustiti i uživati ;D

Slazem se sa svim napisanim-ovaj cika sto je rezirao "Boss level" u svojoj kinematografiji ima (po meni) par dragulja- "Narc", "Smokin' Aces" i "The grey", a rekao bih da i sledeci filmcic koji uskoro izlazi moze biti zabavan poput "Boss level"-a...
 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2901 u: Listopad 05, 2021, 11:28:47 prijepodne »
velkam bek dud  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2902 u: Listopad 05, 2021, 15:35:20 poslijepodne »
velkam bek dud  ;D

Hvala druze! Ziv mi bio !!! :beer2:

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2903 u: Listopad 07, 2021, 11:25:10 prijepodne »
Nakon 7 godina stanke stiže nam novi reebot serijala Paranormal Activity (7. po redu) Paranormal Activity: Next of Kin. Nemaju novih ideja pa seciraju stare. Sad se događa u zemlji Amiša i u stilu je found footage horora. Izlazi u listopadu.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2904 u: Listopad 08, 2021, 15:17:18 poslijepodne »
Reboot serijala iz kojega sam s gnušanjem odbio pogledati iti jedan film.
Zna li se kad će reboot ostalih petpatačkih šema, blairske vještice i onih raznih gdje se vreba nečije četanje?

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2905 u: Listopad 08, 2021, 15:36:50 poslijepodne »
Reboot serijala iz kojega sam s gnušanjem odbio pogledati iti jedan film.
Zna li se kad će reboot ostalih petpatačkih šema, blairske vještice i onih raznih gdje se vreba nečije četanje?

Evo još jedan reboot Resident Evil: Welcome to Raccoon City, možda ti se ovo svidi. Ovdje se priča vraća na početak, nešto kao prequel serijala


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2906 u: Listopad 08, 2021, 22:27:07 poslijepodne »
Bože me sačuvaj nedostatka ideja u holivudu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2907 u: Listopad 08, 2021, 22:31:04 poslijepodne »
Free Guy - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt6264654/

Velika preporuka za ovo! Baš lijepo osvježenje što se tiče zabavnih filmova s odličnom dozom pogođenog humora i Ryan Reynolds koji je kao stvoren za ovu ulogu. Vjerojatno najbolji film ikad u kategoriji da ima veze s video igrama.
poslao mi je drug neki dan gif dje keptn amerika gleda nesto na tel i votdafakuje. iscackah, pa vidjoh da se dedpul opet zajebava.
nadam se da je meta zajebancija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2908 u: Listopad 09, 2021, 16:12:12 poslijepodne »
Ama daj gif!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2909 u: Listopad 09, 2021, 20:40:24 poslijepodne »
Ama daj gif!

prejaka scena ;D

Spoiler: prikaži


film odličan, svaka preporuka