Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Craith/Hidden  (Posjeta: 19976 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zila007

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: maribor
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #30 u: Prosinac 17, 2019, 19:47:48 poslijepodne »
Dobra serija odgledao prvu sezonu pa malo stao...
kad završim Wisting počinjem sa drugom..
Hvala svima..

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #31 u: Prosinac 23, 2019, 16:49:54 poslijepodne »
Evo i 6.  navodno zadnje epizode. Takvu zbunjenost dugo nisam vidio. I sam sam bio zbunjen. 4. epizode? Ili 6? Ili 8.? Kao u prvoj sezoni. Ipak 6?? Valjda. Dobra, dobra serija. Nešto dobrih, finih likova. Prije svih uz one standardne, još jednom spominjem Annes Elwy. Bit će to još jedna velika glumica s malog velškog podneblja. Tko voli nek izvoli. Idemo polako dalje. Bolje reći ja se vraćam starim nbedovršenim serijama. Nešto transkripata stiglo iz daleke Švedske. Pozdrav svima a onima koji slave sretne i vesele Božićne praznike.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #32 u: Prosinac 23, 2019, 18:11:20 poslijepodne »
Hvala Boris na prijevodima, serije će biti jedna od prvih pogledana u novoj godini. Razveselio me što si dobio transkripte iz Švedske, znači upalilo je pisanje djedu Mrazu ,  ;D . Pridružujem se čestitkama za Božić.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #33 u: Siječanj 06, 2020, 21:39:55 poslijepodne »
Odgledao sam 2 sezonu i nije mi se svidjela. Puno bolja mi je prva. Priča je neuvjerljiva i naivna, a i klinka je iritantna. Glavni likovi su ok i naravno klingonski,  pardon, velški jezik ;D. Hvala Boris :clapp

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #34 u: Siječanj 09, 2020, 00:10:19 prijepodne »
Odgledao sam 2 sezonu i nije mi se svidjela. Puno bolja mi je prva. Priča je neuvjerljiva i naivna, a i klinka je iritantna. Glavni likovi su ok i naravno klingonski,  pardon, velški jezik ;D. Hvala Boris :clapp

Dijelim mišljenje, s tim da sam ja odustao na prvoj epizodi.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #35 u: Siječanj 31, 2020, 16:59:10 poslijepodne »

Druga sezona mi je sasvim ok ,samo mislim da su mogli da skrate na 4. epizode.

Gluma je  odlična, krajolik, dočaravanje atmosfere,rasplet - sve je lepo upakovano, jedino mi smeta...

Spoiler: prikaži
..što je prenaglašena nesreća svih likova,pa mi deluje pretmurno


Hvala Borise na odličnim titlovima .

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #36 u: Studeni 16, 2020, 22:28:07 poslijepodne »
Odgledao prvu sezonu i mogu reci da mi je vrlo dobra. Nije u vrhu britanskih krimi serija i malo previše epizoda je obzirom na radnju, ali u svakom slučaju je za pogledati. Bolja mi je u odnosu na keeping Faith također velsku seriju. Ocjena 7/10

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #37 u: Studeni 17, 2020, 09:05:21 prijepodne »
Napokon pogledao, nakon što sam se 2 godine namučio da nađem odgovarajući video sadržaj i titlove,
jer Velšani su napravili dvije verzije, jednu na Velškom i drugu na Engleskom, i problem je u tome što
se razlikuju u slijedu radnje... No, rekoh, tu muku sam prošao i napokon uživao u ovoj predobroj
seriji, u njenom dark ugođaju, dobro profiliranim likovima, uz nezaobilazne predivne Velške krajolike.
Slažem se da su Britanske serije jače od Američkih, ali Velšani ipak imaju jedan poseban štih,
možda malo mračniji, i pomalo Viktorijanski, zato mi je uvijek drago pogledati neku njihovu seriju...
A da ih ne razumijem ni slova, bogami ne razumijem!  :smfor (19):

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #38 u: Studeni 17, 2020, 11:08:32 prijepodne »
Za ovakve serije je Carmela Soprano (prevoditeljka, ne lik iz serije), na jednoj od tema, prilično precizno opisala šablon. Parafraziraću: brutalno ubistvo, povratak u gradić/selo, borba sa demonima iz prošlosti, otkrivanje mračnih tajni… Nije veliki problem dok se gleda, bude to i pitko, često i zanimljivo, ali kada prođe neko vreme, shvatiš da ti se izmešalo bar tri-četiri serije koje počivaju na prethodno pomenutom šablonu. Tako da kad sad pokušavam da se prisetim, jedino mi pada na pamet taj nezgodni velški jezik.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #39 u: Listopad 18, 2021, 22:58:11 poslijepodne »
Za ljubitelje krimi priča velškog govornog područja počela 3. sezona CRAITH / HIDDEN.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #40 u: Listopad 19, 2021, 09:45:39 prijepodne »
Za ljubitelje krimi priča velškog govornog područja počela 3. sezona CRAITH / HIDDEN.

Danas ili sutra bit će preveden prvi nastavak(epizoda). Do sad su izašle dvije, a za razliku od prve dvije sezone, ovdje će ih biti ukupno 8.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #41 u: Listopad 20, 2021, 09:59:45 prijepodne »
Prije desetak dana (10.10.2021) krenula je 3. sezona ove velške serije, pa evo za uvod prijevoda za 1. i 2. epizodu. Za malo zaigravanja, mada će po svemu sve to relativno brzo završiti. Ovo je bilo užitak prevoditi, prvo zbog malo linija po epizodi  :smfor (9): :smfor (9): a onda i zbog ovog: Sinkronizirano i ispravljeno
chamallow --www.addic7ed.com
Oni koji se bave izradom titlova znat će odmah o čemu se radi, a za one koji ne znaju, kad transkript napravi chamallow, onda su to mala umjetnička djela, gotovo bez grešaka.
Još malo uvodnih podataka: Kako je u seriji dominantan velški, serija se zove CRAITH iliti po naški, OŽILJAK. Sigurno će biti i verzija s engleskim govorom, pa nek se onda zove HIDDEN - SKRIVENO  ;D
I da, greškom sam za prvu epizodu uplodao engleski transkript, pa to odmah ispravljam. Admini će višak obrisati.  :smfor (29): :smfor (29):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #42 u: Listopad 30, 2021, 18:58:29 poslijepodne »
Eto i 3. epizode. Dosegli smo polovicu sezone. Već je bilo izjava da je 1. bila odlična, 2. znatno slabija, ali su se ovom 3. vratili na stare staze(opet dobra, barem za sada). I tu treba strpljenja, epizode idu po jedna na tjedan, ali s obzirom na kvalitetu, isplati se čekati  :beer2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline jan1963

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #43 u: Studeni 25, 2021, 08:02:51 prijepodne »
Naviknuti smo na amerikanizirane akcije gdje nema ni trenutka da netko nije ubijen, pretučen, drogitan i sl. pa nam ovakve serije izgledaju u trenutcima dosadnjikave ali su odlične tko voli ovaj žanr
Nisam nervozan... ne spava mi se... ništa me ne boli... nitko me ne nervira... da nisam umro, majku mu?!

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #44 u: Prosinac 03, 2021, 09:01:44 prijepodne »
Evo i zadnje tri epizode. Već je rečeno da su se ovom sezonom vratili početnim korijenima. A to znači da je odlična. Za ljubitelje. Čini se i zadnja. Na taj zaključak navodi možda kraj???, ali prije bi moglo biti da je Velšanima dosta. Iliti po njihovom "što kraće to bolje". Nije to loše. Ako si rekao sve što si mislio, onda je dosta. Puno se toga da reći u manje vremena. A s druge strane, može se napraviti i katastrofa, kad se iz početne dobre serije, krene i ode predaleko. Tko su u tome majstori zna se. HDZ  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #45 u: Prosinac 05, 2021, 14:42:11 poslijepodne »
Serija je dobra i hvala naravno Borisu na prevodima,ali meni je od ovih Velskih serija vise prijala Keeping Faith,malo sam se umorila od teskih ubistava i raznoraznih psihopata.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #46 u: Prosinac 05, 2021, 15:45:50 poslijepodne »
Serija je dobra i hvala naravno Borisu na prevodima,ali meni je od ovih Velskih serija vise prijala Keeping Faith,malo sam se umorila od teskih ubistava i raznoraznih psihopata.

Pa Keeping Faith ti je bolje prijala, naprosto zato što je dobra. Craith spada u solidne "detektivske serije", može biti zabavna onima koji vole takvu vrstu. Ona je pri nekakvom vrhu za određenu publiku, naprosto zato što je oseka dobrih serija. No uskoro će biti serija koja je iz tog žanra ali drugačija(bolja). Shetland
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #47 u: Prosinac 05, 2021, 18:42:06 poslijepodne »
E,cekam kraj prevoda serije Shetland,pa da sednem i svih sest sezona odgledam u jednom cugu.Ovih pet imam odavno snimljeno i nikako da ih odgledam kad pre mesecak dana vidim da ce biti i sesta sezona,oni to nesto snimaju sezone na dve,tri godine,kao Francuzi Engrenages,Braquo.Ja ti malo izlapela.pa kad naprave tako pauzu,ne mogu odmah da se setim sta je bilo pre dve,tri godine.Dodje mi da svaki put kad pocne nova sezona gledam sve iz pocetka.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #48 u: Prosinac 16, 2021, 15:25:00 poslijepodne »

Stvarno ne znam zašto se engleska verzija zove Hidden,kad velški naziv  potpuno opisuje seriju.
Ona spada u  krimi drame ali,   po meni,  je  više drama koja se bavi ljudima koji su prepuni životnih ožiljaka, gde zločin predstavlja samo zajedničku poveznicu likova,nego što se bavi samim zločinom.
Nije za svakoga, teško pada gledanje značajne količine bola,nesreće, tuge ali ima nešto u sebi što je izdvaja od ostalih, sličnih serija. Ne znam da li će biti četvrte sezone, što se mene tiče ovakav kraj bi bio lep the end serije.  ;D

Hvala Borise.