Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1050978 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3720 u: Siječanj 02, 2021, 18:45:39 poslijepodne »
A film sam gledala pre dosta vremena i uopšte mi se nije dopao, zato mi je toliko dugo trebalo da se nakanim da gledam seriju. Inače BB Thorntona obožavam. Ovde u seriji su mi neuverljivo glumili samo dečko koji je igrao Matta Saracena i Minka Kelly koja ne zna da glumi, ali ipak pleni izgledom. U petoj sam se razduševila kad sam videla ekipu iz Žice: Wallaca i  D'Angela Barksdalea. :D
Ali ovaj lik...  :000

Spoiler: prikaži

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3721 u: Siječanj 02, 2021, 19:12:09 poslijepodne »
uf, taj tip  :000 odličan je bio i u Savages, a ovdje je jedini koji zna glumiti.. svi ostali se nešto prenemažu, baš mi se ne gleda dalje ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3722 u: Siječanj 02, 2021, 19:25:19 poslijepodne »
Pa nemoj gledati na silu, ako ti se ne sviđa to je onda mučenje.  ;D

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3723 u: Siječanj 03, 2021, 00:08:47 prijepodne »
Serija Patria
https://www.imdb.com/title/tt6625730/
Teska i tuzna prica dolazi iz Spanije.ETA i kako se njeno delovanje iz oslobodilackog pokreta pretvorilo u terorizam,zrtvama,promasenim zivotima i protraćenim prijateljstvima.Ozbiljna serija.puna postovanja prema istorijskom trenutku i posledicama po baskijski narod.Ko voli dramu.preporuka.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3724 u: Siječanj 03, 2021, 01:02:00 prijepodne »
fnl teba istrpjet, ja sam odustajao x puta jer je stvarno bilo soapasto prve sezone.
kasnije je to postala preozbiljna serija.
sad nesto citam sto otkucah:
preozBILJINA serija.
kad se tvoja glavica nasali sama sa tobom... ja ja...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3725 u: Siječanj 03, 2021, 11:38:31 prijepodne »
Serija Patria
https://www.imdb.com/title/tt6625730/
Teska i tuzna prica dolazi iz Spanije.ETA i kako se njeno delovanje iz oslobodilackog pokreta pretvorilo u terorizam,zrtvama,promasenim zivotima i protraćenim prijateljstvima.Ozbiljna serija.puna postovanja prema istorijskom trenutku i posledicama po baskijski narod.Ko voli dramu.preporuka.

Serija mi je na čekanju a sad kad veliš da je tužna još će malo počekati. Inače teme oko ETE,IRE,ISILA uvijek su mi bile zanimljive.
Kada se čovjek nađe u Barceloni i na tv je utakmica Real - Bayern i svi navijaju za švabe onda se zapitaš što to nije i redu?
Odgovor je sigurno negdje u prošlosti.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3726 u: Siječanj 03, 2021, 14:21:39 poslijepodne »
fnl teba istrpjet, ja sam odustajao x puta jer je stvarno bilo soapasto prve sezone.
kasnije je to postala preozbiljna serija.
sad nesto citam sto otkucah:
preozBILJINA serija.
kad se tvoja glavica nasali sama sa tobom... ja ja...

skoro sam se predomislila.. ponovno stavila skidati od 13. epizode, skinula 2 sezone i opet obrisala.. stvorila se neka averzija prema seriji, odustajem definitivno..
počela sam Justified.. gledala sam samo pola 6. sezone jer nije bilo titlova za vrijeme štrajka pa sam prevela, i od tada tražim vremena za nju.. ta je već po mom ukusu.. Timothy Olyphant  :000

Offline serbianx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lycka blommar ur sma enkla ting.
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3727 u: Siječanj 04, 2021, 21:21:59 poslijepodne »

Damin gambit nije biografska serija, to je izmišljena priča koja je inspirisana raznim šahistima i treba je posmatrati u tom kontekstu.

Da li je zabavna, da li drži pažnju,da li je glavna gumica dobro dočarala lik,da li je serija uspela da donese atmosferu tih godina u kojima se odvija sa akcentom na "borbi" - kako neki Amerikanac /Amerikanka može pobediti vodeću šahovsku silu u svetu... ?
Za mene -da,sa uživanjem sam je gledala,  a verujem da će ponovo probuditi interesovanje za tu lepu,  danas poprilično zapostavljenu mozgalicu  što je po mom mišljenju možda njen najveći kvalitet.

Ne volim sah, ta tematika je nesto sto me uopste ne zanima, nikada nisam voleo bilo sta vezano za tu igru.... Ali, ovo je jedna od serija koje sam pogledao u cugu i uzivao u svakoj epizodi. Odlicno uradjeno i pravo osvezenje u moru serija kojima se preplavljeni.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3728 u: Siječanj 05, 2021, 04:03:52 prijepodne »
Moja omiljena igra ,podsjeća me na neka sretnija vremena dok sam sa ocem igrao šah, koji je nepravedno zapostavljen u današnjem svijetu. Samim tam, The Queens Gambit mi je bila zanimljiva, prije svega, zbog tematike šaha, i to me je najviše privuklo seriji. Ali, ipak nakon što sam je pogledao do kraja, svidjela mi se, zanimljiv mi je i taj položaj žene u dominantno muškom svijetu, i njen uspon do svjetske prvakinje, kao i njena istrajnost da bude najbolja, uprkos usr**** životu.
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3729 u: Siječanj 08, 2021, 14:37:47 poslijepodne »
Spomenuo sam u "trenutno gledam" temi da sam na Sweet Home.
Koja mi nije počela baš dobro.

Gradom hara nekakva pošast gdje se ljudi, ne svi, pretvaraju u čudovišta. Razna.
Čudovišta a ne zombiji, tako da se ne zna ko je sljedeći. Ispada da nije u pitanju kakva zaraza, nego prokletstvo.
Stanari jedne zgrade pokušavaju preživjeti u tim okolnostima. Naravno svi su oni više manje ljudski šljam i ološ koji su tek sad u nevolji pokazali pravo lice.
Da im ne bude lako, potrudit će se i kriminalci koji koriste priliku (ja li kad je rat i neredi, pljačkaši i profiteri dolaze na svoje), a ni vojska ne sjedi mirno.

Napisao sam bio i to da seriji baš fali crnog humora, ali poštujem autore, ovo sa najnižim pobudama gdje se stalno proteže pitanje jesu li čudovišta ili ljudi - baš čudovišta, svejedno je ispalo okej pristup i bez humora.

Inače volim korejske "sapunice" jer kad završe jako malo toga ostane visiti u zraku, ako uopće i ostane. Međutim te su namijenjene domaćem tržištu gdje malo koja serija ima više od jedne sezone, oni to sve fino zaokruže i zaključe.
Kako to inače bude sa netfliksoidima ovdje je sezona završila sa previše cliffhangera, očito će se snimati još najmanje jedna.
Kad i kako to misle raditi pojma nemam jer mali koji je vamo glavni lik snima na sve strane ne znam kad će stići, možda će ga jednostavno zamijeniti.

Kako god, od mene preporuka, čak i ljubiteljima drame jer dramljenja i sapuničarenja ima, doduše ne previše pa da time odbije one koji vole nadnaravne horore.
E'o trailer:



Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3730 u: Siječanj 09, 2021, 12:18:31 poslijepodne »
Pod utiskom odlicne serije The Morning Show https://www.imdb.com/title/tt7203552/ , a kao veliki ljubitelj serija i filmova sa temom novinarske ili TV redakcije, izguglala pomalo bajatu seriju The Newsroom https://www.imdb.com/title/tt1870479/ iz 2012 koja se nije davala na nasim prostorima, bar je meni promaklo ako jeste. Progutala tri sezone, i bas se lepo provela gledajuci. Za razliku od ove dve, 30 Rock https://www.imdb.com/title/tt0496424/ koji konacno skinuh jer je bila toliko popularna, odlicno ocenjena  - skroz me je razocarala, previse je americkog gadjamo se pitama humora koji meni ne prija, ne odustajem (za sad) samo zbog Aleca Boldwina koji je odlican u ovoj ulozi.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3731 u: Siječanj 10, 2021, 23:29:41 poslijepodne »
Pitanje za sve, gledate li imdb ocjenu prije nego krenete gledati seriju?

Na jednom drugom forumu kaže čovjek kako je počeo gledati White Wall (https://www.imdb.com/title/tt9648870), a ta serija ima 6.3 ocjenu. Mislim si, svatko ima pravo gledati što god želi i nikome ne govorim da nešto ne gleda, ali od tolikog mora serija koje imaju bolju ocjenu početi gledati neku sa 6.3 ocjenom.. ne znam.

Ja npr. ako serija ima ocjenu ispod 8 neću joj ni prismrdit, a kamoli ispod 7. Čak i neke oko osmice mi znaju biti lošije kvalitete pa ne gledam. Naravno, kad bi možda pogledao sve što se ima pogledati iznad ocjene 8 možda bi krenuo gledati i ove ispod 8, ali znam da za svog života nikad neću pogledati sve iznad 8.

Tak da ono, nikome ne prigovaram niti ne osuđujem, nego me zanima vaše mišljenje o ocjenama, imate li nekakav prag kao i ja i slično  :beer2:

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3732 u: Siječanj 11, 2021, 00:59:15 prijepodne »
Naravno da pogledam ocjenu koja mi nije relevantna jer imdb publika:
- podcjenjuje sve žanrove koji nisu drama
- lupa jedinice na neameričke filmove i serije
- lupa desetke na bolivudske smaračine

Međutim pročitam i dvadesetak najboljih i najgorih minirewiewa te se više ravnam po tome nego po zbirnoj, u više slučajeva sam posumnjao plaćenoj, brojki.
Tako da meni to iznad-ispod 7-8 ne znači ništa. S gnušanjem sam odbio gledati Černobil. :)

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3733 u: Siječanj 11, 2021, 11:22:57 prijepodne »
Pitanje za sve, gledate li imdb ocjenu prije nego krenete gledati seriju?

Na jednom drugom forumu kaže čovjek kako je počeo gledati White Wall (https://www.imdb.com/title/tt9648870), a ta serija ima 6.3 ocjenu. Mislim si, svatko ima pravo gledati što god želi i nikome ne govorim da nešto ne gleda, ali od tolikog mora serija koje imaju bolju ocjenu početi gledati neku sa 6.3 ocjenom.. ne znam.

Ja npr. ako serija ima ocjenu ispod 8 neću joj ni prismrdit, a kamoli ispod 7. Čak i neke oko osmice mi znaju biti lošije kvalitete pa ne gledam. Naravno, kad bi možda pogledao sve što se ima pogledati iznad ocjene 8 možda bi krenuo gledati i ove ispod 8, ali znam da za svog života nikad neću pogledati sve iznad 8.

Tak da ono, nikome ne prigovaram niti ne osuđujem, nego me zanima vaše mišljenje o ocjenama, imate li nekakav prag kao i ja i slično  :beer2:

Nerado priznajem, ali ocene sa Imdb-a mi utiču na odluku da li da počnem nešto da gledam ili ne. Otprilike je situacija kao i kod tebe - osmica je granica. Naravno, previše se puta dogodilo da mi se ne dopadne ono iznad osam, a veoma veoma retko da mi se svidi ono ispod osam. Neke preporuke mogu da budu ispred ocene u toj inicijalnoj odluci, ali najviše volim kad se poklope preporuka i ocena. Ovo se odnosi samo na serije sa engleskog govornog područja. Ostatak može biti krajnje nepravedno osakaćen ocenom. Domaće serije ionako ne gledam. Takođe, neke serije (sa npr. proverenim autorom ili po meni dragom književnom predlošku ili...) gledam bez obzira na ocenu, pa dokle doguram.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3734 u: Siječanj 11, 2021, 15:06:44 poslijepodne »

Hvala SubsMasta što si spomenuo tu seriju White Wall - ja ću je pogledati iako ima 6.3 ocenu na imdb-u jer mi se svidelo šta sam pročitala
" A mysterious white wall made of unknown material is found deep underground at the mining site of the world's largest nuclear waste depository"
+ volim finske serije.  ;D

Meni je potpuno nebitna "ocena"..mislim - ko i šta ocenjuje? Te ocene nisu realne ,ima tu svega i svačega ...da ne nabrajam sada razloge zašto neko  jednu seriju  ocenjuje  slabom, a  drugu  visokom ocenom.
Ako su mi  opis, žanr , tema itd.  zanimljivi -pogledaću, a ako nisu - neću pogledati makar im ocena bila 10.  ;D

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3735 u: Siječanj 12, 2021, 16:16:13 poslijepodne »
Ma kakav IMDB, ne moze se ozbiljno uzeti u razmatranje sajt koji je Arrow ocijenio sa 7,5  ili kod kojeg je Cheers ocijenjen sa 7,8 a Modern Family sa 8,4, ili klasici kao Northern Exposure i MASH sa 8,3 i 8,4, a Suits npr. 8,5  :smfor (29): :smfor (29):
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3736 u: Siječanj 12, 2021, 17:14:47 poslijepodne »
Misliš sajt na kojem ekipa svakom novom holivudskom mediokritetu daje čiste desetke jer svaki im je valjda bolji od jednog North by Northwest koji ima zbirno 8.3.
E pa jebo ti takve ocjenjivače.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3737 u: Siječanj 12, 2021, 17:52:50 poslijepodne »
dosta je tu i generacijski jaz bitan, malo je ljudi koji su uopće gledali Hitchcocka a da su informatički obrazovani, kamoli da su prijavljeni na Imdb da bih glasali, ni sam nisam..a ove mlađe generacije uopće ne mogu zamisliti da bih se uhvatili opusa Kubricka, Kurosawe, Polanskog..te da bi imali strpljena nositi se prije svega s dinamikom, a o razumjevanju da i ne govorim.. čast iznimkama

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3738 u: Siječanj 12, 2021, 21:53:55 poslijepodne »
dosta je tu i generacijski jaz bitan, malo je ljudi koji su uopće gledali Hitchcocka a da su informatički obrazovani, kamoli da su prijavljeni na Imdb da bih glasali, ni sam nisam..a ove mlađe generacije uopće ne mogu zamisliti da bih se uhvatili opusa Kubricka, Kurosawe, Polanskog..te da bi imali strpljena nositi se prije svega s dinamikom, a o razumjevanju da i ne govorim.. čast iznimkama

Evo ja glasam na imdb u,mislim da sam i jedan komentar davno dala,ali ponekad pomislim da ocene daje rodbina i prijatelji rezisera ili glumaca :smfor (6):
Pogledam i rotten tomatoes,tu ozbiljnije kritike procitam.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3739 u: Siječanj 13, 2021, 00:27:29 prijepodne »
ma vrijedi i ona- nebitno je tko kako glasa, već tko broji glasove ;D

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3740 u: Siječanj 13, 2021, 17:02:56 poslijepodne »
Kako onda odlučujete gledanje neke serije, pogledate opis i tjt?

Znam da ima svačega, ali nekako u moru tih bezveznih desetki i jedinica nekako se na kraju prikaže neka realna ocjena, barem kod većine serija.

Loš primjer imdb-a koji mi odmah pada na pamet je The Walking Dead. Serija ima 8.2 ocjenu, a zaslužuje realno 6.2.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3741 u: Siječanj 13, 2021, 17:30:08 poslijepodne »
Tu konkretno s obzirom da sam znao o čemu se otprilike radi (strip) nisam dirao kad je krenula.
I onda je došla druga sezona gdje je lokalna ekipa mejnstrimaša žugala da je serija postala razvukuša i da se u toj novoj sezoni ne događa ama baš ništa nego da samo traže neku malu.
Džaba im ocjene.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3742 u: Siječanj 13, 2021, 20:09:49 poslijepodne »
Nisam bio lenj, pa napravih mali eksperiment. Sa harda sam izdvojio dvadesetak serija koje bih bez ikakvog ustručavanja mogao da preporučim. Proverih ocene na Imdb-u. Najslabije ocenjena je The Kominsky Method (8,2). One koje su po mom mišljenju najveće dostignuće ovog tv formata su ocenjene preko devetke (The Wire, The Sopranos, Breaking Bad, Chernobyl).
Ovo ne znači da ja imam dobar ukus.
Ovo ne znači da su te serije zaista dobre.
Ovo znači da postoji velika verovatnoća da ću ono što bi mi se moglo svideti pronaći među serijama koje su bolje ocenjene na Imdb-u.
Da li to važi za sve i za svakoga? Ne.
Da li je ocena pouzdan pokazatelj kvaliteta? Nipošto! (Game of Thrones je bolje ocenjen od The Sopranos)
Da li može da bude nekakav pokazatelj? Rekao bih da može.
Da li je čitanje opisa, komentara, recenzija... pouzdanije? Ne bih rekao.
"An invisible and mysterious force field descends upon a small actual town of Chester's Mill, Maine, USA, trapping residents inside, cut off from the rest of civilization". Iza ovog intrigantnog opisa krije se, na sreću čovečanstva, rano upokojena, rahmetli, puj puj ne vratila se Under the Dome. Ovakvih primera je bezbroj.
Što se komentara tiče, vidiš i sam na ovom forumu da volimo različite stvari, a i smetaju nam različite stvari. Ko bi ga znao kome šta da veruješ. Pa ipak, i tu možeš da probaš nekoga da poslušaš. Ja trenutno gledam i uživam u Northern Exposure upravo na preporuku ljudi sa ovog foruma (Dean, Bilja...). A opet, imam dijametralno suprotno mišljenje o The Queen's Gambit. Slično je i sa ozbiljnim recenzijama, ali i tu nije loše ako si vremenom počeo da veruješ nekom ili nekim filmskim kritičarima. Mada... I oni promene ćurak.
Sve u svemu, nema pouzdanog recepta. Bitno je da naučiš (ako već nisi) da uvek možeš prekinuti gledanje onog što ti se ne dopada.
A opet, nešto razmišljam, možda ti nas ovde samo zezaš  ;D

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3743 u: Siječanj 14, 2021, 12:11:34 poslijepodne »
 Ako niste obavezno pregledajte seriju  DEADWIND(mrtva tačka). Skandinavijska krimi serija sa dvoje detektiva u glavnim ulogama. Seriju čine dvije sezone od po 10 epizoda. Svaka sezona je priča za sebe. pozdrav

Toplo preporučujem seriju NO MANS ISLAND (HBO GO). Serija je po istinitom događaju sa ratišta iz Sirije. Serija prati momka koji je izgubio svoju sestru(dobili informaciju da je mrtva) i na jednom videu je spazio i odlucio da ode na ratište i da je potraži. Serija ima 6 epizoda i drže pažnju.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3744 u: Siječanj 16, 2021, 14:02:23 poslijepodne »
TOY BOY - španjolska serija koja će se svidjeti ženama ( i nekim muškima ) jer je priča o striperima. Mogu reći da ima dosta plesnih točaka i naravno ipak je krimi priča. (y)
ALZHIR - ruska serija o ženama koje su završile u zatvoru jer su njihovi muževi proglašeni neprijateljima domovine. (y)
CODE 404 - engleska komedija. Policajca ožive nakon što pogine na dužnosti ( tema kao robocop bez oklopa ili univerzalni vojnik ) samo light verzija. (y)
SEVEN SECONDS - američka serija o bijelom policajcu koji pregazi crnog dečka, zataškavanje policije. (y) Napomena serija nije kompletno prevedena.
ROOM 2006 THE ACCUSATION - dokumentarna, predsjednik MMF-a i kandidat za predsjednika Francuske bude optužen za silovanje. (y)
THE RIPPER - yorkširski serijski ubojica , dokumentarna. (y)

Dvije serije koje me nisu oduševili ali su gledljive :
 EQUINOX - nestaje razred maturanata na ljetni solsticij
 SANPA SINS OF THE SAVIOR - talijanska, dokumentarna o problemima sa drogom 70-ih godina prošlog stoljeća, počeci stvaranja komuna za izliječenje.

Možda neku niste gledali, pa Vas neka od navedenih zaintrigira da pogledate.



da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3745 u: Siječanj 16, 2021, 15:43:54 poslijepodne »
vidim kako se puno puta ovdje, ali i u širokoj uporabi koristi latinska poslovica o ukusima se ne raspravlja... kraj ovog poznatog tumačenja, kako se o individualnim  ukusima ne raspravlja i kako svatko ima pravo na ono što voli, preferira i sviđa mu se, postoji i druga manja poznata strana ove popularne poslovice koja mijenja značaj i govori kako je ukus standard, dosegnuta razina ili čak mjerilo o kojem se ne raspravlja... mislim zašto bi postojalo sve kvalitativno ili estetsko vrednovanje kad bi to bile demokratske kategorije... naravno, svatko može voljeti što god hoće ali čim preporuči drugome pada u zamku subjektiviteta i tada bi, po ovom drugom tumačenju  izreke, morao imati malo više odgovornosti... ne zamjerite, meni je ovo zanimljivo...

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3746 u: Siječanj 16, 2021, 18:30:47 poslijepodne »
vidim kako se puno puta ovdje, ali i u širokoj uporabi koristi latinska poslovica o ukusima se ne raspravlja... kraj ovog poznatog tumačenja, kako se o individualnim  ukusima ne raspravlja i kako svatko ima pravo na ono što voli, preferira i sviđa mu se, postoji i druga manja poznata strana ove popularne poslovice koja mijenja značaj i govori kako je ukus standard, dosegnuta razina ili čak mjerilo o kojem se ne raspravlja... mislim zašto bi postojalo sve kvalitativno ili estetsko vrednovanje kad bi to bile demokratske kategorije... naravno, svatko može voljeti što god hoće ali čim preporuči drugome pada u zamku subjektiviteta i tada bi, po ovom drugom tumačenju  izreke, morao imati malo više odgovornosti... ne zamjerite, meni je ovo zanimljivo...

A postoji i ona opovrgavajuća teorija da o ukusima ne samo da treba, nego je i neophodno raspravljati jer je sve podložno promenama - i same vrednosti, a i stajališta učesnika rasprave. Rasprava pomaže da se pomerimo sa loših pozicija.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3747 u: Siječanj 16, 2021, 18:34:18 poslijepodne »
Ukus se ako mene pitaš i možda ne samo mene - razvija ili stagnira. I ne mora biti uvijek pozitivno.
Iz nekog razloga neki ljudi ostanu na dječjem sviđa mi se samo šubi dubi kva kva. Nekima, meni, te troakordne simplifikacije s vremenom počnu ići na živce.
Nije tu kraj što se sve može dogoditi. Glazbeno talentirano dijete se potpuno upropasti na navijačkom terenu i onda ostatak života ne samo da tuli nego namjerno falša jer je tako isprogramiran.
Ima i treći slučaj ili treća sreća. Vozač autobusa inzistira na vrćenju Đerdana na radiju kad vozi djecu. Dio njih se nekako navikne i počne to obožavati. Ali drugi dio razvije alergiju na samu pomisao o narodnjacima.

E sad ovo nekako primijeni na serije.
Zahvaljujući televizijama koje nastoje proći čiim jeftinije pa kupuju samo smeće, dio gledatelja se toliko navikao na španjolske, turske itd sapunice da sad gledaju samo to i ne mogu nio zamisliti da bi gledali nešto drugo. A drugi dio kad vidi sapunicu doživljava slom živaca.
A djeca? Daj šta daš jer mama ne da gledanje tevea stalno i prebacuije ako je kakva glazba na glupe jednoteiste vijesti, pa bolje išta nego ništa. I kako će onda ta djeca razviti ukus?

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3748 u: Siječanj 16, 2021, 23:19:14 poslijepodne »
Odgledao srpsku seriju Kosti. To je drugi zasebni dio triologije (prvi dio je Meso). Meni osobno odlična serija, realan prikaz trule svakodnevnice na Balkanu, gdje politika vodi život i smrt. Kraj mi je malo zbrzan, ali svejedno zaslužuje visoku ocjenu 8/10

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3749 u: Siječanj 17, 2021, 09:33:09 prijepodne »
Netflix je izgleda rešio da se opari na serijskim ubicama. Nakon Bundyja i Sutcliffea rešili su da četiri epizode treba da se ustupi i, moguće je, najmonstruoznijem ubici u novijoj istoriji Amerike, Richardu Ramirezu. Ramirez je pola godine (možda i duže) terorisao južnu Kaliforniju bez nekog uočljivog obrasca. Silovao je decu i žene, ubijao i žene i muškarce, starije, mlađe, upadao u kuće, izvlačio iz automobila, koristio se i pištoljem i nožem i polugama i u tako kratkom vremenu izvršio desetine (poznatih) napada nakon kojih je znao da otvori frižider i na miru ga isprazni. Ovaj dokumentarac (Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer) u središte priče dovodi dvojicu detektiva (Gil Carrillo i Frank Salerno) koji su radili na tom slučaju i to ga malo razlikuje od prethodno pomenutih Netflixovih priča. Ipak, deluje da kad ga odgledate stičete utisak da je sve to manje-više isto i da ste sve to već videli više puta. Ipak, kao jedno uobličeno istorijsko svedočanstvo može da prođe.

https://www.imdb.com/title/tt13651632/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast