Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)  (Posjeta: 120604 puta)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #210 u: Srpanj 03, 2021, 23:20:21 poslijepodne »
scena iz serije CSI MIAMI,
Horatio Caine s onim svojim stavom stavlja naočale.
Vrh  :smfor (6):
Misliš :
Spoiler: prikaži

 ;D

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #211 u: Srpanj 09, 2021, 10:17:11 prijepodne »
U to vrijeme šokantna, napeta i iznenađujuća scena. Kareem Said ubija Simona Adebisija. E da se barem HBO vrati korijenima koji su ga proslavili.

Spoiler: prikaži

Offline tina7

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: EU
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #212 u: Kolovoz 15, 2021, 22:42:50 poslijepodne »
U seriji Modern Family kada Cam i Gloria tražita Stello
Spoiler: prikaži



Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #213 u: Rujan 05, 2021, 13:10:11 poslijepodne »
Hehe

Spoiler: prikaži

Offline Klepic

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Nisam kleptoman
  • Lokacija: Ustipraca
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #214 u: Rujan 06, 2021, 19:13:10 poslijepodne »
Vjerujem da niko nije bio ravnodusan na ovo  :smfor (2):

Spoiler: prikaži

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #215 u: Listopad 31, 2021, 09:15:00 prijepodne »
Kako je počela 11. sezona red je da se prisetimo nekih antologijskih momenata, kako bi coa rekao „Lerija manitog“.
Nisam uspeo da pronađem bolju scenu iz ove epizode kada Larry pokazuje svoje impresivno poznavanje hebrejskog, ali je i u ovoj dao da naslutimo njegov prebogati vokabular.

Spoiler: prikaži


Ovo je jedna od onih kada je Larry skroz u pravu, ali na kraju nekako opet ispadne bad guy.
„Banana! It might taste like... Let me guess, a banana?“

Spoiler: prikaži


I na kraju nešto što ne može da smisli nijedan drugi od gotovo osam milijardi postojećih mozgova.
„Fuck me, you Jew bastard! Fuck me like
Israel fucks my people!“

Spoiler: prikaži


Naravno, ovakvih bisera je bilo zaista mnogo pa slobodno nastavite. Nadam se da će još dugo nastaviti i Larry.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #216 u: Listopad 31, 2021, 12:12:51 poslijepodne »
svastika
Spoiler: prikaži

respect wood
Spoiler: prikaži

palestinski restoran, možda i najjača, koje se mogu sjetiti
Spoiler: prikaži









Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #217 u: Studeni 02, 2021, 09:11:29 prijepodne »
rispekt vud hahaahhahahahahahaha! cini mi se da su se taman pomirili on i seril u tu ep. i zbog toga je odjavi.
pa kakav BOG!
ovo mi je isto prejako bilo:
Spoiler: prikaži

izjavio coek saucesce sa sve smajlijem posred cela.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #218 u: Studeni 02, 2021, 14:25:49 poslijepodne »
 ;D a joj da, ta je bila dobra, to mu je...
Spoiler: prikaži
nacratala kremom za sunčanje ona riba koja ga je živcirala jer je završavala rečenice s lol, taman ju je trpio do pred sahranu ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #219 u: Studeni 03, 2021, 10:53:20 prijepodne »
dobro je i toliko izdrzao...  ;D
jebote... eo i sad se smijem toj budali kase sjetim te scene...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #220 u: Studeni 07, 2021, 12:53:49 poslijepodne »
spaced - rave scene
Spoiler: prikaži

P-R-E-J-A-K-O
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline panemoj

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #221 u: Ožujak 13, 2022, 07:38:13 prijepodne »
Only fools and horses, kada Del Boy prolece kroz bar  :smfor (2):

Spoiler: prikaži



Offline cistamlaka

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZG
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #222 u: Rujan 20, 2022, 00:16:21 prijepodne »
diabolical
Spoiler: prikaži

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #223 u: Listopad 15, 2022, 08:59:18 prijepodne »
Kada sam prvi put gledao Cracker, ovu scenu nisam baš najbolje razumeo. Kod nas u to vreme još nije bilo ni supermarketa ni brzih kasa pa sam samo naslućivao zbog čega se gospođa buni, ali bez obzira, delovalo mi je prilično ubedljivo Fitzovo tumačenje da su tri boce viskija jedan artikal...

RIP Robbie!

Spoiler: prikaži

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #224 u: Listopad 16, 2022, 19:34:39 poslijepodne »
Kada sam prvi put gledao Cracker, ovu scenu nisam baš najbolje razumeo. Kod nas u to vreme još nije bilo ni supermarketa ni brzih kasa pa sam samo naslućivao zbog čega se gospođa buni, ali bez obzira, delovalo mi je prilično ubedljivo Fitzovo tumačenje da su tri boce viskija jedan artikal...

RIP Robbie!

Kako je to bila dobra serija,a on- genijalan  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #225 u: Studeni 19, 2022, 01:59:56 prijepodne »
sta bre ko bre zna se:
Spoiler: prikaži

i avon not in maj hud barksdejl...
ne radi gif jebi ga...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #226 u: Studeni 19, 2022, 02:07:52 prijepodne »
spaced - rave scene
Spoiler: prikaži

P-R-E-J-A-K-O
e dokle je doslo da sebe kvotam, al ovo je stvarno prejako.
tacno cu ih jopet pogledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #227 u: Studeni 20, 2022, 11:42:36 prijepodne »
Spoiler: prikaži


Mučno je za gledati ali potresna scena Roberta De Nira i Christophera Walkena u Lovcu na jelene (1978). Film je dobio 5 oskara,  Christopher Walken za sporednu ulogu. Taj lik s onom crvenom naramom preko čela mi se duboko usjekao u pamćenje i često sam se ga prisjećao. To je odlika dobrog filma, kad ti se vraćaju u mislima scene iz filma.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #228 u: Studeni 21, 2022, 07:41:08 prijepodne »
Spoiler: prikaži


Mučno je za gledati ali potresna scena Roberta De Nira i Christophera Walkena u Lovcu na jelene (1978). Film je dobio 5 oskara,  Christopher Walken za sporednu ulogu. Taj lik s onom crvenom naramom preko čela mi se duboko usjekao u pamćenje i često sam se ga prisjećao. To je odlika dobrog filma, kad ti se vraćaju u mislima scene iz filma.

Samo bih dodao da je po meni, dobio premalo Oskara. Taj film spada u Masterpiece kolekciju koja, opet po meni, nije baš nešto velika.  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #229 u: Studeni 22, 2022, 18:30:21 poslijepodne »
RIP Louise Fletcher (1934.-2022.)

Ove godine napustila nas je glumica Louise Fletcher poznatija kao medicinska sestra Ratchet iz remek djela i po meni najboljeg ikad snimljenog filma Let iznad kukavičjeg gnjezda. Njena uloga mi je najbolja rola negativnog ženskog lika na filmu. Umjesto da liječi svoje pacijente u umobolnici, ona im na perfidan način nanosi mentalnu bol i muči ih, sofisticirano, hladnokrvno i osvetoljubivo, sadistički, bez imalo empatije.

A njen antipod je pacijent McMurphy kojeg je maestralno odglumio Jack Nicholson. Veseljak, zafrkant koji je prebačen u umobolnicu zbog neuračunljivog ponašanja u zatvoru, što je zapravo glumio kako bi mogao služiti ostatak kazne u relativnoj udobnosti.  On je najbolje odglumljen lik na filmu ikad. Svaka scena u filmu je savršena, svaki lik u toj ludnici je savršeno odglumljen.

Volim kad film počne zabavno, duhovito i smiješno a onda polako prelazi u dramu i tragediju.

A scena glasanja među pacijentima za gledanje na TV-u bejzbol utakmice je najbolja ikad snimljena scena na filmu. Toliko emotivna, puna ljudskosti da tjera suze na oči.

Spoiler: prikaži

W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #230 u: Studeni 26, 2022, 22:39:55 poslijepodne »
spaced - rave scene
Spoiler: prikaži

P-R-E-J-A-K-O
e dokle je doslo da sebe kvotam, al ovo je stvarno prejako.
tacno cu ih jopet pogledat.
Evo,posto ti preoruci ponovno gledanje, ja po 2.3 ep.svake veceri pred spavanje ;D. Kakvi nesnadjeni,bizarni likovi...Ta scena rave je  :smfor (26): a i sve ostalo.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #231 u: Prosinac 03, 2022, 00:26:50 prijepodne »
bebo, a ovo:
Spoiler: prikaži

1:12
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #232 u: Prosinac 03, 2022, 21:12:56 poslijepodne »
On je 😂:
Spoiler: prikaži
 i na samom kraju, igra na semaforu  ;D

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #233 u: Veljača 03, 2023, 16:12:56 poslijepodne »
Najboljih filmska akcijska scena ikad mi je krađa slike Moneta u Metropolitan Museum of Art u New Yorku u filmu The Thomas Crown Affair.

Fascinantan do savršenstva spoj režije, montaže i glazbe. Idealan izbor pjesme Sinner man u izvedbi Nine Simone svojom dinamikom i simbolikom savršeno se uklapa u jurnjavu u muzeju i hvatanju lukavog Pierce Brosnan koji je izludio ekipu od 30 policajaca koji su ga očekivali u muzeju, pratili i nadzirali sigurnosnim kamerama i veselili se kako će ga uhvatiti na djelu. Sve u svemu briljantno. Sve je savršeno sjelo.

The Thomas Crown Affair (1999)

Spoiler: prikaži



Po meni jedan od pet najboljih filmova svih vremena Cabaret ima scenu koja ledi krv u žilama. S lijepim, nevinim i idiličnim početkom pretvara se u najavu najstrašnijih događaja u ljudskoj povijesti. Remek djelo.

Spoiler: prikaži


Još bih samo dodao citat Roba Comansa koji je to savršeno opisao:

Jedna od najjezivijih pjesama ikada. Pogotovo jer je njezina poruka mržnje predstavljena kao privlačna i odjekuje nečim vrlo mračnim u nama samima: kako se ton ove pjesme mijenja, ona poprima iskonsku kvalitetu koja kao da nas poziva da prestanemo razmišljati i počnemo gaziti. To što ovu pjesmu pjeva netko s isklesanim crtama lica, čini je još podmuklijom: lice mržnje nije lice čudovišta, već lice arijevskog anđela. Tko će činiti monstruozne nedjela kad mu, kako pjeva, 'sutra pripada'. A pogled u oči i lica posjetitelja na terasi govori da željno iščekuju ovaj trenutak. Osim starca, jer je on sve ovo već vidio i zna kamo sve to vodi. I djevojčica, jer ona samo oponaša ponašanje koje vidi oko sebe. Ako je ikada postojalo umjetničko djelo koje priznaje važnost kritičke, individualne misli, to je to. Jer, da parafraziram Shakespearea: 'Može se pjevati i pjevati, a biti negativac'. I samo da bude jasno: ono što ovdje spominjem odnosi se i na političku desnicu i na ljevicu. Ovdje se sudi ekstremizmu.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #234 u: Veljača 18, 2023, 23:12:31 poslijepodne »
Sudeći po internetu mislim da je Bred zauvek zaglavio s

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #235 u: Veljača 18, 2023, 23:30:51 poslijepodne »
RIP Louise Fletcher (1934.-2022.)

Ove godine napustila nas je glumica Louise Fletcher poznatija kao medicinska sestra Ratchet iz remek djela i po meni najboljeg ikad snimljenog filma Let iznad kukavičjeg gnjezda. Njena uloga mi je najbolja rola negativnog ženskog lika na filmu. Umjesto da liječi svoje pacijente u umobolnici, ona im na perfidan način nanosi mentalnu bol i muči ih, sofisticirano, hladnokrvno i osvetoljubivo, sadistički, bez imalo empatije.

A njen antipod je pacijent McMurphy kojeg je maestralno odglumio Jack Nicholson. Veseljak, zafrkant koji je prebačen u umobolnicu zbog neuračunljivog ponašanja u zatvoru, što je zapravo glumio kako bi mogao služiti ostatak kazne u relativnoj udobnosti.  On je najbolje odglumljen lik na filmu ikad. Svaka scena u filmu je savršena, svaki lik u toj ludnici je savršeno odglumljen.

Volim kad film počne zabavno, duhovito i smiješno a onda polako prelazi u dramu i tragediju.

A scena glasanja među pacijentima za gledanje na TV-u bejzbol utakmice je najbolja ikad snimljena scena na filmu. Toliko emotivna, puna ljudskosti da tjera suze na oči.



Ah da sjajan film.
Ja imam jednu teoriju naime svi koji se bave time glumom režijom itd imaju određeni fetiš spram Leta iznad.. U mnogo serija npr imaćeš to kao neka  vinjeta psihijatrijska epizoda... Valjda je to (osobito glumcima) fin teren za neke njihove egzibicije obzirom da se mogu tu pozvati na privremenu neuračunljivost. Ne pada mi puno  primera sada na pamet. Ima u Dr House. Sopranosi naravno. Kad obratiš pažnju vidiš i sam. Biće da se smore od procedurala aj malo da presečemo psihološkom.

Uglavnom mislim da je sve poteklo od Leta iznad kukavičijeg gnezda :)

Offline Amy

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #236 u: Kolovoz 07, 2023, 08:21:17 prijepodne »
Spoiler: prikaži

 
Nije najbolja ali je iz jednog od meni najdražih filmova Cat on the thin roof, te je za mene među najboljima-kraj filma.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #237 u: Kolovoz 07, 2023, 23:07:08 poslijepodne »
Umro je William Friedkin. Ne želim da kažem kako je sve ranije bilo bolje jer to naprosto nije istina, ali ni decenijama kasnije ja nisam video scenu jurnjave kolima koja je dinamičnija, napetija, a istovremeno uverljivija. Naravno, Friedkin je mnogo više od te scene, ali je sa Francuskom vezom mnoge od nas bespovratno opredelio za ljubav prema filmu!

Spoiler: prikaži

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #238 u: Rujan 08, 2023, 21:03:40 poslijepodne »
Sopranos - Join The Club

Simbolična scena kada Karmela doziva Tonija koji je u komi dok je u bolnici, a mi gledamo scenu iz hotela.
Posle izlaska iz kome, Tonijev pogled na sve(t) se menja.
Toliko slojevito, odabir melanholične muzike (Moby).... godinama mi je ta scena izazivala melanholiju.

Spoiler: prikaži


Koga god zanimaju Sopranosi u globalu i osvrt na ovu scenu, najbolje je po meni prepričana na ovom sajtu - neka baci pogled pod obavezno:
https://www.avclub.com/the-sopranos-join-the-club-1798172542


Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #239 u: Listopad 13, 2023, 00:11:53 prijepodne »
"Ima četiri svetiljke!", naravno. :) Mučenje, fizično i psihološko, može biti toliko užasno da počne da menja vaše poimanje realnosti i navede vas da sumnjate u očigledne, inače banalne, činjenice. Ostati "usidren" u takvim okolnostima je veliki trijumf volje.

Spoiler: prikaži