Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 373015 puta)

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1380 u: Kolovoz 16, 2022, 14:36:22 poslijepodne »
Pozdrav iz Ljubljane.  mogu da vam predlozim veoma dobru seriju black bird ako nemate sta da radite. serija je veoma dobra i po istinitimn dogadjajima se desava
Evo ti kontraaksiom:
Sve serije po istinitim događajima su najobičnije govno.

Zbog obaveza, posla, vrućine i zdravstvenog stanja (neću detaljizirati) općenito sam morao smanjiti vriejeme za gledanje ičega.
Ali za sve one koji traže nešto neobično i maštovito, prepuno novih ideja, a da ima unutra svih žanrova koji postoje, krimića, ljubića, fantastike, trilera, horora itd, i da nije za djecu:
Made in Abyss - https://www.imdb.com/title/tt7222086/

Rupa u zemlji kojoj se ne nazire dno sa čudnim beštijama i ostacima nepoznatih civilizacija, avanturisti koji istražuju te pohlepni ljudi koji na izvađenim artefaktima zarađuju, samo po sebi zvuči kao okej za zabaviti se.
Ali karakteri likova se razrađuju do sitnih detalja, pravi je gušt gledati i zaključivati ili pogriješiti s pretpostavkom kako će reagirati u sljedećoj nenormalnoj situaciji.

Uz nevjerojatne ludorije kroz priču, serija je vrhunski iskombinirala klasičnu (ručnu) animaciju sa CGIjem, po meni puno bolje od Attack on Titan ili Grandmaster of Demonic Cultivation.

Da ponovim. Nije za djecu. Njih udaljiti od ekrana.
Nemojte da vas "slatki" crtež zavara, to je samo stil, ne i sadržaj.
Koga zanima stil, a ne sadržaj, radije uzmite neku mejnstrimušu iz holivuda.



Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1381 u: Kolovoz 17, 2022, 09:07:55 prijepodne »
Pozdrav iz Ljubljane.  mogu da vam predlozim veoma dobru seriju black bird ako nemate sta da radite. serija je veoma dobra i po istinitimn dogadjajima se desava
Evo ti kontraaksiom:
Sve serije po istinitim događajima su najobičnije govno.

Ne bih se baš složio da ti je kontraaksiom na mestu. Nije Bojka ustvrdila kako je serija dobra jer je snimljena po istinitim događajima, nego je to iznela kao dodatni opis. Pre će biti da si samo isilio priliku da nam još jednom obznaniš svoj utvrđeni i sasvim dobro poznati stav o delima zasnovanim na istinitim događajima ;D.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1382 u: Kolovoz 18, 2022, 02:24:47 prijepodne »
Ne bih se kladio u to jer osim navedenog da je istina i samo istina (moš mislit), apsolutno ništa nije rečeno o seriji.
Je li sudska drama? Ljubavni trokut? Medicinsko istraživanje? Čikatilo ili Fricl? Rukovanjem prenesena ozračenost kao u onoj razvikuši černobil? Itd.

Ništa ništa, samo da je dobra. Aksiom.
Je, pa, znaš onda kako to ide kad to vidim.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1383 u: Kolovoz 18, 2022, 09:44:35 prijepodne »
Što se klađenja tiče, ne bih se time bavio i ne preporučujem ga nikome. A opet... Neka ljudi rade šta im je volja dok ne ugrožavaju druge.
Što se tiče aksioma i kontraaksioma... Bojka je iznela tri tvrdnje: da je iz Ljubljane, da je serija Black Bird veoma dobra i da je snimljena po istinitom događaju. Ti nisi direktno osporio nijednu od tih tvrdnji, tek posredno jer si ustvrdio da su sve serije snimljene po istinitim događajima govno (samim tim i Black Bird). Međutim, ne treba nešto posebno briljirati u analizi diskursa da bi se shvatilo kako ti je samo osporavanje kvaliteta konkretno pomenute serije “poslednja rupa na svirali“. Argumentaciju za svoje tvrdnje niste izneli ni ti ni ona. Mogao bih i ja napisati: „Sve serije koje gledaš dok si u Ljubljani ne mogu imati potreban kvalitet!“ Pogrešno i netačno taman kao i tvoj aksiom.
Slažem se da nam je Bojka ostala dužna mnogo šta, ali je to boljka zavidnog broja komentara, a pogotovo onih koje ostavljaju tek učlanjeni forumaši. Ja bih njihovo prevaspitavanje ostavio Hyde (ona to ipak radi krajnje duhovito i ponekad prosto poželim da neko zabrlja ne bih li se malo nasmejao). Dobar si i ti dok ne poželiš da nam iznova „natrljaš nos“ svojim postulatima.
Što se mene tiče, koliko god ne volim da pročitam neku oskudnu preporuku poput Bojkine, još manje mi se sviđa kada se u argumentaciji „za i protiv“ ljudi služe neistinama do kojih su uglavnom došli „iz druge ruke“. Mada, možda sam ja i zaboravio... Podseti me ko je kome u Chernobylu preneo ozračenost rukovanjem?
P.S. Chernobyl ima samo pet epizoda. Pogledaj ih bar da bi konačno došao do „municije“ za tu „pušku“ kojom neprestano vitlaš! 

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1384 u: Kolovoz 18, 2022, 09:51:13 prijepodne »
Ja bih njihovo prevaspitavanje ostavio Hyde (ona to ipak radi krajnje duhovito i ponekad prosto poželim da neko zabrlja ne bih li se malo nasmejao).

ljeto je, godišnji, mrsko mi se svađat.. čekaj da malo zahladi ;D

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1385 u: Kolovoz 18, 2022, 13:10:38 poslijepodne »

Joxer, jesmo li se dogovorili da ne spominješ više Chernobyl  dok ga ne pogledaš ?  ;D ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1386 u: Kolovoz 18, 2022, 16:42:59 poslijepodne »
...
P.S. Chernobyl ima samo pet epizoda. Pogledaj ih bar da bi konačno došao do „municije“ za tu „pušku“ kojom neprestano vitlaš!

Ideja je bila napisati kako izgleda tvit uzvraća udarac, a onda ispod toga napisati nešto što nije tvit.
Pojma inače nemam koja je serija koja je spomenuta, niti čuo niti vidio.

ljeto je, godišnji, mrsko mi se svađat.. čekaj da malo zahladi ;D
Ja na GO tek za 15 dana, nikako dočekat!  :thspaz

Joxer, jesmo li se dogovorili da ne spominješ više Chernobyl  dok ga ne pogledaš ?  ;D ;D
Nema gledanja mejnstrimuša. Nemam vremena ni za ono što me zanima, a kamoli još i te neke koje su bile toliki vrh da ih je svatko već, osim mene, zaboravio.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1387 u: Kolovoz 18, 2022, 17:16:02 poslijepodne »
ljeto je, godišnji, mrsko mi se svađat.. čekaj da malo zahladi ;D
Ja na GO tek za 15 dana, nikako dočekat!  :thspaz

ma ja sam na feriju, mi prosvjetari imamo godišnji kad i učenici ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1388 u: Kolovoz 18, 2022, 22:41:04 poslijepodne »
ma ja sam na feriju, mi prosvjetari imamo godišnji kad i učenici ;D
Da se razumijemo, kad samo pomislim proživljavanja i preživljavanja nastavnika kontra nas 30 divljaka puta ni ne znam koliko razreda...
Ili vrijedi podulji odmor ili završi na normabelu.

Ovo prvo je daleko bolja opcija.  :thcheerleader3

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1389 u: Kolovoz 26, 2022, 20:39:18 poslijepodne »
             The Pact
https://www.imdb.com/title/tt13107070/

Odličan i poučan triler. Pet prijateljica ujedno i kolegica iskoriste priliku
ismijati šefa. Na prvi pogled kad ismijavanje krene po zlu sklope nagodbu kojom
stupaju u savez. Međutim savez potajno narušava jedna članica i širi paniku.
Kad se tajne otkriju posljedice su katastrofalne.
Tek na kraju dolazi neočekivano priznanje, a tko je završio iza rešetke....

P.S.
Ne ismijavajte druge, nikad ne znate što će se dogoditi, pokazat ćete neupućenost.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1390 u: Kolovoz 30, 2022, 20:37:05 poslijepodne »
Odgledala dve sezone Gentleman Jack,pa nije losa ,ali mogla sam i bez nje ,dve sezone Sanditon i ona je mlaka i ne bas tako zanimljiva.Iako su obe serije iz vremena koje volim i kostimirane nisam se odusevila.Odgledah i Americku seriju The old man ,spijunski triler i skroz mi je bio ok.Jeff Bridges je bas dobro odigrao,a mislim da ce biti i druge sezone.Odgledah i neku Dansku seriju,neka ubistva,nisam ni upamtila kako se zove,koliko je dosadna i tupava.Muz je glavni inspektor,kum mu je partner,a zena forenzicar,da umres od gluposti.I najzad se obradovah kad sam videla da je pocela sedma sezona Shetlanda,valjda ce me on povratiti.

Offline GloomzoR

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1391 u: Rujan 01, 2022, 10:20:08 prijepodne »
ljeto je, godišnji, mrsko mi se svađat.. čekaj da malo zahladi ;D
Ja na GO tek za 15 dana, nikako dočekat!  :thspaz

ma ja sam na feriju, mi prosvjetari imamo godišnji kad i učenici ;D

a uvijek se govorilo da prosvjetari imaju kraći godišnji, znači lagalo se ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1392 u: Rujan 01, 2022, 21:13:41 poslijepodne »
For all mankind S2 malo sam zaglavio kvalitet priče je negde pao. Mislim tako neke gluposti na samom početku druge sezone. Od možebitne budućnosti u S1 do naučno neverovatnosti koja je s2.

unScience fiction, to mi je nesvarljivo


Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1393 u: Rujan 02, 2022, 13:55:54 poslijepodne »
gledam četvrtu sezonu What We Do in the Shadows u kojoj vampiri otvaraju noćni klub, ne gubi na kvaliteti, i dalje mi je jako zabavna, humor mi je i dalje na nivou.

Za one koji ne znaju, radi se o mockumentaryu koji prati četvero vampira u New Yorku.

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1394 u: Rujan 02, 2022, 13:56:37 poslijepodne »
Twilight Zone (ova najnovija iz nekroprodukcije). Previše politički obojeno. Imate drame i dokumentarce pa se tamo bavite problemima migranata, potlačenih manjina itd. Nema potrebe da se uvlači u SF i horor, ipak su to ozbiljne teme.  Razmišljam da odustanem. Videću kako će krenuti druga sezona...
Haven. Tek počeo, gledao sam prvu sezonu čim je izašla, ima tome deset i više godina, ničeg se ne sećam.
First Kill. Lezbo Bafi. Verovatno bi mi bila zanimljivija da imam 13-14 godina. Pogledao 3 epizode i malo mi fali da otkažem dalje gledanje. Ne zato što je preterano loše već zato što nije za odrasle.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1395 u: Rujan 03, 2022, 01:20:37 prijepodne »
jel to ona peelova - ili kako vec, tw?
sjecam se da sam nesto gledao, kao nesto tvorza eliejni i te fore... e ako znam... bio je onaj iz twd sto se smuvao sa onom zgodnom isto tamo.
prelijepa je. milica se zove garant.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1396 u: Rujan 03, 2022, 13:57:53 poslijepodne »
Da, Jordan Peele. Imaš tu sa vanzemaljcima, pa onda onu gde policajac juri crnca da ga ubije kako bi ga sprečio da stigne na fakultet, pa kontrola oružja, pa javni život...
Od lepih i zgodnih sam naišao samo na Gillian Jacobs, ne znam na koju misliš  ;D Možda nisam gledao tu epizodu, ostalo mi još devet.
Od jedanaest epizoda koje sam odgledao, dve su bile dobre. Ona sa avionom i ta sa Gillian, gde koristi nekog lika da joj ubije muža. Mada je u obe već na polovini jasno šta će biti na kraju.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1397 u: Rujan 06, 2022, 02:12:41 prijepodne »
Evo me u fantastici: House of the Dragon
https://www.imdb.com/title/tt11198330/
Prve dve epizode su me ostavile ravnodusnom.kao da su se trazili i glumci i scenaristi.Treca baš dobra. :smfor (6):
The Lord of the Rings: The Rings of Power
https://www.imdb.com/title/tt7631058/
Prve dve epizode:odmak od Tolkina,bajkovito,odlican CGI (vidi se veliki budzet),osrednji glumci.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1398 u: Rujan 06, 2022, 09:19:18 prijepodne »

Hvala ti Bebo što si me podsetila da je počela i druga serija, nju sam potpuno smetnula sa uma. ;D :smfor (25):


Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1399 u: Rujan 14, 2022, 10:40:06 prijepodne »
Odgledala sam simpaticnu Svedsku krimi seriju Morden i Sandhamn,jeste stara ,ali je bas simpaticna,sve se odigrava najednom ostrvu,ima malo ljubavne price,malokrimi,malo lepe prirode,bas me razgalila.onda sam presla na nesto novije,Norvesku seriju Furia,tu je vec umesana politika,kritika drustva,a naravno i tu je lepota prirode i divni Norveski krajolici.Obe serije toplo preporucujem

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1400 u: Rujan 15, 2022, 15:18:19 poslijepodne »
Last Light

https://www.imdb.com/title/tt9845070/

Fikcija, a možda i nije kada znamo što se događa oko nas, borba za energente i prevlast
bez obzira koliko nevinih mora stradati. Kako se zaštiti kad je moguće sve zloupotijebiti,
kako ne vjerovati nikome samo zato što ima mogućnost zloupotrijebi. Jesu li zaštitinci
dovoljno sposobni ili im je sposobnost direktno nametnuta ulogom te se ujedno može vidjeti
u kojem krugu obitava najnepouzdanija uloga. Sve što se ne smije javno objaviti objave serije.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1401 u: Rujan 16, 2022, 00:02:04 prijepodne »
Odgledala sam simpaticnu Svedsku krimi seriju Morden i Sandhamn,jeste stara ,ali je bas simpaticna,sve se odigrava najednom ostrvu,ima malo ljubavne price,malokrimi,malo lepe prirode,bas me razgalila.onda sam presla na nesto novije,Norvesku seriju Furia,tu je vec umesana politika,kritika drustva,a naravno i tu je lepota prirode i divni Norveski krajolici.Obe serije toplo preporucujem
Hvala zuza za prepruku serije Furia,zanimljiv i dramatican pocetak
Spoiler: prikaži
to da su prvih 10 god. ovog veka prosli u relativnom blagostanju po ljude,a onda se podigla desnica,nacionalizam,rasizam,osporavanje prava zena i sve ono cemu svedocimo da se desava
.Tema je često obradjivana ali se nadam da ce imati do kraja neku svoju originalnost. Priroda predivna a u ljudima mrak. :smfor (26):

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1402 u: Rujan 16, 2022, 16:58:54 poslijepodne »
Under the Banner of Heaven

Serija razvaljuje. Za više informacija na imdb, a za lični utisak se treba pogledati lično  ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1403 u: Rujan 16, 2022, 17:22:17 poslijepodne »
Za više informacija na imdb, a za lični utisak se treba pogledati lično  ;D

kao i svaka serija

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1404 u: Rujan 16, 2022, 20:56:43 poslijepodne »
Zavrsila sam odlicnu Dansku krimi seriju The Investigation.Jedinica za ubistva resava nestanak Svedske novinarke.Odlicno vodjena prica,jeste da radnja ide malo sporije,ali je fantasticno uradjena ,nimalo dosaddna.Sve preporuke

Offline roby1808

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Cd coveri
  • Lokacija: 80 km istočno od Zagreba
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1405 u: Rujan 19, 2022, 23:33:51 poslijepodne »
trenutno na The Equalizer (2021) zahvaljujuci RTL televiziji :)

Offline cistamlaka

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZG
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1406 u: Rujan 19, 2022, 23:58:51 poslijepodne »
trenutno gledam Breaking Bad (po prvi put) - još su mi ostale 3 ep. Nakon toga nastavljam sa Better Call Saul.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1407 u: Rujan 22, 2022, 15:27:29 poslijepodne »
          Y Golau
(The Light in the Hall)

https://www.imdb.com/title/tt20245230/

Zanimljiva priča o ubojstvu počinjeno davnih dana, a za što je nevina osoba odslužila kaznu.
I u ovom trileru prikazana je "moć" kako odgovorni za počinjeno ne bi odgovarali.

Nijedna tajna ne može biti sakrivena, uvijek postoji netko tko zna.

Offline ivan78

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1408 u: Rujan 24, 2022, 18:46:13 poslijepodne »
Malo starija britanska serija The Capture odgledao prvih 6 epizoda deluje prilicno ubedljivo majstori crimi price ti britanci

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1409 u: Rujan 26, 2022, 02:32:06 prijepodne »
Malo starija britanska serija The Capture odgledao prvih 6 epizoda deluje prilicno ubedljivo majstori crimi price ti britanci
Tu je i nova sezona izasla u septembru.(BBC je inace poznat da uzima nepredvidljive pauze u sezonama  ;D) Odlicna i aktuelna i zastrasujuca
Spoiler: prikaži
Britanci su inace vrhunski špijuni i majstori te igre i u rl pa im inspiracija za seriju nije nedostajala
Gluma,rezija, dramatika -sve preporuke.
Izvunjavam se sto nisam videla da postoji tema za seriju nego sam ovde odgovorila na citiran post  :smfor (9):
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2022, 20:29:27 poslijepodne od bebapecic »