Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051524 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2910 u: Rujan 10, 2019, 09:59:28 prijepodne »
imala si tu cast da zapocnes jubilarnu stotu stranicu  ;D
majndfak trejler:

datum premijere 6ti oktoMbar
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2911 u: Rujan 12, 2019, 10:07:33 prijepodne »
Jason Momoa utjelovit će Babu Vossa, ratnika i vođu plemena ljudi u dalekoj budućnosti.



Vau ovo ce da se gleda

Ne stavljam sledece u spoiler tag jer sve napisano ima veze sa trejlerom.

Obozavam SciFi i nikada nisam lovio "greske" i "nelogicnosti" ali... Generacija (ili cak generacije?) slepih ljudi i onda pleme zivi u drvenim kucama sa savrsenom simetrijom? Nose nakit? Saraju ratnicke boje? S'jedne strane skacu na neprijatelja usred sume (a kako znaju ko je neprijatelj a ko saborac je verovatno kreativna tajna tima scenarista) a sa druge bauljaju uz neku reku dok pokusavaju da napipaju neka zvonca na stapu.... Deca koja su progledala citaju Orvelovu 1984 uz reku? Citaju?! Pa to je kao da sad ja odem do piramida i krenem da se smejem vicevima koji su uklesani sa cetrvrtom obelisku sa leve strane od Keopsove piramide...

Ovo sam gledao davno https://www.imdb.com/title/tt0055894/  i najveci utisak je koliko su ljudi odjednom postali bespomocni, laka meta za prirodu... ma nesposobni da se nahrane a kamoli odbrane od zivotinja (ili u ovom filmu biljaka).

Presao sam Fallout i Fallout 2 po dva puta, odgledao tonu serija i filmova koji se bave post-apokalipticnim temama, citao stripove poput Dzeronima ali ovo mi deluje kao da je neko rekao "ajmo da probamo nesto sto niko nije, pa makar bilo totalno nelogicno!" Mislim da je jedina karta na koju igraju Jason Momoa, ali ajde, dajmo mu sansu i sacekajmo prvih pet epizoda pa da vidimo za dalje.
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2912 u: Rujan 13, 2019, 01:07:03 prijepodne »
A bio je onaj neki film sa Julianne Moore kad su svi osim nekolicine izgubili vid.
Mada je to bilo u suštini alegorijski, Biblijski.

Offline Vurchajmer

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2913 u: Rujan 13, 2019, 18:08:35 poslijepodne »
Da dosta nelogičnosti. Mislim da ovo nece ići dalje od prve sezone, ali vidjećemo kad krene. Vizuelno djeluje ok.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2914 u: Rujan 14, 2019, 18:31:38 poslijepodne »
Serija 'When they see us' ... mučna i teška serija zasnovana na istinitom događaju. Serija je odlično urađena, ali teška za gledanje, jer ima mnogo nepravde; ono baš očito. Ja sam odustao, ali preporučujem za gledanje.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2915 u: Rujan 15, 2019, 00:02:34 prijepodne »
imala si tu cast da zapocnes jubilarnu stotu stranicu  ;D
majndfak trejler:

datum premijere 6ti oktoMbar
Ovo nešto matrixično. Pogledah davno S1. Šta je S4 i poslednja?

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2916 u: Rujan 15, 2019, 00:46:50 prijepodne »
Za ljubitelje azijskih akcijskih trilera za 5 dana stiže korejska poslastica na Netflix:
https://mydramalist.com/28742-vagabond




Za one kojima Netflix nije jedini izbor, a više vole psihološki triler, VPN pa na Viu ili, je li, sumnivi strim sajtovi, ili rip pa eng. titlovi sa subscene. U sred sezone je:
https://mydramalist.com/33075-strangers-from-hell


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2917 u: Rujan 15, 2019, 10:36:59 prijepodne »
Šta je S4 i poslednja?
jeste. vakat je da zavrse.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2918 u: Rujan 15, 2019, 11:24:13 prijepodne »


   Odkledao sam drugu seozonu valonske -poseban francuski akcenat dela belgijske poluacije-Zone blanshe.
 Nacelno, serija je dobra. Na neki nacin Twin peaks na francuski nacin. Likovi su veoma dobro razradjeni, zivi su , mozete da ih osetite, da se sa njima lako identifikujete. Odlicna gluma karakteristicna za belgijske serije. Ostavljen je prostor za trecu sezonu, jer nije sve razjasnjeno....
Ocena 7/10


Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2919 u: Rujan 15, 2019, 23:09:47 poslijepodne »
Počeo gledati 2 sezonu mindhuntera i odustao na 3-oj epizodi. Previše dijaloga, prilično dosadnog, spora radnja ...
Počeo gledati drugu sezonu Deep state - odustao na prvoj epizodi - amerikanizirana radnja, dijalozi, likovi, loša gluma -- čini mi se da je prva bila bolja.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2920 u: Rujan 16, 2019, 15:17:30 poslijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2921 u: Rujan 16, 2019, 15:54:45 poslijepodne »
Fremvandrerne Aka Beforeigners
https://www.imdb.com/title/tt8332130/?ref_=rvi_tt
Norveška serija u HBO produkciji. Pogledao sam pilot i izgleda odlično i obečavajuće. Tematika serije sudeći po prvoj epizodi, biti će putovanje kroz vrijeme popraćeno sa dosta misterije.
Neobičan fenomen zahvatio je cijelu zemlju, uz misteriozne bljeskove iz oceana izranjaju ljudi koji dolaze iz različitih vremenskih razdoblja (Kameno doba, doba Vikinga, 19 stoljeće...), ne sječajući se ničega. Posebice je neobično što se radnja odvija u Norveškoj, u zemlji gdje su klasne razlike najmanje vidljive, i sada dolaskom beforeignersa dolazi do sudara različitih kultura. Vremenski migranti zbog svoga nesnalaženja u vremenu kojemu nepripadaju postaju podklasa, dok se neki trude integrirati, poput glavne akterke koja postaje policajka i zajedno sa svojim partnerom koji je iz sadašnjeg vremena, ulazi u misteriozne zavrzlame, barem tako izgleda nakon prve epizode.
Sf/mystery serija, sa dozom kritike na aktualne socijalno-ekonomske politike. Odličan i intrigantan početak.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2922 u: Rujan 16, 2019, 17:16:47 poslijepodne »
100 najboljih serija 21. stoljeća po The Guardianu...

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2019/sep/16/100-best-tv-shows-of-the-21st-century

Po Gaurdianu. Po meni "to British"

Nema
Modern family
The Detour
TBBT
Friends
Two and Half Men
....

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2923 u: Rujan 16, 2019, 17:25:17 poslijepodne »
Nisam detaljno pregledao, ali naoko se čini da je to 100 najboljih serija iz eng. govornog područja.
Prava lista bi imala Dark npr. pa taman i na zadnjem mjestu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2924 u: Rujan 16, 2019, 18:37:21 poslijepodne »
100 najboljih serija 21. stoljeća po The Guardianu...

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2019/sep/16/100-best-tv-shows-of-the-21st-century

Kakvo sranje od poretka i izbora, ali nažalost netko će u ovo povjerovati - možda i mnogi.

Hoće li povjerovati ili neće, posve je irelevantno. To je samo još jedan novinarski paceraj. Naravno ovisan o ukusima. Da ga ja sastavljam, barem 70-tak s ovog popisa ne bi tamo bile. I našao bi se netko, tko bi s pravom popljuvao moj izbor  :smfor (9): :smfor (9): No za neke nije šteta što su tamo gdje jesu. Npr. Sopranosi. Je li najbolja. Ne znam. Za mene je svakako jedna od najboljih. Kao što mnoge američke "humorističke" serije nisu. Ali za to nisu krivi Amerikanci, već osobni ukusi o kojima se dakako treba i može raspravljati. Ali se ne treba oko njih svađati.  :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2925 u: Rujan 16, 2019, 19:10:33 poslijepodne »
100 najboljih serija 21. stoljeća po The Guardianu...

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2019/sep/16/100-best-tv-shows-of-the-21st-century

Kakvo sranje od poretka i izbora, ali nažalost netko će u ovo povjerovati - možda i mnogi.

Hoće li povjerovati ili neće, posve je irelevantno. To je samo još jedan novinarski paceraj. Naravno ovisan o ukusima. Da ga ja sastavljam, barem 70-tak s ovog popisa ne bi tamo bile. I našao bi se netko, tko bi s pravom popljuvao moj izbor  :smfor (9): :smfor (9): No za neke nije šteta što su tamo gdje jesu. Npr. Sopranosi. Je li najbolja. Ne znam. Za mene je svakako jedna od najboljih. Kao što mnoge američke "humorističke" serije nisu. Ali za to nisu krivi Amerikanci, već osobni ukusi o kojima se dakako treba i može raspravljati. Ali se ne treba oko njih svađati.  :smfor (19):

Ja nisam baš od onih koji se mire sa nečim i pronalazim kompromis ili neke izlike. Večina ljudi koji prate serije i koji imaju neki koliko toliko validan sud oko poznavanja i prepoznavanja kvaliteta bi vjerujem ponovio ono što sam rekao. Nekad se mora podvući crta i valjda je nekad nešto zaista bijelo, a ne 'pa moglo bi biti ili ja mislim da je bijelo'. Tako da to lični ukusi ili da je svačiji glas identičan prilikom glasanja za predsjednika i ima istu težinu za mene lično ne pije vode. Nema veze sa onim što si napisao, nego više prilika za nastavak onog mog prethodnog.

Ali dok se mi 'nerviramo' novinarska piskarala boli briga da li to sve ima smisla.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2926 u: Rujan 17, 2019, 01:42:44 prijepodne »
Odlična druga sezona Mindhuntera, puno bolja od prve koja je uglavnom bila fokusirana na genijalni um Holdena, u drugoj su više pažnje dali Billu i Carr što je ispalo odlično, gdje za razliku od prve koja je imala jednako odličan i pametno napisan scenarij, dobila i određenu emotivnu notu.
Još uvijek je to brutalna serija sa svim svojim analitičkim dijalozima kojima odlično prikazuju razvoj profiliranja, koji je došao do faze da je postao primjenjiv u riješavanju ubojstava djece u Atlanti.
Ima tu puno detalja koji ne ostavljaju ravnodušnima, koji se poslije skoro svake epizode traže po googlu i dalo bi se o njima raspravljati, ali bi većina završila u spoilerima...
Obradovalo me i ponovno pojavljivanje Eda Kempera, pa makar samo u jednoj epizodi, zaslužio je, jer je u prvoj sezoni bio ključni lik, kako serije tako i teme kojom se bavi, bez njega ne bi bilo ničega, glumac koji ga je odglumio, fantazija.
Charlesa Mansona su slabo prikazali, ispao je obični lajavac, inače Damon Herriman se izgleda preplatio na ulogu, Mansona je glumio i u Once upon a...
Berkowitz je bio odličan, glumac ili šminka, gotovo isti Son of Sam.
William Junior Pierce i njegovo poznavanje sedam jezika, koje ne može niti nabrojati, uključujući Libijski ;D
Druga sezone se odmaknula od intrvjuiranja, pogotovo u drugome dijelu i posvetila se ubojstvima u Atlanti, a onaj zaplet sa Trenchovim sinom... baš mračno i zaj....o.
Uglavnom, kome se svidjela prva sezona, vjerujem da će u drugoj uživati još više, dok BTK cijelo vrijeme iz pozadine vreba.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2927 u: Rujan 21, 2019, 08:16:57 prijepodne »
Pozdrav svima. Da li neko od admina moze da otvori temu za seriju 'Workaholics"?

Na seriju sam slucajno naleteo gledajuci Comedy Central i od tada sam bukvalno zaludjen za ovom serijom.

Verujem da ima jos ljudi na forumu koji su gledali ovo remek delo pa bi bilo lepo kad mi mogli da diskutujemo o njoj.  :zivili:

nema otvaranja tema 'nako.. teme se otvaraju za serije koje prevodimo.. sve ostalo se komentira ovdje.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2928 u: Rujan 21, 2019, 10:50:59 prijepodne »
@pedro
ja sam fan radoholika. pretrazi temu, piskarao sam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2929 u: Rujan 22, 2019, 12:09:58 poslijepodne »
 25 godina; da se smijem ili da plačem  ;D

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2930 u: Rujan 23, 2019, 05:15:07 prijepodne »

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2931 u: Rujan 23, 2019, 20:04:16 poslijepodne »
presretan zbog Fleabag  ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2933 u: Rujan 24, 2019, 23:51:32 poslijepodne »
Ma, jedva čekam, ima da bude supernaturalno ;D

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2934 u: Rujan 26, 2019, 00:32:46 prijepodne »
Mislim da je već kao Sem glumio Vokera.. xD
Šta će li Din da radi posle...
Obojca ne moraju ništa da rade, koliko će dobijati od repriza...
Kad će više ta poslednja sezona..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2935 u: Rujan 26, 2019, 08:05:24 prijepodne »
bas ih je tesko zamislit van sn uloga. pretpostavljam da ce ostat na cw, ionako svako malo izbacaju nebuloze, tu su 100 godina, pa vaj not  ;D
jensena sam, da ja znam, van sn gledao u nekom sleseru... pojma nemam sad...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2936 u: Rujan 29, 2019, 18:07:49 poslijepodne »
me like :D

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2937 u: Rujan 29, 2019, 18:42:16 poslijepodne »
Izgleda odlično, samo 3 ep., milina.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2938 u: Rujan 29, 2019, 22:03:10 poslijepodne »
Videh najave za War of the Worlds na nekoj teeviziji
Znači to je nešto novo, kul  (y)

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2939 u: Rujan 30, 2019, 17:05:49 poslijepodne »
Da li je neko gledao seriju The Handmaid's Tale kakvi su utisci da li vredi gledati

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=897.0