Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Peaky Blinders  (Posjeta: 55912 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #30 u: Studeni 27, 2017, 14:44:34 poslijepodne »
mislim da je tom hardi u taboo iskopirao onaj njegov zajebani hod kroz maglu, sa kaputom do zemlje.
inace u novu sezonu se pojavljuje i onaj iz gejmotrona, kako se zvase... baelish?

Tako je...njega sam gledao u dosta filmova, i ma gde igrao, cak i kao pozitivac, ima tu facu manijaka...po prvi put, mogu reci da mi je on cak i najslabiji deo 3.sezone, sto se tice glumacke postave.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #31 u: Prosinac 01, 2017, 11:19:07 prijepodne »
treca mnogo slabija od prve dvije sa vecom minutazom za brodija. za njega nikako da se odlucim kakav je u ovoj ulozi. cas mi je ok, cas kao da zaboravi da glumi koga glumi, ili ga bas forsira da je mucno za gledat.
tetka poli se nije kresnula dvije godine.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #32 u: Prosinac 08, 2017, 09:15:02 prijepodne »
ovajjj...

Spoiler: prikaži
odlicnih prvih 20min, crnjak sredina pa komicnih 10 min sa alfijem i klifhanger zavrsnicom.
ne vjerujem da ce izresetat tomasa. cisto sumnjam da ce roknut najbitnijeg lika u seriji dvije ep pred kraj sezone, plus su obnovljeni za petu.
nesto mi nije nemoguca opcija da je mrzna teDka sjebala luku, odnosno da su ona i tomas isplanirali nesto bez znanja familije.
ali u tom slucaju luka je onda zavrsio svoje vec u narednu ep. znaci jake kvote na tomasa i luku u naredno kolo.
ne znam kako moze bit tu nerijeseno.
pada mi nam i da je tomas izvalio majkla kad su se pozdravljali, jer se ovaj ocigledno sumnjivo ponasao.
dalje, ne vjerujem da ce bit neke auto trke jer vjerujem da su ionako odlicno organizovani zabari granat postavili neku blokadu.

uh, ne znam, promrz mozga.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #33 u: Prosinac 08, 2017, 09:17:28 prijepodne »
Još nisam počeo novu sezonu. Moram si raspored malo oslobodit pa se nadam da započinjem ovu nedjelju.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #34 u: Prosinac 08, 2017, 09:24:36 prijepodne »
Dobra sezona ali Brodi me izlude sa tom nesrecnom imitacijom Marlona Branda. Strasno...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #35 u: Prosinac 08, 2017, 09:32:48 prijepodne »
znaci nijesam jedini, dobroe  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #36 u: Prosinac 15, 2017, 21:02:12 poslijepodne »
nesto bi bilo
Spoiler: prikaži
previse da i tom hardi zajebe luku barezija pardon...
malo mi je pala sezona u zadnje dvije ep. brodi je definitivno fail samo takav, lose mi je bilo kad sam ga gledao sinoc.
ono oce dat/nece dat nadmudrivanje tomi vs sindikalka je skroz nepotrebno. ima gomila sapunica danas pa se tamo kuckajte, ovo gledam kao ozbiljnu seriju dje ce me postedjet te romantike. milo mi je da se poli opalila nakod dvije godine apsinta pardon apstinencije  ??? artur moze panut, uglavnom njegove scene dje sredjuje nos i grli zestinu. hm.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline ipucelj

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #37 u: Prosinac 18, 2017, 17:51:26 poslijepodne »
Ova serija nema nikakve sličnosti sa senka nad balkaonm

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #38 u: Prosinac 19, 2017, 05:36:32 prijepodne »
Pogledane prve dvije  :)

Dobre epizode, ali isti problem kao prošlih sezona. Osim Arthura i Thomasa ostali su tako loše okarakterizirani likovi. Polly je tu ok, ali ono baš me boli briga za ostale niti imaju nekakvu minutažu i to mi je uvijek bio najveći problem ove serije. Pozitivne strane kao i prošlih sezona lijepa fotografija, lijepa režija i Gold je dobar i zanimljiv lik. Najbolja scena iz ove prve dvije epizode je razgovor Luce i Thomasa.

Offline steelers

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Nis
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #39 u: Prosinac 19, 2017, 15:22:30 poslijepodne »
Dobra sezona ali Brodi me izlude sa tom nesrecnom imitacijom Marlona Branda. Strasno...

I mogao bi vec jednom da pojede onu sibicu.  :smfor (29):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #40 u: Prosinac 20, 2017, 04:49:52 prijepodne »
Pogledana treća i četvrta :)

Dobre dvije epizode iako sam se ponadao da će
Spoiler: prikaži
ubiti Michaela, Luca je pokazao da ih može ubiti, ali ako bude još jednom slična scena onda stvarno nas zajebavaju. Toliko mćni talijani, a na kraju samo jedna smrt i to onda od nebitnog Johna ili koji je to već bio Shelby ni ne sjećam se koliko je loše prikazan.



Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #41 u: Prosinac 21, 2017, 05:29:51 prijepodne »
Pogledana peta  :)

Možda i najbolja epizoda u sezoni. Odličan razgovor Luce i Alfiea i dobra pucnjava između Thomasa i talijana makar mi se ne sviđa
Spoiler: prikaži
što je na kraju ispalo da je sve bio dogovor između njega i Polly. Pa čekajte malo onda postoji ogromna rupetina u prošloj epizodi. Sjetite se scene kada Polly dolazi i traži onaj rukovnik da vidi kad Thomas ima slobodno. Kako bezveze, pa čemu onda ta scena osim da nas gledatelje zavarava,
 ali ne shvaćam kako scenaristi ne shvaćaju da je ta scena sada toliko glupa na više razina jer je na kraju Polly surađivala sa Thomasom.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #42 u: Prosinac 22, 2017, 09:13:53 prijepodne »
pun sam nekih utisaka po zavrsenom finalu koje je bilo...
Spoiler: prikaži

pa nije lose, ali nije ni dobro. vise lose. ne znam.
alfi: pretpostavljam da je sveti hardi tom digao ruke jer je natrpan obavezama oko venoma i tabua. ali mogli su ga fino ispratit u penziju ka ono na pocetku epizode i super bi ispalo. ali ne, morali su ga ubit u onoj ocajnoj, pateticnoj sceni na plazi. uzasno je ispalo. pa cak i da je sveti pisao/rezirao onu scenu.
rjesenje zabarske situacije zbrzano. dovoljan je bio tel.poziv i toeto. ne mogu najjace familije da odbiju novog clana avendzera tomasa d selbija, ne ne. i time su se samo jos vise posrali na lukin lik, koji je ionako kako se blizio kraj vise bio komican nego uber sajber zajeban.
onaj tvist sa arturom mi je tako imbecilan, uvredljiv da sam imao utisak da gledam neku seriju sa CW mreze a ne jebene piki blajnderse. uzas, uzas...  :smfor (9):
tomas...
svemoguci tomo. kao da sam gledao neki tv spot kad su isle njegove depra scene dje ne ispusta flasu iz ruka. samo je falila neka trendi mjuza i rijana. ionako se bacila u glumacke vode. ubijedjen sam da ce ga roknut na kraj serije.
arturova pobozna, smjerna, kulturna zena, olicenje cistote... smrce ka na rejv. trololo  :smfor (9):
i ne samo to nego je epizoda bila totalno nabacana sa svim tim scenama koje su se redjale bez nekog smisla, da ne pominjem slowm/clouseup-ove. to mi je vec toliko otrcano postalo da mi se bljucka. ok brate zajebani su likovi, kapiramo. u jebote. chilllll  :? ??

overol, sezona meni jako dobra. prva epizoda genijalna. poslije usponi i padovi sa ovom dzin psihodelijom na kraj. mucio sam se zestoko sa prethodnim sezonama, ova mi je legla odlicno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #43 u: Prosinac 22, 2017, 20:58:59 poslijepodne »
"Na zalost" moram da se slozim sa Coa, pa skoro u svemu. Zbrzili poslednju epizodu k'o "Berlin station" sezona 2  :smfor (9):
Za mene je dobra serija ona kod koje kada skinem epizodu, dok cekam titl, moram da zvirnem samo malo sta ce biti. A ova je takva...

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #44 u: Prosinac 25, 2017, 20:55:44 poslijepodne »
U cetvrtoj sezoni od samog starta mi nekako kasljucaju, kanda su dobili virus gripa H5N1. da bi se na kraju bas zakasljali i izbacili sazreo sekret.
Pojma gi nemam, nit' smrdi, nit, mirise.
Bas zbog toga sto je serija pridobila siroki auditorijum, plasim se da ce zbog istog, nacisto oskrnaviti petu sezonu.

To se desavalo sa masom serija, kada popularnost raste iz sezone u sezone, hajde da snimamo jos, pa makar izgledala kao "Pepa prase".

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #45 u: Prosinac 26, 2017, 11:24:23 prijepodne »
šta reći a da se ne ponavlja prethodno rečeno, prve tri sezone sam u dahu odgledao sa uživanjem skoro u svakoj epizodi, i preporučivao prijateljima za gledanje, a sada posle odgledane 4. sezone, mislim da to neću raditi ... ne mogu da kažem da sam se razočarao, ali mi je blizak takav osećaj, mnogo sam više očekivao i kreativnosti i samog zapleta u tom nastavku, a ovu 4. sezonu ću sigurno zaboraviti  :smfor (9):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #46 u: Prosinac 28, 2017, 03:22:39 prijepodne »
Slažem se oko finala. Razočaralo i opet dolazi do tog problema kojeg serija ima. Sva ta neka rješenja su naivna i sve je na istu foru
Spoiler: prikaži
uopće se nisam iznenadio da Arthur nije mrtav.
premalo je 6 epizoda po sezoni. Polako mi te britanske seirje idu na onu stvar sa tako malo epizoda. To je kao da Sopranose skratiš na 6 epizoda. Peaky Blinders je idealna serija za 10-12 epizoda. I to se osjeti.


Za ovu seriju sam čuo da je odlična, no nisam se još odlučio pogledati. Hardy glumi, iako psorednog lika, i povijesno razdoblje u kojem je smešteno mi se sviđa - možda neki savjeti?

Hvala!
Oj Devile vidim da se trudiš. Još si čak napisao zg, ali ti je ovdje pobjeglo/izmaklo jedno slovo. No, svaka čast na trudu na ostalim postovima. Više sreće drugi put.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #47 u: Prosinac 28, 2017, 08:37:36 prijepodne »
uh nemoj, dje toliko epizoda, garant bi sapunicu napravili. pa oni u samo 6 ep uspiju masu patetike da ubace, a ne u duplo vise.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #48 u: Prosinac 28, 2017, 10:06:13 prijepodne »
I tu se vidi razlika između njih i Sopranosa koji su mogli napraviti remek djelo u 13 epizoda. Blindersi bi izgledali drugačije, vjerujem više likova i svaki lik dovoljno okarakteriziran jer imam dojam da su samo Tommy, Arthur i Polly likovi u seriji. Za ostale me boli briga iz te obitelji.

Offline Katarina

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #49 u: Ožujak 11, 2018, 15:02:34 poslijepodne »
Sta reci za ovu seriju? Serija je fenomenalna, najbolja! The best! Maestralni Kilijan Marfi (Tomas Selbi) , u dahu smo pogledali sve epizode .. Nadam se petoj sezoni :)  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):

Offline LolaZekic25

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #50 u: Ožujak 12, 2018, 10:22:17 prijepodne »
Jedna od boljih serija u zadnje 3 ili 4 godine.Muzika iz serije fenomenalna...gluma glavnog glumca perfektna...neki poseban pecat je dao ulozi ..zaista serija za svaku preporuku.

Offline savager

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Crna Gora
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #51 u: Ožujak 14, 2018, 20:47:47 poslijepodne »
Vrhunska serija, najbolja koju sam gledao prošle godine!
S obzirom da će sad već 5. sezona, očekujem da će i kvalitet da opada... :smfor (2):

Offline sanjanera

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Zadar
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #52 u: Studeni 26, 2018, 08:41:08 prijepodne »
Sad sam na drugoj sezoni i serija mi je super. Ako stignem pogledam svaki dan po jednu epizodu. Ne znam kako će se dalje radnja odvijati, ali za sad je stvarno zanimljiva.

Što se tiče sličnosti sa serijom senke nad balkanom, radnja se događa u otprilike isto vrijeme, kasne 1920., na balkanu. Serija spaja detektivski žanr s povijesnim činjenicama i fikcijom, kako bi se postigla bolja priča. Govori se o borbi i političkim igrama za balkanske zemlje. Serija počinje ubojstvom ruskog svećenika. Zbog toga i ostalih dijelova radnje serije, ovu seriju uspoređuju s igrom prijestolja.
Prije 10-ak dana počelo je snimanje 2.sezone.


Offline Vic Mackey

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #53 u: Prosinac 02, 2018, 13:48:05 poslijepodne »
Ova serija mi je dugo bila "na cekanju", sad se kajem zasto je ranije nisam pogledao. Brutalno dobro uradjeno, svaka preporuka za gledanje!

Offline coex01

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #54 u: Lipanj 08, 2019, 09:53:05 prijepodne »
Peaky Blinders je nesto kvalitetno sto moze da se pogleda. Dinamicna radnja, muzika fenomenalna, dijalog je savrsen, nacin glume odlican, zanimljivi kostimi...sve sezone su super, jeva cekam petu.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #55 u: Lipanj 23, 2019, 01:30:38 prijepodne »
Peaky blinders nije samo obična akcija, borba bandi,uspon pojedinaca i bogaćenje kroz kriminalne i nemilosrdne radnje nego je prvenstvo prikaz jednog  dela običnog izgubljenog sveta posle prvog svetskog rata.
Pogotovo se odslikava kroz ulogu odličnog irskog glumca Cillian Murphy koji je kao običan vojnik preživeo užase prvog svetskog rata i po povratku u svoju zemlju i po logici stvari jednom normalnom životu u miru on negde shvata da kao i svi ostali obični vojnici je bio i ostao samo topovsko meso i da državu baš briga za njega u miru.
Potreban je kao vojnik da pogine za interese kojih uopšte nije svesan a u miru neka se snalazi kako zna.
I on počinje da se snalazi,kako ume i zna.
Fenomenalno je prikazan uspon i život njega,članova porodice i njemu bliskih ljudi, protivnika raznih profila na tom putu, pogotovo bih izdvojio maestralnog Tom Hardy i ništa manje dobrog glumca Sem Neill u ulozi inspektora koji na sve načine pokušava da kroz svoj lični interes štiti sistem.
Vredi odvojiiti vreme jer serija uopšte nije plitka akcija puna krvi,seckanja brijačima i makljaža naprotiv nosi veoma duboku poruku.

Offline pedjapajovic

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kraljevoFBW
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #56 u: Lipanj 28, 2019, 04:49:55 prijepodne »
Po meni,licno jedna od najboljih serija.
Thomas F*** Shelby,pogledajte,i sve ce vam biti jasno,kao i ocena na imdbu!

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #57 u: Srpanj 25, 2019, 19:04:53 poslijepodne »
Meni je serija super,prava Engleska, i prica i fotografija i gluma,mnogo bolja od bilo koje Americke serije .

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #58 u: Srpanj 26, 2019, 23:07:54 poslijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Peaky Blinders
« Odgovori #59 u: Srpanj 26, 2019, 23:17:13 poslijepodne »

:smfor (24): Ma,obe su dobre.I ima odlicnih sa obe strane Atlantika.