Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372483 puta)

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline peramitic

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1410 u: Rujan 26, 2022, 13:29:53 poslijepodne »
Imate li neke preporuke za krimi serije sad kad je 7. sezona Shetlanda zavrsena?
Volimo te mracne britanske, al polako nam ponestaju :D
Hvala unapred.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1411 u: Rujan 27, 2022, 19:27:39 poslijepodne »
                    Ridley
https://www.imdb.com/title/tt14772170/

Priča o umirovljenom šefu antikorupcijskog odjela (Line of Duty). Umirovljenički dani u lijepom kraju
uz jezero, čamac i klub za razonodu, ne može bolje biti. Ali... (policajac jednom i zauvijek)
ga namame u istrage ubojstva ...

Iako je samo savjetnik, u istragama vidljiva je oštrina šefa i preuzimanje glavne uloge u istraživanjima.

Zanimljiv odabir tema istrage.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1412 u: Listopad 02, 2022, 19:46:34 poslijepodne »
Trenutno provodim kraju izuzetno dobro urađenu animiranu seriju Cyberpunk nastalu po istoimenoj igrici,i veoma sam prijatno iznenađen strukturom serije,pričom, likovima, muzikom i onim proročkim sklopom šta očekuje čovečanstvo.
Ili još bolje šta se već sada dešava po tom pitanju,odnos moćnih korporacija u službi profita i razvoja tehnologije besmrtnosti i običnog mladića koji samo želi pristojan život,da završi školu,ima posao od kojeg može da živi pristojno...
Preporuka od srca.
I neplanirano zahvaljujući prevodu sa ovog sajta ću pogledati Everything or nothing dokumentarac o James Bond filmovima, hvala puno za prevod, obožavam dokumentarce i kad vidim odličan prevod za zanimljiv dokumentarac to mi ulepša dan dodatno 🤗🍀🙏
IMDb: : Cyberpunk: Edgerunners
 https://www.imdb.com/title/tt12590266/

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1413 u: Listopad 19, 2022, 11:33:44 prijepodne »
Pozdrav
trenutno uzivam u gledanju serije - House of the Dragon -  https://www.imdb.com/title/tt11198330/

odledao 9 epizoda i veoma sam zadovoljan serijom, čekam 10 epizodu i kraj prve sezone, opravdala je moje očekivanje.

Ima odličnih scena, Dobar izbor glumaca, izdvojio bih Dejmon koji je super, ali kraljica Alicent je odigrala fenomenalno.

Ko voli ovakve serije uživaće

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1414 u: Listopad 28, 2022, 18:10:06 poslijepodne »
North Sea Connection
https://www.imdb.com/title/tt15654810/

Interesantna priča o švercu droge i .... Kad zbog pohlepe radi ostvarenja interesa uključiš svoje najmilije,
a stvari se ne odvijaju kako su zamišljene te ih sve dovedeš u opasnost ......

Premda se radi o istrazi šverca droge, istraga nekako i nije u prvom planu ......

I u ovom trileru kao i u velikoj većini serija s Otoka prikazan je prekrasan krajolik.

Offline bureksmrti

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1415 u: Studeni 01, 2022, 12:40:39 poslijepodne »
Mare of Easttown brutalna serija,preporuka.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1416 u: Studeni 02, 2022, 20:26:27 poslijepodne »
Hacks

U ovoj simpatičnoj seriji pratimo već pomalo ocvalu stand-up divu koja preko volje zapošljava canceliranu mladu scenaristkinju da joj pomogne "modernizirati" nastup. Lijepo je prikazan međugeneracijski jaz, kako u komičarskom/komičnom smislu, tako i u radnim navikama i općenitom pogledu na svijet.
Ono što mi je ovu seriju najviše izdiglo iznad prosjeka je Jean Smart (glumila i u Fargu, Watchmenima, Mare of Easttown itd.) u interpretaciji na kakvu se rijetko nailazi. Jednostavno, briljantno.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1417 u: Studeni 02, 2022, 20:51:19 poslijepodne »
The Watcher (2022)

https://www.imdb.com/title/tt14852808/

Odgledao prvu epizodu. Obitelj se preselila u predgrađe i kupila i uredila prekrasnu kuću. A onda je krenula noćna mora: jezivo prijeteća pisma, čudni susjedi, čudna policija... Dobro režirano, poznati glumci, nadam se dobrom nastavku. Pomalo klišej, ali što očekivati više. Danas nema baš puno dobrih novih serija.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1418 u: Studeni 14, 2022, 15:58:34 poslijepodne »
Sherwood
https://www.imdb.com/title/tt13994572/

Priča o lovu na počinitelja umorstva u najnezgodnijem trenutku i mjestu,
uz uzročno posljedična u....... i

Za mene je ova priča interesantna (npr. postupanje policije...).
Netko voli takvo što pogledati netko ne.

Zasnovano na istinitom događaju ili je samo fikcija, ovisno kako tko vidi seriju/priču.
Na što je sve sposoban um radi ostvarenja interesa, a kako to utječe na Zajednicu....

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1419 u: Studeni 15, 2022, 17:51:05 poslijepodne »
Pretty Little Liars Original Sin - Može se gledati, mada ima nekih kk momenata. Solidno za prekratiti vreme u nedostatku nečeg boljeg, mada ne treba imati prevelika očekivanja.
Savage River - Tek sam počeo, rano je za reći.
La Brea - Pogledao par epizoda, sviđa mi se. Motaju se po prirodi, glođu ih neke životinjice, šta više za poželeti? Mada strepim od onog što predosećam da sledi, upliću se država i vojska, tako da odo' uživati u još kojoj epizodi, pre nego što upropaste seriju agenturama, zaverama i vojnim projektima...

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1420 u: Studeni 18, 2022, 15:01:58 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt8201186/

Trenutno gledam The Capture. Ponovo odgledao prvu sezonu i još imam dvije epizode druge sezone.

Dakle, odlična prva sezona se podigla u drugoj na višu razinu, sa pojedinca na državu. Orwelova 1984. je bajka prema ovome što se događa danas (za sada u seriji, ali mislim da nije daleko od istine).
"Veliki brat" koji u 1984. samo gleda i prati ljude, ovaj današnji "Veliki brat" djeluje...
Zastrašujuće... Jedva čekam kraj jer uoće ne mogu zamisliti kako će to završiti.  :? ?? :? ?? :? ??
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1421 u: Studeni 28, 2022, 14:48:34 poslijepodne »
Koliko/koje serija/e trenutno gledate
Gledam dosta TV serija uglavnom one kreće i meni interesantne radnje. Kad poželim
podijeliti što sam pogledao to i učinim. Tako da ....

Pogledao sam po meni interesantnu seriju: The Walk-In (https://www.imdb.com/title/tt22175166/)
s poprilično nezgodnom/mračnom temom za objavljivanje nekih komentara o radnji.
Recimo kada bi prevodili naziv serije (što ja baš ne preferiram, draže mi je kad se napiše
originalni naziv serije) bio: Laka (izborna) pobjeda ili nenajavljena stranka.

P.S.
Tko ili što kaže o TV seriji tj. (odnosno o radnji serije) osobno je viđenje radnje.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i viđenje radnje TV serije. Po mojem mišljenju
na osobno shvaćanje radnje serije nitko se ne bi trebao ljutiti ili biti uvrijeđen.
Meni osobno je uvijek drago pročitati bilo čije viđenje radnje pa kakvo god bilo.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1422 u: Prosinac 03, 2022, 00:48:11 prijepodne »
zavrsih archera predzadnju S, zadnja mi se tacno ne pocinje kolko je ova bila...
Melori, pocini...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1423 u: Prosinac 05, 2022, 18:22:47 poslijepodne »
Koliko/koje serija/e trenutno gledate

Showtrial (https://www.imdb.com/title/tt11403434

Pogledao sam vrlo interesantnu priču (naslov priče govori sve) što se u našim rječnicima
može naći kao montirani proces odnosno kao pojedini digitalni rječnici tumače proces u
kojem su moćnici odredili već krivnju i uključuju javnost u velikoj mjeri za .....

U ovoj priči svidjelo mi se postupak u sudnici, način rada odvjetnika za razliku od
sličnih tema/priča a izrađenih u američkoj produkciji te otkrivanje tajni.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1424 u: Prosinac 07, 2022, 10:07:40 prijepodne »
Koliko/koje serija/e trenutno gledate

Showtrial (https://www.imdb.com/title/tt11403434

Pogledao sam vrlo interesantnu priču (naslov priče govori sve) što se u našim rječnicima
može naći kao montirani proces odnosno kao pojedini digitalni rječnici tumače proces u
kojem su moćnici odredili već krivnju i uključuju javnost u velikoj mjeri za .....

U ovoj priči svidjelo mi se postupak u sudnici, način rada odvjetnika za razliku od
sličnih tema/priča a izrađenih u američkoj produkciji te otkrivanje tajni.
Skinuo sam tu seriju, privukao me sadržaj, ali ne znam da li da je prevodim. O tome ću odlučiti kad je odgledam :) Inače ovo "montirani proces" je evidentno iz, kako kažeš, digitalnih rječnika. Što se rada odvjetnika tiče, to je u engleskom pravu, posebna priča. Svojedobno sam prevodio dio serije "Silk" u kojoj se govori o želji i nadi da vrhunski odvjetnik(barrister) bude imenovan od kralja(kraljice) za krunskog savjetnika(silk). Šteta što nije prevedena do kraja, ali je interes bio malen pa se nije "isplatilo". Možda je ako je uspijem naći prevedem do kraja. U tom se segmentu, ali i u dosta drugih, engleski pravni sistem znatno razlikuje od američkog.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1425 u: Prosinac 07, 2022, 21:17:10 poslijepodne »
Pozdravljam nameru, Silk je odlicna serija: zanimljiva prica o advokatima,ambiciji, ljubavi. Poznati glumci su svojom odlicnom glumom pridoneli uspehu pa je i nagradjena. Velika razlika od americkih procedurala
Spoiler: prikaži
i snimana je u vreme kad se nije bas sve proglasavalo rasizmom,seksizmom, diskriminacijom itd
i rado bih je ponovo gledala. :smfor (26):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1426 u: Prosinac 08, 2022, 14:26:25 poslijepodne »
Pozdravljam nameru, Silk je odlicna serija: zanimljiva prica o advokatima,ambiciji, ljubavi. Poznati glumci su svojom odlicnom glumom pridoneli uspehu pa je i nagradjena. Velika razlika od americkih procedurala
Spoiler: prikaži
i snimana je u vreme kad se nije bas sve proglasavalo rasizmom,seksizmom, diskriminacijom itd
i rado bih je ponovo gledala. :smfor (26):
Išao sam je potražiti i našao verziju do koje je moguće doći. Na žalost za nju nema transkripata pa će stvar ići polaganije s transkriptima koje imam. No kako bilo serija će biti prevedena do kraja. I da, i ja jedva čekam da je opet pogledam. U svom platnom razredu ona je čisti masterpiece. :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1427 u: Prosinac 08, 2022, 15:20:23 poslijepodne »
Advokatura

Pronašao sam na Limetorrentu jedino izdanje [(Silk (BBC-PBS) (2011 Lawyer Series) 720p H 264 (moviesbyrizzo);
MP4 format datoteke ali barem u paketu su sve epizode i engleski titlovi] koje je moguće preuzeti
(Torrent Hash: 518B3561694B117A391EAFA6ACAA5E89367CAA66) nakon mnogo pokušaja na ovom i drugim torrentima (meni pouzdani).

Pogledao sam prve dvije epizode TV serije Silk (https://www.imdb.com/title/tt1717455/)
Interesantna mi je ova advokatura radnju stvaraju u sudnici. Nije prenaglašeno utvrđivanje činjenica za razliku od
isto tematskih serija američke produkcije. Međutim kad smo kod tih advokatski poslova interesantnije su prikazani u serijama
gdje sudski proces dolazi kao posljedica radnje.

Što se tiče razlika u pravosudnom sustavu u UK i SAD poznate su mi razlike (donekle), međutim kad sam to
spomenuo nisam mislio na takve razlike (znamo da su i kulture u te dvije države različite).

Recimo to ovako:
Kako na kulturan, otmjen način u TV serijama (UK) odvjetnik/nica (poznati su mi drugi engleski nazivi:
lawyer, counsel, attorney, defender, advocate, solicitor, Queen's Counsel, barrister (odvjetnik višeg stupnja s pravom istupa na sudu),
tako da u ovom tekstu nije važno je li: advokat, odvjetnik, pravobranitelj, branitelj, pravnik ili jednostavno fiškal) stvara svoj položaj
i utjecaj svojim vještinama, a ne kao što se može vidjeti u američkim TV serijama glavni uspjeh je novac (u svakom slučaj i prestiž).
Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.

Nadam se da nisam previše zapetljao.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1428 u: Prosinac 08, 2022, 18:33:27 poslijepodne »
Advokatura

Pronašao sam na Limetorrentu jedino izdanje [(Silk (BBC-PBS) (2011 Lawyer Series) 720p H 264 (moviesbyrizzo);
MP4 format datoteke ali barem u paketu su sve epizode i engleski titlovi] koje je moguće preuzeti
(Torrent Hash: 518B3561694B117A391EAFA6ACAA5E89367CAA66) nakon mnogo pokušaja na ovom i drugim torrentima (meni pouzdani).

Pogledao sam prve dvije epizode TV serije Silk (https://www.imdb.com/title/tt1717455/)
Interesantna mi je ova advokatura radnju stvaraju u sudnici. Nije prenaglašeno utvrđivanje činjenica za razliku od
isto tematskih serija američke produkcije. Međutim kad smo kod tih advokatski poslova interesantnije su prikazani u serijama
gdje sudski proces dolazi kao posljedica radnje.

Što se tiče razlika u pravosudnom sustavu u UK i SAD poznate su mi razlike (donekle), međutim kad sam to
spomenuo nisam mislio na takve razlike (znamo da su i kulture u te dvije države različite).

Recimo to ovako:
Kako na kulturan, otmjen način u TV serijama (UK) odvjetnik/nica (poznati su mi drugi engleski nazivi:
lawyer, counsel, attorney, defender, advocate, solicitor, Queen's Counsel, barrister (odvjetnik višeg stupnja s pravom istupa na sudu),
tako da u ovom tekstu nije važno je li: advokat, odvjetnik, pravobranitelj, branitelj, pravnik ili jednostavno fiškal) stvara svoj položaj
i utjecaj svojim vještinama, a ne kao što se može vidjeti u američkim TV serijama glavni uspjeh je novac (u svakom slučaj i prestiž).
Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.

Nadam se da nisam previše zapetljao.

Ma nisi, što bi? :) No osobno sam završio s dohvatom ove serije, koja se može skinuti i bez Limetorrenta i to brzo i lako sve tri sezone.
Spoiler: prikaži
Silk.S01.1080p.AMZN.WEBRip.DDP2.0.x264-SymBiOTes[rartv]
Silk.S02.1080p.AMZN.WEBRip.DDP2.0.x264-SymBiOTes[rartv]
Silk.S03.1080p.AMZN.WEBRip.DDP2.0.x264-SymBiOTes[rartv]

No kako rekoh, za ovu verziju nema direktnih transkripata, ali po četvrtoj epizodi 2. sezone(ono prije je već prevedeno) izgleda da i neće biti baš nekih velikih problema s prilagodbom. Kako bi to moglo izgledati primijenjeno na ove s Limea ne znam, ali da se isprobati i prilagoditi. Vjerujem da su sve te verzije manje više iste po duljini trajanja i vremenskim oznakama. Ipak je to bila 2011. kad nije bilo tako puno različitih verzija. Eto!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1429 u: Prosinac 19, 2022, 16:52:27 poslijepodne »
Na sredini sam druge sezone Firefly Lane i mogu reči da nije ništa lošija od dobre prve sezone. Serija i dalje održava istu dobru produkciju kao u 1. sezoni

Lijepa emotivna priča o neobičnom neraskidivom prijateljstvu dviju žena kroz njihov dugi životni period. Još uvijek nisu otkrivene sve tajne koje se vuku još iz prve sezone. Moram reči da se ženskom dijelu moje obitelji serija puno više sviđa nego meni, ali evo: i dalje je gledam jer je dobra.

Katherine Heigl odlično glumi, a i ostali glumci su na visini. Frapantna sličnost  Katherine Heigl i glumice koja ju glumi 30-tak godina mlađu.
 
Pomalo je iscrpljujuće prečesto prelaženje radnje iz sadašnjosti (2000.-te) u prošlost (1970.-te i 1980.-te) i natrag, ali ipak je prepoznatljiv svaki prelazak zbog žute nijanse prošlosti.

U drugoj sezoni se pojavljuju nove romanse ali i otkrivaju duboko traumatične tajne iz prošlosti.

Sve u svemu zadovoljavajuće. Nadam se i dobrom kraju.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1430 u: Prosinac 27, 2022, 16:04:45 poslijepodne »
Koliko/koje serija/e trenutno gledate

Treason (https://www.imdb.com/title/tt16450274/)

Kako se bliži kraj godine ove tako i sve manje TV serija a pogotovo interesantnih (kako kome). Ipak se pojavila i pogledao sam Netflixovu seriju Treaosn (Izdaja) s vrlo interesantnom tematikom (fikcijom). Politika, ucjenjivanje, borba za vlast, a ujedno su tu uključenje obavještajne agencije MI6, CIA i SVR. ....

Priča je na neki način završena glavnini krivci nestali premda su prikazani kao osobe od povjerenje.

Izrečena je jedna rečenica pred kraj ove mini serije koja bi omogućila nastavak ali tu je što je.

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1431 u: Prosinac 28, 2022, 17:40:30 poslijepodne »
poceli smo gledati seriju The Bear... enomenalna sve preporuke ali nema prijevoda na Hrvatski
ima li ko kakvu preporuku gdje ga naci

hvala

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1432 u: Prosinac 28, 2022, 22:39:33 poslijepodne »
Na žalost ne pratim serije koje nisu azijske već podulje vrijeme pa nisam siguran za koju seriju pitaš, među azijskim ne postoji nijedna toga naslova.

Ako misliš na ne znam već čiju, nije azijska svakako, seriju koja je dostupna na Disney+, oni ne prevode serije.
https://www.disneyplus.com/en-gb/series/the-bear/52m6nx7HoP5F

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1433 u: Siječanj 07, 2023, 01:53:13 prijepodne »
krenuh mythic quest s 02 prije desetak dejs... stvarno se ne sjecam prve sezone jer ima dvije god. kako sam je pogledao, ali ovo malo iz druge...
bas debakl. sjebase sve sto su mogli. jebi se mek i ti sise prodo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1434 u: Siječanj 31, 2023, 20:35:04 poslijepodne »
CB Strike aka Strike

https://www.imdb.com/title/tt4276618/ 

Jako mi se sviđa ova britanska krimi mini serija koju trenutno gledam. Glumci su odlični, posebno glavni likovi privatni detektiv i njegova pomoćnica. Kemija među njima je doista impresivna i privlačna.

Dobar scenarij (prema knjizi JK Rowling, autorice Harryja Pottera), zanimljivi likovi, odlična režija i produkcija, snimljeno na lijepim lokacijama Londona, odlični kadrovi s puno zanimljivih detalja.

Još jedan od mnogih nekonvencionalnih otkačenih detektiva, neuredan i prljav vuk samotnjak s kompliciranom prošlošću, pijanica, pušač, u dugom kaputu u kojem kao da živi. Iza tog izgleda se krije oštar i pronicav um.

Njegova pomoćnica svojom toplinom i osobnošću daje lijepu ravnotežu detektivom karakteru.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1435 u: Veljača 01, 2023, 08:42:29 prijepodne »
CB Strike aka Strike

https://www.imdb.com/title/tt4276618/ 

Jako mi se sviđa ova britanska krimi mini serija koju trenutno gledam. Glumci su odlični, posebno glavni likovi privatni detektiv i njegova pomoćnica. Kemija među njima je doista impresivna i privlačna.

Dobar scenarij (prema knjizi JK Rowling, autorice Harryja Pottera), zanimljivi likovi, odlična režija i produkcija, snimljeno na lijepim lokacijama Londona, odlični kadrovi s puno zanimljivih detalja.

Još jedan od mnogih nekonvencionalnih otkačenih detektiva, neuredan i prljav vuk samotnjak s kompliciranom prošlošću, pijanica, pušač, u dugom kaputu u kojem kao da živi. Iza tog izgleda se krije oštar i pronicav um.

Njegova pomoćnica svojom toplinom i osobnošću daje lijepu ravnotežu detektivom karakteru.
Je serija je odlična. Strike je onak, otkačen tip, ali bistar i oštar. A uz njega je i Holliday Granger, izvrsna u svakoj ulozi a bilo ih je puno. Ja je pamtim još kao Lucreziu iz Obitelji Borgia. Mlada, dala je vrhunsku rolu. A tako je i ovdje. Pomalo vrckava ali lava teče iz nje.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1436 u: Veljača 11, 2023, 11:30:11 prijepodne »
Joj super. Hvala ti  bf1947(1) što si komentirao i podsjetio me na seriju The Borgias.  :clapp
Gledao sam je davno i naravno sve zaboravio.  :smfor (9): Sjećam se jedino fenomenalnog Jeremy Ironsa. A sad još i podsjetnik da je tu i Holliday Granger.

Pogledah na IMDB i još jedno iznenađenje: Neil Jordan. Meni jedan od najomiljenijih režisera.

Odmah jurim ponovo gledati Borgiase, a to će me onda vjerojatno potaknuti da pogledam i Tudore. To je isto bila odlična serija. Volim gledati povijesne serije.  :smfor (27):
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1437 u: Veljača 16, 2023, 17:04:48 poslijepodne »
Koliko/koje serija/e trenutno gledate

Bloodlands  (https://www.imdb.com/title/tt11285548/

Po meni interesantna priča o višem inspektoru i istrazi koju i na koji način provodi, a da ne iskaže svoju tajnu.
Serija nije najnovija ali je novijeg izdanja, prvu priču (sezonu) pogledao sam je čim je objavljena a sada sam
pogledao i drugi dio priče ( a bit će ih još). Zasigurno vas ima koji ste pogledali ovu seriju. Interesantna je
tema priče: moć, tajna prošlost, umijeće sakrivanja te prošlosti. Neki bi rekli nema sličnosti sa sadašnjim događanjima
itd ...

 :bear3:


Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1438 u: Veljača 17, 2023, 22:15:22 poslijepodne »
Funny woman
https://www.imdb.com/title/tt15309272/
Lako, zabavno. Verodostojno prikazan vremenski period, malo feminizma, malo ljubavi i briljantna Gemma Aterton.

Fauda
https://www.imdb.com/title/tt4565380/
Nova sezona, nove akcije (ni da se trepne da se nesto ne propusti ;D). Nadam se da nece da preteraju s brojem sezona (mada im zivot tamo stalno moze da da inspiraciju, nazalost).

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1439 u: Veljača 17, 2023, 22:57:02 poslijepodne »

Ja se nadam da će biti bar još jedna sezona Faude,baš volim tu seriju,jedino ne volim kako Lior Raz glumi,simpatičan mi je,u nekim scenama je dobar ali generalno,po meni, preglumi i mislim da je bolje da se drži samo pisanja scenarija.  ;D