Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887225 puta)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #1980 u: Srpanj 31, 2019, 23:33:06 poslijepodne »
Evo bas pogledao sinoć u kasnim satima nove Avengere.Mogu reći da su me čak do suza radosnica/overhypea doveli,čak sam se na neke scene naježia tipa

Spoiler: prikaži
kad Scott dođe do spomen ploče palima od Thanosovog snapa-a i traži svoju kćer,a ostali ljudi isto traze svoje voljene,prejako kako dočarava u stvarnom životu spomenik zrtava rata.I jos naravno zadnja borba kad dolazi cila ekipa kroz Strangeov krug kad Panther govori Americi  ON YOUR LEFT.......


PREJAAAKO

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1981 u: Kolovoz 01, 2019, 13:24:32 poslijepodne »
  Preporučujem Film Pin, u prevodu Lutak iz 1988. Originalan triler horror ,sa sjajnom ambijentalnom muzikom. Na interesantan način tretira temu podvajanja ličnosti.

Preporučujem francuski crime thriller La chambre des morts. Snažan savremen triler sa intenzivnom radnjom ,složenom pričom, dobrom glumom...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 11, 2019, 11:37:17 prijepodne od filmsman »

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1982 u: Kolovoz 01, 2019, 14:42:45 poslijepodne »
Taeksi woonjunsa (A Taxi Driver) https://www.imdb.com/title/tt6878038/?ref_=rvi_tt

Pogledao sam ga sinoć, nakon što mi je duže vrijeme stajao na "polici". Radi se o istinitoj priči, iako je, kako to uglavnom biva, vjerovatno samo inicijalna priča istinita a određeni dio kreativna sloboda autora.
Radnja se odvija u J.Koreji, 1980g. koja je pod vojnom diktaturom, a otpor se javlja  prvenstveno od strane studenata, u gradu Gwangju koji je odsječen od ostatka države, kako bi se skrila istina nasilnog ophođenja prema mirnim prosvjednicima. U centru radnje su seulski taksist koji je samohrani otac i koji očajno treba doći do novca za stanarinu i njemački novinar koji je došao da bih pod svaku cijenu objavio istinu o tome što se događa u Gwangju, te zajedno kreču na opasno putovanje...Film je pun emotivnih situacija i preokreta stanja svijesti, pogotovo kod glavnih likova koji se međusobno jedva sporazumjevaju ali obojica savršeno razumiju situaciju u kojoj se nalaze.
U ulozi taksista je  Kang-ho Song, poznat iz brojnih korejskih hitova prije svih Memories of Murder i The Host.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1983 u: Kolovoz 01, 2019, 18:11:06 poslijepodne »
Preporucujem Film Pin... iz 1988.
Nea blurej. Ima "fini" dvdrip (1.88Gb), kod rusa, multi audio srećom. Međutim je originalni audio van avija pa ga treba ubaciti natrag (mkvtoolnix).Pogledat ću ga nekad u budućnosti sto%. ;)
Preporucujem francuski crime thriller La chambre des morts.
Ni ovaj nea blurej... Ako tko nađe živi normalan dvdrip bez hardsubova (koji nije mutni axxoid zakucan na 700mb) nek javi. Ovako mogu samo čekat da vxt ripa nanovo, a to neće bit dok đekna ne umre.  :smfor (2):
Taeksi woonjunsa (A Taxi Driver) https://www.imdb.com/title/tt6878038/?ref_=rvi_tt
...
U ulozi taksista je  Kang-ho Song, poznat iz brojnih korejskih hitova prije svih Memories of Murder i The Host.
Taksistu sam preskočio jer je history/drama, a ja jebga ne gledam drama/history/war/biography osim u specijalnim slučajevima za koje mi je premalo prostora za opisati. :)
Kang-ho Song je jedan od najpoznatijih korejskih glumaca, bez glumačke škole je, a najmanje pola filmova u kojima se pojavljuje treba pogledati prije nego se umre.

Kad izađei blurej od dobitnika zlatne palme ovogodišnjeg kanskog festivala, javit ću jer jedva čekam. Radi se o filmu Parasite u kojem je jednog od glavnih likova tumači upravo - Kang-ho Song. Službena kino distribucija još nije krenula pa će se to oduljiti. Dotada, trailer:




Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1984 u: Kolovoz 02, 2019, 11:25:56 prijepodne »
  The blue elephant Drama, horor, misteri žanr.
 Egipatski blockbaster iz 2014. Prilično originalan, orijentalan,fantazmogorican sa neočekivanim razrešenjem zagonetki :clapp na kraju.U glavnim muškim ulogama  briljiraju  egipatski superstar Karem Abdul Aziz kao psihijatar i njegov lucidni pacijent, koji je takodje psihijatar….

   Diamond dust u prevodu Dijamantska prašina. Rađen je po scenariju poznatog Ahmed Mourada, po čijoj je noveli snimljen film The blue elephant.
Zanimljiva crimi priča sa dobrom mistery atmosferom. Ovo je Breaking bad na vrlo originalan egipatski način. Značajan film za uspon egipatske kinematografije... :lol2:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 11, 2019, 11:39:42 prijepodne od filmsman »

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1985 u: Kolovoz 02, 2019, 19:28:41 poslijepodne »
Diamond dust u prevodu Dijamantska prasina. Radjen po scenariju poznatog Ahmed Mourada, po cijoj je noveli radjen film The blue elephant.
Zanimljiva crimi prica sa dobrom misteri atmosferom. Ovo je Breaking bad na vrlo originalan egipatski nacin. Znacajan film za uspon egipatske kinematografije... :lol2:
A dostupan za gledanje je na strimu... Blurej ili dvd se službeno može kupiti (baš kupiti, ne kopirati!) na... Titlovi na jeziku koji nije arapski se mogu naći na...
Van Egipta i Libanona te na nekoliko festivala, ja ne vidim načina da se do ovoga filma dođe.

Mislim mogu i ja tako napisati hvalospjeve o Rain from Stars iz 2013-e, a nać ćeš ga nigdje.

Offline panicjovan

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1986 u: Kolovoz 02, 2019, 22:49:42 poslijepodne »
Pozdrav svima... Preporuka za par filmova kojih sam se sada setio:

- 2046 (2004) https://www.imdb.com/title/tt0212712/
- Brazil (1985) https://www.imdb.com/title/tt0088846/
- Pi (1998) https://www.imdb.com/title/tt0138704/
- Mulholland Dr. (2001) https://www.imdb.com/title/tt0166924/
- Barton Fink (1991) https://www.imdb.com/title/tt0101410/

Predposavljam da su ih mnogi vec pogledali, ali onima koji nisu toplo preporucujem da ih ne propuste. Svi su veliki hitovi svoga vremena. Uzivajte i pozdrav.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1987 u: Kolovoz 02, 2019, 22:56:11 poslijepodne »
Diamond dust u prevodu Dijamantska prasina. Radjen po scenariju poznatog Ahmed Mourada, po cijoj je noveli radjen film The blue elephant.
Zanimljiva crimi prica sa dobrom misteri atmosferom. Ovo je Breaking bad na vrlo originalan egipatski nacin. Znacajan film za uspon egipatske kinematografije... :lol2:
A dostupan za gledanje je na strimu... Blurej ili dvd se službeno može kupiti (baš kupiti, ne kopirati!) na... Titlovi na jeziku koji nije arapski se mogu naći na...
Van Egipta i Libanona te na nekoliko festivala, ja ne vidim načina da se do ovoga filma dođe.

Mislim mogu i ja tako napisati hvalospjeve o Rain from Stars iz 2013-e, a nać ćeš ga nigdje.

Možda, čovjek živi ili je bio u Rotterdamu na Arab Film Festivalu. Dajem mu benefit of the doubt, dok se upotpunosti ne izjasni.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1988 u: Kolovoz 03, 2019, 01:39:57 prijepodne »
Pozdrav svima... Preporuka za par filmova kojih sam se sada setio:

- 2046 (2004) https://www.imdb.com/title/tt0212712/
- Brazil (1985) https://www.imdb.com/title/tt0088846/
- Pi (1998) https://www.imdb.com/title/tt0138704/
- Mulholland Dr. (2001) https://www.imdb.com/title/tt0166924/
- Barton Fink (1991) https://www.imdb.com/title/tt0101410/

Predposavljam da su ih mnogi vec pogledali, ali onima koji nisu toplo preporucujem da ih ne propuste. Svi su veliki hitovi svoga vremena. Uzivajte i pozdrav.
Ja ne znam ništa o niti jednome od tih (lažem, ali).
Hit = popularnost, a popularnost nije uvijek = obavezno pogledat film. Primjer? Titanic. Je, ja Titanic, unatoč svemu, još uvijek nisam pogledao. Niti ću. :)

Tako da zagrij stolicu molim i napiši rečenicu dvije o svakom, volio bih čuti zašto točno svaki pojedini s liste tebi osobno valja, pa taman to bilo "u ovome su dobre sise".  :thspaz

Možda, čovjek živi ili je bio u Rotterdamu na Arab Film Festivalu. Dajem mu benefit of the doubt, dok se upotpunosti ne izjasni.
Istina, ali kako da kažem... Kao ona šema, namami te i onda dođeš, a ono poljubiš vrata.  :smfor (2):

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1989 u: Kolovoz 03, 2019, 11:48:29 prijepodne »
   Shine Australijska drama iz  1996 nagrađena oskarom. Jako težak film, snimljen po istinitom događaju o bolesno ambicioznom ocu ,koji je imao sumanutu ideju da po svaku cenu od svoga sina napravi svetskog pijanistu. Za svaku preporuku. ;D

Killer Film iz 1994 sa Antony La Paglia i Mimi Rogers. Žanrovski je drama, romansa, triler. Antony izvanredno igra plaĆenog ubicu, koga angaŽuje Mimi Rogers da je ubije. Sledi neoČekivan zaplet. Na žalost za film ne postoji nikakav titl. :pijonir

Ćao inspektore. Neverovatan film, komedija Zorana Čalica iz 1985. Urnebesan film. Bata Živojinovic dobija od državne bezbednosti zadatak, da se u hotelu Lepenski vir infiltrira u međunarodnu bandu pedera, za koje se sumnja da spremaju neku diverziju.
 Urnebesna je scena kada  se Bata igrajući geja sa crnom perikom, brčka  u bazenu sa veselom družinom u bazenu... :pijonir

Offline Laura

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: BiH
Odg: Filmovi
« Odgovori #1990 u: Kolovoz 05, 2019, 17:00:10 poslijepodne »
E ovako... Ja volim misterije pogotovo na spanskom dijelektu. Moja preporuka je film Perdida (2018). Argentinski film. Radnja filma ukratko... Uciteljica sa prestizne skole (privatna skola za bogatu djecu) odlazi sa svojih pet ucenika na izlet u Patagoniju, tinejdzera. Ali se vraca samo sa cetvoro jer je jedna ucenica Cornelia misteriozno nestala, jedne noci u sumi. Dalja radnja se odvija 10 godina kasnije...

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1991 u: Kolovoz 06, 2019, 12:08:18 poslijepodne »
  She is the one 1996 Usa
  Veoma ljupka comedy drama , romansa.
Sjajno se prepliću i nadopunjuju četvoro glavnih glumaca Cameron Diaz, Edvard Burns, Jennifer Ariston I John Mahoney pod režiserskom i scenarističkom palicom samog Edvard Burnsa koji uspešno pliva u ovoj vrsti filmskog žanra.
 Tema je ljubavni život dvojice  rođene braće, koji će se  dodatno izkomplikovati kada se ispostavi da je buduca nevesta , ranije bila  u emotivnoj vezi  sa drugim bratom ali  i da se bavila najstarijim zanatom. Sve u svemu, odlično, filmska zabava je zagarantovana… :bear3:.


Laugh killer laugh 2015 Usa
 
   Crnohumorna crime, drama. Zabavan film o ljubavi, gubitku, osveti. Izvanredna selekcija glumaca na čelu sa  maestralnim glavnim glumcem Wiliam Forsythe. Gangsteri su do te mere uverljivi, da gledalac ima utisak da gleda naturščike.
 Veoma životni vickasti dijalozi, odlična priča. Ovo je divan primer kako se moze snimiti film sa malo sredstava a da se postigne potrebni filmski kvalitet. Sve čestitke visprenom režiseru koji je i scenarista ovog   filma. Uživao sam u svakoj sceni. Totalno cool! :pijonir

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Filmovi
« Odgovori #1992 u: Kolovoz 07, 2019, 12:03:57 poslijepodne »
The big kahuna 1999 Usa
 Izuzetan , veliki film. Pun filozofskih dijaloga, bravurozna gluma Deni De Vita koji u ovome filmu ima smrtno ozbiljnu ulogu, kao na primer Jack Nikolson u film Sve o Šmitu. Ovde je pokazao koliko je velik i ozbiljan glumac. Pored njega  je standardno dobar kao i uvek Kevin Spejsi. Film govori o surovoj egzistenciji i borbi  trgovaca ,kojima je realizacija ugovora i posla biti ili ne biti , to jest pitanje životnog egzistencijalnog opstanka. Ima još mnogo toga u filmu...

Der skipper nemački film iz 1990 Aka Kill cruise.
   Igraju nemački superstar Jurgen Prochnow, Patsy Kensit, i Elisabeth Harley.
  Odličan crime thriller  film sa napetim ljubavnim trouglom koji se otisnuo na opasno krstarenje. Gledateljke ce uživati u muževnom Jurgenu  a muška populacija u izrazitom seksepilu  i prigušenoj erotici Patsy i Elisabeth.
   Film nabijen strašću, senzualnošću , sniman u izrazito egzotičnom filmskom enterijeru, gradu Gibraltaru. Film ima ne znam iz  kojih razloga nisku ocenu na Imdb.Ne dajte da vas to zavara ,nego se prepustite lepotama mediterana , sunca , grada i uzbudljivoj filmskoj avanturi. Ocena 7.5 od 10

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1993 u: Kolovoz 07, 2019, 23:37:26 poslijepodne »
Nagradu za najbolji sci fi kratki film na prestižnom LA shorts festivalu odnio je Slice of Life.
https://www.lashortsfest.com/

Koga briga za neki 25-minutni filmić, jelda? E pa mene je.
Film je nastao zahvaljujuć podršci na kickstarteru i unutra nema nikakvog CGI-ja nego je sve snimano kako su to nekad naše babe radile u garaži:
https://www.kickstarter.com/projects/sliceoflifefilm/slice-of-life-original-short-film-homage-to-blade

Naše babe i njihovi unuci da budem precizniji, naime ekipa koja je to snimala u garaži je iz Zagreba (ako sam dobro shvatio):
http://www.sliceoflifefilm.com

Trailer:


Da koristim smeće od fejsbuka pitao bih ih jel im HAVC bar dao štagod sitno za kavu ili je sve otišlo na onu "smaračinu" General. :)

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1994 u: Kolovoz 08, 2019, 10:16:29 prijepodne »
Avengers: Endgame
Nisam baš oduševljen filmom, gledao sam ga tri dan mislim da to sve govori. I sad vidim da je dobro što nisam išao u bioskop da ga gledam.
Deluje mi kao neka fensi latino serija, sve su zbrzali na kraju.
Najbolji je bio Thor u celom filmu, zbog njega vredi gledati.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1995 u: Kolovoz 08, 2019, 11:09:59 prijepodne »
Un moment d'égarement Aka One wild moment Comedija, drama, romansa 2015 France.

  Šta se dešava kada dvoje prijatelja srednjih godina dođu na letovanje, a jedna od njih počne da se nabacuje jednom od njih a to je u ovom slučaju Vinsent Casel. Stari obešenjak Casel, se odlično snalazi u comedy vodama.

Odlična komedija za pravu letnju filmsku razbibrigu, uz garantovanu zabavu. Obe devojke i zavodnica i njena ozbiljna drugarica ,uz dvoje matoraca sjajno nose filmsku rolu...

Kontroll 2003 Madjarska

   Ceo film je snimljen ispod zemlje u metrou Budimpeste. Dešavaju se serijska ubistva, tako što neki manijak koji dobro poznaje mrtve uglove koje ne snima kamera, gura putnike pod voz. Kreće  opšta histerija medju zaposlenima u metrou, vodi se istraga.. Svi su u šoku, idu na saslušavanja i terapeutske razgovore kod psihologa.
 Ispostavlja se da jedan od kontrolora kada završi svoju smenu, ne ide nikad gore na sunce, nego svo vreme provodi u metrou uključujuci i noćno spavanje na klupama ,kad se pogase sva svetla na stanicama. Podpuno lud film, mešavina svih mogućih žanrova... :bear3:
 Ocena 11 od 10

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1996 u: Kolovoz 09, 2019, 10:34:20 prijepodne »
ovaj novi rogenov film. koji cringe fest majko sveta.
lik koji je sprdao ovakve filmove sad iste snima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #1997 u: Kolovoz 09, 2019, 12:20:15 poslijepodne »
  Rock opera Tommy 1975 Uk Rezija Ken Russell

 Antologijski film, obavezna filmska lektira. Ovo je prva filmovana rock opera  u svetu. Pre nje se pojavila  samo Kosa, iz čini mi se 1969.
 Dečak je kao posledicu prisustvovanju ubistva svog oca od strane njegovog ocuha ,oslepeo  i dobio  autizam. Igra ga Roger Daltrey frontman pevač grupe Who, koja je autor muzike. Akteri filma su  Elton John , Eric Clapton, Tina Turner, svi članovi grupe Who, od glumaca Jack Nicolson, Oliver Reed, Ann Margret koja je za svoju ulogu dobila Zlatni globus i mnogi drugi poznati i manje poznati rokeri tog doba. Revolucionaran film u to vreme kada se pojavio, u formi rock mjuzikla.

 Contre enquete 2007 Triler France

Veoma napet triler nabijen intenzivnim prevratima. Uglednom policajcu je oteta, brutalno silovana i ubijena ćerka. Ubrzo je uhapsen glavni osumnjičeni. Tvrdi svo vreme da je nevin. Ubzo ce biti pusten na slobodu zbog nedostatka dokaza. Očajni otac , zapostavlja svoj posao i privatni život  postajući podpuno opsednut svojom tragedijom i započinje  sopstvenu tajnu istragu...Prava je šteta što nema više ovako uzbudljivih trilera. Gluma policajca i osumnjičenog kao i ostalih aktera je izvanredna i veoma realisticna.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1998 u: Kolovoz 09, 2019, 14:02:40 poslijepodne »
 ;D (y) Da se netko sjetio toga filma. Samo bih dodao da je glavni autor glazbe i spiritus movens, kako Tommya tako i gotovo svih skladbi Whoa Pete Townshend genijani gitaristički i općenito glazbeni inovator
Evo, ako nekoga zanima i najpoznatijeg isjećka iz filma, legendarni Pinball Wizard, možda nekoga potakne da ga pogleda.
That deaf dumb and blind kid, sure plays a mean pin ball!

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #1999 u: Kolovoz 09, 2019, 14:52:12 poslijepodne »
Za ljubitelje muzike,a posebno dark metal scene preporucujem skandinavski film Lord Of Chaos.Svi znamo koliko su sjevernjaci zaluđeni black metalom,pa evo ovaj film/poslastica se bazira na istinitom događaju i konfliktu između mladeži 90 ih godina.Mladost/ludost kako se kaže,a u ovom filmu se sve dovodi do ekstremnih mjera.Preporucam metalcima a i ljubiteljima istinitih prica.Film je super

TOLKIEN 2019.O joj!!!Vau koji dobar film,ostao sam bez riječi.Prica prati kao sto sam naslov glasi jednog od najboljih pisaca misticne fantazije na svijetu.Najvise poznat po Hobitu i Lord of Rings.....Iako nisam veliki ljubitelj iste tematike ugodno sam ostao iznenaden kako je film dobro uraden,pogotovo kako nas prica vodi kroz rovove 1 Svjetskog Rata i potrage Tolkiena za svojim najboljim prijateljem iz skolskih dana u Oxfordu.I to nije sve,cijeli film je prepun ljubavi prema knjizi,pjesnistvu,znaju ,a ponajvise mašti mladih ucenika .Posebno mi se svidaju ¨halucinacije¨ koje mladi Tolkien dozivljava na bojistu u liku zmajeva,vatre,konjanika....da ne duzim.....CGI efekti u ovom filmu su po mom osobnom misljenju 10/10 i tko god je veliki fan Lord of Ringaa i Hobita uživat ce od pocetka do kräja fima...Svakako preporucam i zelim da sto vise ljudi pogleda film :)

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2000 u: Kolovoz 10, 2019, 11:41:05 prijepodne »
     The deliberate stranger Crime drama thriller 1886 Usa

    Ovo je jedan od najboljih tv filmova  u istoriji kinematografije kada su u pitanju serijske ubice a  svakako najbolji od svih filmova a ima ih podosta, na temu, serijskog ubice Theodora Bandya.

  Snimljen je po istinitom događaju o ubici koji je punih deset godina ubijao žene u 4 susedne države a pri tome je svo  to vreme živeo sa svojom devojkom, koja nikad ništa nije posumnjala. Ubica je koristio dva kombi folskvagena različitih boja ,pa je policija godinama mislila da ubijaju dve različite osobe.

 Mark Harmon je možda ovde odigrao svoju životnu rolu, zaslužio je oskara za ovakvu filmsku kreaciju. Kad je konačno uhvaćen , ostalo je do kraja nerazrašnjeno koji su mu bili motivi, odnosno šta ga  je teralo da ubija. Ted Bundy je bio veoma lep , izrazito komunikativan ,tako da je veoma lako stupao u kontakt sa ženama.... Snimljen je čak film iz ugla njegove verenice, koja priča u filmu o tih 10 godina provedenih sa njim.

 Dame i damice ,oprez sa muškarcima, nikad ne znate do kraja ko leži pored vas... :bear3:
   

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2001 u: Kolovoz 10, 2019, 21:14:18 poslijepodne »
Universal je zamrznuo The Hunt.
https://io9.gizmodo.com/universal-pictures-has-pulled-the-hunt-from-its-release-1837129307
Citat:
In a statement today, Universal Pictures has announced that The Hunt, directed by Craig Zobel, co-written by Damon Lindelof, and starring Hilary Swank, Betty Gilpin, Ike Barinholtz, and Emma Roberts, will no longer be released.

The movie, originally slated for a September 27th release, is mired in controversy after receiving negative attention from conservative media and, most recently, the President of the United States. As reported by the Washington Post, comments Trump made on Friday about Hollywood media, in which he said that an upcoming film is intended to “inflame and cause chaos,” are most likely in reference to The Hunt. The controversy stems from the idea that the film, which its creators are calling a satire, is supposedly about “liberal elites” hunting conservative white people for sport.

Koja je jedina razlika Kine i SAD? U SAD nema cenzure kažu. Ma možete mislit kako nema.
Distopijski sci fi je izgleda ubo na pravo mjesto i ko zna do kad će ostat bunkeriran.

Pogledajte trailer dok i njega nisu uklonili. Zanimljiva registracija (0:33), jelda?  :smfor (6):


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2002 u: Kolovoz 11, 2019, 01:07:37 prijepodne »
The Devil Rides Out (1968)
https://www.imdb.com/title/tt0062885/
komedija.
volim da gledam ovija starina jer lagano upanem u taj atmo tih nekih doba... ali ovo... pa... horor... cus mene plazma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2003 u: Kolovoz 11, 2019, 07:28:39 prijepodne »
Pogledajte trailer dok i njega nisu uklonili. Zanimljiva registracija (0:33), jelda?  :smfor (6):

ahahhahahhaha da  :smfor (6):

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #2004 u: Kolovoz 11, 2019, 10:09:22 prijepodne »


Pogledajte trailer dok i njega nisu uklonili.


Pogledao!!!


Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2005 u: Kolovoz 11, 2019, 10:20:21 prijepodne »
  Sennentuntschi mystery, horror, crime, thriller 2010 Switzerland

 Impresivan vredan pažnje  visokonadprosečan švajcarski film. U ruralnom delu neke zabiti u švajcarskim Alpima je nadjeno obešeno telo katoličkog sveštenika u crkvi. Sledi čitav niz veoma čudnih dogadjaja. Izuzetno je dobra prica, gluma a sve to majstorski začinjeno pravom mystery atmosferom. Ljubitelji ovog žanra će imati u čemu da uživaju. Ne dajte da vas zavara neadekvatna ocena 6.5 na Imdb!

 Ocena 8 od 10 :bear3:


   Das letzte Schweigen Aka The silence Crime drama, thriller 2010 Germany

  Evo jedne poslastice za ljubitelje serije Dark. Film je režirao jedan od tvoraca , režisera i scenarista serije Dark Švajcarac Baran bo Dar!
  Devojcica od 13 godina je pronadjena silovana i zadavljena . Na istom mestu se pre 23 godine desilo slično silovanje i ubistvo devojčice. Istraga očajnički pokušava da poveže ova dva slučaja.

 Film je izvanredan u svakom pogledu. Nabijena emocijama priča, bravurozna gluma  dvojice pedofila, od kojih je jedan ''dobar'' a drugi ''los''. Pokušavam da se setim ali ne uspevam,ne secam se ni jednog filma gde postoje dvojica pedofila. Filmski izraz i estetika kao i način korišćenja muzike u filmu me veoma podsećaju na filmski izraz Tom Tuckwera. Meni je ovo bio lično najbolji film u svetu 2010.
 U filmu ima samo jedna mučna scena silovanja tako da je vešto je izbegnuto nepotrebno nasilje.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2006 u: Kolovoz 12, 2019, 11:53:05 prijepodne »
nadjoh neku ekstended verziju egzorcista. pa ladno se pola filma ne sjecam.
inace kad se regan spusti niz stepenice na sve 4 u reverse polozaju ne bi mi dobro.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2007 u: Kolovoz 12, 2019, 14:39:53 poslijepodne »
 
  The mule

 Neubedljiv film , tipicna americka melodrama sa slabom pricom punom rupa i nelogicnosti. Sasvim prosecan film koji treba preskociti

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2008 u: Kolovoz 12, 2019, 18:45:12 poslijepodne »
nadjoh neku ekstended verziju egzorcista. pa ladno se pola filma ne sjecam.
inace kad se regan spusti niz stepenice na sve 4 u reverse polozaju ne bi mi dobro.
Taj cuveni "Spiderwalk" valjda i nije bio ubacen u originalnu verziju iz 1973.godine, nego su ga valjda ubacili naknadno u "Director's cut"...Neverovatno je sto ne racunajuci 2.deo (koji je po mom skromnom misljenju najgori), svaki nastavak ili prednastavak imaju po dve verzije- "The exorcist 3" https://www.imdb.com/title/tt0099528/?ref_=nv_sr_3?ref_=nv_sr_3 i "The exorcist 3-Legion"  https://www.imdb.com/title/tt10045260/?ref_=nv_sr_6?ref_=nv_sr_6 kao i prednastavak "Exorcist: The beginning" https://www.imdb.com/title/tt0204313/?ref_=nv_sr_7?ref_=nv_sr_7 i "Dominion: Prequel to the exorcist" https://www.imdb.com/title/tt0449086/?ref_=nm_flmg_act_58 ... Ne znam da li si ih sve pogledao posto se dosta razlikuju, pa "baci oko"...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2009 u: Kolovoz 12, 2019, 19:58:09 poslijepodne »
hm, ne znam za ovaj The Exorcist III: Legion (2016).
pogubih se sa ovim sekvelima, prekvelima i katovima, sto su cinjeli ovo krvnici...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.