Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Outsider  (Posjeta: 16174 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
The Outsider
« u: Siječanj 13, 2020, 19:46:34 poslijepodne »

Outsider je nadolazeća miniserija po istoimenom romanu Stephena Kinga.



Godina: 2020.
Mreža: HBO
Žanr: triler
Glumci: Yul Vazquez, Jason Bateman, Jeremy Bobb, Cynthia Erivo, John Gettier, Marc Menchaca, Ben Mendelsohn



Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2020, 20:43:47 poslijepodne »
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/twin-peaks-za-21-stoljece-king-je-napravio-atipican-odmak-i-zanr-hororske-fantastike-ovdje-smijesao-sa-znatnom-dozom-policijskog-whodunnit-krimica/9846241/
Citat:
TWIN PEAKS ZA 21. STOLJEĆE
King je napravio atipičan odmak i žanr hororske fantastike ovdje smiješao sa znatnom dozom policijskog 'whodunnit' krimića
...
To je trenutak kad “Outsider” elegantno mijenja žanr. Ono što je do tada izgledalo kao klasična policijska istraga počinje se razvijati prema nadnaravnom i okultnoj fantastici, a kako tajnoviti “outsider” postupno obuzima mještane, tako se oko junaka steže prijetnja, a serija poprima konture čistog trilera. Upravo je taj spoj ono što u “Outsideru” najviše podsjeća na “Twin Peaks”. Jer, i slavna serija Lyncha i Frosta - serija koja leži u temelju suvremene pametne televizije - imala je sličan žanrovski kod: počinjala je kao čista detekcija, a onda postupno klizila prema fantastici i hororu. Kao recenzenti na uvid smo dobili šest od deset epizoda “Outsidera”, a u tih šest epizoda taj je žanrovski crossover skrojen izvanredno.
 
To je samo dio recenzije.

Ne znam za vas, ali ja ovo gledam pod obavezno!
Naravno, tek kad izađu sve epizode, a ne da se 7 po 7 dana jedem ka'će nova epizoda.  :smfor (10):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Outsider
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2020, 21:32:52 poslijepodne »
Ako imalo podseća na Twin Peaks, gleda se pod obavezno.  :smfor (27):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2020, 08:25:58 prijepodne »
e pa moze.  ;D
edit:
pogledah trejler, bas mracnjak. podsjeca na avanture rasta kola i martija harta, samo sto su tamo davali nadrealne hintove a ovamo ce bas bit toga.
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2020, 08:35:34 prijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: The Outsider
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2020, 13:13:10 poslijepodne »
Ako imalo podseća na Twin Peaks, gleda se pod obavezno.  :smfor (27):

Posle dugo vremena mi se desilo da nakon odgledane 2 epizode neke serije, razmisljam o kupovini knjige, ili odlasku na Wikipediu da otkrijem sta se dalje desava (srecom nisam, imam jaku volju :-) )... Eto, to se meni desilo sa "The outsider"-om... krimic koji je vise toga, na granici sa "Zonom sumraka", a moze se povuci paralela i sa 1.sezonom "True detective" i mrvicom "Tvin piks"-a... Sjajna glumacka ekipa, prvenstveno Ben Mendelsona (do sada poznatog po sjajnim interpretacijama negativaca) i Dzejson Bejtmena (vidim da je on i rezirao prve 2 epizode, odlican posao je uradio)... Siva (preovladjujuca) boja samo dodatno pojacava depresiju i beznadje aktera ove serije... ma (za sada), sve je fenomenalno, i iskreno se nadam da kvalitet nece padati sa svakom novom epizodom (novinari jednog portala, da ga ne reklamiram, pogledali su prvih sest, i kazu da je vrhunski i dalje), te da cemo, konacno, prisustvovati odlicnoj tv ekranizaciji nekog dela Stivena Kinga... cast izuzecima ("Storm of the century")...

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #5 u: Siječanj 16, 2020, 20:33:10 poslijepodne »
Reših da gledam redovno... i reklo bi se da sam se zeznuo. Nadam se da neće izgubiti kvalitet, ali deluje kao materijal za bindžovanje.
Ako neko, ko je čitao knjigu, bude spojlerisao, dobiće batine. Ja ću da držim, ostali će da ga tuku.  ;D
Neočekivano
Spoiler: prikaži
ih je King pobio, gore nego Martin. Nisam očekivao da je Bejtman tu tako kratko.


Danke, stipe.  :beer2:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Outsider
« Odgovori #6 u: Siječanj 16, 2020, 22:08:33 poslijepodne »
Veoma dobar i zanimljiv pocetak.A sa Ben Mendelsonom(kakav je to dobar glumac :smfor (26):) imacemo pravog Kinga.Hvala na prevodu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2020, 07:32:59 prijepodne »
bas sam sinoc pogledao obije. prezadovoljan sam, bas ono sto sam ocekivao. preteska, jeziva atmosfera, pogodjena glumacka ekipa, i sama dogadjanja toliko sjebana da samo moz iznevjerovat. super su postavili centralnu misteriju, samo da ne bude castle-rockovsko rjesenje - S 01.
Spoiler: prikaži
kompletna familija obrisana, to me bas sokiralo. kraj druge je hororcina samo takva.

teorija nemam ali ona sto se provlaci po netu/redditu mi je stvarno bezveze. nadam se da se nece ostvarit. ali...
hvala stipe!
edit:
ne citajte recenzije, otkrili su neke prilicno bitne stvari. npr. @faks86 spojler recenica druga.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #8 u: Siječanj 21, 2020, 17:37:58 poslijepodne »
uf, fala ti stipe eo sad zabadam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #9 u: Siječanj 24, 2020, 13:49:09 poslijepodne »
Mislio sam čekati da se kompletira, ali nisam odolio.
Stvarno odlično izgleda, čini se da Kingu najbolje leži ovaj suspence- Shining format, tri epizode, svaka osvježena s novim likovima. Luda Holly Gibney puno bolja nego u Mercedesu; općenito super cast, kao i režija. Komorna, mračna atmosfera teško da može biti prikazana bolje.
Samo se nadam da neće biti tipićnih Kingovih kikseva pri završetku.
Hvala Stipe.

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #10 u: Siječanj 28, 2020, 13:36:19 poslijepodne »
Odlicna serija, jedna od retkih koja je uspela da mi drzi paznju i da jedva cekam sledecu epizodu

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: The Outsider
« Odgovori #11 u: Veljača 02, 2020, 23:41:37 poslijepodne »

 Odgledao sam prvih pet epizoda do sada. Nije lose, dobro kreirana atmosfera tipicna za Stivena Kinga. Videcemo dalji rasplet...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #12 u: Veljača 11, 2020, 07:24:32 prijepodne »
gleda li ko?
ja sam na trecu stao, ne mogu stic. a vidim da je i sesta po trafikama.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #13 u: Veljača 11, 2020, 09:44:54 prijepodne »
Meni je ova prica sve bolja i bolja kako se radnja zapetljava i ova karakteristicna zena detektiv je osvezila pricu i unela neki svoj zanimljivi nacin istrazivanja...

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #14 u: Veljača 11, 2020, 12:22:37 poslijepodne »
Citat: coa link=topic=1313.msg45221#msg45221 date=1581,402272
gleda li ko?
ja sam na trecu stao, ne mogu stic. a vidim da je i sesta po trafikama.
Pogledao sam 5, baš su ga usporili, puno su toga prikazali u prve dvije epizode, pa sada razvlače, 4. i 5. su komotno mogle biti jedna epizoda, u ovoj posljednjoj što sam gledao gotovo da se ništa bitno nije dogodilo, ne mogu reči da je baš dosadno, ali su definitivno pokvarili dojam.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #15 u: Veljača 11, 2020, 12:30:06 poslijepodne »
pffff... nemoj mi to radit...  ;D
bilo je down tempa svakako, ali izgleda svudje mora bit ta klasika dobijes skoro sve odma pa na ostatak moras sacekat... prilicno.
za divno cudo sam se klonio spojlera.  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #16 u: Veljača 11, 2020, 12:38:33 poslijepodne »
Na ovoj 6. se lomi, ili će se korigirati ili zasrati, trebao bih ju danas pogledati.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #17 u: Veljača 13, 2020, 00:33:15 prijepodne »
bogami, odlična je bila 6., napeto, hangerčina samo takva, neću ništa spojlerirati, ali ide u dobrom smijeru.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Outsider
« Odgovori #18 u: Veljača 16, 2020, 12:04:41 poslijepodne »

Jedva čekam 7.  ;D

Spoiler: prikaži
Holly , uz tebe smo  :EmoticonPrayer2

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #19 u: Veljača 17, 2020, 18:59:58 poslijepodne »
uh fala ti biks, idem odma i sad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Outsider
« Odgovori #20 u: Veljača 17, 2020, 23:39:37 poslijepodne »
Coa, to ti je bila prošla epizoda, a ova od večeras je nova.   :beer2:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #21 u: Veljača 18, 2020, 07:55:11 prijepodne »
a u zaostatku sam, tek sinoc vidim da si izbacila.
nocas petu nadam se.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #22 u: Veljača 19, 2020, 17:59:11 poslijepodne »
ja sam prezadovoljan serijom, ostale mi 6 i 7. odlicna je ova sintija erivo, ali i ovaj lik pandur, dzek ja mislim, jeza me vata od njega.
ima uspavanih deonica, ali sta znam, sam sebe se cudim kako mi ne zasmeta.
mozda je i do zavrsene the americans skole  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #23 u: Veljača 20, 2020, 17:58:22 poslijepodne »
moram priznat da je ipak, prisutna odredjena razvucenost.
Spoiler: prikaži
mada sam ocekivao da nece bit sedma eksplozivna poslije onakvog kraja seste.
mendelsonov lik poceo da smara, mislim, sve mu je pred oci i opet trazi neko racionalno rjesenje, u domenu prirodnog. oprosti dejna skali nijesam te prepoznao.
meitlandova zena... ako znam, mislim da je njen storilajn potpuno nebitan za dalju pricu i zivo me zabolje oce li dobit odstetu. definitvno prazan hod skrintajm.
plasim se da serija ne krahira u zavrsnici, i bas mi bi bilo zao da se to desi jer i dalje mislim da je serija odlicna, ali bas ne vidim neko kreativno rjesenje rjesavanja zloduha, demona, stalivec...

biks, tenk ju darling  :smfor (26):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #24 u: Veljača 20, 2020, 18:18:28 poslijepodne »
Ova 7. je baš bila dobro stilizirani filler i ništa više, jedini smisao...
Spoiler: prikaži
 da napokon ovaj Ralph (Mendelsohn), prelomi da se radi o nečemu nadrealnom, i to je baš bezveze potencirano- kao tvrdi detektivski um ne prihvača ništa drugo osim racionalnog.. ovaj na dva različita mjesta od prve epizode, baš nepotrebno.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #25 u: Veljača 20, 2020, 20:04:29 poslijepodne »
Bolje da je jedna epizoda filer, nego 10 sezona (walking dead).  :thcheerleader3

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: The Outsider
« Odgovori #26 u: Veljača 21, 2020, 00:21:52 prijepodne »

  Odgledao sam 6 epizoda. Od 3 epizode pa nadalje svaka epizoda mi je gora od prethodne. Razvukli radnju, dave ga ko zmija zabu... Ne svidja mi se generalno.

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Outsider
« Odgovori #27 u: Veljača 21, 2020, 13:46:32 poslijepodne »
Odgledao 7. epizodu juce, bas je razvucena i dosadna bila radnja, skoro celu epizodu su proveli u kolima, nista se nije desilo, jedva cekam da se zavrsi serija

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: The Outsider
« Odgovori #28 u: Veljača 21, 2020, 20:06:30 poslijepodne »

  Negativan primer americke ogranicenosti i filmske nemoci. Koliko su daleko iznad njih Evropljani....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Outsider
« Odgovori #29 u: Veljača 22, 2020, 10:45:47 prijepodne »

  Negativan primer americke ogranicenosti i filmske nemoci. Koliko su daleko iznad njih Evropljani....
dvije rijeci su odje kljucne za razbijanje odredjenog spela.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.