Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051309 puta)

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3570 u: Rujan 25, 2020, 20:19:52 poslijepodne »
Dobra ti zimnica, coa!  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3571 u: Rujan 25, 2020, 20:43:02 poslijepodne »
nadam se najboljem...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3572 u: Rujan 25, 2020, 21:39:59 poslijepodne »
Znam da mnogima ne leže serije/filmovi po istinitim događajima; nisam ni ja nikad bila oduševljena tim preglumljavanjem i "prepariravanjem" događaja po zamisli reditelja, ali ovo je krenulo u sasvim novom pravcu. I uvek bih radije odabrala da gledam ovako nešto nego hiljadu i prvu seriju po šablonu: "u gradiću na obali (upisati ime mora/reke/jezera) desilo se brutalno ubistvo a) dečaka; b) devojčice c) mlade devojke (zaokružiti po želji) koje je potreslo zajednicu. Ko bi to mogao uraditi? U grad se vraća a) inspektor; b) inspektorka (zaokružiti) da razreši ubistvo, ali i da se izbori sa ličnim demonima koje je ostavio/la pre (upisati broj godina) kada je pobegao/la odatle. Naravno, svaki meštanin ima neku zastrašujuću tajnu koja će se otkriti". Ovakve serije su prvo bile ono kao - ok, može se pogledati, onda su počele baš da smaraju, a sad već vređaju inteligenciju. Nemam pojma na koju foru oni koji to odobravaju još uvek dobijaju plate.

Iako si posve u pravu, i meni ovo itekako počinje ići na živce. Ali u neku ruku mi je i drago, jer onda imam puno manje serija na čekanju za gledanje  :EmoticonPrayer2

Čim vidim sinopsis koji obuhvaća nešto od gore navedenog, ja pomislim: "Nije više ovo za mene." I mirno preskočim, uglavnom, takve serije.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3573 u: Rujan 25, 2020, 22:46:48 poslijepodne »
nadam se najboljem...
ako poklopci dobro dihtaju, samo drži na sobnoj i ne brini ;D

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3574 u: Rujan 26, 2020, 01:53:33 prijepodne »
Preporuka za lepu seriju.Ramy.
https://www.imdb.com/title/tt7649694/?ref_=nm_flmg_act_2.
Komedija je u pitanju,kratka i pitka.2 sezone po 10 epizoda,za sada.
Ukratko,kako se snalazi mladi Islamski vernik,poreklom iz Etiopije,u Americi.
pffff, ovo sam nedje u jun skinuo, cini mi se dvije sezone. ufatio neku recenziju pa reko da virnem. ma vazi...
neka je, zimnica u teglicu...

Ako ovo potraje,mozda cemo iduce godine svi ovakvu zimnicu spremati  :smfor (9)Ramy- protivrecne preporuke za seriju

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3575 u: Rujan 26, 2020, 23:58:09 poslijepodne »
nadam se najboljem...
ako poklopci dobro dihtaju, samo drži na sobnoj i ne brini ;D
i ne mrdajte iz sobe...  ;D ide zima, rece radonja mudri ne tako davno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3576 u: Rujan 27, 2020, 00:26:36 prijepodne »
A da ne izgubim “konce” danas počeh da gledam ovu seriju, a relacija je Švedska – Sirija ... posle 2 epizode, mogu reći samo da ću je sigurno odgledati do kraja iako je takav zaplet već viđen više puta, mada me zaintrigirala Švedska kao “protagonista”

CALIPHATE aka KALIFAT
1 sezona – 8 epizoda
https://www.imdb.com/title/tt11398870/
[/quote]

Odgledah do kraja, svedska ekipa glumaca cist prosek i pre za zaborav, ali zato druga ekipa tj. Glumci sa “sirijske strane”, pa da covek ne poveruje koliko su dobri, i glavni i sporedni (Gizem Erdogan, Amed Bozan) … izuzetna serija sa teskom temom i dobrim tvistom na samom kraju poslednje episode, treba je odgledati svakako … inace seriju je postavio Goran Kapetanovic  :clapp (y)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3577 u: Rujan 27, 2020, 00:31:37 prijepodne »
@beba

open air party.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3578 u: Rujan 27, 2020, 16:33:21 poslijepodne »
Preporučujem od srca domaću seriju Besa. Gluma je odlična, radnja aktuelna i napeta. Likovi su dobro razrađeni, a režija vrhunska. Sama radnja ima manjih manjkavosti i nategnutih detalja...
https://www.imdb.com/title/tt9170318/

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3579 u: Rujan 28, 2020, 10:13:16 prijepodne »
Evo još jedan predlog za zimnicu  MOTHERFATHERSON https://www.imdb.com/title/tt8049666/?ref_=fn_al_tt_1.
Samo 8 epizoda.Savremena priča o svetu moći,politike i medija.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3580 u: Rujan 28, 2020, 17:39:01 poslijepodne »
Odgledao anime seriju ID: Invaded.
Kad je tek krenula niko ni riječ o njoj nije nigdje spomenuo pa sam milsio ovo je još neka bezvezarija, ne da mi se.
Ali onda je netko na MAL-u napisao da je kriminalno podcijenjena, a ja baš moram provjeriti je li to istina.
I onda sam se blago rečeno upecao i nisam mogao stati gledati.

Ideja je da masovni ubojice ostavljaju svoj trag u prirodi, impuls, instikt, kako hoćete.
I da se taj obris može detektirati, a potom učitati u stroj koji iz njega formira djelomičnu podsvijest masovnog ubojice.
Takva formacija odolijeva fizikalnim zakonima iz realnog svijeta, ali zato se može istraživati kroz specijalno konstruirano sučenje (Mizuhanome).
Međutim onaj tko tamo uđe, zaboravi tko je i što je, samo vidi na početku mrtvu djevojku imena Kaeru i ima zadatak otkriti kako je umrla.

Zvuči konfuznp? Naravno, jer je u obliku teksta.
Kad gledate seriju, sve će vam biti jasnije, a ako nešto u datom trenutku nije jasno, bit će razjašnjeno u sljedećem ili u sljedećoj epizodi.

I sad šta imamo. Prvih nekoliko epizoda gledamo razne ludo dizajnirane "podsvijesti" gdje rješavanjem slučaja u njima dođe se do identiteta masovnog ubojice.
Kojeg se potom uhapsi. Ili krkne. Kako god ispadne, samo da je slučaj riješen.
I bilo bi to malo neobični, ali nebitni, procedural da je ostalo samo na tome. No nije!

Naime svi ti slučajevi osim mrtve Kaeru imaju još nešto zajedničko. Nekakvog upicanjenog muškarca s cilindrom, a kojem je zamućeno lice.
Tko je on i kakve veze ima s masovnim ubojicama, odnosno zašto je dio njihove podsvijesti?
Potom se na pola sezone ustanovi i da se u svim slučajevima pojavljuje i jedno žensko ime, a radi se o djevojci koja je svojevremeno nestala iz bolnice. Kakve veze sad ima ona?

Neću dalje pisati, samo ću reći da do pola procedural, od pola triler s obratima.
I definitivno je podcijenjen, svi ga preskaču, evo zamalo i ja iako ima dosad neviđenu ideju, još bolju priču i izvrsnu izvedbu.

Dajte ovom animeu šansu barem dvije epizode, evo i trailer:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3581 u: Rujan 29, 2020, 08:54:35 prijepodne »
fargo i utopia usa online.
okle utopia nije mi jasno, ja sam mislio da se odustalo od nje poodavno, znam da je fincer htio da je radi pa je batalio.
ovo valjda sad amazon ili hulu. nijesam citao kritike.
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2020, 09:30:53 prijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3582 u: Rujan 29, 2020, 12:20:00 poslijepodne »
ma da, Fincher je htio raditi nastavak na Britance, ovo je remake, smješteno je u Americi, priča ide iz početka.. pročitao sam i par naslova recenzija, kažu da nisu zadovoljni, uspoređuju je s orginalom.. bez veze uopće raditi remake toliko uspješne i popularne serije, tematika je takva pa su valjda htjeli uloviti val aktualnosti.. mislio sam ju pogledati zbog G. Flynn ona je radila Gone Girl i Sharp Objects, ali mislim da će ići samo u krajnjoj nuždi ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3583 u: Rujan 29, 2020, 12:49:29 poslijepodne »
aaaa... vidis, nijesam znao da je htio nastavak da radi.
pa i ja se mislim da li da skidam uopste, jos ako su je pljucnuli... vidim da je tu dvajt srut  ;D  ali mi je wilson svudje isti, nije neki uzorak, ali to sto sam pogledao mi se nije svidjelo. bila je neka serija dje je glumio detektiva, bolno izkliseiziranog, daleko bilo i serije i njega, i neki film isto. ne mogu se sjetit sad, kao neki real superheroj tako nesto...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3584 u: Rujan 29, 2020, 13:07:59 poslijepodne »

Da li je ikada neki remake bio bolji od originala? Manite se  toga  ;D ;D ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3585 u: Rujan 29, 2020, 13:28:16 poslijepodne »
Meni se američka serija The Killing mnogo više dopala od danskog originala Forbrydelsen. Ali o ukusima se ne raspravlja.  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3586 u: Rujan 29, 2020, 13:41:42 poslijepodne »
Nekad davno se znalo dogoditi da rimejk stvarno nadmaši original (Maltese Falcon ili Omega Man npr).
Ali u zadnjih 20 godina? Nijedan nije bolji.

Rimejk.
Ne mislim na ribut kao npr. Dredd koji je bolji od stare tragedije sa Staloneom samo zato jer je netko shvatio da šta je sve tamo bilo promašeno pa je novi film potpuno drugačiji.

A serije... Nikad mi nije bilo jasno zašto holivud radi rimejke britanskih ili australskih serija. Vjerojatno nešto s pravima prikazivanja ili embargom na uvoz jer nema mi apsolutno nikakve logike.
Kako sam The Killing s gnušanjem odbio gledati, ne mogu reći koliko je dobar ili nije, ali Forbrydelsen je meni remekdjelo koje nije trebalo uopće rimejkati.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3587 u: Rujan 29, 2020, 14:04:53 poslijepodne »

Bilja je u pravu, o ukusima ne treba raspravljati.  ;D  (i  meni je Forbrydelsen remek-delo  ;D  )

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3588 u: Rujan 29, 2020, 15:29:58 poslijepodne »
 ;D ima i dobrih remakova evo kad je već Coa spomenuo Willsona, Office mi pada na pamet, pa Crpenterov The Thing, True Grit braće Cohen... dakako mnogo je više lošijih, tako da se diplomatski slažem sa svima ;D

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3589 u: Rujan 29, 2020, 22:31:53 poslijepodne »
Meni se američka serija The Killing mnogo više dopala od danskog originala Forbrydelsen. Ali o ukusima se ne raspravlja.  ;D

Uh, slazem se potpuno. Enos/Kinaman je funkcionalno disfunkcionalni dvojac koji funkcionise savrseno   ;D
prva sezona je za antologiju.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3590 u: Rujan 30, 2020, 13:11:32 poslijepodne »
The Last Word i Sneakerheads Netflix počastio sa HR titlovima. Imaju snimci na netu sa HR titlovima.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3591 u: Rujan 30, 2020, 13:43:46 poslijepodne »
The Last Word i Sneakerheads Netflix počastio sa HR titlovima. Imaju snimci na netu sa HR titlovima.

Izgleda da će ovo pomalo postati uobičajena praksa, jer ubacili su ih i kod filmova: ENOLA HOLMES i The BOYS in the BAND.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3592 u: Rujan 30, 2020, 14:10:54 poslijepodne »
Uobičajeno postaje za naslove iz eng. govornog područja. I odnosi se zasad samo na nove naslove, ne i nastavljene. Zato Girl From Nowhere vjerojatno neće imati hr titlove ni u drugoj sezoni jer nije imala ni u prvoj, a uz to je tajlandska.
O vidi, imdb ne zna da ide druga sezona, lol, a teaser postoji već nekoliko mjeseci:





Nezgodno u toj priči je i to što me ni jedna ni druga serija koje je nenad.d linkao ne zanima nit' sekunde.  ;D
Odnosno, sve koje me zanimaju, nemaju prijevod.  :smfor (10):
Nije da mi treba kad ima engleski, međutim neki naslovi sa netfliksa dostupni na samo nekim područjima nemaju niti to (ako se ne varam Helfjord je imao samo njemački transkript).

Zapravo sam došao postati nešto što sam upravio pročitao i štrecnulo me kao uvreda - rimejk španjolske legendarne antisapunice El Internado Laguna Negra.

Osim nekih slika nema još trailer, ali izgleda da ipak nije rimejk nego ribut imena El Internado Las Cumbres koji se događa na drugom mjestu.
Serija će se strimati na Amazonu tako da možemo smatrati da će odmah biti dostupna po izlasku. Najava na tviteru.


Ako tko zna još neke detalje, molim da podijelite. Pa mislim.... Ne mogu ni zamisliti da bi netko zbilja išao rimejkati onu ekipu. Vječno ću pamtiti one dvije lude male. Nekakav ribut, ajde, to nekako i mogu svariti.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3593 u: Rujan 30, 2020, 15:14:07 poslijepodne »
Girl From Nowhere S01 720p/1080p WEB X264-INFLATE ima titl engleski.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3594 u: Rujan 30, 2020, 16:03:57 poslijepodne »
Ama govorim za hr titlove.
Radi se o niskobudžetnoj tajlandskoj vrlo interesantnoj ideji gdje kvalitet slike nije bitan, pa ako će tko "isprobati" i WEBRip.x264-ION10 ima uključene eng titlove. S njom ne treba ići za 720p/1080p, ne dobije se puno osim što se uštedi prostor na disku.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3595 u: Listopad 01, 2020, 14:52:09 poslijepodne »
Pozdrav svima. Zna li iko išta o ovoj novoj seriji "Ratched"? U pitanju je netflixov serijal od osam epizoda.

Ja sam namjerno preskočio staviti trailer za to kad se pojavio.

Ratched je lik iz klasika One Flew Over the Cuckoo's Nest, glavna medicinska sestra u umobolnici koja je manijak kontrole.
Louise Fletcher koja ju je glumila u toj mastvočuši je za izvedbu dobila oskara, zlatni globus, baftu, itd jer ne može bilo koja glumica biti tako uvjerljivo jeziva na ekranu. I onda mi ekipa dođe i nahvali onu netalentiranu Albu ili bezveznu Megan Fox, pa dajte molim vas.
Na žalost Fletcherica kasnije nije uspijevala doći do superkvalitetnih scenarija i zasjati skroz ponovno, ali svejedno ju je lijepo bilo vidjeti u ST: Deep Space 9 gdje joj je uloga sušta suprotnost nekakvoj bolničkoj stvarnoj baba rogi.

Kako holivud skoro nema nikakvih novih ideja i 99% stvari koje se rade su rimejci, ributi, klonovi, nastavci i predstavci, tako je nekome palo na pamet da ide snimati prequel o jednoj od najvećih negativki koje su se ikad pojavile na filmu, sestri Ratched. Prequel u smislu kako je žena postala ono što jest u filmu.

Možda je serija dobra, ja zaista to ne znam. Ali meni je sama ideja da netko ide snimati prequel o Ratched - svetogrđe. Tako da neću ni doznati.
Ti kako želiš, ali ja to odbijam gledati.

Offline Dzej

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: NS
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3596 u: Listopad 01, 2020, 15:56:47 poslijepodne »
Hvala na bogatom odgovoru. Gledali smo skoro dark pa smo na pola serije stali, malo zbog toga što je u nekim momentima na granici ukusa, a malo su se i začepili sa scenarijom. Ajd ovo drugo da uzmem za "prolazno" obzirom da je ideja putovanje kroz vreme  što je uvek težak zadatak ali ovo prvo nismo oprostili. Čisto da se ne zeznemo i sa "ratched". Pozdrav i hvala još jednom.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3597 u: Listopad 01, 2020, 16:11:20 poslijepodne »
Čekaj... Ja sam ti samo opisao razloge zbog kojih ja u Ratched neću dirati. Moguće je da je netko pogledao ili barem krenuo gledati, pa pričekaj na još koji odgovor, uvijek je dobro dobiti i "drugo mišljenje". :)

Da dodam nešto drugo, s obzirom da imam dosta posla tek kasnije ću moći odgledati zadnju Wolves epizodu pa ću postati u nekoliko rečenica sveukupan dojam (prije sam napisao što mislim o prvoj polovici serije) večeras ili sutra.
Uz to vidim da je izašla zadnja epizoda finalne sezone The 100, pa da znate ako koga zanima. Ja sam odgodio gledanje dok se sezona kompletira, ali svih 16 ep ne mogu pogledati u jedan dan i za sutra imam dogovoreno već oblokavanje... ;)
Pa će ona "pasti" za vikend.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3598 u: Listopad 04, 2020, 08:54:02 prijepodne »
Belfer , ništa posebno ali ako se netko želi odmaknuti od američkih serija može pogledati ovu poljsku.
Ubojstvo učenice a u istragu se uključuje učitelj iz svog osobnog razloga.
Da serija ima 6 a ne 10 epizoda bila bi odlična , ovako samo dobra.
Primjer je mađarska serija u 4 epizode , kratko , jasno i nema odugovlačenja - A martfui rem ( strangled ).

da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3599 u: Listopad 04, 2020, 11:54:46 prijepodne »
Belfer , ništa posebno ali ako se netko želi odmaknuti od američkih serija može pogledati ovu poljsku.
Ubojstvo učenice a u istragu se uključuje učitelj iz svog osobnog razloga.
Da serija ima 6 a ne 10 epizoda bila bi odlična , ovako samo dobra.
Primjer je mađarska serija u 4 epizode , kratko , jasno i nema odugovlačenja - A martfui rem ( strangled ).
Hvala za preporuku. Upravo sam pogledao trailer za preporučenu mađarsku seriju
https://www.imdb.com/video/vi402897177?playlistId=tt4975280&ref_=tt_ov_vi
Čini mi se zanimljivo i dobro urađeno. Čim pogledam javljam utiske.
Ubeđen sam da dobrih serija ima i van engleskog govornog područja samo mi imamo malo prilike da to vidimo