Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Sex Education  (Posjeta: 20037 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Sex Education
« Odgovori #30 u: Veljača 10, 2020, 10:29:12 prijepodne »
Ko me se ne svidja serija, ne mora da je gleda, ni ja ne gledam ono sto mi se ne svidja, to se zove mogucnost izbora.
Serija je dobra i prati stanje svesti novih generacija, seksualna edukacija je bitna kao i svaka druga.
Serija prati odrastanje tinejdzera jednog vremena i sve probleme sa kojima se susrecu, likovi su simpaticni i raznoliki i to tako jeste inace...

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Sex Education
« Odgovori #31 u: Veljača 11, 2020, 12:07:29 poslijepodne »
Bez obzira na Markićine obožavatelje, serija je dobila i 3. sezonu  :smfor (21):

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Sex Education
« Odgovori #32 u: Veljača 11, 2020, 12:08:54 poslijepodne »
Bez obzira na Markićine obožavatelje, serija je dobila i 3. sezonu  :smfor (21):

Toooo, jedva čekam novu sezonuuuu. :)

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Sex Education
« Odgovori #33 u: Ožujak 07, 2020, 08:04:42 prijepodne »
E ovo je serija čija druga sezona mi je za nijansu bolja od prve,iako je poslednja scena poslednje epizode mogla biti malo kreativnija,taj novi trougao između Otisa,Maeve i Isaaca  mi je završen neuverljivo ali razumem šta su hteli da postignu za nastavak sledeće sezone i verujem da će uspešno poeintirati ovo što su započeli.
Ali je to sitnica u poređenju sa fenomenalnim proširenjem priče,još detaljnije informacije o likovima iz serije, puno uobičajno neuobičajnih odnosa,seksualnog neznanja i predrasuda...
Posebno mi je upečatljiva scena gde devojke moraju da urade zadatak po kazni i slože se oko jedne stvari sve,fenomenalno urađeno 👌
Puno hvala na prevodima,i nadam se da ćete i treću sezonu ispratiti tako brzo i efikasno sa prevodima, a bože zdravlja što da ne i četvrtu,petu sezonu jer ova serija kao i teme kojima se bave su neiscrpni i ako scenaristi nastave da snabdevaju odličnu glumačku ekipu kvalitetnim scenarijom ova serija ima ozbiljne šanse da bude među mojih pet omiljenih a to uopšte nije lako 😊

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Sex Education
« Odgovori #34 u: Ožujak 10, 2020, 12:03:00 poslijepodne »
Pogledao drugu sezonu. Godina je duga, ali verujem da će mi biti kandidat za najbolju sezonu.
Scenaristi su uspelli da od svih likova naprave glavne, što je zaista posao jer ih ima dosta.
Kada tako rašire priču mahom bude epizoda koje gledam periferno, jer me ne zanimaju.
Ovde sam sve epizode ispratio i jedva čekam još.

Hvala, Ivane.  :pijonir

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sex Education
« Odgovori #35 u: Ožujak 11, 2020, 00:44:25 prijepodne »
Hej, zdravo društvo.

Odgledao sam obe sezone u nizu pre par nedelja, nekako se tako potrefilo da sam odlagao početak gledanja prve sezone i taman počeo pred pojavu druge.
Odlična serija, odmah me je ščepala i držala pažnju do kraja. Stvarno su dobro odradili scenario i razradu likova.
Moram da priznam da sam se i nervirao zabog određenog razvoja situacije, čak sam na kraju poslednje epizode druge sezone rekao da neću da gledam dalje kada se pojavi 3. sezona. Razumem da su morali nešto tako da naprave kako bi bilo materijala za sledeću sezonu, ali eto nekako mi nije bilo OK.
Sad kada su se strasti smirile posle nekog vremena, ipak željno čekam sledeću godinu i nasatavak.

Od početka sam imao utisak da će Otis ostati nevin do kraja serije, jednostavno mislio sam da će scenarista tako voditi priču sve vreme. Zato je bilo prijatno iznenađenje kada je ipak izgubio nevinost iako se toga baš i ne seća.  :hslocked:

Ivane, mnogo hvala i od mene za prevode, odlični su pritom se čini da si ih baš baš brzo spremio.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sex Education
« Odgovori #36 u: Travanj 09, 2020, 10:40:13 prijepodne »
Svidja nam se skroz.Jer podseca malo i na one stare teenage serije koje smo voleli...

sto bi jedan forumas rekao may spuoz and aj and may forsters vi ar votcing ti vi sous togedr.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: Sex Education
« Odgovori #37 u: Travanj 09, 2020, 12:10:57 poslijepodne »
Serija bas dobro vozi i kao stvorena je za bindzovanje. Nisam se nadao onakvom kraju, ali dobro, priprema se teren za narednu sezonu. Ne zaljubljujem se u likove iz serija, ali mislim da malo jesam u Maewe.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Sex Education
« Odgovori #38 u: Lipanj 01, 2020, 15:10:59 poslijepodne »
Odgledala obe sezone, dobra serija. Jedina zamerka: muzika je skroz anahrona, tj. ovo su neki savremeni klinci (imaju mobilne telefone), a pesme su mahom muzika moje generacije (tj. generacije njihovih rodtelja). Meni to ne smeta, ali čudno je... mada vidim da je to neki novi trend.
Ne znam kako mlađi ljudi i klinci reaguju na seriju .. ako likovi imaju 17-18 godina, pretpostavljam da je glavna publika još mlađa?

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Sex Education
« Odgovori #39 u: Lipanj 30, 2020, 12:31:52 poslijepodne »
Kakva je ova serija?

Odlična

(nisam sigurna koliko još reči znaš osim ove, pa te ne zbunim, daleko bilo)
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline Dorkana

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: srbija
Odg: Sex Education
« Odgovori #40 u: Kolovoz 09, 2020, 14:45:41 poslijepodne »
Odlicna serija!! Treba sad docekati sledecu sezonu tek 2021 :(.. A neko je ranije u postovima napisao u vezi muzike da je oldtime, mislim da je u tome poenta posto oni odskacu od ostatka svoje generacije pa se uz muziku to jos dodatno potencira :) TO je neko moje zapazanje, mozda gresim!

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Sex Education
« Odgovori #41 u: Srpanj 20, 2021, 11:42:03 prijepodne »
Odlična serija, izvrsno pokazuje kako seks socijalno i psihološki utječe na tinejdžere. Lagana, smiješna i edukativna na mnogo načina koja nas educira i informira o seksualnim apelima 21. stoljeća.
Jedva čekam 3. sezonu koja izlazi 17.9, izašao je trailer


Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Sex Education
« Odgovori #42 u: Siječanj 24, 2022, 08:23:04 prijepodne »
Serija koja je iz sezone u sezonu sve bolja,sadržajnija,zabavna i u svakoj sezoni je pregršt divnih poruka koje su posledice za razne odluke mladih i starijih ljudi.
Posebno mi se svidelo kako su izgradili lik Rubi u ovoj sezoni i naravno nove direktorice, preporučujem od srca ovu seriju 🍀🥇🏆

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Sex Education
« Odgovori #43 u: Veljača 11, 2022, 17:59:51 poslijepodne »
Pogledao sam i treću, najnoviju sezonu i moram reći da mi je i dalje odlično sve, stvarno mi drži pažnju i jedna je od onih serija koju uvijek iščekujem prije izlaska nove sezone i bude mi žao što nema više trenutno. Također mislim da odlično prikazuje seksualni život, odnosno educira i gledatelje o nekim aspektima seksualnosti, a i da nije tako gledao bih ju definitivno jer se uvijek i dobro nasmijem ali i naživciram oko nekih odluka pojedinaca haha pogotovo u ovoj trećoj sezoni, tako da iskreno se veselim nastavku u četvrtoj sezoni, koliko znam službeno je da serija nastavlja dalje samo se nažalost još ne zna kad točno.