Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051773 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3420 u: Lipanj 07, 2020, 11:49:38 prijepodne »
ahahahha, majkl ocu da me svi vole skot.
Spoiler: prikaži

Spoiler: prikaži

clutch time.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3421 u: Lipanj 07, 2020, 13:24:05 poslijepodne »
 ;D budaletine..možemo tako vječno, evo još jedna za kraj



Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3422 u: Lipanj 08, 2020, 10:45:05 prijepodne »
ovo je iz one sezone kad je rajan dosao za sefa. kakvih je tu bilo idiotizama pa to je strasno.
sjecam se i ove prezentacije, zvek.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3423 u: Lipanj 08, 2020, 13:04:39 poslijepodne »
jest, vjerovatno najjača sezona, ne sječam se više točno 4 ili 5, tu negdje... sjećam se te epizode, kada je morao neći još jedan posao zbog zahtjevne djevojke ;D... gleda M. streep filmove da ubije vrijeme na poslu ;D

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3424 u: Lipanj 08, 2020, 13:23:12 poslijepodne »
oni koji su gledali ovu i slicne serije, po meni su to ove 3 (a mozda ih ima jos):

Schitt’s Creek - https://www.imdb.com/title/tt3526078/?ref_=nv_sr_srsg_0 – 80 epizoda

Curb Your Enthusiasm - https://www.imdb.com/title/tt0264235/?ref_=nv_sr_srsg_0 – 100 epizoda

The Office - https://www.imdb.com/title/tt0386676/?ref_=nv_sr_srsg_0 – 188 epizoda

svakako ce uzivati kad ih neko podseti na te sulude situacije, koju po meni svaka od ove tri gore navedene ima na pretek, i kao sto jednom prilikom rekoh, ne moze se naravno sve to popamtiti ... hvala za podsecanje, a mozda da se otvori neka tema koja bi podrzavala postavljanje "takvih situacija" kratkih klipova ... mozda je to nemoguce i nije ispravno, ali je meni uvek drago da se ponovo nasmejem, pa makar to bilo i na desetak sekundi

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3425 u: Lipanj 09, 2020, 09:00:11 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt9644058/?ref_=nv_sr_srsg_0

kratka serija, 4 epizode, BBC Scotland, lako za gledanje i gleda se bez prekida, Mark Bonnar fenomenalno odigrao, jako puno dobrih tvistova u kratkom periodu, dosta napetih situacija sa neizvesnim ishodom, ima i malo humora u nekim fragmentima … iako je samo 4 epizode, ne moze se bas lako dokuciti sta je pozadina odredjenih situacija

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3426 u: Lipanj 12, 2020, 00:30:08 prijepodne »
Odgledao sam prvu sezonu Secrets and lies (2015) i nije uopšte loša.
Glavni lik na jutarnjem trčanju nađe leš petogodišnjeg dečaka u šumi , inače komšije preko puta. Pošto nema nikoga u to doba, on postaje glavni osumnjičeni. Kada detektivka počne da kopa po komšiluku razne tajne i laži izlaze na videlo.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3427 u: Lipanj 12, 2020, 01:00:47 prijepodne »
Američku ili australsku?
Nikad nisam uspio pronaći australsku pa sam pogledao taj američki rimejk koji jest odličan, ali nekako... Uvijek volim originale.
Druga sezona ima drugačiji koncept, ali i ona mi je bila super, najiskrenije sam se razočarao kad su je otkazali.

Ako tko nije gledao, preporuka i od mene - radi se o whodunnit krimiću gdje do kraja definitivno nećete sa sigurnošću otkriti tko je ubojica, ali vas svaka epizoda pošteno izvoza i uvjeri "aha, to je ubojica!" samo da bi vam onda isplazila jezik da ipak nije i da je netko drugi e da bi sljedeća epizoda od vas "napravila idiota" opet. Prva sezona. Čista detektivska uživancija.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3428 u: Lipanj 12, 2020, 08:35:05 prijepodne »
Pogledao Homeland 8 sezonu tj. poslednju. Ok sezona rekao bi slicna kao predhodna, samo sa malo drugim tempom posto je poslednja pa su morali da smisle kraj. U svakom slucaju bila je ovo zanimljiva serija za gledanje.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3429 u: Lipanj 12, 2020, 22:20:00 poslijepodne »
Ima Australijska sezona i prevod ,ja je jos nisam odgledala,jer sam na tv-u gledala Americku,pa sad ne mogu da se resim da odgledam ovu pravu.

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3430 u: Lipanj 12, 2020, 23:33:31 poslijepodne »
Američka verzija Secrets and lies, iskreno nisam ni znao da je rimejk australijske serije.

Secrets and lies(2015) sam počeo da gledam zbog gl. glumca Ryan Phillipe. Prvo sam pogledao Shooter (2016) sa njim u gl. ulozi, koja ima tri sezone. Rađena po istoimenom filmu iz 2007 sa Mark Wahlberg, koji je ujedno i producent serije.
Meni se baš dopala, prava akciona serija u kojoj gl.lik pokušava da otkrije ko mu je smestio ubistvo. A on je odlikovani snajperista, slično kao u filmu.
Možda se još nekom dopadne

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3431 u: Lipanj 13, 2020, 22:17:59 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt9815454/?ref_=nv_sr_srsg_0

veoma neobična tematika za jednu seriju, iako je sama po sebi drama, ipak je na divan i korektan način pojašnjena veoma kompleksna sredina jedne ultra Hasidic zajednice/komune u Bruklinu, uz izvrsnu glumu Shira Haas & Amit Rahav, seriju treba pogledati zbog divnog prikaza snažne volje i bitke za individualnošću, serija koja te ne ostavlja nimalo ravnodušnog … samo 4 epizode, a moglo je biti i više, možda bude druge sezone

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3432 u: Lipanj 13, 2020, 23:00:12 poslijepodne »
Ništa tu nije neobično.

1. Miniserija koja je nastala na temelju nečije autobiografije, a imdb skriva žanr "biography".
Iako sam jako glasan po ovome pitanju, ja nisam jedini koji izbjegava biografije u širokom luku, pa tako da znate jer jednako tako postoje ljudi koji gledaju samo biografije i ništa drugo.

2. Milijun i neka njemačka serija ili film o useljenicima raznih etniciteta, vjere itd, pa dokle više misle štancat skoro samo to?

3. Serija počne dan nakon što glavna teta pobjegne. A zašto pobjegne:
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/lov-na-izopcenicu-iz-hasidske-zajednice-njemacka-serija-na-jidisu-spada-u-najbolje-ovogodisnje-televizijske-premijere/10265917/
Citat:
Kroz niz dugih flešbekova doznajemo kako je raslo nezadovoljstvo junakinje životom u strogoj zajednici. Esther je isprva lojalna vjernica. Štuje sve običaje i prezire svoju majku pobjegulju, za koju drži da ju je izdala. No, problemi se gomilaju. Esther prvo mora odustati od sviranja klavira, koji obožava. Privode je u brak koji nije sretan jer se mladi par nikako ne uspijeva poseksati.
Što će reći, oprostite na rječniku, htjela se prčiti, nije išlo, pa je zbrisala tamo gdje može bez potencijalne osude i kazne od strane obitelji. Mislim... Pa i ja bih. Velika filozofija.

Ja nemam vremena za ovakve trivijalnosti pa ćete mi oprostiti što sam umjesto nje odabrao gledati nešto drugo, ipak mislim da sam upravo uvjerio podosta ljudi da ju pogleda. S točkom 3.  :smfor (19):

Ionako čekam drugu švapsku seriju bližu mojim interesima i potrebama. A ta je definitivno zaslužila opis "neobična tematika".
Dark treća sezona.


Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3433 u: Lipanj 15, 2020, 13:47:16 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt7371896/?ref_=wl_li_tt

6 epizoda, početne episode ne obećavaju baš puno zanimljivu seriju, ali do kraja sve se razjašnjava, postane jasnija priča oko perioda nakon Drugog svetskog rata na tlu Engleske … verovatno da likovi u seriji nisu stvarni, međutim jesu same činjenice koje se obrađuju … sve u svemu nije loša serija sa političkom konotacijom

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3434 u: Lipanj 18, 2020, 10:21:38 prijepodne »
Odgledao seriju The Secret Life of Marilyn Monroe, https://www.imdb.com/title/tt4067076/ ,dve epizode,sam naslov govori o cemu  se radi u seriji....nisam bas nesto odusevljen,ocekivao sam nesto malo vise....

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3435 u: Lipanj 18, 2020, 23:43:15 poslijepodne »
What we do in shadows deluje zabavno serija . Nisam do sad gledao. To beše zabavan film onomad  :)

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3436 u: Lipanj 20, 2020, 11:19:55 prijepodne »
I ja sam odgledala Unorthodox i meni se nije svidela,ovi flesbekovi su mi se poslednjih dana popeli na glavu,u svakoj seriji,pre dva dana,pre osam sati,danas,pa opet pre sest meseci,gledam seriju kao teniski mec,malo levo ,malo desno,unapred,unazad.Sto se mene tice druga sezona nepotrebna i ova prva je bila smaracina.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3437 u: Lipanj 20, 2020, 16:00:56 poslijepodne »
Ja više u serijama mržim dream iliti lažne scene  :construction:  Totalno su nepotrebne i dekoncentirajuće.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3438 u: Lipanj 20, 2020, 23:49:28 poslijepodne »
Ja ništa od toga ne mrzim ako se ne pretjeruje.
Ne vidim razloga zašto bi trebalo uništiti gledatelja sa sekvencama snova ili flešbekovima stavljanjem istih u pola epizode, nekad čak i više. Ali tu i tamo, noćna mora ili pokoji kratki flešbek, meni je to okej.

Ono šta meni ide neizmjerno na živce je sljedeće:
- procedural bilo koje vrste u kojem je jedna epizoda bespotrebno potrošena u timeloop jer svaka serija mora to imat, e pa ne mora
- seriji skresan budžet pa inspekcija, odvjetnik ili neko pretresa stare događaje i vidimo ponovo iste scene od sezone, uštedile se pare no ne i moji živci
- romantična serija sa ljubavnim trokutom u kojoj naravno uvijek najinteresantniji i najbolji lik, bilo muški bilo ženski, na kraju ostane odj... "kratkih rukava"
- svakoj seriji treba među glavnim likovima medicinsko osoblje, ili liječnik ili med. sestra ili paramedikus, pa dajte sjašite, ne treba
- otvoreno guranje rasnog diverziteta gdje je to apsolutno nelogično, dosta molim sa sjw sranjima
- jednako mi se gadi i promjena spola jednom od dvije ili dvojice likova iz povijesti jer je politički korektno na ekranu da bude M i Ž, čemu to
- razvlačenje sezone filerima koji ništa kvalitetno ni sadržajno nisu dodali seriji osim trošenja vremena gledatelja uludo, to ide uninstall pa i ako su to izbacili u sljedećim sezonama

A najiritatnije od svega:
- epizoda počinje jurnjavom, nasilnom smrću ili konfuzno, a onda se nastavi sa "par sati ranije" ili "nekoliko dana prije", koji k?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3439 u: Lipanj 21, 2020, 11:51:31 prijepodne »
rece mi drug da ce brzo ovo, pa ako bi ko da udje u s3 malo spremniji, evo male pomoci od djedo mirolada.
https://www.dedamilorad.com/dark-druga-sezona-objasnjenje/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3440 u: Lipanj 22, 2020, 21:36:47 poslijepodne »
bacite pogled na dejva
https://www.imdb.com/title/tt8531222/
kome fali atlanta - zaboravice je  ;D
bombetina od komedije i nadam se, povratak fx-a na tamo dje je bio sa istima. treca ep. je di end of d vrld.
nema loseg lika, svi maniti u patrik beverli stajlu  ;D , oce vajti da se probije na rep scenu medju bracom... pa kuces bolje...
da ne pominjem sto se cinilo od seks fora. fakin keos...

gata/darius  ;D
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2020, 12:20:12 poslijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3441 u: Lipanj 23, 2020, 06:59:32 prijepodne »
jel postoji prevod za seriju
 
Unsolved. The Murders of Tupac and the Notorious BIG

https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/359/unsolved

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3442 u: Lipanj 24, 2020, 09:00:29 prijepodne »
pogledao I Know This Much Is True, Mark je zaista odličan, serija dobra, malo razvučena ali se isplati... kad je tema život običnih ljudi to nije lako uvijek prikazati zanimljivo i realno...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3443 u: Lipanj 24, 2020, 11:24:59 prijepodne »
zavrsih dejv-a, znaci sokiran sam kolko je dobro. mislio sam bas cista komedija onda me tako pukla epizoda o bipolarnosti jednog od likova da mi je doslo da placem kad sam gledao te njegove flesbekove i kad je rekao ekipi.
pa isto kroz flesbekove glavnog lika saznamo da se drustvo sprdalo sa njim kroz citavo djetinstvo dok je on ubijedjen da je bio popular dud. prejako.
nije bas ona klasicna dramedija, vise je smijesna, ali kad podju u dramu vidi se koliko je ovo ozbiljno odradjeno i da tu ima kritike svega i svacega. prilicno slicno atlanti bez obzira sto ona ide na sve strane. bas se ne mogu odlucit sta mi je bolje.
inace, jednu od ep. rezirao ben sinkler - the dud/rufus haj maintenens.
zao mi je sto je zavrsih, bas se povezah sa likovima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline sufox

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Serbia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3444 u: Lipanj 24, 2020, 23:02:43 poslijepodne »
Pogledah Defending Jacob, u sustini dobra serija mada sam se osecao nekako neprijatno povremeno.
Preporuka.

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3445 u: Lipanj 25, 2020, 21:08:26 poslijepodne »
Quantico(2015-2018)
Špijunske igre u centru za obuku mladih FBI agenata koji se zove Quantico. Do kraja prve sezone ne zna se ko radi s kim i ko je protiv koga, ko je uspavana ćelija... itd. Sve u svemu lepa, mlada glumačka ekipa.
Ja sam odgledao samo prvu sezonu, pa me zanima ako je neko gledao ostale dve, kakvi su utisci.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3446 u: Lipanj 26, 2020, 19:48:51 poslijepodne »
Quantico(2015-2018)
Špijunske igre u centru za obuku mladih FBI agenata koji se zove Quantico. Do kraja prve sezone ne zna se ko radi s kim i ko je protiv koga, ko je uspavana ćelija... itd. Sve u svemu lepa, mlada glumačka ekipa.
Ja sam odgledao samo prvu sezonu, pa me zanima ako je neko gledao ostale dve, kakvi su utisci.


Koliko se sjećam , druga sezona je bila puno lošija i bio sam na rubu otkazivanja i kad se pojavila 3.sezona ipak odlučio pogledati i to samo iz razloga jer je bilo 13 epizoda i mogu reći da je bila o.k. puno bolja od 2.sezone ali 1.sezona je ipak bila najbolja.
Da me pitaš što se događalo , nemam pojma , bilo je to jako davnooooo. ;D
Nije ni čudno u moru serija ala Quantico,FBI,Swat sa sezonama od dvadesetak epizoda sve mi se zbrka. :smfor (9): :? ??
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3447 u: Lipanj 26, 2020, 22:19:39 poslijepodne »
Godm hvala za info, a iskreno toga sam se i bojao. Sad razmišljam možda da preskočim drugu sezonu, pa da odgledam treću (ako nisu povezane). Ali pošto sam sad u fazonu skandinavskih serija, Quantico može da sačeka.
Ko nije gledao prvu sezonu Quantico, svakako preporuka, to je i bila poenta posta, između ostalog.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3448 u: Lipanj 27, 2020, 13:36:48 poslijepodne »
svapski tajm-travel-multiverse-soap dostupan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3449 u: Lipanj 27, 2020, 14:14:36 poslijepodne »
A nek se jebu, baš su našli dan... Dežurni sam i ne mogu stić još i nju sigurno nekih 7 dana još!

I ljubomoran sam na sve vas koji možete. Samo da znate, bude li neko nešto spoilao...  :smfor (10):