Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)  (Posjeta: 120644 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #180 u: Srpanj 20, 2019, 21:36:12 poslijepodne »
Nisam čuo za taj dosad, ali nisi ni ti za ovaj  :smfor (21):
Spoiler: prikaži


Da... Samo me nemojte cijepiti o logici stvari, ovo je stajalo $5 naspram $89678666789696666869454 u holivudu. :D

Offline markom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #181 u: Rujan 11, 2019, 09:07:08 prijepodne »
Bonasera, Bonasera

Spoiler: prikaži

Offline pedro

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tuarkmenistan
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #182 u: Rujan 21, 2019, 07:25:59 prijepodne »
Spoiler: prikaži


Mosa jebiga :DD

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #183 u: Studeni 06, 2019, 23:28:52 poslijepodne »
Jedna od scena koje su obelezile Peaky Blinderse haha!
Spoiler: prikaži

Offline Wrda

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #184 u: Siječanj 03, 2020, 09:27:56 prijepodne »
Meni je ovo vrhunac Mandaloriana

Spoiler: prikaži

Offline donniedemonD

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #185 u: Siječanj 06, 2020, 21:15:16 poslijepodne »
Omiljena scena iz omiljenog filma, Donnie Darko.

Spoiler: prikaži


Leo u punom sjaju. Once upon a time holivud.
Spoiler: prikaži

Offline Ichabod_Crane

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #186 u: Siječanj 20, 2020, 22:23:48 poslijepodne »
Definitivno najdraža scena oduvijek bila i zauvijek će ostati iz meni najdražeg filma

Spoiler: prikaži

Offline shunja

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Mostar
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #187 u: Ožujak 06, 2020, 09:23:18 prijepodne »
Film koji za mene ulazi u Top 10 filmova koje sam ikad pogledao i ako bi morao izdvojiti scenu iz filma, to bi bilo ovo...

Spoiler: prikaži


Al Pacino  :clapp :clapp :clapp

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #188 u: Ožujak 20, 2020, 05:09:44 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt8772614/

Dugi kadar u prvoj epizodi treće sezone serije Sneaky Pete. Kadar traje skoro pet minuta.

Spoiler: prikaži
Nakon što naslovni junak seda u kola i odlazi (on i nije stvarno član porodice), Julia ulazi u kuću. Vidimo je spolja kako otvara vrata i dugi kadar počinje sa scenom u unutrašnjosti kuće. Cela porodica se ređa u dijalozima, svi su tu: prvo razgovaraju dve sestre, pa sestra sa babom, pa baba sa suprugom, uskaču kratke razmene dede sa Taylorom, pa sa Julijom, pa babe sa Carly i sve se rasplamsava i meša u daljim razgovorima svakog sa svakim dok kamera ludi u pokretima, kao da izvrće vrat u švenkovima, bojažljivo korača unatrag po šinama, povremeno staje u nepomičnog posmatrača i miruje kao duh pred prizorom dve sestre od kojih jedna udara šakama po stolu, udaljava se od likova ili bliži tako da se svede samo na njih kao kad prati Taylora dok se energično kreće po kući; nosi kamera gledaoca kroz prostor i prostorije dok prelazi preko pragova - da bi na kraju deda, kao poslednji preostali učesnik dijaloga, raspravu završio stojeći na jednom od tih pragova naslonjen na dovratak i otišao iz prostora u kome ostaje još samo usamljena baba, koja seda na čelo stola kao na tron nakon što su je svi napustili.

Nažalost, hvale ovom kadru nisam uspeo izguglati. Zbog idiotski restriktivnih mera postavljanja klipova na Youtube, on se ne može deliti sa drugima. Pa, eto, da podelim sa vama lepe utiske koje mi je ostavila iznimno nadahnuta ekipa predvođena rediteljem Jonom Avnetom.

Sada sam bacio pogled na tu epizodu i mogu da dodam kao informaciju da kadar počinje na 9:25 i završava se na 14:10 prve epizode treće sezone.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #189 u: Kolovoz 09, 2020, 00:22:32 prijepodne »

a prejak mi je momenat, kad krene, i onda onaj kadar...
ne mora se opisivat nista kad vidis.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #190 u: Rujan 05, 2020, 17:03:12 poslijepodne »
Po meni najbolja scena iz filma Avengers: Endgame.
Zadnji fight protiv Thanosa!

&ab_channel=MediaClips

I dan danas pustim taj deo i gledam :D

Ziveo Black Panther!
Covek koji je snimao filmove dok se borio sa svojom bolesti Chadwick Boseman. Hvala na svemu!

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #191 u: Rujan 07, 2020, 18:20:30 poslijepodne »
Ja sam odabrao tri scene.
Prva je iz The Godfather 1. Kao pravi zaljubljenik u filmove i serije, ali potpuni laik, nikada nisam prepoznavao neke usko filmadžijske stvari. U ovoj sceni sam prvi put shvatio šta sve može da uradi kamera. Taj momenat kada nakon praćenja rasprave Toma i Sonnyja skrene na Michaela, pa se spusti da ga uhvati u totalu, pa mu se sve više približava kako raste značaj onoga što Michael govori je zapravo momenat kada postaje jasno da će Michael kad-tad postati glavni.

Spoiler: prikaži


Druga scena je iz filma gde je Tony Scott uspeo da zezne odličan scenario Tarantina i napravi tek gledljiv film, ali ni on nije mogao da uništi najbolje Tarantinovo parče teksta sa genijalnim epizodama Hoppera i Walkena. Uzgred, replika "Ako je to činjenica, reci da li lažem?" mi je ostala i za svakodnevnu upotrebu.

Spoiler: prikaži


Na kraju, scena iz The Wire i, naravno, pogibija Omara, čije sam ime i preuzeo za nick. Za sve koji su voleli The Wire i ovaj lik, ovo je došlo iznenada i niotkuda kao i završni sekundi The Sopranos.

Spoiler: prikaži

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #192 u: Rujan 19, 2020, 00:17:51 prijepodne »

1:44
kad vidim elen taman sam ka tele.. prevolim je.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #193 u: Rujan 23, 2020, 12:48:56 poslijepodne »
U fimu Povratak otpisanih ima scene kada se Prle i Andjelka porvu na potoku. Vrh!!!

Spoiler: prikaži

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #194 u: Rujan 25, 2020, 18:02:34 poslijepodne »
Spoiler: prikaži





Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #195 u: Studeni 12, 2020, 22:31:19 poslijepodne »
Spoiler: prikaži


 :clapp :clapp :clapp
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #196 u: Studeni 12, 2020, 22:45:15 poslijepodne »

Spoiler: prikaži


Kad smo kod Breaking Bada  :smfor (26):

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #197 u: Studeni 13, 2020, 21:02:08 poslijepodne »
Ponovo sam "prelistavao" The Wire i naleteh na čuvenu "fuck scene". Ovo bi valjalo posmatrati i iz šire perspektive. Naime, u to doba je rat protiv golotinje i psovki na tv-u bio u punom jeku, ali je i HBO bio najvitalniji i najsmeliji, pa su Jimmy i Bunk uz krajnje sužen izbor reči odradili po mnogo čemu antologijsku scenu.
Dakle, Fuck scene

Spoiler: prikaži

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #198 u: Studeni 13, 2020, 23:16:15 poslijepodne »
doktor
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #199 u: Prosinac 26, 2020, 14:37:52 poslijepodne »
Moja omiljena scena je iz vanvremenske serije ,,The Fresh Prince of Bel Air",ovu seriju volim kao i ,,Friends",mislim serije koje se gledaju uvek i u svako ,,ne znam šta bih sad gledala" vreme :D Ova scena mi je antologijska, kad Will ponavlja prvi razred da bi zavrsio skolu, cak mi je slika iz ove scene i na profilnoj :D

Spoiler: prikaži

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #200 u: Prosinac 26, 2020, 15:56:31 poslijepodne »
Ponovo sam "prelistavao" The Wire i naleteh na čuvenu "fuck scene". Ovo bi valjalo posmatrati i iz šire perspektive. Naime, u to doba je rat protiv golotinje i psovki na tv-u bio u punom jeku, ali je i HBO bio najvitalniji i najsmeliji, pa su Jimmy i Bunk uz krajnje sužen izbor reči odradili po mnogo čemu antologijsku scenu.
Dakle, Fuck scene

Dodao bih još jednu dimenziju koju ova scena donosi. Naime ona se može promatrati i kao ironiziranje svih CSI serija i nihovih stupidnih predložaka. Mcnulty i Bunk dok rade policijski posao, pokazuju kako se inteligencijom mogu zamijeniti svi labaratoriji i ostale fašistoidne izmišljotine koje bi vas trebale uvjeriti u svemoćnost države i kako će vas sistem uvijek uhvatiti...

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #201 u: Prosinac 26, 2020, 18:30:07 poslijepodne »
Citat:
i ostale fašistoidne izmišljotine koje bi vas trebale uvjeriti u svemoćnost države i kako će vas sistem uvijek uhvatiti...

Interesantno. Nikada nisam razmišljao na taj način, ali moglo bi tu biti i istine (mislim na svesnu nameru). U svakom slučaju, možda deluje neverovatno, no za sada nisam "upisao" nijednu jedinu epizodu bilo koje CSI serije. Nisam zbog toga ni bolji ni gori od drugih, jednostavno je tako. Uvek mi je bio draži stari dobri policijski način na kojem je počivala The Wire.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #202 u: Prosinac 27, 2020, 12:48:09 poslijepodne »
Citat:
i ostale fašistoidne izmišljotine koje bi vas trebale uvjeriti u svemoćnost države i kako će vas sistem uvijek uhvatiti...

Interesantno. Nikada nisam razmišljao na taj način, ali moglo bi tu biti i istine (mislim na svesnu nameru). U svakom slučaju, možda deluje neverovatno, no za sada nisam "upisao" nijednu jedinu epizodu bilo koje CSI serije. Nisam zbog toga ni bolji ni gori od drugih, jednostavno je tako. Uvek mi je bio draži stari dobri policijski način na kojem je počivala The Wire.

valja malo objasniti, mislim ja sam čovjek koji vjeruje u znanost ( recimo primit ću vakcinu) ali ovdje moram pojasniti o čemu je riječ. Danas, za razliku od 20. stoljeća kad je moderni čovjek pratio razvoj tehnike i društva pokušavajući držati korak s promjenama (tako je nastao i Superman), danas smo promijene prepustili tehnologiji a mi se zakopavamo u neznanje i konzervativizam, kupujemo nove modele mobitela, automobila, raznih gađeta i smatramo kako se sve lijepo mijenja dok mi uživamo u mentalnoj lijenosti... tako nas servisiraju i televizije, kao i velike medijske i internetske kompanije, sa izvjesnim i sigurnim sadržajem (većina je takva), čak su uveli i smijeh studijske publike u sitcomima da se ne moramo mi smijati, samo lezi tupo i uživaj....za ovo zadnje sam bio zahvalan dok sam radio U Njemačkoj, toliko sam bio umoran poslije posla da mi je odgovaralo kad se oni smiju umjesto mene... Serija Wire tjera na razmišljanje, a ljudi ne žele misliti, misliti je teško, neugodno...a tko ne želi misliti ne zna razliku između ISTINE i LAŽI, jednostavno je nemoguće dokučiti ovu razliku bez razmišljanja...ipak ljudi moraju živjeti u nekom polariziranom redu, orijentacijski je važno imati neke polove koje prepoznajemo i vjerujemo im...pošto ne misle i ne znaju razliku između istine i laži u priču ulazi MORAL i nudi alternativu u obliku DOBRA i ZLA.... e sad, što je dobro danas može biti loše za deset godina i obrnuto, to je druga priča, već će nas obavijestiti što je trenutno dobro a što loše, ima tko misli....nama se ne da misliti, mi se želimo zabavljati i opuštati non stop...oprostite na davljenju i pozdrav...

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #203 u: Prosinac 28, 2020, 11:09:23 prijepodne »

Citat:
valja malo objasniti, mislim ja sam čovjek koji vjeruje u znanost ( recimo primit ću vakcinu) ali ovdje moram pojasniti o čemu je riječ. Danas, za razliku od 20. stoljeća kad je moderni čovjek pratio razvoj tehnike i društva pokušavajući držati korak s promjenama (tako je nastao i Superman), danas smo promijene prepustili tehnologiji a mi se zakopavamo u neznanje i konzervativizam, kupujemo nove modele mobitela, automobila, raznih gađeta i smatramo kako se sve lijepo mijenja dok mi uživamo u mentalnoj lijenosti... tako nas servisiraju i televizije, kao i velike medijske i internetske kompanije, sa izvjesnim i sigurnim sadržajem (većina je takva), čak su uveli i smijeh studijske publike u sitcomima da se ne moramo mi smijati, samo lezi tupo i uživaj....za ovo zadnje sam bio zahvalan dok sam radio U Njemačkoj, toliko sam bio umoran poslije posla da mi je odgovaralo kad se oni smiju umjesto mene... Serija Wire tjera na razmišljanje, a ljudi ne žele misliti, misliti je teško, neugodno...a tko ne želi misliti ne zna razliku između ISTINE i LAŽI, jednostavno je nemoguće dokučiti ovu razliku bez razmišljanja...ipak ljudi moraju živjeti u nekom polariziranom redu, orijentacijski je važno imati neke polove koje prepoznajemo i vjerujemo im...pošto ne misle i ne znaju razliku između istine i laži u priču ulazi MORAL i nudi alternativu u obliku DOBRA i ZLA.... e sad, što je dobro danas može biti loše za deset godina i obrnuto, to je druga priča, već će nas obavijestiti što je trenutno dobro a što loše, ima tko misli....nama se ne da misliti, mi se želimo zabavljati i opuštati non stop...oprostite na davljenju i pozdrav...

Verovatno si u potpunosti u pravu. Uvek se ogradim da je potrebno sveobuhvatnije istraživanje, ali se I meni čini da je disproporcija između tehnološkog razvoja i mentalnog razvoja prosečnog homo sapiensa veća nego ikad. I ranije su se ljudi uglavnom zadovoljavali pritiskanjem prekidača nakon čega im zasvetli u stanu bez posebne namere da proniknu u proces proizvodnje struje. Pa ipak, društveni sistemi su nastojali da održavaju korak, te su čoveka tretirali, ne samo kao konzumenta, nego i kao stvaraoca, iako je potreba za kontrolom oduvek bila prisutna. Postojala je zamisao da čovek može biti kreativan i u svoje slobodno vreme. Čak je i tadašnja zabava počivala na interakciji sa drugim ljudima, pri čemu se intelekt teško može učauriti. A onda se shvatilo šta sve može televizija. Nakon tv-a stigli su i drugi zabavljači, ali i proizvođači usamljene individue koja više nije imala mogućnost da brusi svoj intelekt. Smeh u sitcomima je, s tvoje strane fino uočen, jedan od načina zatupljivanja. Sećam se koliko mi je to ispočetka smetalo (nerviralo me je i kada npr. u filmu Good Morning, Vietnam, Robin Williams kao voditelj ispaljuje neke pošalice, a prisutni u studiju se kao cerekaju da nam stave do znanja da je to smešno), a onda ne da sam svikao na sve to, već mi katkad i nedostaje. Na žalost, nisam dovoljno ni inteligentan ni načitan, pa me često „preveslaju“. Ali, da ne bude sve tako crno, pojave se sadržaji, s vremena na vreme, poput The Wire koji stave do znanja da ipak postoji i onaj drugi, zahtevniji, ali prirodniji pristup prema osobi kojoj se obraća, a ne isključivo potrošaču. Što se tiče davljenja, mene sigurno ne daviš, naprotiv, sa posebnim uživanjem ispratim sve tvoje postove. Srdačan pozdrav!

Offline serbianx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lycka blommar ur sma enkla ting.
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #204 u: Siječanj 04, 2021, 21:19:01 poslijepodne »
Jedna od scena koja mi je ostala zauvek u secanju. Battlestar Galactica vs. Battlestar Pegasus. :D

Spoiler: prikaži

Offline bascelik

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #205 u: Siječanj 11, 2021, 20:19:15 poslijepodne »
Spoiler: prikaži


Ovo me često podseti na ženu i mene  :lol2: :lol2:

Offline NikolaZG

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #206 u: Ožujak 09, 2021, 23:12:09 poslijepodne »
Seinfeld - Double Dipped scena - uvijek mi natjera suze na oči :D

Spoiler: prikaži

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #207 u: Ožujak 09, 2021, 23:13:42 poslijepodne »
Nije najbolja scena iz, ali je jedan od najbolji trailera za seriju koji sam u životu vidio.

Spoiler: prikaži


Spoiler: prikaži
Serija je ljubavna drama, događa se očito u vrijeme kad ne postoje sunčane naočale.  ;D
Ovaj trailer nema apsolutno nikakve veze sa radnjom u seriji. Ali je uspio nagovoriti ljude da pogledaju barem prvu epizodu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #208 u: Ožujak 09, 2021, 23:28:43 poslijepodne »
Modern Times. I nakon sto godina, ingeniozna scena:

Spoiler: prikaži


Pokažite ovo ekipi koja grinda po wow-u.

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Najbolje scene iz serija i filmova (i obratno)
« Odgovori #209 u: Svibanj 02, 2021, 22:12:21 poslijepodne »
"Tipping" jedna od meni najlegendarnijih scena (Reservoir Dogs)
Spoiler: prikaži