Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Top of the Lake  (Posjeta: 18028 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Top of the Lake
« u: Kolovoz 13, 2017, 11:52:47 prijepodne »

Ljubitelji televizijskog trilera posljednjih godina mogu birati između američke konfekcije forenzičara i zločinačkih umova, britanskog zlatnog standarda (a la Umorstva u Midsomeru), novopečenog skandinavskog noira (Ubojstvo, Most) ili pak francuskog hard boiled krimića kakva je Spirala zločina, no za one koji vole istraživati drugačije diskurse i ugođaje ugodno iznenađenje stiže u 2013. iz Novog Zelanda i to s jakim autorskim potpisom Jane Campion (Oscar za scenario filma Piano).

Četiri godine kasnije eto nam i sedmodjelne 2. sezone ove hvaljene serije pod radnim nazivom China Girl. Naslov više skriva nego otkriva, ali u osnovi to je i dalje priča o detektivki Robin Griffith. U sjeni vlastite prošlosti, ona mora istražiti slučaj neidentificiranog tijela koje je more izbacilo na plažu u Sydneyju.

Uz impresivnu kameru, zanimljivu glumačku postavu te iskusnu redateljsku ruku, možemo očekivati intrigantnu kriminalističku priču s feminističkom crtom i društvenim podtekstom koji će možda korespondirati s aktualnim problemima ostavljajući gledatelje s mnogo pitanja čak ako serija i ponudi neke odgovore.


Glumci: Elisabeth Moss, Gwendoline Christie, Nicole Kidman i dr.
Godina: 2017
Mreža: Sundance TV
Zemlja: UK, Australija
Žanr: kriminalistički, drama





If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #1 u: Kolovoz 13, 2017, 14:14:49 poslijepodne »
Prva mi je ostala u lepom secanju, i iskreno se nadam da ce se ponoviti kvalitet iz prethodne sezone!

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #2 u: Kolovoz 13, 2017, 15:25:54 poslijepodne »
Prva mi je ostala u lepom secanju, i iskreno se nadam da ce se ponoviti kvalitet iz prethodne sezone!

Po onom što sam do sada vidio hoće. I dodatak! Iako ćete na IMDB, TVDB i slično ugledati kako se serija tek ima prikazati, odavno je izišlo svih 6 epizoda i može se doći do njih. Makar za arhivu. Iako nisam vidio nikakvih problema niti oko skidanja prve sezone.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #3 u: Kolovoz 13, 2017, 15:27:15 poslijepodne »
Prva mi je ostala u lepom secanju, i iskreno se nadam da ce se ponoviti kvalitet iz prethodne sezone!

Po onom što sam do sada vidio hoće. I dodatak! Iako ćete na IMDB, TVDB i slično ugledati kako se serija tek ima prikazati, odavno je izišlo svih 7 epitoda i može se doći do njih. Makar za arhivu. Iako nisam vidio nikakvih problema niti oko skidanja prve sezone.
Odlicno, hvala za informaciju iz prve ruke :beer2:

Offline Kume-Kume

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Nadam se boljem !
  • Lokacija: Kumane ; Vojvodina
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #4 u: Kolovoz 13, 2017, 19:10:24 poslijepodne »
Prva sezona ima Američku verziju sa 6 epizida ako se dobro sećam.Gledao sam je davno kad je bila emitovana i od srca je preporučujem.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #5 u: Kolovoz 13, 2017, 23:57:54 poslijepodne »
gledala sam prvu sezonu..svidela mi se serija..inace volim serije ovog tipa

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #6 u: Kolovoz 14, 2017, 00:50:09 prijepodne »
kojega tipa? moz li malo... reci nesto? naceraj me da pogledam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #7 u: Kolovoz 14, 2017, 01:11:42 prijepodne »
etto u opisu .. ;Di cemu moj komentar koji neces razumeti ili ti se nece dopasti..Kako god ova serija nije klasicna detektivska prica

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #8 u: Kolovoz 14, 2017, 01:14:17 prijepodne »
cus necu razumjet, kako to odma zakljuci? znas da si mi sad familiju uvrijedila eo pucaju ovuda... bijesni crnogorci koji ne kapiraju top of d lejk serije... sram te bilo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #9 u: Kolovoz 14, 2017, 01:26:03 prijepodne »
Ovu glumicu sto igra glavnu ulogu sam prvi put gledala u ovoj seriji..kasnije sam gledala neki bzvz film i jos jednu ne tako losu seriju..I ona mi ne pase.. ;Dne svidja mi kao glumica..nervira me..a opet serija mi se dopala

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #10 u: Kolovoz 14, 2017, 01:29:51 prijepodne »
uh ne mogu bez tebe, cuemo se sjutra... 068/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #11 u: Kolovoz 16, 2017, 19:21:48 poslijepodne »
Ziv bio za prevode! Uz "procurelu" epizodu "...thrones"-a, dve epizode "...lake"-a, sta ces lepse!!!  :beer2: Hvala majstore!!!

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #12 u: Kolovoz 16, 2017, 22:08:39 poslijepodne »
  NIsam znao da je izašla druga sezona. Gledaće se do zime.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #13 u: Kolovoz 17, 2017, 19:52:47 poslijepodne »
dobra je prva epizoda

Offline Kume-Kume

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Nadam se boljem !
  • Lokacija: Kumane ; Vojvodina
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #14 u: Kolovoz 18, 2017, 10:25:29 prijepodne »
Veliko hvala bf1947(1) na prevodima !

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #15 u: Kolovoz 18, 2017, 19:12:46 poslijepodne »
Veliko hvala bf1947(1) na prevodima !
Sve u redu. Uživajte, ljudi!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #16 u: Kolovoz 19, 2017, 23:51:05 poslijepodne »
Može li se gledati odmah 2 sezona ili su povezane?

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #17 u: Kolovoz 20, 2017, 01:49:11 prijepodne »
Moze se gledati druga sezona bez prve..lako je povezati nesto malo sto ima veze sa prvom..no pogledaj i prvu sezonu..Meni inace izgleda da ce ova sezona bit bolja od prve..

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #18 u: Kolovoz 20, 2017, 04:38:13 prijepodne »
Moze se gledati druga sezona bez prve..lako je povezati nesto malo sto ima veze sa prvom..no pogledaj i prvu sezonu..Meni inace izgleda da ce ova sezona bit bolja od prve..
Točno, može se gledati i bez prve. Iako je prva važna, zbog boljeg upoznavanja Robin Griffith. U drugoj se to već zna, ali se ne vidi. Što se tiče toga, koja je sezona bolja, stvar je ukusa. Prva je malo remek djelo Jane Campion, a ja za drugu ne bih to rekao :). Ali kažem, stvar je ukusa.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #19 u: Kolovoz 20, 2017, 17:08:05 poslijepodne »
Jest tako je  ;Dsve je stvar ukusa.i od mene hvala na prevodima..inace sam u nekoj temi zahvalila svim likovima koji nam omogucavaju da gledamo dobre serije..Jos jednom , hvala!  ;D

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #20 u: Kolovoz 25, 2017, 18:37:25 poslijepodne »
Eto, kaj da velim. Završena je i druga sezona. Postavljena šesta epizoda. Dobro je, ali da sam uživao bez zadrške, nisam. Ipak mi je prva bila znatno bolja. :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #21 u: Kolovoz 25, 2017, 18:54:58 poslijepodne »
nesto su zbrzali drugu sezonu..hocu rec brzo mi se zavrsila

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #22 u: Kolovoz 25, 2017, 23:50:29 poslijepodne »
sunce ti hebem krvavo...  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #23 u: Kolovoz 27, 2017, 13:50:08 poslijepodne »
Moze se gledati druga sezona bez prve..lako je povezati nesto malo sto ima veze sa prvom..no pogledaj i prvu sezonu..Meni inace izgleda da ce ova sezona bit bolja od prve..
Točno, može se gledati i bez prve. Iako je prva važna, zbog boljeg upoznavanja Robin Griffith. U drugoj se to već zna, ali se ne vidi. Što se tiče toga, koja je sezona bolja, stvar je ukusa. Prva je malo remek djelo Jane Campion, a ja za drugu ne bih to rekao :). Ali kažem, stvar je ukusa.
U pravu si..mnogo je bolja prva sezona,nije joj ni blizu ova druga.Ucinio mi se pocetak dobar..ipak,promasaj.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #24 u: Rujan 17, 2017, 01:42:33 prijepodne »
Top of the Lake: Neprepoznatljiva i neodoljivo dobra Nicole Kidman u novoj sezoni


Druga sezona popularne serije, uznemirućuje novozelandske priče Povrh jezera: Kineskinja (Top of the Lake: China Girl) premijerno će se prikazati 18. rujna na streaming servisu Pickbox, u isto vrijeme kad je i zakazana i britanska premijera na BBC-ju.

Prošle su četiri godine otkad je kriminalistička drama redateljice Jane Campion Povrh jezera (Top of the Lake) osvojila svjetski auditorij svojom pomalo uznemirujućom pričom o nestaloj djevojčici iz novozelandske zabiti.

Serija je uznemirila duhove, gledatelji su se napokon uvjerili u neizmjerni talent glumice Elisabeth Moss (Momci s Madisona, Sluškinjina priča), a sada se vraća pojačana dvama velikim glumačkim imenima: Nicole Kidman i Gwendoline Christie (popularna Brienne of Tarth iz Igre prijestolja). Osim nove sezone koja počinje s emitiranjem na Pickboxu u ponedjeljak 18. rujna, isti će dan biti dostupan i cijela prva sezona.

Nicole Kidman s perikom, bez porculanskog tena

Nakon četiri godine stanke i iznimno uspješne prve sezone, na male ekrane se u velikom sjaju vratila kriminalistička drama Povrh jezera: Kineskinja (Top of the Lake: China Girl). Osim intrigantne priče, druga sezona donosi i jedno zvjezdano pojačanje. Oskarovka Nicole Kidman se seriji pridružila kao Julia, adoptivna majka djevojčice Mary koja je biološka kći detektivke Rachel Griffin. Uloga je napisana posebno za Nicole Kidman, a jednu od najljepših žena svijeta u novoj ulozi možete vidjeti bez šminke i zlatnih uvojaka. Sjedokosoj i pjegavoj Kidman koja utjelovljuje neurotičnu posvojiteljicu i tek outanu lezbijku uloga nevjerojatno pristaje jer prikazuje njezin talent u najsirovijem izdanju.

„Jane mi je rekla: ‘Želim da igraš ovaj lik. To je uloga u kojoj ćeš najviše zasjati’“, otkrila je Kidman o tome kako je dobila ulogu.

Iako su gledatelji nedavno imali priliku gledati Kidman u Oscarom nagrađenom filmu Lav (Lion), u kojem također glumi adoptivnu majku malenog indijskog dječaka, ovo je dijametralno suprotna uloga koja hrabro stupa na mračni teritorij ljudske psihe. Kompleksnost ove uloge se najviše podudara s njezinom hvaljenom izvedbom u Malim lažima (Big Little Lies) za koju je bila nominirana za nagradu Emmy.

Duga suradnja Kidman i Campion

Zanimljivo je napomenuti da je Povrh jezera jedina serija uz Twin Peaks koja je imala svoju specijalnu premijeru na Filmskom festivalu u Cannesu, no i to da su dvije megatalentirane žene – Campion i Kidman – već surađivale. 1996. godine je Jane Campion režirala film Portret dame prema romanu Henryja Jamesa, a Kidman je uz Johna Malkovicha utjelovila glavnu ulogu, onu Isabel Archer.

No dvije žene vrlo su bliske i u privatnom životu jer je Kidman kuma Campioninoj kćeri Alice Englert koja u Povrh jezera glumi Kidmaninu posvojenu kćer Mary. Možda vam se ovo čini kao začarani krug privatnih i poslovnih prijateljstava i suradnji, ali lijepo je vidjeti darovitu ženu poput Nicole Kidman u izazovnim ulogama gdje fokus nije na izgledu, nego na dubinskoj psihološkoj karakterizaciji likova.

Nove epizode Povrh jezera: Kineskinja (Top of the Lake: China Girl) gledajte na streaming servisu Pickbox svakog ponedjeljka od 18. rujna.

index.hr

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #25 u: Rujan 17, 2017, 08:06:28 prijepodne »
Eh, sad! Ne znam što će se to točno sutra 18. rujna, dogoditi na Pickboxu i BBC-u, ali 2. sezona ove serije pod nazivom "Povrh planine - Kineskinja", odavno je ugledala svjetlo dana. Još 27. srpnja u jednom danu (i dahu) prikazano je svih 6 epizoda. Opis serije je izvrstan, kakva je i gluma Nicole Kidman :). Serija je inače prevedena ovdje i čini mi se odgledana(tko je imao namjeru.) Šteta što ovako kvalitetan opis nije stigao nešto ranije. Ipak, nije na odmet pročitati ga i sada.

I inače je bilo (još ih ima) nekakvih muka i problema s datumima. Imdb i dalje ne zna kad će točno, Tvdb kaže da je objavljena između 10. i 12. rujna, dakle nedavno, a evo sad i nove najave za 18. rujan 2017. Tko još dakle nije vidio 2. sezonu, eto mu nove prilike. A Malkinu puno hvala na trudu. Ovoliko kvalitetnih detalja, vjerujem, većina od nas ne zna.

The second season of Top Of The Lake, subtitled China Girl, will premiere on BBC Two on Thursday July 27th at 9pm, it has been announced.
TVWise’s UK Premiere Dates page has been updated with this new information.


I za kraj, ako sam u nečem pogriješio, pa se radi o nečem posve drugom, oprostite na smetnji.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #26 u: Rujan 17, 2017, 08:39:02 prijepodne »
Eh, sad! Ne znam što će se to točno sutra 18. rujna, dogoditi na Pickboxu i BBC-u, ali 2. sezona ove serije pod nazivom "Povrh planine - Kineskinja", odavno je ugledala svjetlo dana. Još 27. srpnja u jednom danu (i dahu) prikazano je svih 6 epizoda. Opis serije je izvrstan, kakva je i gluma Nicole Kidman :). Serija je inače prevedena ovdje i čini mi se odgledana(tko je imao namjeru.) Šteta što ovako kvalitetan opis nije stigao nešto ranije. Ipak, nije na odmet pročitati ga i sada.

I inače je bilo (još ih ima) nekakvih muka i problema s datumima. Imdb i dalje ne zna kad će točno, Tvdb kaže da je objavljena između 10. i 12. rujna, dakle nedavno, a evo sad i nove najave za 18. rujan 2017. Tko još dakle nije vidio 2. sezonu, eto mu nove prilike. A Malkinu puno hvala na trudu. Ovoliko kvalitetnih detalja, vjerujem, većina od nas ne zna.

The second season of Top Of The Lake, subtitled China Girl, will premiere on BBC Two on Thursday July 27th at 9pm, it has been announced.
TVWise’s UK Premiere Dates page has been updated with this new information.

I za kraj, ako sam u nečem pogriješio, pa se radi o nečem posve drugom, oprostite na smetnji.

  NIsam znao da je izašla druga sezona. Gledaće se do zime.

  Znam, ostavio sam komentar. Ono što ne znam čemu sve te lažne informacije o premijeri serije koja je ne samo izašla već i prevedena. Zaboravio sam da ostavim komentar ili bar smajli, ipak sam kasno došao kući.

  Isti slučaj je za seriju The Deuce koju sam lično ja prvi skinuo dve nedelje pre premijere. I to sa engleskim titlom.

  Hvala na prevodu a za opise ćemo lako. Oni izleze pre serije, forumski pretraživač je dobar i lako se nađe bilo šta na forumu. Kad se ova tema otvarala nisam ni znao da forum postoji.

  Planirao sam ovo za zimnicu, sva je prilika da će biti pre tog roka. N.Kidman se vratila tamo gde je počela. Još pamtim seriju Vijetnam.
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2017, 08:50:40 prijepodne od malkin »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #27 u: Rujan 19, 2017, 18:02:20 poslijepodne »
Top of the Lake S02E01 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 167MB

Top of the Lake S02E02 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 182MB

Top of the Lake S02E03 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 172MB

Top of the Lake S02E04 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 172MB

Top of the Lake S02E05 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 184MB

Top of the Lake S02E06 720p WEB x265 HDTV MKV-HEVC | AAC VBR | 212MB

  Ovo su verzije koje sam upario sa prevodima.

  Odgledao sam prvu epizodu druge sezone koja se razlikuje od prve. Nema onih lepih pejzaža, njih je zamenio grad sa kuplerajem i novim likovima. Završiću sezonu di kraja nedelje i tad ću napisati šta mislim.












Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #28 u: Rujan 22, 2017, 19:35:55 poslijepodne »


  Mislim da autorima serije neće nedostajati ideja za nove sezone ako ih bude.

  Šalu na stranu, odlična sezona koja se razlikuje od druge. Napisah već da je radnja prve sezone bila smeštena u divljim predelima N.Zelanda čiji su pejzaži prijali oku. Nova sezona se događa u gradu, po bordelima i narkomanskim jazbinama i bila bi mnogo bolja da nema ne blagu već izrazito jaku feminističku notu i ustaljen šablon. Na primer, skoro svi heteroseksualci u seriji su neviđene bitange i ološ koji eksploatiše i teroriše žene. Da ne nabrajam primere, dovoljan je glavni negativac koji zbog preterivanja više liči na karikaturu zbog svih svojih osobina. Priča o nerotkinjama i azijskim surogat majkama mogla je biti ispričana na bolji i zanimljiviji način kao i sama trgovina bebama i već pomenutim devojkama iz Azije.

  Ipak sam više nego zadovoljan viđenim i zato od mene samo preporuka.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Top of the Lake
« Odgovori #29 u: Listopad 30, 2017, 09:09:22 prijepodne »
sve komentare koje je izneo Malkin, podrzavam - prva sezona mi je bila odlicna, kod ove druge sezone sam stigao do 3. epizode i nekako se jos "nisam snasao" - po meni, treba gledati 1. i 2. sezonu jednu za drugom da bi se neke stvari kontinuirano pratile - verujem da ce preostale 3 epizode 2. sezone doneti uzbudljiv rasplet zadate teme, jer Campion je stvarno dobra u tome sto radi