Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372579 puta)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #600 u: Listopad 09, 2019, 00:13:18 prijepodne »
Nikako ne gledati seriju Catherine the Great.Toiko sam se razocarala i ne znam kako je Helen Mirren pristala na ovakvu ulogu
Bas razocaravajuce
Spoiler: prikaži
Serija pocinje kad je Katarina Velika bila u ranim tridesetim godinama i upoznaje Potemkina,kome ce rodititi dete i sve to izgleda groteskno sa H.M.koja ma 74 god :smfor (9):Ima ovde preglumljavanja u zelji da se pokaze slovenski duh,temperament.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #601 u: Listopad 09, 2019, 02:33:33 prijepodne »
Take Two,poceo Harrow S2,Siempre Bruja.Hteo da krenem Catherine The Great al izgleda necu  :smfor (19):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #602 u: Listopad 09, 2019, 07:58:51 prijepodne »
Nikako ne gledati seriju Catherine the Great.Toiko sam se razocarala i ne znam kako je Helen Mirren pristala na ovakvu ulogu
Bas razocaravajuce
Spoiler: prikaži
Serija pocinje kad je Katarina Velika bila u ranim tridesetim godinama i upoznaje Potemkina,kome ce rodititi dete i sve to izgleda groteskno sa H.M.koja ma 74 god :smfor (9):Ima ovde preglumljavanja u zelji da se pokaze slovenski duh,temperament.

Nisam gledao, i nemam namjeru, ovu verziju. Zapravo sam i bez gledanja zamislio što će raditi s Hellen Mirren iza stagea da je koliko toliko dovedu u priliku pokazati koliko je velika glumica. No, ako bi netko htio gledati priču o Katarini (a nije) najbolje je da se okrene starijoj verziji (2015) i Marini Aleksandrovnoj. Rusi su to fino napravili, pa iako ne plijeni nečim posebnim, ipak je slavenski duh mnogo prisutniji.
https://www.imdb.com/title/tt4231140/?ref_=tt_sims_tt
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline besnomace

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Paracin
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #603 u: Listopad 09, 2019, 15:05:50 poslijepodne »
Isuvise :D Ali trenutno gledam The Resident, Chicago fransizu, Grey's anatomy, The Rookie, This is us, The Good place, The Walking dead. I sve ih volim :D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #604 u: Listopad 10, 2019, 10:53:54 prijepodne »
Trenutno samo South Park kako izlazi tako gledam i Preacher poslednju sezonu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #605 u: Listopad 11, 2019, 08:15:25 prijepodne »
da nijesi pocinjao stripove?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #606 u: Listopad 11, 2019, 09:50:19 prijepodne »
da nijesi pocinjao stripove?
Kazu da je strip bolji, nesto malo sam bacio pogled ali nisam citao.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #607 u: Listopad 11, 2019, 10:19:29 prijepodne »
procitaj to kad budes imao vremena, vrijedi svake pare. ja sam zaboravio dje sam stao, a ne mogu se pofatat sa voljom  ;D da finisiram.
evo ni seriju ne zavrsih, po sezone mi je ostalo.
jos pocela nikad obimnija kosarkaska sezona, a i nba je tu  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #608 u: Listopad 13, 2019, 17:44:32 poslijepodne »
Jel gledao neko "Weissensee"? (https://www.imdb.com/title/tt1525780/?ref_=ttrel_rel_tt)
Nemačka serija, visoko je ocenjena, 5 sezona, deluje zanimljivo...
Na žalost nema prevoda.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #609 u: Listopad 13, 2019, 18:14:22 poslijepodne »
Odgledao THE HAUNTING OF HILL HOUSE.
Nije losa serija ali kao velikom ljubitelju horora i nije bas nesto legla. Radnja je malo sporija i kad sam preziveo  početak sa dosta likova posle je postajalo sve zanimljivije. Možda sam gledao seriju u pogrešnom periodu, da sam se zatvorio u neku vikendicu okruzenu snegom pred novu godinu utisak bi svakako bio bolji. 6/10 moja ocena.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #610 u: Listopad 13, 2019, 18:30:31 poslijepodne »
Jel gledao neko "Weissensee"? (https://www.imdb.com/title/tt1525780/?ref_=ttrel_rel_tt)
Nemačka serija, visoko je ocenjena, 5 sezona, deluje zanimljivo...
Na žalost nema prevoda.
Ima transkript, a ja ne znam njemački. Ima rumunjski na subs.ro za prve tri sezone te za četvrtu sezonu na addic7ed, a jebga ne znam ni rumunjski. Onda postoji verzija za skidanje sa uključenim švedskim, ne, ne znam ni švedski. Na subscene imaju engleski titlovi samo za drugu sezonu tako da sve i da želim, ne mogu.

Međutim moram dodati i o ukusima. imdb kaže drama. Suhe drametine ionako ne gledam osim ako baš moram, ali meni se čini da je to drama/history/biography đir što znači pretvorimo neku državu u tolkinov Mordor (primjer film Child 44) = zaobilazim u širokom luku.

I konačno o strimanju... Ne znam možeš li stić odgledat u 7 dana free trial na https://watch.mhzchoice.com/ ali tamo imaju sve 4 sezone s engleskim titlovima. Ako se upustiš u to, vjerojatno će ti trebati VPN.

THE HAUNTING OF HILL HOUSE.
... Možda sam gledao seriju u pogrešnom periodu...
Znači Carla Gugino nula bodova?!  :smfor (10):

-----

Kakogod tema je što trenutno, pa ću samo reć da je počela konačno GMMTV-jeva (Tajland) Blacklist i prva epizoda mi je dobra. Jedna lasta ne čini proljeće pa odavde može krenut samo nabolje ili nagore. Ako krene nabolje, postat ću detaljnije u "tko o čemu". Mislim da sam već prije spomenuo da ovo nije rimejk navlakuše i razvlakuše sa Jemesom Spaderom.

E'o trailer ako se tko usuđuje riskirati, haha:


Osim nje, čudi me da nitko nije spomenuo da je krenuo i Short Trek, vani su prve dvije 15minutne epizode. Prva sa Spockom i #1 zaglavljenima u liftu je onako, pristojna. Ali druga sa tribl(ov)ima je sveopći kaos i ludilo uključujući postcredits reklamu!
Trailer za tu epizodu, nije službeni na YT:


Jedva čekam ostale.


Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #611 u: Listopad 15, 2019, 11:10:35 prijepodne »
  Hvala JoxerTM-u na ovako detaljnom odgovoru.
  Odustao sam od gledanja serija sa engleskim titlom, nisam zadovoljan nivoom svog engleskog, a nerviram se kad nisam u stanju da razumem apsolutno sve. Pogotovo ako je drama u pitanju gde su dijalozi verovatno i najbitniji.
  U takvim trenucima pada mi na pamet koliko su u prednosti oni koji su se rodili na engleskom...
  Jbg, kad sam što reče onaj: "polupismen na engleskom"...
  Eto

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #612 u: Listopad 15, 2019, 19:40:08 poslijepodne »
Jedno je sigurno: ja se nisam rodio na engleskom. :)

Nemoj misliti da sam ja tu sad nešto odmah preko noći naučio, ne, dio je iz škole, a kasnije sam ga brusio godinama spamajući po raznim eng. forumima.
Odnosno, nemoj odustajat. Nepoznata riječ? Gugl "rjecnik <riječ>" i ajmo.

E sad, ja sam ovdje uletio misleći da ću naći tu jednog prevoditelja kojeg više nema (Diesel), a koji je prevodio serije s francuskog za koje nisu postojali eng. titlovi i onda sam nekako ostao tu. A tu pokupim prijevode i eng. serija ponekad jer mi je nevjerojatno zabavno kad njihove suhe i bezlične psovke netko prevede sa npr. "p* ti materina". ;) Ok nije samo to, u biti me zanima kako određene stvari koje izgledaju komplicirane za prevesti na kraju imaju zgodna rješenja, je li, ako bude sreće, upotrebljiva u razgovoru s kakvim bogatim turistom (ili turistkinjom udovicom s boračkom penzijom ;)).

Stoga kako sam ti rekao. Stisni i kreni s eng. serijama uz transkript da "nabubaš" kako se koja riječ piše i gdje sjeda. Potom pogledaj s prijevodom one scene koje su ti ostale nejasne - značenje će doći samo po sebi.

Iako da budem iskren, meni se čini da je isplativije bacit se na kineski, oni samo nadiru. Međutim ko će one njihove "hijeroglife" učit. ;)

Offline zdardi

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #613 u: Listopad 15, 2019, 23:12:54 poslijepodne »
Trenutno gledam Catastrophe (2015) , jako dobra humoristicka serija , preporuka sa moje strane .

Offline manijac

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #614 u: Listopad 16, 2019, 00:59:52 prijepodne »
Pregledana: Lagodan život sa HBO GO-a - zaniljiva i za preporuku Madjarska serija
                  Serija obradjuje porodicu Mikloši koja uživa u naizgled luksuznom životu – a zapravo žive dovijajući se na razne načine.
                  Kad otac odluči da okrene novi list, porodična idila je poljuljana. Uskoro shvatamo da svaki član porodice ima drugačiji cilj.
Trenutno gledam ELite - zaniljiva i za svaku preporuku.

Offline boka994

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: VALJEVO
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #615 u: Listopad 17, 2019, 16:50:29 poslijepodne »
Sve moguce sam gledala, naravno koje su u mom fazonu.. trenutno gledam Euphoria i moram priznati da sam jako razocarana serijom, glumcima itd, samo ne odustajem ne znam iz kog razloga, nadam se nekom boljem zapletu. Pozdrav

Offline Ivana.

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #616 u: Listopad 19, 2019, 11:15:14 prijepodne »
Trenutno gledam seriju The Slap, američku verziju. Dosta mi se dopada serija iako nema baš neku ocenu na imdb.
Da li je neko gledao australijsku verziju?

Offline Cirakep

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiHRFUTPV
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #617 u: Listopad 19, 2019, 15:34:25 poslijepodne »
Odgledao irsku triler seriju Blood, priča životna gluma vrhunska scenografija baš oslikava Irski otok preporuke ko voli ovaj žanr.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #618 u: Listopad 20, 2019, 09:58:03 prijepodne »
Fear the walking dead 5 sezona. Ovu seriju sam prekinuo da gledam pa nastavljao nekoliko puita. Sad sam stigo do 5 sezone pa dacu komentar kad pogledam.

Offline milamilica

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #619 u: Listopad 20, 2019, 13:02:56 poslijepodne »
Trenutno gledam Grand Hotel i Elite drugu sezonu

Offline ivanaaa

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #620 u: Listopad 21, 2019, 16:49:20 poslijepodne »
Trenutno gledam Riverdale serija je odlična , puna misterije i do samog kraja se ne zna tko je kriv.
The Originals serija koja je nastavak Vampirskih dnevnika super je i ako neko voli Vampirske dnevnike voljeti će i ovu seriju.  :smfor (27):
ia88

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #621 u: Listopad 22, 2019, 13:28:23 poslijepodne »
Trenutno gledam Riverdale serija je odlična , puna misterije i do samog kraja se ne zna tko je kriv.

Prva sezona je još i dobra, posle opada kvalitet, druga je i nekako gledljiva treća živi užas, koju su nekako izvukli na hajp oko smrti Luk Perija. Koliko vidim cepaju dalje tako da im izgleda imaju neku svoju racunicu.

Offline zdardi

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #622 u: Listopad 23, 2019, 14:05:29 poslijepodne »
Poce da gledam line-of-duty , prva epizoda obecava .

Offline Darkwood

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #623 u: Listopad 24, 2019, 19:28:00 poslijepodne »
Broadchurch je odlična. Šteta što ima samo 3 serijala

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #624 u: Listopad 25, 2019, 19:28:45 poslijepodne »
Počeo sam juče "The Spy" (https://www.imdb.com/title/tt5952634/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1)
Odgledao sam tri epizode i neću više. Izraelski James Bond. Ne sviđa mi se.
Eto

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #625 u: Listopad 25, 2019, 20:56:29 poslijepodne »
Trenutne - Slasher (počeo treću sezonu), Chicago PD (na pola šeste) i Community (završavam treću).

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #626 u: Listopad 26, 2019, 10:18:03 prijepodne »
Počeo sam juče "The Spy" (https://www.imdb.com/title/tt5952634/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1)
Odgledao sam tri epizode i neću više. Izraelski James Bond. Ne sviđa mi se.
Eto
realno, tesko ga je svarit van nekih okvira...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #627 u: Listopad 26, 2019, 12:31:28 poslijepodne »
Počeo sam juče "The Spy" (https://www.imdb.com/title/tt5952634/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1)
Odgledao sam tri epizode i neću više. Izraelski James Bond. Ne sviđa mi se.
Eto


Šteta kad si već stigao na pola jer sigurno si gledao i puno gorih serija. Meni iskreno se serija svidjela jer je istinita priča , pa kakva  god bila , sa tužnim ili sretnim završetkom , glavno da realno i istinito prikažu događaje.
A što se tiče James Bonda tu se zna. Puno akcije , eksplozija, utrka autima ili plovilima , stotine mrtvih i J.Bond svih pobjeđuje, i takav je svaki film.
I ja ga volim pogledati ali otprilike znam što me očekuje, a tome i služe filmovi i serije da se čovjek zabavi gledajući ih.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Rulic

  • Gost
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #628 u: Listopad 27, 2019, 08:10:16 prijepodne »
Trenutno sam u preslagivanju "starih" omiljenih serija na "novi" format Hevc 265. Osim kvalitetnije slike veličina "backup" datoteka je bitno manja tako da npr "originalni backup" za GOT(720p) imao je oko 1.5GB a sa x265 je otprilike trećina iste(0.5GB)

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #629 u: Listopad 28, 2019, 08:23:54 prijepodne »
Supernatural početak 15. sezone, samo dve reči : dokle vise
Opet vrte u krug i opet je svo zlo sveta lokalizovano... Pakao se spusti na zemlju i naravno od  cele planete ajmo u mali američki gradić