Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052799 puta)

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3750 u: Siječanj 17, 2021, 11:54:48 prijepodne »
Mislim da o ukusima ne treba ili treba raspravljati je nepotrebna. Netko voli slano, netko papreno, netko meso , netko povrće to je stvar individualca.
Tako je i sa serijama i filmovima. Ja ne volim romantične komedije , melodrame ili horore sa zombijima ili filmove sa zmijama ( anakonda ) a volim sve ostalo a pogotovo priče bazirane na istinitim događajima , možda zato i volim dokumentarce.
Meni je super što ovdje ljudi komentiraju serije , jer u poplavi serija mnoge promaknu, pročitam što ste napisali ( pogotovo ruske ili korejske), pogledam na imdb, skinem, pogledam , neku nakon prve dvije epizode napravim delete i idemo dalje. Netko je napisao da ne gleda ništa ispod ocjene 8 na imdb, tada ne bi puno serija pogledao ( što znači ocjena 7.5 a 46 ljudi glasalo ).
Evo primjera prošlog posta gdje omar litlle ukazuje na seriju Night Stalker....Prvi put čujem za seriju, skinuo je i kad dođe na red pogledati. Eto to mi je bitno a ne da li je dobra, odlična ili katastrofa.
Bolja riječ bi bila kriterij. U poplavi serija kada možemo birati što gledati, dižemo kriterije.
Evo primjera:
Uvečer gledam seriju nešto bi gricnuo , otvorim frižider ne nađem ništa zanimljivo, zatvorim frižider i gledam dalje.
Nakon pola sata, spustim kriterij , onda otvorim frižider , uzmem paštetu i pojedem.
Samo pišite o serijama jer uvijek će nekoga zainteresirati. Tako i ja spomenem 5 , 6 serija, možda netko neku od navedenih nije pogledao.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3751 u: Siječanj 20, 2021, 00:04:11 prijepodne »
lupin 2020 (neftlix) . serija inspirisana pustolovina  arsena lupina.  lopov pokušava da osveti svoga oca i svoju porodicu prema kojima je izvrsena nepravda od strane bogate porodice. trenutno je dostupna 1 sezona (5epizoda) ali je ubrzo najavljena i 2 sezona. vrijedi pogledati

the barrier aka la valla 2020 je orginalna netflixova serija , veoma poučna u današnjem svijetu. serija prati dešavanja u staroj španjolskoj usljed pandemije nepoznatog virusa. grad je podjeljen na dva dijela bogate i siromašne koje dijeli kordon policije i vojske. za potrebe izrade vakcinacije država uzima djecu od siromašnih i na njima testira vakcine uz dosta kontra efekata.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3752 u: Siječanj 21, 2021, 20:59:33 poslijepodne »
Ja sam odgledala seriju Lupin,pa ni ne moze da se zavrsi prvom sezonom.Serija nije losa ,ali je ostala totalno nedovrsena .Omar Su je kao i obicno dobar,prica nije losa,ali sam imala utisak da nedostaje pola epizoda,Da sam znala ,ne bih pocinjala da gledam,ako vec treba da snime jos epizoda,sacekala bih kraj svih sezona i odgledala sve odjednom,jer ovako kad stigne nastavak ja vec zaboravila prethodno.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3753 u: Siječanj 22, 2021, 19:39:37 poslijepodne »
Nije loša Into the night. Malo iritantniji likovi ali interesantna i vrlo kratka serija. Ne očekivati puno ali može preporuka.

Into the night https://www.imdb.com/title/tt10919486/

Meni je bila odlična. Nije me zanimalo da li je sve to naučno tačno, da li je bilo propusta  u priči... jer - konstantno mi je držala pažnju (4 epizode sam bindžovala što nije moj manir kad su serije u pitanju  ;D ). Likovi - neki su dragi, neki odbojni ali svaki,sa nekom svojom pričom,fino upotpunjuje zanimljivu,napetu radnju koja gledaoca ne ostavlja ravnodušnim.
Naravno..jedva čekam drugu sezonu.  ;D Topla preporuka  ;D

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3754 u: Siječanj 22, 2021, 21:26:06 poslijepodne »
trickster (2020) drama/fantasy/mistery

-Jared, tinejdžer Indijanskog porekla , bori se da održi svoju porodicu iznad vode kada misteriozni neznanac, Wade, dodje u grad i svoj ionako kaotičan život preokrene iznutra.
A kad se počnu događati čudne stvari, postaje jasno da je on i mitsko magično biće [Trickster]Prevarant.
Ono što započinje kao uznemirujuće mnostvo čudnih događaja u Jaredovom ionako neurednom životu dolazi do epskog sukoba magije, čudovišta i haosa.
Prilagođeno iz trilogije o knjizi Sin prevare nagrađivanog autora Edena Robinsona.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3755 u: Siječanj 22, 2021, 22:17:45 poslijepodne »
To meni ništa ne znači.
Strah me dati joj šansu jer imdb kaže Drama | Fantasy | Mystery.
Nema crime, nema thriller i nema horror. Ili ih je imdb "slučajno" ispustio? Jer suhoparne drame, ma koliko nagrada imale, ne da mi se gledat.
Pa molim nek neko ko je pogledao kaže je li ovo dramljenje o banalnostima upakirano u fantasy celofan ili će netko nekome smjestiti, a mi ćemo iz twista otkriti pravu istinu.

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3756 u: Siječanj 24, 2021, 14:50:03 poslijepodne »
Mislim da o ukusima ne treba ili treba raspravljati je nepotrebna. Netko voli slano, netko papreno, netko meso , netko povrće to je stvar individualca.
Tako je i sa serijama i filmovima. Ja ne volim romantične komedije , melodrame ili horore sa zombijima ili filmove sa zmijama ( anakonda ) a volim sve ostalo a pogotovo priče bazirane na istinitim događajima , možda zato i volim dokumentarce.
Meni je super što ovdje ljudi komentiraju serije , jer u poplavi serija mnoge promaknu, pročitam što ste napisali ( pogotovo ruske ili korejske), pogledam na imdb, skinem, pogledam , neku nakon prve dvije epizode napravim delete i idemo dalje. Netko je napisao da ne gleda ništa ispod ocjene 8 na imdb, tada ne bi puno serija pogledao ( što znači ocjena 7.5 a 46 ljudi glasalo ).
Evo primjera prošlog posta gdje omar litlle ukazuje na seriju Night Stalker....Prvi put čujem za seriju, skinuo je i kad dođe na red pogledati. Eto to mi je bitno a ne da li je dobra, odlična ili katastrofa.
Bolja riječ bi bila kriterij. U poplavi serija kada možemo birati što gledati, dižemo kriterije.
Evo primjera:
Uvečer gledam seriju nešto bi gricnuo , otvorim frižider ne nađem ništa zanimljivo, zatvorim frižider i gledam dalje.
Nakon pola sata, spustim kriterij , onda otvorim frižider , uzmem paštetu i pojedem.
Samo pišite o serijama jer uvijek će nekoga zainteresirati. Tako i ja spomenem 5 , 6 serija, možda netko neku od navedenih nije pogledao.

Slazem se da o ukusima ne treba raspravljati, ali sigurna sam da svako od nas pogleda ocenu pre nego sto pocne da gleda film ili seriju.
Meni to najvise znaci kad suprug pocne da gleda film na tv-u, primi se i krene da me ubedjuje da ga gledamo (a neodgledanih skinutih dobrih filmova i serija na hard disku bezbroj, ne stize se od zivota), ja onda brze-bolje pogledam ocenu i vidim da je npr 4.3, tj tesko djubre, to mi pomaze da ga ubedim da odustane 😉
Ali za svaki zanr imam razlicit kriterijum u odnosu na ocenu - ako sam raspolozena za romanticnu komediju, donja granica mi je 6.0, a odem i ispod nje ako mi se dopadaju glumci. Naravno, i ocekivanja su mi proporcionalna oceni.
Ako je u pitanju drama ili triler, kriterijumi su mi daleko visi, a li mnogo mi vise znaci preporuka nekog za koga znam da imamo slican ukus.
Neko je ovde napisao, sa cime se slazem 100%, vise ocena na imdb-u daje mladja generacija, i ne obazirem se na uzasno visoke ocene  filmova o super-herojima, zombijima, vilama i carobnjacima. To jednostavno nije moj par rukava.
Ali napravila sam nalog n imdb-u, i ocenjujem filmove i serije, i stare i nove, moramo mi stariji da pravimo neki balans 🙂

Offline spacedirector

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3757 u: Siječanj 24, 2021, 19:03:36 poslijepodne »
nedavno pogledao češku seriju PUSTINA https://www.imdb.com/title/tt5459168/?ref_=nv_sr_srsg_3, u produkciji hbo-a, drama, misterij, triler.
ukratko, nestane maloljetna kćerka gradonačelnice... jako mi se je svidjela atmosfera u seriji, na tragu nekih francuskih serija sličnoga žanra, malo mjesto koje živi od ugljenokopa, oronulo, kao da gledam neko selo u hrv , bosni ili srbiji.

Također, jučer završio sa gledanjem serije THE NIGHT OF https://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=nv_sr_srsg_0, također u produkciji hbo-a, mladi student, arapin, nakon partijanja sa curom koju ni ne poznaje, probudi se usred noći i otkrije da je ona izmasakrirana, i tu počinje show... više je drama nego triler, ima dosta sudskih scena, ali svejedno vrlo dobra i gledljiva serija.



Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3758 u: Siječanj 24, 2021, 21:47:50 poslijepodne »
više je drama nego triler
Hvala, jedna znači manje u moru nepogledanih jer se nema vremena, upravo obrisao s diska. Pa dokle više s tim dramama...  :smfor (10):

Sjećam se da sam pitao, a niko mi nije odgovorio bio kakva je serija Ted Lasso. Pa sam se natjerao pogledati.
Točnije natjerao sam se upaliti, a onda me je serija svojim poludjelim humorom natjerala da ju pogledam cijelu, bez stajanja.

Da će mi priča o treneru nogometnog kluba biti tako zabavna i to još amerikancu koji kao svi oni o nogometu pojma nemaju, rekao bih da mi netko laže.
Ali štosni dijalozi (gdje trebate malo bolje vladati engleskim, jebiga, ne znam ako neko bude prevodio kako će sve to prilagoditi), predobri glumci i karakterizacija likova su baš savršeni.
Pa će tu biti fuksa iz svlačionice (doduše nestandardna), uvrijeđena primadona, neko s kim se svi sprdaju, ishlapjela zvijezda, itd baš svi tipovi koji vam mogu pasti na pamet općenito u društvu, ne nužno u nogometnom klubu.
Jedina možda mana je što nema baš puno scena s terena, ali to sam osjetio tek kad sam odgledao seriju i krenuo razmišljati je li sve bilo baš tako nevjerojatno dobro tako da i nije neka mana.

Čak i ako vas ne zanima trenerski posao ili ako vas ne zanima nogomet, dajte joj šansu. Pogledajte barem prvu epizodu pa recite da ne valja. A nećete.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3759 u: Siječanj 24, 2021, 22:00:53 poslijepodne »
...gdje trebate malo bolje vladati engleskim, jebiga, ne znam ako neko bude prevodio kako će sve to prilagoditi...

rekla bih challenge accepted, ali netko ju već prevodi pa ono.. ništa  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3760 u: Siječanj 24, 2021, 23:29:39 poslijepodne »
...gdje trebate malo bolje vladati engleskim, jebiga, ne znam ako neko bude prevodio kako će sve to prilagoditi...

rekla bih challenge accepted, ali netko ju već prevodi pa ono.. ništa  ;D
Napatit će se. A možda i odustati od prilagodbe pa ko skuži dok sluša, skuži, a ostale ko j.  ;D

Ovaj čas sam dovršio gledanje još jedne, već sam je bio spominjao: 30 Coins.
U gradiću bogu iza leđa, događaju se čudne stvari, a jedini koji smatra da su u pitanju gluposti koje se daju objasniti zdravorazumski je neočekivano - pop.
Svi ostali su uvjereni da je u pitanju nešto nadnaravno, i po običaju posumnjat će upravo na onoga ko ne želi bitio dio većine - popa.
A taj pop doista nije čist, što stanovnici još ne znaju, bio je u ćuzi jer je umro mladić dok je ovaj nad njim izvodio egzorcizam.

Scenarist i režiser je Álex de la Iglesia i sigurno ste gledali neke od njegovih ludorija dosad, npr. totalno pomaknuti The Day of the Beast ili komediju o najnižim porivima ljudskog roda Common Wealth.
Očekujte u seriji kombinacije svega što je dosad radio na drugačiji način doduše: osobe upitnog mentalnog zdravlja, sebične gnjide, najružnije ljude koji postoje, porive kojih bi se postidio i najgori masovni ubojica, itd.

Ako tražite nešto skroz drugačije, Ne tražite dalje od ovoga.
Srećom se sve događa u malom mjestu pa nema bezbroj nepotrebnih likova ili previše "ukrasa" koji žive samo jednu scenu.
Potpuno je pogođena tračerska duša malog mjesta u kojem se ništa ne događa inače, a sad odjednom frka za frkom.

Iako je priča zaokružena, kraj je otvoren pa možda bude još koja sezona, a ako bude ja ću obavezno gledati.
Nadam se da će nekako vratiti "babarogu" koja mi je bila u sred srca negativac, ali nismo doznali zašto je radila ono što je radila - nije nosila medaljon. A kakav medaljon vidjet ćete već na početku prve epizode.

Offline bagic12345315

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosnia and herzegovina
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3761 u: Siječanj 25, 2021, 19:53:43 poslijepodne »
trapped (netflix) 2015-2018.  U 1 sezoni ove serije radnja se odvija u malenom gradiću na sjveru Islanda. Nakon što trajekt  uplovi u luku ,lokanli ribari nalaze raskomadano tijelo u crnim vrecama. Andri,Hinrika i Osgier zaposlenici lokanlne policijske uprave krecu u istragu i dolaze do zapanjujuci rezultata. serija je vrlo napeta i do zadnje epizode se ne može predvijedjeti njen kraj.
U 2 sezoni  radnja se odvija. nakon što brat pokuša zapaliti sebe i svoju sestru (inace ministricu okolisa) ispred parlamenta u glavnom gradu Islanda Reykjavik. Pošto su zivjeli u malom gradići iz prve sezone , Andri  se vraća u svoje staro mjesto i pokrece istragu sa svojim starim kolegama. U međuvremenu Američki aluminijum želi da finansira svoj novac u tamošnje elektrane ali dolazi do zagađanja jezera usljed čega dolazi do pomora ribe i ptica. Razlog pomora zivotinja lezi u tome što tamnošnja firma koja je bila zadužena za čuvanje otpada iz elektrane iste odlagala u bušotinama u blizini jezera.

Offline ikovacevic

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3762 u: Siječanj 28, 2021, 19:24:14 poslijepodne »
I ja sam pogledao prvih 5 epizoda serije Lupen. Klasična francuska mekana serija kakvih se gomila daje na "Fox Crime" i sličnim kanalima. Izneđenje jeste što se serija ne zvršava već je jednog dana da se nastavi. Ali, glupo.

Offline serbianx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lycka blommar ur sma enkla ting.
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3763 u: Siječanj 28, 2021, 20:56:13 poslijepodne »
Ja pogledah ovu domacu Mocvaru... Boze. Gospode. Sta sam ja to gledao? XD Zasto sam do kraja odgledao? Inat. Pa, neko mi je ovde na forumu napisao, mumla glavni glumac - bukvalno kao da zvace vatu tokom cele serije. Likovi - nula, sadrzaj - nula, psuju kao da imaju neku kvotu koju moraju da ispune, sto vise seksa, samo udri. Zali boze vremena i para koje su potrosili na ovo. Ako me poslusate i zaobidjete ovo, ustedecete sebi vreme koje mozete utrositi na neku bolju seriju ili sta god.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3764 u: Siječanj 29, 2021, 17:10:01 poslijepodne »
Cobra Kai
iskocilo, super. ja mnim dvije god. kako je druga zavrsila. gledace se.
Ne da je iskočilo nego su u njoj odmah i prijevodi.
Oduljilo se zbog drugih, ebga.

Pogledao.
Nauživao se nostalgije, namjernog sapuničarenja, štoseva (bežično spajanje mi je vrh vrhova), skoro pa trilerskih obrata i nespretnozabavnih "staračkih" dvoboja.
Pojavili su se kao gosti određeni likovi iz prva dva filma i bit ću bezobrazan pa namjerno spoilati - namjerno jer možda neke uvjerim da pogledaju koji nisu.

Vratila se Tamlyn Tomita iz Karate Kid dvojke u ulogu Kumiko i izgleda nevjerojatno u svojoj 54-oj.
Neki se ne sjećaju trenutka kad je slomila srca ljubitelja scifija i nakon pilot epizode Babylon 5 odbila ostati u seriji s obrazloženjem da nju serije ne zanimaju i da želi ganjati karijeru na filmu. Kako se sve vraća i sve plaća, nakon bezvezne filmske karijere na kraju se ipak vratila serijama i nedavno ste ju vidjeli u Picardu (valjda jeste).
Pa će ovo biti slučaj od heroja do nule, a zbog sudbine ipak danas malo više od nule.

Cliffhanger na kraju serije je naravno tu, ovaj put puno blaži nego od druge sezone.
Gledat će se i četvrta sezona kad bude pod obavezno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3765 u: Siječanj 29, 2021, 23:10:09 poslijepodne »
ovo sam nedje davno ceknuo, vidim da je iskocilo. misio nflx ali trt.
rezident elijen
https://www.imdb.com/title/tt8690918/?ref_=nm_flmg_act_8
taker en dejl mi vazda pane nam kad vidim ovu budaletinu

bas sjajan lik.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3766 u: Siječanj 30, 2021, 01:47:00 prijepodne »
Ma znaš šta, ebse.  ;D
Tek je prva epizoda izašla, neeeeeeeeeeeeeeeeeću!
I gotovo.
Čekam (ko ozebao sunce) da se kompletira sezona, tek onda se bacam na gledanje.

E da je svak ko Netflix, valjalo bi.
Ne shvaćam u čemu je problem s ovim ostalim streamerima. Daj mi odma sve epizode i pusti me da gledam u miru kad mi odgovara, ne bi da će se svijet srušiti ako epizode nemaju jednotjedni razmak.

Iako revoltiran moram opravdati anime serije, njima je to tamo postala kultura da ide po jedna epizoda sedmično, ali to je zato što dnevno emitiraju po desetak ili više raznih naslova pa da bude ponešto za svakoga.
A Crunchyroll zna moje jade, pa kad kupi prava na već odvrćenu anime seriju ipak ne ponavlja istu šemu oduljivanja nego stavi cijelu sezonu na pronto.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3767 u: Siječanj 30, 2021, 02:17:17 prijepodne »
jes madr
1:27

eto tako.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3768 u: Siječanj 30, 2021, 02:37:56 prijepodne »
ovo sam nedje davno ceknuo, vidim da je iskocilo. misio nflx ali trt.
rezident elijen
https://www.imdb.com/title/tt8690918/?ref_=nm_flmg_act_8
taker en dejl mi vazda pane nam kad vidim ovu budaletinu

bas sjajan lik.
i sam sam to čekirao, kažu: nešto drugačije, neobično, crna komedija, si/fi...ima sve sastojke

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3769 u: Siječanj 30, 2021, 02:52:30 prijepodne »

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3770 u: Siječanj 30, 2021, 09:23:52 prijepodne »
Evo jednog švedskog draguljčića - Jakten på en mördare aka The Hunt for a Killer.

https://www.imdb.com/title/tt12693148/?ref_=fn_tt_tt_56

U pitanju je šestodelna mini-serija zasnovana na istinitim događajima koji su se razvukli na petnaest godina. Tim detektiva pokušava da uhvati perverznog ubicu, prateći prave i lažne tragove (koji ih opet odvode do nekih novih manijaka). Tu se završava sličnost sa onim što ćemo uobičajeno pogledati u američkoj, pa i nekim drugim produkcijama. Ovdašnji detektivi nisu našminkani, nabildovani i isfrizirani superheroji koji rešavaju zapetljane slagalice uz svoj nadnadprosečni koeficijent inteligencije gde ih je samo slučaj bacio u FBI, a ne glavni stožer NASA. Švedski detektivi su obični ljudi zaposleni u policiji, suočeni sa monstruoznim zločinom kakav će im se u karijeri retko nalaziti na putu. Oni ga rešavaju kako znaju i umeju, usput se boreći sa unutrašnjom birokratijom i podmetanjima. Tamo gde holivudska kamera skače na kokainu, švedska prati život – “život običnog tempa i 24-karatnog razočarenja”. Tamo gde nas Ameri bombarduju svojim bogatstvom i raskoši, Šveđani, kao da se stide sopstvenoga, prikazuju udžerice, štale i kolibe. Tamo gde holivudske filmadžije neizbežno ubace twist, švedski sineasti znaju da toga u stvarnom životu nema. Nenapadno i realistično, a gle čuda, interesantno!
Hvala choosie!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3771 u: Siječanj 30, 2021, 10:33:50 prijepodne »
i sam sam to čekirao, kažu: nešto drugačije, neobično, crna komedija, si/fi...ima sve sastojke
pogledaj ovo od njega, mislim sa njim. skroz otkacena serija, nesto bas kratke eps. malo je slabija druga sezona ali je zato prva sjajnoca cista.
con man
https://www.imdb.com/title/tt4642170/?ref_=nm_flmg_act_38
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3772 u: Siječanj 30, 2021, 13:52:43 poslijepodne »
tnx, nisam to uhvatio
evo da ti vratim uslugu... pogledaj ovu 30 Monedas(Coins) https://www.imdb.com/title/tt9764386/?ref_=nv_sr_srsg_0
od De la Iglesie vjerovatno si gledao Dan zvijeri ili Perdidu Durango to su bili veliki hitovi, mislim radio je on još dosta dobrih stvari uglavnom Pulp sa svim svojim satelit trivijama: strip, horor, zombiji...gotovo uvijek s elementima crne komedije i sprdanjem s konzervativnim svetinjama
Joxer je negdjeprije dobro pisao o njoj, ne znam jesi ulovio, pa ja nisam htio, niti imao išta za dodati
uglavnom totalna ludnica, sotonisti na sve strane, glavnina radnje u malom španjolskom gradićiu, kasnije se proširi priča od Vatikana do Sirije.. ma svakave ludosti: gigantski pauci, oživjeli mrtvaci...ma kad pomisliš da ne može bizarnije, opet iznenade
u jednoj epizodi blesavih događaja koliko ne vidiš u cijelim sezonama, pogotovo u prvih par epizoda.. a finale, pravi masakr, krv do koljena, dostojno sotonističke konklave ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3773 u: Siječanj 30, 2021, 14:36:07 poslijepodne »
Tu se završava sličnost sa onim što ćemo uobičajeno pogledati u američkoj, pa i nekim drugim produkcijama. Ovdašnji detektivi nisu našminkani, nabildovani i isfrizirani superheroji koji rešavaju zapetljane slagalice uz svoj nadnadprosečni koeficijent inteligencije...
Ovo je čisti bezobrazluk. To si namjerno napisao da me namamiš jelda.
E pa uspjelo ti je. Skidam. Hvala na preporuci.
 :thspaz

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3774 u: Siječanj 31, 2021, 18:17:01 poslijepodne »
evo da ti vratim uslugu... pogledaj ovu 30 Monedas(Coins) https://www.imdb.com/title/tt9764386/?ref_=nv_sr_srsg_0
ovo sam vidjeo na neki hbo nedavno. izgleda pustili komplet sezonu taj put. i reko sebi da cu bar prvu pogledat i izvjetri mi poslije po ure.
zafaljujem, virnuce se vala jer mi je tema itekako privlacna.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3775 u: Veljača 02, 2021, 09:40:35 prijepodne »
evo me na 2. sezoni serije Justified kad u 4. epizodi, ni manje ni više, nego Chadwick Boseman 

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3776 u: Veljača 04, 2021, 02:48:46 prijepodne »
Pogledao petu sezonu The Expanse. Onako, nije ni odlična, ali nije ni loša. Previše vremena su posvetili Naomi i njenoj porodičnoj drami, najveći minus ove sezone. Pored toliko mogućih interesantnijih tema, npr. protomolekul, prsten, novi svjetovi, previše vremena je potrošeno na Naomi i njezine. Amos jedini je bio onaj stari, kojeg volimo i pratimo. Holden 'hladan', Naomi smorila, Alexa su u ovoj sezoni uništili (valjda zbog najavljenog odlaska iz serije), Avasarala je bila ok, Bobi također.
Spoiler: prikaži
Novi pilot u narednoj sezoni je Bull, ali mi je ipak žao što su ubili Alexa, i što nije odradio i šestu sezonu. Kraj zadnje epizode obećava, imamo protomolekul ponovo u igri, i to bi mogao biti dobar dio šeste sezone, koja će pratiti šestu knjigu serijala Prostranstva. Marco Inaros, sem napada na Zemlju, nije uradio ništa značajno. Šesta sezona će biti posljednja, obzirom da je napisano samo šest knjiga, ali navodno je ostavljena mogućnost naknadnog filma ili serije, uz nove knjige.
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3777 u: Veljača 04, 2021, 03:25:14 prijepodne »
A vi'š meni je 5 sezona ludilo dobra.
Najprije sam se oduševio što se serija nije pretvorila u Stargejt s tim novim svjetovima, nije se pretvorila ni u Babilon5/DeepSpace9 s prstenom, a niti u nekakav već prije viđen horror party sa protomolekulom.
Ti si zaboravio da je određeni lik u otimanju protomolekula poginuo. Lik kojega sam ja najiskrenije mislio da je ploshielded. Tako da Inaros nije samo zbombao Zemlju i aj zbogom. A na kraju, vidio si da je imao on prste i u još nečemu, za to su trebale godine da se izmanipulira. Je, nismo vidjeli detalje, ali da jesmo, ne bi bio pravi mali trilerski obrat.
Kroz sezonu se proteže stalno mijenjanje, da ne nazovem drugačije, savezništava. Neke su stvari i "izdaje" očekivane, ali ova šema na kraju iako nije iznenađenje, opet se nisam nadao. Jebga, ljudi su gnjide a prilika čini lopova, pa kad se serija udostoji to reći jasno i glasno, meni je to mastwočuša.

Da skratim. Sezona 4 mi nije baš bila na razini prve tri. Ali s ovom petom sezonom pogodili su me u dušu.
Neću reći najbolja scifi serija ikad, ali jedna od najboljih jest definitivno. Jedva čekam sljedeću sezonu.

I btw Avasarala ok? Ma žena je kraljica!



Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3778 u: Veljača 04, 2021, 05:23:42 prijepodne »
The Expanse je meni srcu draga serija, i dosta sam subjektivan o njoj. Kazem, malo me nerviralo ovo sa Naomi, Filipom itd, a zaboravio sam pisati o Fredu i Drummer. Za Avasaralu sam napisao da je ok samo što nije bila brutalna kao u prethodnim sezonama, a inače mi je vrhunski karakter. I malo mi je krivo sto su Aleksa tako zapostavili, npr. Naomi dobije 3-4 epizode, dok on mozda pola jedne epizode, i to sa Bobi na Marsu, i to je sve. Zasluzio je vise.

Spoiler: prikaži









Meni najdrazi savage moments od Chrissy.
Reality is almost always wrong.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3779 u: Veljača 04, 2021, 19:41:02 poslijepodne »
Ako je nekome prošlo ispod radara:

Resident Alien - https://www.imdb.com/title/tt8690918/

Od tvoraca serije o kojoj sad pričate (Syfy) došla je ova serija. Za sad tri epizode vani i izgleda jako zanimljivo. Probajte pa javite dojmove.