Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Quiz  (Posjeta: 7215 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Quiz
« u: Srpanj 11, 2020, 21:56:28 poslijepodne »


Trodelna dramska serija „Kviz“ je zasnovana na neobičnoj i senzacionalnoj istinitoj priči o tome kako su Čarls i Dajana Ingram osmislili besramnu prevaru u kvizu „Želite li da postanete milioner?“. 9. septembra, 2001. godine, major Ingram, njegova supruga Dajana i njihov saučesnik, Tekven Vitok, koji je sedeo u publici, optuženi su da su na prevaru osvojili milion funti u najpopularnijem kvizu na svetu. Bračnom paru je suđeno za zaveru koja je izvedena tako što su kašljanjem tokom snimanja davali signale za tačne odgovore na pitanja koje je majoru postavljao voditelj Kris Tarant. (Izvor:EON)


Godina: 2020.
Mreža: ITV
Žanr: drama, mini serija
Glumci: Mark Bonnar, Sian Clifford, Matthew MacFadyen, Michael Sheen...





Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Quiz
« Odgovori #1 u: Srpanj 12, 2020, 18:24:21 poslijepodne »
rado smo gledali ovaj Quiz Šou i stvarno je zanimljivo podsetiti se svih tih nagađanja oko mogućih opcija tj. trikova da se dođe to tog "miliona" a posebno kako je to stvarno i uradio Charles Ingram ... 3 epizode su sasvim dovoljne da se to dočara

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Quiz
« Odgovori #2 u: Srpanj 15, 2020, 12:04:15 poslijepodne »
Videh najavu na TV(HBO ili tako nešto) pa budemo probali ovih dana gledati. Hvala na titlovima, dvkv.

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Quiz
« Odgovori #3 u: Srpanj 15, 2020, 22:41:07 poslijepodne »
Videh najavu na TV(HBO ili tako nešto) pa budemo probali ovih dana gledati. Hvala na titlovima, dvkv.

Nema na čemu. :beer2:

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Quiz
« Odgovori #4 u: Srpanj 23, 2020, 18:39:03 poslijepodne »
Dobra je serija, ali mi se cini da je reziser neobjektivno stao na stranu takmicara, tj. napravio je nekakvu misteriju tamo gde je sve jasno.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Quiz
« Odgovori #5 u: Srpanj 25, 2020, 14:02:19 poslijepodne »
Pogledano i očekivao sam da će biti drugačiji razvoj događaja, da će izvesti kraj na neku drugu stranu ali sve u svemu, dobro je.

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Quiz
« Odgovori #6 u: Kolovoz 03, 2020, 04:53:38 prijepodne »
Odlični su mi Macfadyen i Sheen, ali serija mi nije baš dovoljno uspela.

Mnogo mi se više dopala prethodna Frearsova serija A Very English Scandal. U odnosu na nju mi se ova serija čini više kao The Program u odnosu na Florence Foster Jenkins u kontekstu njegovih nedavnih filmova.

Svi ovi filmovi i serije rađeni su po istinitim događajima. Frears je izgleda pomalo u takvoj fazi.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Quiz
« Odgovori #7 u: Rujan 25, 2020, 14:46:37 poslijepodne »
Odgledala sam sinoc sve tri epizode i nije mi se bas nesto narocito dopala.Mrzelo me da potrzim po netu kakva je tacno prica,da li je bas sve po istinitom dogadjaju ili su nesto izmenili,Ako je sve ovako bilo nije mi jasno zasto su proglaseni krivim,ako nije onda je reziser smisljao po svom,sve u svemu i nije za vise od tri epizode,a i njih sam mogla da preskocim.A kad se uporedi sa Indijskim filmom Milioner iz blata serija je cista nula.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Quiz
« Odgovori #8 u: Rujan 25, 2020, 16:29:49 poslijepodne »
Odgledala sam sinoc sve tri epizode i nije mi se bas nesto narocito dopala.Mrzelo me da potrzim po netu kakva je tacno prica,da li je bas sve po istinitom dogadjaju ili su nesto izmenili,Ako je sve ovako bilo nije mi jasno zasto su proglaseni krivim,ako nije onda je reziser smisljao po svom,sve u svemu i nije za vise od tri epizode,a i njih sam mogla da preskocim.A kad se uporedi sa Indijskim filmom Milioner iz blata serija je cista nula.

serija je rađena po istinitom događaju, odnosno po jednoj epizodi kviza Who wants to be a millionaire?

točnije, po ovoj epizodi

Spoiler: prikaži

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Quiz
« Odgovori #9 u: Rujan 28, 2020, 10:48:09 prijepodne »
Hvala na postavljanju ove epizode kviza po kojoj je radjena serija,nisam ovo gledala.Ali nisu me bas ubedili u prevaru,ko bi u takvoj situaciji i pod takvim pritiskom razlikovao kasalj kad se sve vreme cuje sa svih strana,ali i dalje mislim da je serija bez veze,pogotovu sad kad sam videla ovo.Nimalo mi nije bila zanimljiva,cak mi je ovj prilog zanimljiviji od serije

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Quiz
« Odgovori #10 u: Studeni 16, 2020, 13:39:57 poslijepodne »
Robert Redford je tamo još 90-tih režirao film na ovu temu (da li po istom događaju ne znam, ali moguće
da je bio inspiriran njime).. Uglavnom, prilično dobra serija, onako britanski, na sigurnu loptu, bez puno
izmišljanja tople vode.. A i tema je svima nama dobro poznata, jer tko nije bar jednom gledao
Tko želi biti milijunaš? i napeto iščekivao odgovor u tišini skupa sa svima onima tamo u studiju?

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Quiz
« Odgovori #11 u: Siječanj 08, 2021, 01:34:52 prijepodne »
Meni se svidelo kako je sve na kraju ispalo, budući da su se autori potrudili da čitav slučaj sagledaju iz različitih perspektiva, a potkačili su malo i TV produkciju. I dok nakon prve dve epizode imate osećaj da je major zaista kriv, treća i poslednja epizoda stavlja njegovu krivicu pod ozbiljnu sumnju.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Quiz
« Odgovori #12 u: Veljača 07, 2022, 08:52:15 prijepodne »
Odlična serija,za ljubitelje serijs koje su inspirisane istinitim događajima, veoma zabavna i što je posebna draž teško je ustanoviti ko je u stvari muljator, učesnici ili organizatori šou programa.
Preporuka od srca jer je veoma zanimljiv scenario, odlična gluma i napetost do kraja,a kraj je posebno zanimljiv.