Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Y Golau  (Posjeta: 4068 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Y Golau
« u: Rujan 24, 2022, 16:01:24 poslijepodne »

Još jedna velška serija, napravljena na njihov način. Odlična glumačka ekipa, solidan scenarij i režija, garancija su još jednog krasnog, kratkog krimi serijala. Ela Roberts je nestala prije 18 godina, ubojica je kažnjen, ali nikad nije rekao gdje je tijelo. Novinarka Cat Donato vraća se u rodni grad da otkrije što se točno dogodilo s njenom najboljom prijateljicom.


Godina: 2022.
Mreža: APC StudiosChannel 4 TelevisionDuchess Street Productions
Žanr: drama, triler
Glumci: Iwan Rheon, Joanna Scanlan, Alexandra Roach, Annes Elwy, Catherine Ayers i dr.


If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Y Golau
« Odgovori #1 u: Rujan 24, 2022, 16:15:42 poslijepodne »
Y Golau na velškom SVJETLO, u engleskoj je inačici dobila ime The Light in the Hall, predvođena je dobitnicama nagrade BAFTA Alexandrom Roach i Joannom Scanlan. Tu je i Iwan Rheon poznat iz serije Game of Thrones. Naravno i ostale velikanke Catherine Ayers i Annes Elwy su tu, pa je užitak potpun. Neki su seriju već gledali, ali sam se ipak odlučio napraviti titlove. Mada je potreba za njima, kako stvari stoje, sve manja.  :smfor (2): :smfor (9): Prva epizoda je prevedena, a i druga se bliži kraju. Ukratko, za mene će to biti još jedna poslastica, jer je prevodim slušajući velški, ali će biti prilagođena za britansku verziju, jer je do nje lakše doći.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Y Golau
« Odgovori #2 u: Rujan 24, 2022, 21:56:17 poslijepodne »
Ne razumem kako je potreba za titlovima sve manja? Čekam za ovu seriju koja obecava a izbor serija koje prevodis je odlican i neupitan. :beer2: :beer2:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Y Golau
« Odgovori #3 u: Rujan 24, 2022, 22:38:30 poslijepodne »
Ne razumem kako je potreba za titlovima sve manja? Čekam za ovu seriju koja obecava a izbor serija koje prevodis je odlican i neupitan. :beer2: :beer2:
Pa čitam kako ljudi gledaju, valjda s engleskim titlovima. No, bit će uskoro i na našim jezicima. :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Y Golau
« Odgovori #4 u: Rujan 25, 2022, 23:20:48 poslijepodne »
Dobro, fino s ukusom :smfor (19): Kako sam od Velšana i očekivao. Nadam se i vjerujem da će se nastaviti u istom stilu. Dakle, kratko i slatko. Tko hoće nek uživa. Tko hoće čekati, neka čeka. Ostale su još 4. epizode. 1. i 2. su na raspolaganju.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Y Golau
« Odgovori #5 u: Listopad 12, 2022, 18:35:58 poslijepodne »
Konačno je gotovo. Sve su epizode na raspolaganju. Objektivne okolnosti su krivac za malo rastezanje s prijevodima, a serija to nikako nije zaslužila. Posve suprotno. Izvrsna kratka priča, s dosta neobičnosti, što je čini malo drugačijom od drugih, inače jednako vrijednih serija u žanru kriminalističke drame. Moglo bi se reći, pomalo pretenciozno, da danas nitko i nije u stanju to napraviti bolje od Velšana. Tko se na to gledanje odluči, uživat će. Od početka do kraja.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Y Golau
« Odgovori #6 u: Listopad 20, 2022, 23:36:24 poslijepodne »

Borise, znam da si napravio prevode za englesku verziju ali nisam odolela,morala sam jednu epizodu,prvu, da pogledam na velškom ;D  malo mi je bežao titl ali sam uspela da pohvatam "sve konce" jer postoje fine pauze između scena sa dijalozima.

Za razliku od ostalih velških serija ( izuzev Keeping Faith), Y Golau mi nije bila tmurna, mračna i teška,kako atmosferom i ambijentom  tako ni likovima iako je tema kojom se bavi takva( pejzaži su prelepi,kao i  gradić) i to mi se baš svidelo, nisu nas "ubili u pojam"  prenaglašavajući to.
Spoiler: prikaži
  detalj sa upaljenim svetlom,koji simbolizuje  nadu ali i strah od nezaborava,krivicu,neprihvatanje... i po kome serija nosi ime,mi je  divan

Mislim da su mogli malo bolje da rasporede dinamiku ,mnogo toga je smešteno u zadnje dve epizode ili samo da smanje broj epizoda,ali je serija svakako odlična.
Borise, hvala na prevodima još jednog dragulja  :smfor (25):

Online stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Y Golau
« Odgovori #7 u: Listopad 22, 2022, 12:52:20 poslijepodne »
Inaće mi se sviđaju ovakve serije, ali ova mi nije legla. Scenario je dosta loš, nije ni gluma nešto, ima i nelogičnosti. Jedino vrijedno pažnje su pejzaži i twist off, na kraju. Premalo.