Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Sopranos  (Posjeta: 26326 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline madgalico

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR, Rijeka
Odg: The Sopranos
« Odgovori #30 u: Rujan 20, 2020, 17:22:17 poslijepodne »
Remek djelo za seriju sa mafijaskim segmentima. Proslo je masu godina kad sam sve pogledao. Razmisljam da je pogledam jos jednom. ;)
Preporuka Boardwalk Empire za fanove vrhunskih mafijaskih serijala..

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #31 u: Rujan 21, 2020, 00:55:28 prijepodne »
Ako neko ima namjeru gledati te dvije serije jednu iza druge, ja bih mu preporucio da prvo odgleda Boardwalk Empire, ako nije upoznat sa mafijom, pogotovo onom u Sj. Americi. Boardwalk Empire prikazuje pocetke mafije u SAD i uspostavljanje organizacija onakve kakva je ona danas, sa bosom, consiglierima, capoima, saradnicima itd. U seriji su prisutni Salvatore Maranzano i Charles Lucky Luciano, dva 'oca' Italo-americke mafije. Salvatore Maranzano je uspostavio pet 'porodica'sa vec navedenom strukturom, dok je Lucky odgovoran za rast trgovine heroinom i uspostavljanje tzv. komisije kao svojevrsne mafijaške vlade, te je uspio ujediniti italijanske porodice, dok je njegov partner i saradnik Mayer Lansky uradio isto sa židovskim porodicama. Također prisutan je i Al Capone, i njegov uspon od šegrta do jednog od najpoznatijih mafijaša u historiji.

Sopranosi su puno kvalitetnija tv serija od Boardwalk Empire, ali ova druga daje neki uvid u Američku mafiju, dok je u Sopranosima sve već poznato, sa cjelokupnom strukturom i već ustaljenim pravilima.

Za ljubitelje mafijaških serija preporučujem italijansku seriju Gomorrah, koja prikazuje poznatu Napuljsku mafiju, zloglasnu Camorru. Serija je brutalna, i realno je prikazana, u pojedinim trenucima neće je biti lagano ni gledati, već će vam se smučiti od iste, ugl. izazvaće neku emociju u vama. Ja bih je smatrao Italijanskim Sopranosima.

Tu su i Romanzo Criminale, Suburra...

Izvinite na dužem postu i djelomičnom skretanju sa teme, ali jednostavno volim mafijaške serije, a to mi je i struka.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Sopranos
« Odgovori #32 u: Rujan 21, 2020, 12:42:08 poslijepodne »
Ako neko ima namjeru gledati te dvije serije jednu iza druge, ja bih mu preporucio da prvo odgleda Boardwalk Empire, ako nije upoznat sa mafijom, pogotovo onom u Sj. Americi. Boardwalk Empire prikazuje pocetke mafije u SAD i uspostavljanje organizacija onakve kakva je ona danas, sa bosom, consiglierima, capoima, saradnicima itd. U seriji su prisutni Salvatore Maranzano i Charles Lucky Luciano, dva 'oca' Italo-americke mafije. Salvatore Maranzano je uspostavio pet 'porodica'sa vec navedenom strukturom, dok je Lucky odgovoran za rast trgovine heroinom i uspostavljanje tzv. komisije kao svojevrsne mafijaške vlade, te je uspio ujediniti italijanske porodice, dok je njegov partner i saradnik Mayer Lansky uradio isto sa židovskim porodicama. Također prisutan je i Al Capone, i njegov uspon od šegrta do jednog od najpoznatijih mafijaša u historiji.

Sopranosi su puno kvalitetnija tv serija od Boardwalk Empire, ali ova druga daje neki uvid u Američku mafiju, dok je u Sopranosima sve već poznato, sa cjelokupnom strukturom i već ustaljenim pravilima.

Za ljubitelje mafijaških serija preporučujem italijansku seriju Gomorrah, koja prikazuje poznatu Napuljsku mafiju, zloglasnu Camorru. Serija je brutalna, i realno je prikazana, u pojedinim trenucima neće je biti lagano ni gledati, već će vam se smučiti od iste, ugl. izazvaće neku emociju u vama. Ja bih je smatrao Italijanskim Sopranosima.

Tu su i Romanzo Criminale, Suburra...

Izvinite na dužem postu i djelomičnom skretanju sa teme, ali jednostavno volim mafijaške serije, a to mi je i struka.  ;D

Dean, ti si mafijaš po zanimanju?  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Sopranos
« Odgovori #33 u: Rujan 21, 2020, 13:33:20 poslijepodne »
'apsi ih, bice bjezanije po foruma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #34 u: Rujan 21, 2020, 14:21:51 poslijepodne »
Dean, ti si mafijaš po zanimanju?  ;D

To bi bilo puno zanimljivije od mog zanimanja. Pravnik, krivično pravo. ;D
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Sopranos
« Odgovori #35 u: Rujan 21, 2020, 14:26:37 poslijepodne »
Dean, ti si mafijaš po zanimanju?  ;D

To bi bilo puno zanimljivije od mog zanimanja. Pravnik, krivično pravo. ;D
Bilo bi svakako isplativije. Pa ti sad kad znaš krivično pravo i kako da izbegneš da te sustigne, razmisli...  :smfor (19):

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 125
  • Lokacija: srbija
Odg: The Sopranos
« Odgovori #36 u: Rujan 21, 2020, 20:13:28 poslijepodne »
Gomorru sam pomenuo kao nešto što sam ogledao, ali bez dodatnog komentara. Sad bih se samo nadovezao na ovo Deanovo. Nisam ranije ni čuo za seriju i kada mi ju je kum preporučio, odgledao sam sve dosadašnje sezone "u cugu". Prva (ovo je možda blasfemija) ne zaostaje ni za Sopranovima. Ludačka sezona u kojoj nema suvišnog minuta. Genijalno. Kasnije je u blagom padu, ali zaista blagom. Primete se neki kadrovi koji su napočetku bili otkrovenje kako se tu i tamo ponove. Ideje više ne vrcaju na sve strane, ali, sve u svemu, jedva čekam petu sezonu.

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Sopranos
« Odgovori #37 u: Listopad 15, 2020, 12:11:40 poslijepodne »
The Sopranos je jedna od serija koju imam celu na externom HD-u jer to zaista zaslužuje.Planiram da je uskoro opet pogledam celu.Inače,hvala na preporuci za gledanje serije Northern Exposure.Odmah se bacam na skidanje iste.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: The Sopranos
« Odgovori #38 u: Listopad 16, 2020, 15:02:35 poslijepodne »
Gospodine Soprano čime se vi bavite u životu?
-Bavim se smećem.
Smećem?
-Pa nije baš smećem, više je to uređenjem.(Ko mi smeta ja ga sklonim)

Serija koja mi je pružila toliko poruka kroz likove i njihove živote, prejako. Edi Falco posle Sopranove ulazi u Nurse Jackie ulogu, pa jbt, koliko me to bilo odbijalo od serije, pa ona je Tonijeva žena, kakva sad Nurse Jackie, i onda kad pogledaš Nurse Jackie, ma ona je tu pokazala toliku transformaciju..

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: The Sopranos
« Odgovori #39 u: Srpanj 09, 2021, 10:38:38 prijepodne »
Sopranosi su meni najbolja serija svih vremena. Odmah uz bok Žici ali ipak Sopranosi su mi pinku draži, a i mislim da je generalni stav da te dvije serije drže vrh one bezbroj puta napisane ljestvice najboljih ikada. James Gandolfini je jednostavno imao više karizme kada bi šutio i glumio pogledom, nego svi glumci iz tobože odličnih Netflixovih serija. Breaking Bad maestralan kakav jest ipak nije  na razini prethodno spomenutih serija.

Prva sezona klasični Scorsese sa monolozima i svim mogućim Cosa Nostra klišejima. Tek u drugoj sezoni David Chase predstavlja ideju kakvu seriju želi napraviti i tu kreće luda vožnja. Kako serija napreduje vidimo da Tony nije idol već sociopat, lažljivac, ubojica, sklon žaljenju ispred naše Jennifer Melfi ili o majci, ili o ženi ili o svemu drugom. No ni Carmela nije anđeo. Navikla na lagodan život, sklona dociranju i opravdavanju njihovog načina života. Meadow je nekako najviše u poziciji gledatelja. Kako odrasta polako detektira svu tu dvoličnost, lažna tapšanja, poljupce i grljenja, pogotovo nakon što završi priča ekstremno maloumnog Jackieja Aprilea Jr. (my fawtha  ;D.

Ma dalo bi se pisati satima dok prsti ne zabole ali tu ću završiti.

Teško je izdvojiti scenu ili epizodu koja iskače, previše ih je. Izdvojit ću onu iz epizode Proshai Livushka (Zbogom mala Livia) gdje Tony gleda Državnog neprijatelja, vidi kako Cagneyevog lika majka voli i zaplače znajući da Livia kao psihički poremećena osoba nikada toliko voljela njega. Ova scena mi se urezala u pamćenje i kad ju god vidim rastuži me.






Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Sopranos
« Odgovori #40 u: Ožujak 24, 2022, 10:57:17 prijepodne »
The Sopranos je dobra serija koju sam tek nedavno odgledao, ipak sam od Sopranosa očekivao više jer sam o njoj slušao godinama.
Priča je ok glumci i gluma dobri ali ipak mi ostavlja mali dojam sapunice.