Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886981 puta)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2850 u: Lipanj 25, 2021, 21:04:12 poslijepodne »
Cruella

Sjajna Emma Stone u ulozi Estelle odnosno Cruelle. Njena transformacija je besprijekorno izvedena – interpretira dva lika u istoj osobi. Glazba je odlična, mogle su se čuti mnoge poznate pjesme koje tjeraju na ples. Impresivne su scenografija i, posebno, kostimografija filma. Film traje preko dva sata, nijedna scena nije bila suvišna. Definitivno ga pogledajte. Inače, snimat će se i nastavak.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Filmovi
« Odgovori #2851 u: Lipanj 29, 2021, 12:29:15 poslijepodne »
Everybody Wants Some mi je bio odličan. Uletio sam ne znajući točno premisu filma, baš volim kad me nespremnog film oduševi.  :clapp

&t=79s

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2852 u: Lipanj 29, 2021, 20:41:51 poslijepodne »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2853 u: Lipanj 29, 2021, 22:23:21 poslijepodne »
Monster hunters je loš Mila snimi samo jedan dobar film sem Resident evil https://www.imdb.com/title/tt12942958/

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2854 u: Lipanj 30, 2021, 12:03:50 poslijepodne »
Michael Myers nikako da umre. Ponovo se vraća u novom filmu Halloween Kills, to je već 12. film u franšizi. Izaći će u 10. mjesecu. Zanimljivo da se već snimio i direktan nastavak Halloween Ends, a on će izaći u 2022.

Je li vama dosade više ovoliko nastavaka da film ima, ide u nedogled. Meni ako volim tu franšizu onda nije problem, volim horore.


Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2855 u: Srpanj 02, 2021, 22:29:44 poslijepodne »
The Ice Road (2021)

Ko voli da gleda Liama moze da pogleda, ja licno nisam nesto zadovoljan, ali moze da se pogleda. Sto se tice akcionih scena, vide se da su dosle godine  ;D

Sto se tice same radnje filma to je i ok, necu mnogo da otkrivam,  mogu samo da kazem da ima veze sa zatrpanim rudarima,  neki deo filma nisam razumeo...pa ako neko pogleda nek kaze, da ga priupitam nesto  ;D

Znam da je tema filmska preporuka, i da verovatno treba da se hvali film koji smo gledali, ja izneo moje misljenje.... film nije ni los, ali nije ni  mnogo dobar  ;D

https://www.imdb.com/title/tt3758814/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2856 u: Srpanj 03, 2021, 01:46:20 prijepodne »
svaka ti cas' besestre jedinca majche majerse!

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2857 u: Srpanj 03, 2021, 12:28:42 poslijepodne »
Izašao je trailer za nastavak uspješnog horor filma iz 2016. Don't Breathe. Nisam znao da se snima nastavak, prvi dio je bio odličan, Hollywood mora da to iskoristi i zarade na tome jer je prvi zaradio dobrih 160 milijuna na budžet od 10 milijuna.

Inače, u filmu glumi izvrsni Stephen Lang, a radnja drugog dijela smještena je dvije godine nakon događaja iz jedinice, a mračna prošlost dolazi po Normana. U prvom dijelu on je bio taj koji terorizira, a u drugom dijelu je on žrtva i mora izvući živu glavu.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2858 u: Srpanj 03, 2021, 15:10:25 poslijepodne »
Ukusi su različiti pa se ja neću složiti da je prvi dio odličan.  ;D
Malo mu je nedostajalo da bude, uzeta je već viđena previše puta ideja, razrađena je na poseban način, ali... Reći ću da je vrlo dobar zbog klišeiziranog početka (neuvjerljivi razlozi "pljačke", još samo ovaj posao laganje samih sebe).
Viđali smo već ovakve gdje potencijalna žrtva nije baš bespomoćna, no ovdje je slijepac u pitanju, ali nije da se samo brani nego kao što kažeš - terorizira.
Iako ima debele razloge za ono što radi, nećemo sad o moralnosti odluke kako se odlučio osvetiti, činjenica je da takvo što nismo prije vidjeli.
Ne u takvom obliku gdje napadnuti jednako izaziva i simpatije i gađenje.

U najavljenom nastavku iz trailera se vidi da će početi opet kao home invasion, ali će se od toga kasnije odmaknuti i prijeći u spašavanje ne vlastite glave nego otete curice.
Neću ga propustiti.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Filmovi
« Odgovori #2859 u: Srpanj 03, 2021, 22:52:22 poslijepodne »
                The Ice Road
                 https://www.imdb.com/title/tt3758814
Novi film sa Liamom Nilsonom u glavnoj ulozi,a radnja filma se dogadja na krajnjem severu Manitobe u  Kanadi,gde usled eksplozije plina u rudniku dijamanata,dvadesetak rudara ostaje zarobljeno pod zemljom.Oprema za njihovo neophodno oslobadjanje prevoze dva kamiona,preko zaladjenog puta....

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Filmovi
« Odgovori #2860 u: Srpanj 04, 2021, 12:10:06 poslijepodne »


Uff, riječima se ne može opisati koliko ovo čekam. Glumačka postava odlična. Prequel najbolje serije svih vremena.  :bear3:

“Sometimes I go about in pity for myself, and all the while, a great wind carries me across the sky.” - Ojibwe saying

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2861 u: Srpanj 05, 2021, 12:20:19 poslijepodne »
Evo da predstavim meni najdraži film svih vremena Stand by Me . Ovo je najbolja Kingova ekranizacija, čak je i King Reineru dao do znanja da je Stand by Me najbolja filmska adaptacija njegovog djela koju je ikad vidio.
Priča o prijateljima i snagi prijateljstva, uči nas životnim lekcijama, kao i savjetima za kretanje kroz odrastanje. Vraća vas u vrijeme kad je prijateljstvo bilo čisto i nevino. U filmu glumi i nikad neprežaljeni River Phoenix koji igra jednu od svojih najboljih uloga. Kraj filma ima i odličnu poruku.

Imate li vi svoju najdražu ekranizaciju Stephen Kinga?

Offline marius

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2862 u: Srpanj 05, 2021, 12:24:54 poslijepodne »


Jedan od filmova u kojem nema tisuće i tisuće ispucanih metaka prema glavnom liku  a da ga nijedan ni ne okrzne.
Neki će naći zamjerke,
ali nisam požalio za potrošenih sat i pol gledanja  ;D

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2863 u: Srpanj 05, 2021, 12:56:50 poslijepodne »
Evo da predstavim meni najdraži film svih vremena Stand by Me . Ovo je najbolja Kingova ekranizacija, čak je i King Reineru dao do znanja da je Stand by Me najbolja filmska adaptacija njegovog djela koju je ikad vidio.
Priča o prijateljima i snagi prijateljstva, uči nas životnim lekcijama, kao i savjetima za kretanje kroz odrastanje. Vraća vas u vrijeme kad je prijateljstvo bilo čisto i nevino. U filmu glumi i nikad neprežaljeni River Phoenix koji igra jednu od svojih najboljih uloga. Kraj filma ima i odličnu poruku.

Imate li vi svoju najdražu ekranizaciju Stephen Kinga?

Slažem se da je Stand by Me odličan, iako sam ga davno gledao. Dodao bih još The Shining i Misery i još jedan (uvek postoji bar još jedan kojeg u datom momentu ne mogu da se setim). Za ostatak (a poveliki je taj ostatak) bi bolje bilo da nikada nisu ni snimljeni (usudio bih se reći i napisani, mada ima primera dobrih romana sa lošom filmskom adaptacijom). Sve u svemu, što se mene tiče, King je talentovan čovek koji je odlučio da postane mnogo bogat pa je štancovao "sve u šesnaest", a onda je i gomila njih pomislila da bi i oni mogli štrpnuti deo kolača koji je King zamesio pa su ekranizovali svaki njegov "isprdak".

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Filmovi
« Odgovori #2864 u: Srpanj 06, 2021, 11:09:22 prijepodne »
Evo da predstavim meni najdraži film svih vremena Stand by Me . Ovo je najbolja Kingova ekranizacija, čak je i King Reineru dao do znanja da je Stand by Me najbolja filmska adaptacija njegovog djela koju je ikad vidio.
Priča o prijateljima i snagi prijateljstva, uči nas životnim lekcijama, kao i savjetima za kretanje kroz odrastanje. Vraća vas u vrijeme kad je prijateljstvo bilo čisto i nevino. U filmu glumi i nikad neprežaljeni River Phoenix koji igra jednu od svojih najboljih uloga. Kraj filma ima i odličnu poruku.

Imate li vi svoju najdražu ekranizaciju Stephen Kinga?
Slažem se da je Stand by Me odličan, iako sam ga davno gledao. Dodao bih još The Shining i Misery i još jedan (uvek postoji bar još jedan kojeg u datom momentu ne mogu da se setim). Za ostatak (a poveliki je taj ostatak) bi bolje bilo da nikada nisu ni snimljeni (usudio bih se reći i napisani, mada ima primera dobrih romana sa lošom filmskom adaptacijom). Sve u svemu, što se mene tiče, King je talentovan čovek koji je odlučio da postane mnogo bogat pa je štancovao "sve u šesnaest", a onda je i gomila njih pomislila da bi i oni mogli štrpnuti deo kolača koji je King zamesio pa su ekranizovali svaki njegov "isprdak".

Iako osobno volim Kinga(vrlo probranog) dajem veliki plus Omarovom komentaru. Nisam pročitao baš sve što je King napisao, ali među izvrsnim stvarima bilo je i onih puno manje dobrih. I njih sam pročitao uvjeravajući sebe da je to ipak King i da će na nekoliko zadnjih stranica biti puno boljih stvari. Nažalost, nije bilo tako. Inače i meni je Stand by Me odličan. Gledao sam ga više puta i opet ću. :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2865 u: Srpanj 14, 2021, 19:52:44 poslijepodne »
Raging Bull - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt0081398

Pogledao sam napokon i ovaj Robert De Nirov klasik i mogu reći da sam zadovoljan. Film prati tešku temu i u početku je dosta spor pa sam se čak pitao i što ja to uopće gledam. Kako film ide dalje ima sve više smisla, ali postaje i sve teži. Svakako preporuka.

Black Widow - 6/10 - https://www.imdb.com/title/tt3480822

Najlošije od Marvela definitivno. Bez neke glave i repa. Natasha mi se nekako činilo kao da je u totalno drugom planu, a ne da se film o njoj radi. Ako se fan Marvela film je naravno neizbježan, a ako niste zaobiđite u širokom luku.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2866 u: Srpanj 22, 2021, 22:53:33 poslijepodne »
Izašao je trailer za najiščekivaniji film godine Dune.
Trailer za taj film je izašao ima brat bratu skoro godinu dana:
https://www.youtube.com/watch?v=n9xhJrPXop4

Možda nekome taj rimejk/ribut jest najiščekivaniji, meni, 'ebga, nije.

Ima masa drugih filmova koje čekam ko ozebao sunce,

Evo jedan primjer.
Cliff Walkers se već vrti po kineskim kinima i stream sajtovima, može se gledati preko VPN-a.
U čemu je moj problem, zašto ja onda i dalje čekam napet ko puška?

Na film su zalijepljeni (hardcoded) kineski i engleski titlovi, ali mikroskopski tako da se ne mogu zavalit i gledat, nego moram sjedit pored ekrana.
Ja tako ne mogu uživati u filmu.

Engleske titlove još nitko nije transkribirao, jedino što postoji su indonezijski titlovi, ali ja taj jezik ne razumijem.
Da jest, fino bih ih povećao 400-500% i onda mogu film gledati iz aviona.

A zašto je meni napet toliko?
Zato jer je autor kineska crna ovca koji namjerno provocira partiju, zakone i sustav, a ne mogu mu ništa jer uredno plati kazne kako zakon propiše.


Scena iz filma koja stilski neodoljivo podsjeća na kriminalno podcijenjeni Hitchcockov film Torn Curtain i njegovu legendarnu "smrt u špaheru":




Pravih trailera ima 5 raznih, ali evo jedan koji ima eng titlove:

« Zadnja izmjena: Srpanj 22, 2021, 22:56:09 poslijepodne od JoxerTM »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2867 u: Srpanj 25, 2021, 20:44:37 poslijepodne »
The Liability https://www.imdb.com/title/tt2081437/ prvi put sam pogledao ceo odličan je film. Nema mane. Verovatno da je negde već viđena takva ili slična priča ali ok.
A da pogledao sam i Tenet danas na mene nije ostavio nikakav utisak. Mislim šta je trebao biti taj film. Šta je ispao verorvatno nema nikakve veze sa tim šta je trebao. https://media.giphy.com/media/l2Je6Dyu1HfRNaeic/giphy.gif

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2868 u: Srpanj 25, 2021, 21:17:06 poslijepodne »
A da pogledao sam Trollhunters Rise of the Titans animirana serija mi se svidela. Koliko sam pogledao sinhronizovano jelte. Film je ok nisam pohvatao dosta threadova ali mi nije zasmetalo da uživam u ovom. Del Toro beše izmaštao ovo.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2869 u: Srpanj 25, 2021, 21:52:22 poslijepodne »
Nedelja nema se šta puno raditi :D Settlers https://www.imdb.com/title/tt9373688/ malo para ali dobar film. A dobro pandemija je. Nekako i ovaj film oodražava neke trenutne teskobe i frustracije.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2870 u: Srpanj 30, 2021, 10:29:45 prijepodne »
Ovaj tjedan su izašla dva zanimljiva filma, oba prema istinitoj priči

House of Gucci

Redatelj Ridley Scott, odlična glumačka postava od Lady Gage koja priča s talijanskim naglaskom, do Jareda Letoa s odličnom transformacijom opet, tu su i Al Pacino, Adam Driver, Jeremy Irons.



King Richard

Izašao je i trailer za novi film koji priča o uspjehu slavnih tenisačica Williams u novom filmu King Richard koja je ispričana kroz prizmu njihovog oca koji je velikim dijelom za njega zaslužan. U filmu King Richard utjelovljuje ga opet sjajni Will Smith.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2871 u: Srpanj 30, 2021, 15:52:42 poslijepodne »
Dva?
Ovaj tjedan je izašlo mnoštvo zanimljivih filmova i nijedan nije ta dva.

Nijedan naravno nije šarena laža i ubijanje publike dosadom "po istinitoj priči".

Pa tako na primjer kineskim kinima hara (prvo mjesto tamošnjeg box officea) Green Snake, nastavak ludo dobrog White Snake:




Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2872 u: Kolovoz 01, 2021, 15:56:25 poslijepodne »
Going in Style (2017)

Ne znam da li sam vec ovaj film stavljao kao preporuka ali nece da skodi  ;D....nemam puno sta da dodam, jedna opustajuca komedija sa stvarno dobrim glumcima, bas su ih lepo spojili, zanimljiva prica i po meni ima smesnih scena. Sto se tice reditelja nisam znao da on i rezira filmove ( Zach Braff, iz serije Scrubs) ali je na kraju lepo ispalo...ko voli komedije, moja topla preporuka za ove hladne dane ;D

https://www.imdb.com/title/tt2568862/

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2873 u: Kolovoz 01, 2021, 17:16:29 poslijepodne »
DEAR COMRADES! Original title: Dorogie tovarishchi  (2020)

Pretposlednji film legendarnog Andreja Končalovskog. Verna rekonstrukcija velikog štrajka u fabriici električnih lokomotiva i pobune radnika 1962. godine u SSSRu, u gradu Novočerkask. Mikita Hruškov i Komunistička partija su donele odkuku da se ovaj štrajk uguši najbrže moguće po bilo koju ceni, uključujuči i upotrebu vojkse. Digo skrivana pobuna u kojoj se ništa nije znalo do kraja osamdesetih godina prošlog veka. Svestrana slika zaostavštine staljnističke vladavine i idealističkih zabluda tog vremena.

https://www.imdb.com/title/tt10796286/mediaviewer/rm1919932161/?ref_=ext_shr_lnk

Za sve filmske slodokusce posebna preporuka - ne propustite da pgledate film BITTER MOON. Po mom mišljenju, ovo je jedan od najboljih filmova Romana Polanskog. Uživajte!!!

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2874 u: Kolovoz 02, 2021, 19:48:32 poslijepodne »
Ja, filmski sladokusac, pristao bih gledati samo dokumentarac gdje metlom siluju tu precijenjenu ofucanu pedofilčinu.
Ništa crnci u ćuzi, predobro bi to bilo za nj. Metla.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Filmovi
« Odgovori #2875 u: Kolovoz 06, 2021, 18:54:24 poslijepodne »
Pogleda F9 jučer. Koja komedija, toliko nerealno da je dobro, baš sam uživao i opustilo me.  :smfor (24):

Vin Diesel i  kad kaže "family" me svaki put nasmije. Plus učinili su nešto što im godinama govore ali neću spojlati.


Spoiler: prikaži


Kakva jackpot večer jučer. Odlučio sam 2 filma pogledati i pogodio s oba.

Wrath Of A Man.
Atipični film za Stathama. Nije cijelo vrijeme u fokusu filma, veliki dio radnje otišao je na efikasnu ekipu pljačkaša. Uživao sam. Meni stil i izričaj Guya Ritchiea paše, što da kažem.

Spoiler: prikaži


Nobody
Bob Odenkirk rastura. Pretpostavljam da se možda već spomenuo na forumu ali evo, da i ja dam big like ovom filmu. Akcijske scene tučnjave dosta su me podsjećale na one iz Kick Assa. Ikona Christopher Loyd u 82-oj dominira. Bobu Odenkirku ovom prilikom želim da se oporavi i da dovrši novu sezonu Better Call Saul. Jedva čekamo.

Spoiler: prikaži


Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2876 u: Kolovoz 07, 2021, 16:27:06 poslijepodne »
Nedavno sam pročitao da je snimljen film THE MATCH u režiji Jakova i Dominika Sedlara. Nije dobio dobre kritike.
Priča filma je bazirana na stvarnim događajima iz 1944.g. kada su Nacisti povodm Hitlerovog rođendana organizovali fudbalski meč između elitmog nemačkog tima i tima zarobljenih logoraša.

Ov me je podsetilo na film  THE VICTORY (Escspe To Victory) iz 1981.g. čuvenog Johna Hustona a na kome je jedan od scenarista i Đorđe Milićević. Glumili su Stallone, Pele, Michael Caine... Solidan film, IMDB rating 6,7.

No,najbolji film na ovu temu snimljen je 1961. godine u Mađarskoj u režiji Zoltana Fabrija.
 DVA POLUVREMENA U PAKLU/Two.Half.Times.in.Hell (Két félidö a pokolban, The LAst Goal), IMBD ratnig 8.1.
Izvanredan film, snažna priča sa upečatljivim karakterima. Utakmica je održana 1942. g. u Ukrajini. Nadam se da ću ovim postom nekog zainteresovati da pogleda ova film a nadam se da će to, ukoliko se desi, rezultirati interesom da se pogleda još poneki film Zoltana Fabrija jer u njegovom opusu ima neloliko vrednih dragulja.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2877 u: Kolovoz 24, 2021, 14:37:40 poslijepodne »
Prosinac 2021.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2878 u: Kolovoz 24, 2021, 15:32:46 poslijepodne »
O bože... Ajde što taj mejnstim već iskače iz paštete, nego ga evo i ovdje.
Daj nek neko pronađe koliko su para Marvel i Sony ulupali na hajp marketing.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2879 u: Kolovoz 24, 2021, 21:02:03 poslijepodne »
Nakupilo se nešto filmova u zadnje vrijeme pa da krenemo:

Spirited Away - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt0245429/

Ovo je jedini animirani film koji imam na hard disku i imam ga već nekih 10 godina. Imam ga iz razloga što ima jako visoku ocjenu i kad sam gledao imdb top 150 filmova bio je tamo. Žena ga je izabrala da gledamo jer eto primjetila je i ona da je jako dugo na listi, a nikako da pogledao. Nažalost, žena je požalila. Ja nisam, film je oke, ali mi nije za 8.6 ocjenu. Lijepa priča o curici koja zaluta u začarani svijet gdje pokušava preživjeti i pobjeći nazad u svoju stvarnost.

The Devil Wears Prada - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt0458352/

Također žena birala i na prvu bi rekao onu poznatu "not my cup of tea", ali zapravo je film sasvim pristojan. Ima svojih mana, ali nije onaj klasični film o modi s puno patetika, preseravanja itd.

The Iron Lady - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt1007029/?ref_=nm_flmg_act_25

Priča o Margaret Thatcher, o počecima i završecima njezinog života. Jako zanimljiva priča, a pretpostavljam da je ocjena na imdb tako loša jer ima puno ljudi koji ju ne vole.

Mientras Duermes - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt1437358/

Još jedan jako dobar španjolski triler (The Body i The Invinsible Guest) o čudnim namjerama i motivima čovjeka gdje nije predvidljivo što se uopće događa i koji je njegov cilj u njegovom luđačkom planu i psihopatskim postupcima. Nekima može biti jako neugodan pa oprez.

Django Unchained - 8.5/10 - https://www.imdb.com/title/tt1853728/

Jedan od najboljih Tarantinovih filmova. Gledao sam ga naravno već prije nekoliko puta, ali žena nije pa rekoh da joj pokažem i nažalost nije joj se baš svidio. Jest sve do kraja do jednog određenog događaja (kad se baš vidi da je ovo Tarantinov film).

The Shawshank Redemption - 9/10 - https://www.imdb.com/title/tt0111161/

Također žena nije nikad gledala, ali nije nikad ni htjela odabrati da gledamo pa rekoh onda ću ja. Jedan od najboljih filmova ikad. Meni osobno jedna od najboljih priča u filmovima ikad.