Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Windows  (Posjeta: 199461 puta)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BlackQ

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: S raznih strana, uglavnom Zg
Odg: Windows 10
« Odgovori #30 u: Kolovoz 31, 2016, 18:52:17 poslijepodne »
Ok, hvala.
Probaću tako, ako upali, dobro, ako ne - evo mene opet; možda bar javi gdje je greška (tj. vidim gdje zapinje), šta će mi reć usput... itd.

 :pozd:

PS. I dalje ostavljam otvoreno pitanje u vezi toga zašto ne radi installer - tj. zašto ne mogu instalirati SW kao sav pošten svet. Ako netko zna...
Not to be taken too seriously. ;)

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10
« Odgovori #31 u: Kolovoz 31, 2016, 19:04:22 poslijepodne »
Za SW cu sad ja da probam da ga instaliram kod mene na 10 s obzirom da ga inace nemam jer ga ne koristim pa ti javljam jer kod mene se instalirao .

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10
« Odgovori #32 u: Kolovoz 31, 2016, 19:15:45 poslijepodne »
Resenje

SubtitleWorkshop_6.0b_131121_installer

Desni klik pa ides na

Properties

Compatibility stikliras Run this program in .... i stavis windows 7

Desni klik open as administrator

I instalacija prolazi bez problema


Sad upravo odradjeno na windows 10


Offline BlackQ

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: S raznih strana, uglavnom Zg
Odg: Windows 10
« Odgovori #33 u: Rujan 01, 2016, 12:27:13 poslijepodne »
Yeah, uspjelo! Živio! :bear3: Hvala.

Znači, neki programi me ne raspoznaju kao administratora automatski, moram ih prvo podučiti redu?
Not to be taken too seriously. ;)

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10
« Odgovori #34 u: Rujan 01, 2016, 13:13:14 poslijepodne »
Yeah, uspjelo! Živio! :bear3: Hvala.

Znači, neki programi me ne raspoznaju kao administratora automatski, moram ih prvo podučiti redu?
Ne , vec neki programi jos uvek nisu modifikovani za rad pod 10 .

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows 10
« Odgovori #35 u: Rujan 01, 2016, 19:53:48 poslijepodne »
Vreme za apgrejd isteklo.
Dao sam 10ki šansu 2x. Ovaj drugi put je poživeo manje od 12h.
Nego fora je u tome ko je apgrejdovao na vreme može uvek ponovo da ga clean instal, valjda Microsoft treba da prepozna korisnika po hardveru.
Ukratko iako sam na Ultimate 7 i neću skoro menjati, mogu uvek da dignem 10 recimo sa DVD

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows 10
« Odgovori #36 u: Rujan 02, 2016, 19:47:00 poslijepodne »
Licenca se vezuje za matičnu ploču. Kada jednom aktiviraš W10, on je trajno aktiviran na tom računaru, i možeš da ga brišeš i instaliraš koliko god ti je volja.

Što se tiče SW i W10, ja nisam imao nikakvih problema. SW 2.51 radi kao i na ranijim verzijama windowsa, uz naravno podešavanje kodeka.

Jedini problem koji sam ja primetio i koji još uvek nisam uspeo da rešim je gubljenje brojeva trajanja neke linije kada se recimo želi promeniti vreme ručnim upisivanjem i kada se klikne na polje za upis.

Ako nisam dobro objasnio, to je ovo:


Pa ako je neko imao sličan problem i uspeo to da reši, moga bi da podeli rešenje, bio bih mu zahvalan.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows 10
« Odgovori #37 u: Rujan 20, 2016, 15:44:31 poslijepodne »
ne bih mijenjao 7cu 64bitnu ni za sta. kapiram da na jacim, novijim konfiguracijama 10ka radi odlicno, pogotovo na ssd diskovima, sto sam i vidjeo iz prve ruke. ali toliko loseg iskustva sa 10kama smo imali na poslu zadnjih par mjeseci da sam zivce iskidao. problemi sa drajverima, problemi sa stampacima, sa digitalnim sertifikatima, ma poduza je lista. da ne pominjem bizaran problem na gomilu racunara kad se ubode usb stick... zamrzne se ekran i moras cekat par minuta da se normalizuje sistem, i isto tako kad se izvadi fleska. uzas.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Siniša

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows 10
« Odgovori #38 u: Rujan 20, 2016, 19:07:50 poslijepodne »
ja sam na windows 8.1 pro x64 i ne bi se vracao na 7 micu jer  je ovaj jako brz :)

Offline MarMar

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 265
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Windows 10
« Odgovori #39 u: Rujan 20, 2016, 19:58:27 poslijepodne »
Desetka pro na poslu instalirana na SSD-u je brutalno brza, nisam nimalo zažalio.
Zato mi sad sedmica doma izgleda kao da ide pješke u Zagreb 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows 10
« Odgovori #40 u: Rujan 20, 2016, 20:13:21 poslijepodne »
ja sam na windows 8.1 pro x64 i ne bi se vracao na 7 micu jer  je ovaj jako brz :)
da, dobra je 8.1 x64... cak i na starijem hardveru dobro radi, radio sam zimus nekih 30-40 lenovo desktopova, na kojima su bili i xp, pa vista, pa 7ca, dakle starije konfiguracije. odradili nedje upgrade nedje format i nije bilo problema. ni sa raznim softverima za vodjenje knjiga, ni sa bazama starijim. prolazili drajveri od sedmice, ali samo za grafiku trebalo, ostalo sama 8ca nasla.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Siniša

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows 10
« Odgovori #41 u: Rujan 20, 2016, 21:05:51 poslijepodne »
Desetka pro na poslu instalirana na SSD-u je brutalno brza, nisam nimalo zažalio.
Zato mi sad sedmica doma izgleda kao da ide pješke u Zagreb 

slazem se isprobao sam 10 ku na ssd u kod kuce jer imam ssd disk za windowse i drugi za ostalo,  super je 10 ka ne kazem da je lose ali neke igre mi nece na njoj raidti brzo pa sam se morao  zadovoljiti s 8.1 pro verzijom winsa i super je.

mozda slijedeci mjesec kad imam rodjendan skupim neku lovu pa si uzmem jos 4gb  ram i  pojacam malo procesor  pa onda ide 10 ka definitivno.

ja sam na windows 8.1 pro x64 i ne bi se vracao na 7 micu jer  je ovaj jako brz :)
da, dobra je 8.1 x64... cak i na starijem hardveru dobro radi, radio sam zimus nekih 30-40 lenovo desktopova, na kojima su bili i xp, pa vista, pa 7ca, dakle starije konfiguracije. odradili nedje upgrade nedje format i nije bilo problema. ni sa raznim softverima za vodjenje knjiga, ni sa bazama starijim. prolazili drajveri od sedmice, ali samo za grafiku trebalo, ostalo sama 8ca nasla.

da jos mi je na ssd u i leti ko luda a imam samo 4 gb rama i slab procesor, moram to pojacat pa ce biti brutalna. samo treba paziti kad se skida update da se ne skida svakakva sranja kaj ti ne treba jer to samo zagusi.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2016, 21:07:33 poslijepodne od Siniša »

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10
« Odgovori #42 u: Rujan 20, 2016, 21:35:57 poslijepodne »
Imam SSD i windows 7 x64 i sve radi normalno, ne znam zašto bih prelazio na 8 ili 10. S obzirom da radim u zahtevnim programima (3ds max, maya, zbrush...) volim da imam što resterećeniji sistem, što ova dva novija našminkana ne mogu da ponude.

Offline BlackQ

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: S raznih strana, uglavnom Zg
Odg: Windows 10
« Odgovori #43 u: Rujan 27, 2016, 20:47:13 poslijepodne »
Počela mi se oblikovati u glavi jedna ideja, za koju nisam sigurna je li totalno suluda ili možda nekako izvediva.

Elem, sa starog kompa (desktop verzija) su oba harda preživila smrt. Ok, jedan je nebitan (prenesen iz pretprošlog kompa ), za njega znam da ga mogu uštekati u eksterno kućište i doći do podataka s njega, prebaciti na USB od 64GB i hitit u smeće.

Novi laptop je došao s predinstaliranim Win10. (I hrpom raznog beskorisnog, uglavnom probnog, te također već instaliranog, smeća - što od MS-a, što od HP-a)

Ono što me kopka je sljedeće (sorry, moram prvo malo opisati situaciju, da ne bude zabune o čemu pričam):

Dakle, na drugom (prethodno glavnom) hardu su još uvijek instalirani Windowsi (XP :embarrassed:) i svi programi - zbog kojih i nisam mijenjala OS kad je MS prekinuo podršku za XP, jer mi je izvor besplatnog, ali licenciranog softwera, taman tamo negdje početkom 2014. odpizd...lepršao na drugi kraj Evrope. Iz nekog, samo njemu poznatog, razloga - uvijek bi mi došao instalirati softver, čak i riješiti neke probleme s kompom, ali nikako ga nisam uspjela nagovoriti da mi ostavi kopije instalacija.
Fućka mi se što je Adobe CS 5, a ne (kajaznam) 8, Office 2007 i sl. - te verzije su savim dobro zadovoljavale moje potrebe. Mislim, ne pada mi na pamet kupovati Adobe pakete (cijena - prava sitnica! :happy2:), nisam ni korporacija ni Cockfeler... ali mi barem pola tog paketa treba. Kak da žena živi bez Fotošopa?!

Btw, taj hard je u starom kompu bio podijeljen u 2 particije - normalno C: (za vindoze i instaliravanje programa), te neko drugo slovo, mislim F: (gdje sam trpala dokumente, filmove, cijelu kolekciju titlova... itd.).

I sad finale - pala mi je na pamet ideja da prišekam taj hard u eksterno kućište, kućiše uštekam u ugašeni laptop i ... ima li šanse da bootam laptop s tog eksternog kućišta, tj. da mi se pokrenu Windowsi XP sa svim programima, pa dok mi trebaju radim na XP-u, a poslije se prebacim natrag na Win 10?

Bi li takvo što moglo biti izvedivo ili su to samo moji mokri snovi?
(ne očekujem upute kako to izvesti, ako je moguće, samo načelni odgovor - da li da se manem takvog razmišljanja?)

[Pokušala sam sama izgugl...tj. duckduckgoati nešto o tome, ali mi se čini da me pretraživač ne shvaća.  :unsure
Naime, nudi mi ili neke pete stvari, ili razne sumnjive sajtove sa sumnjivim softverom koji 'automatski prebacuje vaše programe iz starog kompa na novi', "BEZ MUKE!!!! BEZ INSTALACIJSKOG CD-a!!!!! BESPLATNO!!!"  :ivsa1: i usput mogu naručiti pilule da smršavim 15 kila u 5 dana "BEZ JO-JO EFEKTA!!!" :EmoticonClapping2 (i naravno nešto protiv hemoroida) - sve skupa jako izgleda usmjereno na potrošače "BEZ MOZGA!!!!"  :thcheerleader3]

Eto...
Not to be taken too seriously. ;)

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Windows 10
« Odgovori #44 u: Rujan 27, 2016, 21:09:07 poslijepodne »
Ono što me kopka je sljedeće (sorry, moram prvo malo opisati situaciju, da ne bude zabune o čemu pričam)...

kad sam ovo vidjela, znala sam da kreće litanija  :hslocked: ne razumijem se, rado bih ti pomogla.. pričekaj opet nekog pametnijeg.. ja samo moram napisati da ne mogu vjerovati što ti sve izlazi iz glave kad pišeš post, baš se fino ismijem ;D

Offline Ico2005

  • TDDCrew n00b
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Windows 10
« Odgovori #45 u: Rujan 27, 2016, 21:42:05 poslijepodne »
Ne da su mokri snovi, nego tropske kiše u džungli. Voda lije u potocima, nosi drveće i omanje životinjice. Domoroci čuče na granama, drhte... Dječica tiho jecaju. Bujica nosi sve pred sobom. Krave nekako uspješno plivaju, samo im nos viri van iz vode    :)

U teoriji to može radit, ali preveliki je gap između xp-a i komponenti laptopa. I da uspiješ upogonit xp problem bi bio sa komponentama jer vjerovatno niti jednog božijeg drivera nema za taj laptop koji bi radio na xp. Sad već polako postaje problem upogonit win7 na novim laptopima jer nema drivera, a kamoli xp.

Ja sam samo ploču promjenio na kompu, OS ostao isti pa su mi ljoknuli win7 i morao sam instalirat ponovo.

Možeš deinstalirat sve drivere sa xp-a i probat, al nisam siguran da li bi se bootao preko usb-a.

Offline BlackQ

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: S raznih strana, uglavnom Zg
Odg: Windows 10
« Odgovori #46 u: Rujan 29, 2016, 18:01:20 poslijepodne »
Hvala.  :smfor (2): šmrc ... mogla sam i misliti.

Ova 10-ka mi ide na živce nenormalno. Podsjeća me na Jehovine svjedoke.
Not to be taken too seriously. ;)

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Windows 10
« Odgovori #47 u: Rujan 29, 2016, 19:02:44 poslijepodne »
Ne da su mokri snovi, nego tropske kiše u džungli. Voda lije u potocima, nosi drveće i omanje životinjice. Domoroci čuče na granama, drhte... Dječica tiho jecaju. Bujica nosi sve pred sobom. Krave nekako uspješno plivaju, samo im nos viri van iz vode    :)

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline BlackQ

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: S raznih strana, uglavnom Zg
Odg: Windows 10 - cjepidlačenje oko ankete
« Odgovori #48 u: Rujan 30, 2016, 05:08:16 prijepodne »
BTW, anketu, kad se već postavlja, nije zgorega prvo promisliti. Na ovako postavljeno pitanje mislim da je trebalo ponuditi multiple-choice mogućnost odgovora/ ili dodati odgovor "više od jednog OS-la*" .
(Znam da ovo nije istraživanje tržišta ili nešto od životnog pitanja za sajt... al svejedno: https://youtu.be/6W0d9xMhZbo?t=44s - samo do 47. sekunde, ne dalje gledati.  :hslocked:)

Naime, I have it on good authority, da neki ljudi imaju instalirana 2 OS-la na kompu (obično neke vindoze i linux). Ili, koriste istovremeno/podjednako 2 ili više kompjutera koji rade na različitim OS-lima.

S druge strane, ako se pitanje postavi u obliku "koji OS najvoliš?" (nešto u tom smislu) - onda (većini ljudi) nije problem izabrati jedan odgovor i kliknuti.

Što se mene tiče, za odgovoriti na pitanje trebala bih kliknuti bar na Win 10 i Win 7; a onda ... ni od WinXP-a još nisam odustala (novo rješenje - nakon višemjesečne drame oko kupovanja novog laptopa, a budući da po svoj prilici od one moje ideje "bootanja XP-a sa starog harda prek ekst. kućišta" ne bu niš, sve me nešto vuče da ipak odnesem i staru kantu, tu s XP-om, na popravak. Neka nje.)
O latentnoj želji da uključim i Linux u priču da i ne govorim. Hoću sve! (ne nužno sad)

Da me se pita koji OS najvolim, e tu već nema vrdanja: Windows XP!




*http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=eFhiWxM%3D&keyword=osal
Not to be taken too seriously. ;)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10
« Odgovori #49 u: Rujan 30, 2016, 20:17:15 poslijepodne »
Ček, jedna osoba još uvijek koristi WindowsPhone aka Windows8?!
Nevjerojatno... Osim ako je stvarno na telefonu.

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: Windows 10
« Odgovori #50 u: Listopad 01, 2016, 22:47:24 poslijepodne »
Ček, jedna osoba još uvijek koristi WindowsPhone aka Windows8?!
Nevjerojatno... Osim ako je stvarno na telefonu.
Ja imam službenu Lumiu 650 sa Windows 8. Radi, to je sve što ću reći.

Spoiler: prikaži
Počela mi se oblikovati u glavi jedna ideja, za koju nisam sigurna je li totalno suluda ili možda nekako izvediva.

Elem, sa starog kompa (desktop verzija) su oba harda preživila smrt. Ok, jedan je nebitan (prenesen iz pretprošlog kompa ), za njega znam da ga mogu uštekati u eksterno kućište i doći do podataka s njega, prebaciti na USB od 64GB i hitit u smeće.

Novi laptop je došao s predinstaliranim Win10. (I hrpom raznog beskorisnog, uglavnom probnog, te također već instaliranog, smeća - što od MS-a, što od HP-a)

Ono što me kopka je sljedeće (sorry, moram prvo malo opisati situaciju, da ne bude zabune o čemu pričam):

Dakle, na drugom (prethodno glavnom) hardu su još uvijek instalirani Windowsi (XP :embarrassed:) i svi programi - zbog kojih i nisam mijenjala OS kad je MS prekinuo podršku za XP, jer mi je izvor besplatnog, ali licenciranog softwera, taman tamo negdje početkom 2014. odpizd...lepršao na drugi kraj Evrope. Iz nekog, samo njemu poznatog, razloga - uvijek bi mi došao instalirati softver, čak i riješiti neke probleme s kompom, ali nikako ga nisam uspjela nagovoriti da mi ostavi kopije instalacija.
Fućka mi se što je Adobe CS 5, a ne (kajaznam) 8, Office 2007 i sl. - te verzije su savim dobro zadovoljavale moje potrebe. Mislim, ne pada mi na pamet kupovati Adobe pakete (cijena - prava sitnica! :happy2:), nisam ni korporacija ni Cockfeler... ali mi barem pola tog paketa treba. Kak da žena živi bez Fotošopa?!

Btw, taj hard je u starom kompu bio podijeljen u 2 particije - normalno C: (za vindoze i instaliravanje programa), te neko drugo slovo, mislim F: (gdje sam trpala dokumente, filmove, cijelu kolekciju titlova... itd.).

I sad finale - pala mi je na pamet ideja da prišekam taj hard u eksterno kućište, kućiše uštekam u ugašeni laptop i ... ima li šanse da bootam laptop s tog eksternog kućišta, tj. da mi se pokrenu Windowsi XP sa svim programima, pa dok mi trebaju radim na XP-u, a poslije se prebacim natrag na Win 10?

Bi li takvo što moglo biti izvedivo ili su to samo moji mokri snovi?
(ne očekujem upute kako to izvesti, ako je moguće, samo načelni odgovor - da li da se manem takvog razmišljanja?)

[Pokušala sam sama izgugl...tj. duckduckgoati nešto o tome, ali mi se čini da me pretraživač ne shvaća.  :unsure
Naime, nudi mi ili neke pete stvari, ili razne sumnjive sajtove sa sumnjivim softverom koji 'automatski prebacuje vaše programe iz starog kompa na novi', "BEZ MUKE!!!! BEZ INSTALACIJSKOG CD-a!!!!! BESPLATNO!!!"  :ivsa1: i usput mogu naručiti pilule da smršavim 15 kila u 5 dana "BEZ JO-JO EFEKTA!!!" :EmoticonClapping2 (i naravno nešto protiv hemoroida) - sve skupa jako izgleda usmjereno na potrošače "BEZ MOZGA!!!!"  :thcheerleader3]

Eto...


Ništa od tog, đaci. Najjednostavnije riješenje: Naći uzrok kvara kompjutera, pa zaminiti neispravnu komponentu.
Sve se može naći na njuškalu.

Offline killbill

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows 10
« Odgovori #51 u: Veljača 23, 2017, 12:00:18 poslijepodne »
Instalirao sam win 10 na nekoliko racunara i mogu vam reci da na vecini ne radi dobro. Ne koristim Subtitle Workshop i ne znam da li bi imao problema ili ne ali sto se tice drugih stvari poput zakasnele reakcije na klik ili zamrzavanja slike na kratko - to je redovna pojava. Nadao sam se da ce win 10 biti vrh ali kako za sada stvari stoje mislim da je win 7 bolji  :bear3:

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Windows 10
« Odgovori #52 u: Veljača 23, 2017, 16:00:34 poslijepodne »
Instalirao sam win 10 na nekoliko racunara i mogu vam reci da na vecini ne radi dobro. Ne koristim Subtitle Workshop i ne znam da li bi imao problema ili ne ali sto se tice drugih stvari poput zakasnele reakcije na klik ili zamrzavanja slike na kratko - to je redovna pojava. Nadao sam se da ce win 10 biti vrh ali kako za sada stvari stoje mislim da je win 7 bolji  :bear3:

desetka će biti dobra kad izađe win 15 ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows 10
« Odgovori #53 u: Veljača 23, 2017, 19:37:20 poslijepodne »
Ja počesto menjam os. Uglavnom sedmicu. Svaki put neku noviju verziju. Samo dizanje ne oduzima puno vremena. Nabodeš na flešku iso pomoću rufus programa. Dalje se zvižduće. U pravilu sve mi radi osim audia. Problem sa drajverima sam naučio da rešavam sa bekapom. Drugi metod je program portabl drajver apdejter. Odradi svaki put posao. Sad gnjavaža je posle sve poskidati instalirati. Imaju na tim sajtovima gde skidam custom os. Preinstalirana gomila programa. Klite flash pdf čitač office etc etc
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2017, 20:04:08 poslijepodne od Bon »

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows 10
« Odgovori #54 u: Veljača 23, 2017, 19:52:22 poslijepodne »
Lično, ne uviđam probleme sa kojima se svi koji sa sedmice na desetku pređu susreću. Ja jesam nabudžio konfiguraciju baš baš na zavidan nivo(osim grafičke), i jedino blokiranje je bilo taskbara što je znalo da zablokira, posle posledneg update-a sve radi savršeno. Uopšte ni jedan jedini problem nemam. Sve najnovije verzije programa koristim, to mi je neki trip da uvek trebam ažuran biti.

Konkretno za Win 10 možete skinuti sa officijalnog sajta ISO i onda jednostavno aktivirati preko KMSpico i to je to. Ali da sedmica radi bolje od desetke, to me čudi. Smatram da je 4 gb rama za Srbiju neki standard. Sve ispod toga je za 32bitne verzije operativnih sistema. Ne može se instalirati sistem iz 2015. godine na računar iz 2005. bez menjanja konfiguracije. :) To je neko moje viđenje i mišljenje svega.

Offline killbill

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows 10
« Odgovori #55 u: Veljača 24, 2017, 06:53:48 prijepodne »
Slažem se, desetka na nekim računarim baš dobro radi, ubija, ali procentualno gledano, malo je takvih  :smfor (26):

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: Windows 10
« Odgovori #56 u: Veljača 24, 2017, 06:59:37 prijepodne »
Ja počesto menjam os. Uglavnom sedmicu. Svaki put neku noviju verziju. Samo dizanje ne oduzima puno vremena. Nabodeš na flešku iso pomoću rufus programa. Dalje se zvižduće. U pravilu sve mi radi osim audia. Problem sa drajverima sam naučio da rešavam sa bekapom. Drugi metod je program portabl drajver apdejter. Odradi svaki put posao. Sad gnjavaža je posle sve poskidati instalirati. Imaju na tim sajtovima gde skidam custom os. Preinstalirana gomila programa. Klite flash pdf čitač office etc etc
Proguglaj Driver Pack Solutions, i zaboravi na probleme oko drivera.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows 10
« Odgovori #57 u: Veljača 24, 2017, 15:46:32 poslijepodne »
Proguglaj Driver Pack Solutions, i zaboravi na probleme oko drivera.

Otkada sam otkrio to, olakšao mi se život al stvarno. Na eksternom hdd-u držim ceo pack offline i kad rušim sisteme drugima i sve, olakša mi posao duplo. :D


Moja preporuka da svi instalirate Unchecky program se zove. Svega par mb zauzima i kad instalirate neki program on sam odštiklira neželjene one toolbarove i dodatke, još jedan odličan program. :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows 10
« Odgovori #58 u: Veljača 24, 2017, 22:28:50 poslijepodne »
Instalirao sam win 10 na nekoliko racunara i mogu vam reci da na vecini ne radi dobro. Ne koristim Subtitle Workshop i ne znam da li bi imao problema ili ne ali sto se tice drugih stvari poput zakasnele reakcije na klik ili zamrzavanja slike na kratko - to je redovna pojava. Nadao sam se da ce win 10 biti vrh ali kako za sada stvari stoje mislim da je win 7 bolji  :bear3:

desetka će biti dobra kad izađe win 15 ;D
ahhahahaha, gasite temu, ahahhahahaha!  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows 10
« Odgovori #59 u: Veljača 26, 2017, 23:44:33 poslijepodne »
Sad sam isprobao neke mi je updatovao.
Kod sledećeg dizanja ću ga uzeti u obzir :) slika mi je malo bolja doterana rezolucija