Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Fleabag  (Posjeta: 35409 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #60 u: Ožujak 16, 2020, 19:20:04 poslijepodne »
Hvala coa, kilavi se na 200kb, valjda će nekako prehodati tih 11 gb  ;D, bitno da negdje ima :beer2:

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #61 u: Ožujak 17, 2020, 16:36:18 poslijepodne »
Evo pogledah, zaista je Phoebe sjajna i u ovome monološkom izdanju, prava majstorica zanata.
Prije svega sam pogledao jer je sama predstava bila preteča seriji, zanimalo me kako je sve počelo, e sad, koliko su ove nove drugačije od starih orginala ne znam, nije mi se nešto dalo kopati po netu.
Što se tiće samoga sadržaja, nema tu ništa spektakularno novo, niti toliko šokantno, jer tko je gledao seriju upoznat je sa većinom dogodovština o kojima priča, jedino što ih ovdje izvodi na drugačiji način, u specifičnoj formi, monologa, koji je zapravo ultra kratki, 60 minutni osvrt na sve bitne stvari koje su se dogodile u seriji, ali mogu razumjeti koliko je bilo neobično i unikatno, nekima i degutantno, kada se prvi puta pojavila, i zašto se iz svega toga izrodio toliki uspjeh i popularnost same serije.
Vrijedi pogledati.. prije svega jer je jezik dosta slobodniji nego što je bio u seriji, ima i nekoliko baš brutalnih, novih priča kojima je za cilj prikazati tu tanku
granicu između komedije i tragedije, i naravno zbog same njene izvedbe i tih transformacija iz jednoga lika u drugi u djeliću sekunde, stvarno je fenomenalna.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Fleabag
« Odgovori #62 u: Ožujak 17, 2020, 16:44:16 poslijepodne »
Evo pogledah, zaista je Phoebe sjajna i u ovome monološkom izdanju, prava majstorica zanata.
Prije svega sam pogledao jer je sama predstava bila preteča seriji, zanimalo me kako je sve počelo, e sad, koliko su ove nove drugačije od starih orginala ne znam, nije mi se nešto dalo kopati po netu.
Što se tiće samoga sadržaja, nema tu ništa spektakularno novo, niti toliko šokantno, jer tko je gledao seriju upoznat je sa većinom dogodovština o kojima priča, jedino što ih ovdje izvodi na drugačiji način, u specifičnoj formi, monologa, koji je zapravo ultra kratki, 60 minutni osvrt na sve bitne stvari koje su se dogodile u seriji, ali mogu razumjeti koliko je bilo neobično i unikatno, nekima i degutantno, kada se prvi puta pojavila, i zašto se iz svega toga izrodio toliki uspjeh i popularnost same serije.
Vrijedi pogledati.. prije svega jer je jezik dosta slobodniji nego što je bio u seriji, ima i nekoliko baš brutalnih, novih priča kojima je za cilj prikazati tu tanku
granicu između komedije i tragedije, i naravno zbog same njene izvedbe i tih transformacija iz jednoga lika u drugi u djeliću sekunde, stvarno je fenomenalna.
Što da kažem, kad se slažem. Kasnim koju minutu, tek sam završio, ma Phoebe je Phoebe. Možda se to ne bi dopalo svima, da su ranije gledali ovaj uvodničarski dio, što bi bila šteta. Mala, jer bi ljubitelje Fleabaga bilo lako nagovoriti da pogledaju Phoebe u glavnoj i ostalim sporednim ulogama. Fenomen kakav se rijetko pojavljuje.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #63 u: Rujan 30, 2020, 21:28:35 poslijepodne »
Nikad pre nisam čuo za ovu seriju i odgledao sam je (za sad samo prvu sezonu), isključivo, zahvaljujući ovim stranama i preporukama ljudi koji ovde ostavljaju postove. U vezi sa tim i mali osvrt na primedbu jednog člana sa druge teme. Ima glupih poruka, ali ne moraju biti (i nisu) sve takve. Uglavnom, zavisi od motiva onog koji piše. Ali, još bitnije od pisanja poruka je čitanje istih. To je elegantan način, a pokaže se vremenom i kao vrlo pouzdan da vam se otvore novi vidici i mogućnosti. Ili kao u ovom slučaju jedna vrhunska serija. Malo li je?
Znači, ja volim britanski humor. Još od Pythona Britanci su mi prva asocijacija na humor. Ostali mogu biti o.k. ali ovi ostrvljani to jednostavno imaju u sebi. Međutim, ovo kombinovanje komičnog i moderno tragičnog je genijalno i iako nosi taj britanski potpis, ime Phoebe Waller-Bridge komotno može da se posmatra i sasvim nezavisno od te ogromne zaostavštine. Ona je otkriće godine u mom doživljaju filmskog i tv sveta. Ma, oženio bih je da već nisam oženjen (inače, svi drugi uslovi su se stekli  ;D). Sad ću da napravim pauzu od nekoliko dana, pa udri po drugoj sezoni.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fleabag
« Odgovori #64 u: Listopad 02, 2020, 00:11:47 prijepodne »
Pogledao sam prvu sezonu zbog dvije odvojene "preporuke", jedna od kojih je bila s ove stranice.
Pa da se zahvalim na izdvajanju serije na naslovnicu foruma.
Serija mi je istovremeno i jako dobra i s nedostacima, ali u svakom slučaju respektabilna. Ima zaista dobre elemente, ali mi je neujednačena kroz sezonu.
Prva epizoda je baš bila izvanredna, čak i još prva polovica sezone, ali onda mi se pred kraj malo izgubi.
U svakom slučaju nebitno, jer ionako ciljam na drugu sezonu i par trenutaka koji su mi "spoilani" i koje već vidim da će mi biti odlični i posebno zanimljivi.
Javim se i kada to pogledam.

Humor mi dosta leži; bez ozbiljnih dijelova bih preživio, iako je i to zbilja dobro napravljeno. Phoebe dobiva sav moj respekt i odmah sam ju stalkao po netu tražeći intervjue. Odlična je. Olivia je samo bila šlag na tortu.
Zbilja je teško napraviti seriju gdje napraviš glavni lik seronju (ili bolje rečeno, realan lik), ali je sve tako simpatično i kvalitetno objašnjeno, da na kraju sve opraštaš i navijaš za nju (čak i prije objašnjenja).

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Fleabag
« Odgovori #65 u: Listopad 05, 2020, 10:40:01 prijepodne »
gledao prošle jeseni obje sezone u komadu... svježe, bez predrasuda, otvoreno, zavodljivo i najvažnije je da vjeruješ njoj kao liku i svim ostalima... sjajno napisano... za neke možda nedostaje naracija u klasičnom obliku ali je zato tako eksplozivna i atraktivna....

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #66 u: Listopad 05, 2020, 20:58:51 poslijepodne »
Evo, završio sam i drugu sezonu. Malo je drugačija (više je romance), ali je sve to i dalje duhovito, vrcavo i šarmantno. Izvanrednoj glumačkoj ekipi se pridružio i jedan od najboljih britanskih glumaca današnjice Andrew Scott tako da je druga sezona teško mogla da omane. Naravno, pridružujem se svima koji žale što neće biti treće sezone, ali koji se ipak nadaju da se nešto možda promeni, te se ova ekipica ponovo okupi.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Fleabag
« Odgovori #67 u: Listopad 06, 2020, 09:14:42 prijepodne »
Jedna od boljih serija, tragično je da ima samo 2 sezone po 6 epizoda.
Smiješ se na sav glas i onda nakon toga plačeš, malo koja serija tako dobro kombinuje humor i dramu.
Ima jedna scena gde sam se baš na glas smejao, naravno reč je o onoj famoznoj obiteljskoj večeri, ostatak epizoda nije možda toliko zabavan.
Generalno serija je vrh.

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Fleabag
« Odgovori #68 u: Listopad 06, 2020, 11:29:12 prijepodne »
Ja sam siguran da Phoebe ima neku ozbiljnu grešku.Ne verujem da neko normalan može onako nešto da smisli i odradi.Totalno razočaranje je što su sezone kratke i nema nastavka.

Naleteo sam na film Fleabag Live sniman u National Theatre 2019 medjutim nigde nema prevoda.Da li je iko od naših dragih prevodioca razmišljao da ga prevodi?Postoji engleski titl.

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Fleabag
« Odgovori #69 u: Studeni 08, 2020, 09:08:29 prijepodne »
 :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp
Jedna od onih serija koje ti se nakon gledanja vrte danima po glavi i čije fore i dijalozi postaju neizostavni sastojci
veselih okupljanja sa frendovima, dakle, serija koja će u godinama koje dolaze postati kultna, rame uz rame sa
After Life (eh taj Ricky Gervais).

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Fleabag
« Odgovori #70 u: Studeni 08, 2020, 11:36:44 prijepodne »
Gledao sam prvu sezonu i bila mi je vrlo dobra, ne i odlična. Nikako da krenem sa drugom sezonom. U oseki dobrih humorističnih serija ova je osvježenje. Najveća vrijednost serije je glavna glumica koja je rasturila, ostalo je solidno. Ocjena 7/10

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Fleabag
« Odgovori #71 u: Studeni 08, 2020, 12:53:22 poslijepodne »
 :agree jednom rijecju genijalna.... podsjetili ste me da je pogledam ponovo.. i to odma danas

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #72 u: Prosinac 04, 2020, 22:30:12 poslijepodne »
Britanski humor je neprikosnoven! Nema podilazenja publici, glavni lik takav da je obozavas i prezires u isto vreme. Druga sezona je blaza, ali meni je bila potrebna. A Andrew Scott, u drugoj sezoni, za mene je otkrovenje.