Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Poverljiv član...  (Posjeta: 57536 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #60 u: Siječanj 30, 2020, 01:50:45 prijepodne »
Citam komentare i prosto sam odusevljen kako "Milan" odgovara ljudima :D "20 postova je 20minuta posla u nedejlu dana, a za svega jedan prevod treba malo više od toga."

Milane svaka ti na mestu,imam potrebu da prokomentarisem jer ljudi su toliko nesvesni sta im se ovde pruza.Ljudi moji shvatite za 1 titl epizode potrebno je 5-8 sati da se on iskuca i prevede lepo.Treba da smo zahvalni ljudima koji nam prevode.Zamislite da jos morate da platite?Pa sta biste onda govorili.Shvatite da je ovo sve Free i bude zahvalni.Jos jednom hvala prevodiocima puno na odlicnim titlovima.Ja imam 1 titl dnevno pa se opet ne bunim.Uzivajte u svemu sto je besplatno.Prijatno vece svima  ;D

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #61 u: Siječanj 30, 2020, 13:13:16 poslijepodne »
Milane svaka ti na mestu,imam potrebu da prokomentarisem jer ljudi su toliko nesvesni sta im se ovde pruza.Ljudi moji shvatite za 1 titl epizode potrebno je 5-8 sati da se on iskuca i prevede lepo.Treba da smo zahvalni ljudima koji nam prevode.Zamislite da jos morate da platite?Pa sta biste onda govorili.Shvatite da je ovo sve Free i bude zahvalni.Jos jednom hvala prevodiocima puno na odlicnim titlovima.Ja imam 1 titl dnevno pa se opet ne bunim.Uzivajte u svemu sto je besplatno.Prijatno vece svima  ;D

Hvala na lepim rečima. ;D U zavisnosti od ljubaznosti članova, zavisi i odgovor koji će dobiti. Najvažnija stvar je da mi nikoga od vas ne teramo da pišu postove, ali ako hoćeš prevod, naša pravila se moraju poštovati, ako nećeš, poz voz. ;D

Ja imam 1 titl dnevno pa se opet ne bunim.Uzivajte u svemu sto je besplatno.Prijatno vece svima  ;D

Za koji dan će to biti 2 prevoda. Za mesec-dva će biti 3. :) Samo napred. :)

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #62 u: Siječanj 30, 2020, 13:37:40 poslijepodne »
 
    Milane,

  Ne slazem se sa tobom. Ovde na sajtu nema prave demokratije sto se tice prevoda. Razumem da se nekom pocetniku na sajtu zakljucavaju titlovi, ali nekome ko ima preko 100 komentara apsolutno nije u redu... Ovde ima mnogo clanova koji misle kao ja ali nece da se zameraju...

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #63 u: Siječanj 30, 2020, 13:48:45 poslijepodne »
Ne slazem se sa tobom. Ovde na sajtu nema prave demokratije sto se tice prevoda. Razumem da se nekom pocetniku na sajtu zakljucavaju titlovi, ali nekome ko ima preko 100 komentara apsolutno nije u redu... Ovde ima mnogo clanova koji misle kao ja ali nece da se zameraju...

U redu je ne slagati se. Ovde vlada najvažnije pravilo a to je da se poštuje autor prevoda. U svakom trenutku može obrisati prevod, zaključati, itd. To svi znaju od početka i piše u pravilima koja ste prihvatili prilikom registracije. To što niko ne čita te stvari pa kasnije bude problem, mi smo ograđeni od toga - vaš propust.

Barem koliko ja znam, ti zaključani prevodi se vrlo rado proslede dobrim članovima bez obzira na zaključanost, samo je potrebno biti ljubazan.  Napadati prevoditelja zbog toga što mu je zaključan prevod sigurno neće rezultirati otključanosti prevoda. Opet, vi ste tu zbog njih, ne oni zbog vas. To je razlika.

Razumem ja na šta ti misliš, međutim, ima 8612 prevoda trenutno na sajtu, a zaključanih (samo da proverim).
Showing rows 0 - 24 (188 total, Query took 0.0045 seconds.)Dap, 188 prevoda svega je ukupno na celom sajtu zaključano u ovom trenutku. To je nekih oko 2% ako se ne varam. I tih 188 zaključanih neki su verovatno zaboravljeni da su zaključani ali se rado podele članovima ukoliko pitaju. :)

Ja ne zameram nikome ko pita/predloži/napiše neku konstruktivnu kritiku. :) Sve najbolje  :bear3:

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #64 u: Siječanj 30, 2020, 14:06:07 poslijepodne »
 
    Milane,

  Ne slazem se sa tobom. Ovde na sajtu nema prave demokratije sto se tice prevoda. Razumem da se nekom pocetniku na sajtu zakljucavaju titlovi, ali nekome ko ima preko 100 komentara apsolutno nije u redu... Ovde ima mnogo clanova koji misle kao ja ali nece da se zameraju...

imali smo mi članova koji su imali i preko 200 komentara pa su poskidali titlove i sve fino objavili na drugim sajtovima.. jer eto "neće gledati odmah već si pravi kolekciju za kasnije".. to što netko napiše preko 100 postova (a od toga je jedno 80% postova u temi Filmovi i tek tu i tamo komentar na seriju koju je pogledao) meni uopće ne ulijeva povjerenje u nekog člana.. a i bilo je barem već 15 upita zašto su titlovi zaključani.. koliko puta treba objašnjavati?

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #65 u: Siječanj 30, 2020, 14:11:15 poslijepodne »
Milan,naravno bice za koji mesec/dva.Duga je godina ima vremena :D hahaah
Bitno da se moze pogledati sta se zeli.Jos jednom hvala i odo malo strebati :D Nemojte me zvati :D :D

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #66 u: Siječanj 31, 2020, 14:00:58 poslijepodne »

  Hyde tvoj komentar, sto se tice mene ne pije vodu.

1. Mozes da vidis da se na prste mogu izbrojati serije koje sam skidao na   sajtu.
2. U mojoj statistici komentari za serije ucestvuju sa  71posto a za filmove sa 36  posto.

Eto toliko od mene.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #67 u: Siječanj 31, 2020, 15:07:59 poslijepodne »
Nije me mrzelo da proverim date informacije. :)

1. Mozes da vidis da se na prste mogu izbrojati serije koje sam skidao na   sajtu.
2. U mojoj statistici komentari za serije ucestvuju sa  71posto a za filmove sa 36  posto.

Eto toliko od mene.

Statistika komentarisanja tvojih serija je u negativnom smislu bazirana. Više si prezuimao serija nego što si ih komentarisao. Međutim svaka serija koju JESI komentarisao ima samo 1 komentar, nema nikakvu drugu diskusiju u bilo kojoj od tema.

Eto, toliko od mene.

Serije koje si preuzimao a nisi komentarisao: (15)
Sneaky Pete (2017)
Sex Education (2018)
Clan (The Out-Laws) (2012)
The Decalogue (Dekalog) (1989)
The Bay (2019)
Cheat (2019)
Svartir Englar (Black Angels) (2008)
Anne with an E (2017)
Clan (The Out-Laws) (2012)
91 days (2016)
Det som göms i snö (2018)
Fremvandrerne (Beforeigners) (2019)
Beck (1997)
Quicksand (2019)
Aranyélet (Golden Life) (2015)



Serije koje si preuzimao a komentarisao si: (10)
Fargo (2014)
El Jardín de Bronce (2017)
Criminal: France (2019)
T. (Professor T.) (2015)
Criminal: UK (2019)
Innan Vi Dör (Before We Die) (2017)
Der Pass - Pagan Peak (2019)
13 Geboden (2018)
Wisting (2019)
La Treve (The Break) (2016)

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #68 u: Siječanj 31, 2020, 21:26:30 poslijepodne »

  Hyde tvoj komentar, sto se tice mene ne pije vodu.

1. Mozes da vidis da se na prste mogu izbrojati serije koje sam skidao na   sajtu.
2. U mojoj statistici komentari za serije ucestvuju sa  71posto a za filmove sa 36  posto.

Eto toliko od mene.

zato što sam ti pospajala 70% postova o filmovima jer si u početku samo u toj temi nabijao postove.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #69 u: Veljača 01, 2020, 23:16:14 poslijepodne »
 Pa sta s tim, to je bilo na mom pocetku ovde, sad sam upoznao kako sajt funkcionise i socijalizovao sam se ovde ;D zadnjih meseci samo gledam serije.

Nisam stigao sve da odgledam zato i nisam komentarisao sve sto sam skinuo a od nekih serija sam skinuo samo dve tri epizode da vidim kakve ce biti.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #70 u: Veljača 02, 2020, 08:20:27 prijepodne »

   Milane, netacno je da od 10 serija koje sam komentarisao, svaka ima samo po 1 komentar. Mozes da proveris Fargo 5 komentara , La treve 2  ovo ostalo nisam proveravao.
   Neke stvari niste definisali sto se tice pravila  jasno na sajtu. Prvo niste dali preporuku-obavezu kako god hocete skidajte titlove samo ako cete da te serije gledate.
  Drugo, ako ste vec dali pravo od tri titla dnevno clanovima sa 100 postova, svaki clan ima pravo da skida svaki dan tri titla gledao ne .Posto niste jasno izdefinisali, mozda je vreme da menjate pravila.
 Razumem vase napore da zastiite sajt i cenim prevodilacki rad prevodilaca u smislu intelektualne svojine.
Moj pozdrav

 

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #71 u: Veljača 02, 2020, 08:40:04 prijepodne »

   Milane, netacno je da od 10 serija koje sam komentarisao, svaka ima samo po 1 komentar. Mozes da proveris Fargo 5 komentara , La treve 2  ovo ostalo nisam proveravao.
   Neke stvari niste definisali sto se tice pravila  jasno na sajtu. Prvo niste dali preporuku-obavezu kako god hocete skidajte titlove samo ako cete da te serije gledate.
  Drugo, ako ste vec dali pravo od tri titla dnevno clanovima sa 100 postova, svaki clan ima pravo da skida svaki dan tri titla gledao ne .Posto niste jasno izdefinisali, mozda je vreme da menjate pravila.
 Razumem vase napore da zastiite sajt i cenim prevodilacki rad prevodilaca u smislu intelektualne svojine.
Moj pozdrav

 

džabe se trudiš, titlovi ostaju zaključani.. i ne, nećemo mijenjati ništa, dobro funkcioniramo ovako.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #72 u: Veljača 02, 2020, 11:08:22 prijepodne »

 Ne trudim se ja uopste.

Evo da ne ispadne da se samo ja bunim na sajtu. Imam konstruktivan predlog da razlicito bodujete postove. Na primer 1. Svaki post koji se odnosi na seriju koju su ovde preveli prevodioci donosi 1 bod. 2. Svi ostali postovi koji se odnose na serije koje nisu prevodjene na sajtu 3 posta-1 bod.
 Ovo je samo primer predloga, naravno ovo bi se primenjivalo na nove clanove.
 

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #73 u: Veljača 02, 2020, 13:36:04 poslijepodne »

 Ne trudim se ja uopste.

Evo da ne ispadne da se samo ja bunim na sajtu. Imam konstruktivan predlog da razlicito bodujete postove. Na primer 1. Svaki post koji se odnosi na seriju koju su ovde preveli prevodioci donosi 1 bod. 2. Svi ostali postovi koji se odnose na serije koje nisu prevodjene na sajtu 3 posta-1 bod.
 Ovo je samo primer predloga, naravno ovo bi se primenjivalo na nove clanove.
 

jok.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #74 u: Veljača 02, 2020, 15:04:05 poslijepodne »
Drugo, ako ste vec dali pravo od tri titla dnevno clanovima sa 100 postova, svaki clan ima pravo da skida svaki dan tri titla gledao ne .Posto niste jasno izdefinisali, mozda je vreme da menjate pravila.

Pre svega na novom sajtu sam ispravio ovo VAMA u korist, te sam računanje preuzimanja podesino na dnevnom nivou, ne na nivou 24 sata kao što je pre bilo. Pa zapravo možeš danas 3 titla u 5 do 00:00 da preuzmeš, i nakon 5 minuta opet 3 titla. Pa ispadne u 10 minuta 6 titlova ali opet to je na dnevnom nivou tako da se gleda datum kao dan. Tu sam vam ja, zajedno sa ostatkom tima, izašao u susret, ali vidim da opet ne odgovara..

Milane, netacno je da od 10 serija koje sam komentarisao, svaka ima samo po 1 komentar. Mozes da proveris Fargo 5 komentara , La treve 2  ovo ostalo nisam proveravao.

Ovo ne menja to da imaš više serija koje si preuzeo a nisi prokomentarisao. Ako si već rekao da preuzmeš da vidiš kakva je serija, vrlo je jednostavno napisati kako ti ta serija ne odgovara i zbog čega se nije dopala. Mislim, ne gledamo toliko ko šta preuzima i komentariše UKOLIKO je skroz okej član, ovakvim stavovima samo skrećeš pažnju na sebe i sebi možeš štetiti. Nikome ne želimo zlo ili nešto, mogli smo vrlo rado prevode preko mejlova da šaljemo jedni drugima i samo 10 ljudi koji se poznaju da ih imaju. Imajte obzira i za to. :) Sve najbolje.

Evo da ne ispadne da se samo ja bunim na sajtu. Imam konstruktivan predlog da razlicito bodujete postove. Na primer 1. Svaki post koji se odnosi na seriju koju su ovde preveli prevodioci donosi 1 bod. 2. Svi ostali postovi koji se odnose na serije koje nisu prevodjene na sajtu 3 posta-1 bod.
 Ovo je samo primer predloga, naravno ovo bi se primenjivalo na nove clanove.

Forum koristi smf skrptu za forume, tako nešto je neizvodivo i nepotrebno. :)

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #75 u: Veljača 02, 2020, 17:11:57 poslijepodne »

 Milane,
 Nisam ja rekao da meni dnevni broj od tri titla ne odgovara a nisam trazio ni ovo povecanje da je moguce skinuti 6 titlova.
 Imao sam u sustuni dobru nameru.  Pozdrav

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #76 u: Veljača 02, 2020, 17:18:09 poslijepodne »
Nisam ja rekao da meni dnevni broj od tri titla ne odgovara a nisam trazio ni ovo povecanje da je moguce skinuti 6 titlova.

Nije to moguće 6 titlova, nego 3 titla u jednom danu, što može biti i 6 titlova u 10 minuta ako je oko ponoći, ali se onda treći dan tek mogu skinuti naredna 3. Pre je bilo 24h od preuzimanja da može sledeći. :) Nije više fora da se mora čekati tačno da vreme istekne pa onda. :)

Rulic

  • Gost
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #77 u: Veljača 03, 2020, 00:21:58 prijepodne »


Pre svega na novom sajtu sam ispravio ovo VAMA u korist, te sam računanje preuzimanja podesino na dnevnom nivou, ne na nivou 24 sata kao što je pre bilo. Pa zapravo možeš danas 3 titla u 5 do 00:00 da preuzmeš, i nakon 5 minuta opet 3 titla. Pa ispadne u 10 minuta 6 titlova ali opet to je na dnevnom nivou tako da se gleda datum kao dan. Tu sam vam ja, zajedno sa ostatkom tima, izašao u susret, ali vidim da opet ne odgovara..

Družeee, kada odeš na sajt, idi gore kod svoj nicka, klikni tu, pa odaberi opciju "Podešavanje naloga", tu imaš opciju da izabereš temu na sajtu. Svetlu ili tamnu. ;D Uradio sam za obe nijanse sajt, možda će ti biti prijatnije oku. :)


Isprobano jedno i drugo. Radi kao urica! :thcheerleader3

P.S. Nije tebi lako Milane zadovoljiti obje strane. Odlično se nosiš s time.  :bear3:

P.P.S. Idemo gledati Super Bowl. Za koga navijamo My spouse and I. To nije teško pogoditi. 49ers iz najboljeg grada na svijetu!  :beer2:

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #78 u: Veljača 03, 2020, 12:41:07 poslijepodne »

    Svaka cast za redizajnirani modernizovani izgled sajta! :bear3:

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #79 u: Veljača 03, 2020, 18:42:11 poslijepodne »
Evo jedan predlog msm sta bi bilo dobro da se uradi na sajtu ako je to moguce :)
Na primer clanovi koji ispune uslov od 20 jedinstvenih postova da onako iskoci kao cestita preko ekrana "Cestitamo stekli ste uslov za download 1-og titla" i na primer ovaj smajli kao sreca  :thcheerleader3

Ili tako nesto :D Kontam da bi brutalno izgledalo :D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #80 u: Veljača 03, 2020, 18:43:31 poslijepodne »
Evo jedan predlog msm sta bi bilo dobro da se uradi na sajtu ako je to moguce :)
Na primer clanovi koji ispune uslov od 20 jedinstvenih postova da onako iskoci kao cestita preko ekrana "Cestitamo stekli ste uslov za download 1-og titla" i na primer ovaj smajli kao sreca  :thcheerleader3

Ili tako nesto :D Kontam da bi brutalno izgledalo :D

nije ovo nagradna igra, nema se tu šta čestitati.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #81 u: Veljača 03, 2020, 18:49:45 poslijepodne »

Tombolaaaa  :thcheerleader3  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3005
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Poverljiv %u010Dlan...
« Odgovori #82 u: Veljača 03, 2020, 20:59:35 poslijepodne »
hahahaah, uh, ovo je genijalno. forum blista last fju dejs.
Spoiler: prikaži
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #83 u: Veljača 03, 2020, 22:31:08 poslijepodne »
Ma daj forum je na rubu sljedeće situacije:


Offline Agaliarept

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Plitvice
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #84 u: Veljača 22, 2020, 22:55:17 poslijepodne »
Pozdrav.Ovo mi je prvi post  na forumu,pa ne znam jesam li odabrao prikladnu temu gdje bih napisao kako i zašto sam se ovdje registrirao.
Googlao sam recenzije,vijesti o novim serijama,koje se obnavljaju,ukidaju a obično to čitam na serijala.com,inverzija.net,idesh.net,itd..tak da sam slučajno naišao na ovu stranicu,malo je prelistao i odlučio se registrirat.
Ono što mi je malo smješno,to kako motivirate forumaše da pišu na forumu,s tih 20 postova. ;D
Ja već dugo piskaram na forum.hr  u podforumu Kultura i Zabava(filmovi,serije) tak da mislim da kako prave zaljubljenike u fimove,serije ne treba stimulitati da pišu o tome.
Nažalost,u mojem okruženju svi više vole pričat o politici,nogometu,a frendovi koji su bili filmofili i serijski ovisnici kao i ja,ili su otišli vani ili ih muče neke druge brige iz privatnog života tak da im nije do toga.
Osim filmova i serija,uživam još u dobroj knjizi,dokumentarcima,stripu i muzici, a ono što mrzim zamorne rasprave o politici,navijačkim opsesijama i stvarima na koje mali čovjek ne može utjecati,niti promjeniti.

Pročitao sam da je bilo nekakvih nesuglasica među prevoditeljima,jedino što mog reć da mi je žao.
Prije nekoliko godina pokušao sam s prevodima,no nažalost nisam vješt u tome,ali zato znam koliko vremena i ljubavi treba uložit da bi preveo jednu epizodu a sve to volonterski da bi na kraju netko drugi pobrao vrhnje.
Ne mogu se sjetit o kojoj serije je bilo riječ,znam da me mater danima gnjavila da nađem prijevod a kako se nikako nije pojavljivao,natjerala me da prevedem kako god znam.
Pa skinuo i raspakirao,te u notepedu,briši-piši a da nisam doslovno preveo skužila je kad  za svako,,shit ili fuck''  napišem,,je..ti Gospu''ili nešto slično.
I zato hvala svim prevoditeljima koji ulažu toliko truda i vremena,ljudi svaka vam čast. :beer2:

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #85 u: Veljača 23, 2020, 18:13:22 poslijepodne »
skužila je kad  za svako,,shit ili fuck''  napišem,,je..ti Gospu''ili nešto slično.
Tako i treba raditi. Ako mi sami, odnosno ti, ne bi u određenom trenutku viknuli "sranje", onda ne treba ni ostaviti doslovan prijevod.
To što engleski nema pravih sočnih psovki nego se sve svodi na presmiješno vrijeđanje na razini vrtića (motherfucker, cocksucker, itd), njihov je problem. 
Da budem još precizniji oko toga zašto kod prevođenja psovki treba dati mašti na volju, kako bi preveo "up yours"? ;D

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #86 u: Veljača 25, 2020, 07:19:20 prijepodne »
"up yours" je "nabijem te".

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #87 u: Ožujak 07, 2020, 07:52:00 prijepodne »
Pisao sam Bilji , pa je rekla da se obratim Milanu jer je on zaduzen za statistiku a Milan je rekao da se obratim tebi Hyde. Pisem ti javno jer si blokirala jos od ranije moje privatne poruke.Na pocetku mog prisustva na sajtu htela si da me banujes  zbog enornmog broja postova ali ti ostali nisu dali.

Onemogucen mi je download. Sa obzirom da sam na nivou 3  koji je razlog tome? I sta treba da uradim da ponovo mogu da downlodujem.  Od Bilje sam saznao da se svake godine radi revizija clanova  i da su svi trebali da dobiju obavestenje. Ja ga nisam dobio.Zamolio bih za neko ljudsko objasnjenje.Takodje me zanima na sajtu ko odlucuje o zabrani downloada na sajtu da li jedna osoba ili vise njih. Pozdrav

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #88 u: Ožujak 07, 2020, 08:48:10 prijepodne »
Pisao sam Bilji , pa je rekla da se obratim Milanu jer je on zaduzen za statistiku a Milan je rekao da se obratim tebi Hyde. Pisem ti javno jer si blokirala jos od ranije moje privatne poruke.Na pocetku mog prisustva na sajtu htela si da me banujes  zbog enornmog broja postova ali ti ostali nisu dali.

Onemogucen mi je download. Sa obzirom da sam na nivou 3  koji je razlog tome? I sta treba da uradim da ponovo mogu da downlodujem.  Od Bilje sam saznao da se svake godine radi revizija clanova  i da su svi trebali da dobiju obavestenje. Ja ga nisam dobio.Zamolio bih za neko ljudsko objasnjenje.Takodje me zanima na sajtu ko odlucuje o zabrani downloada na sajtu da li jedna osoba ili vise njih. Pozdrav

s obzirom da skidaš sve redom, a najviše komentiraš filmove, imaš zabranu skidanja jedno vrijeme.. ići će poruka svim članovima, nije još poslana.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Poverljiv član...
« Odgovori #89 u: Ožujak 07, 2020, 09:30:52 prijepodne »

 Hyde. Nije tacno da komentiram samo filmove , u mojoj statistici pise
serije 80
filmovi 39
Sa obzirom da niste dali nikakvo upozorenje u reviziji clanova , kako bi se pripremili i popravili nasu razinu,
 ovo sto  ste  uradili je vrlo nekorektno prema nama obicnim ''smrtnicima''.
 
 Niste uopste postavili jasna pravila od pocetka na sajtu.
Koliko sam shvatio iz prepiske sa nekim  nezadovoljnim clanovima ovde
1.Svaka serija koja se skine  maltene ''mora'' da se pogleda i prokomentarise.

Moj  je predlog, kada je vec naglasak na vasim prevodima , sto ne uvedete drugacije bodovanje komentara
1.Komentari   serija sa drugih sajtova bi nosile manji broj bodova.
2.Komentari Filmova i ostalih teme bi se jos manje bodovali.

  Sta sad ja treba da radim do isteka zabrane. Jel treba da pisem o svim serijama koje sam skinuo a nisam prokomentarisao ili sta?