Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Chernobyl  (Posjeta: 68714 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milano

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: balkan
Odg: Chernobyl
« Odgovori #90 u: Srpanj 14, 2019, 17:30:25 poslijepodne »
Posle ove serije, samo se pitaš šta li se sve dešava oko nas, a da nemamo pojma.


Offline pejicm91

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Nis
Odg: Chernobyl
« Odgovori #91 u: Srpanj 15, 2019, 01:44:00 prijepodne »
mislim da i rusi sada snimaju nesto slicno u smislu da opravdaju deo sebe ili prica iz njihovog ugla, takodje serija je odlicna nije karikirala ruse vec politicki sistem

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Chernobyl
« Odgovori #92 u: Srpanj 15, 2019, 11:07:35 prijepodne »
Ostala mi je jos jedna epizoda do kraja (veceras lagano, uz sladoled i kokice) ali vec mogu da kazem da je odlicno uradjeno. Epizode prolete tako tecno da se ne oseti sat vremena.

Ne razumem one koji se zale da je radijacija predstavljena kao zarazna bolest, nije istina, obratite paznju i prebacite mozak iz lera u neku brzinu ili se presaltajte na Arrow i The Flash gde to nije potrebno.
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Chernobyl
« Odgovori #93 u: Kolovoz 06, 2019, 11:57:18 prijepodne »
Jedna od najboljih serija koje sam gledao u svome zivotu.Nevjerovatno je kako su prikazili perpektivu svakog pojedinca u toj uzasnoj nesreci.Sovjetska scenografija je toliko dobra da nemam rijeci,od pusenja sovjetskih nekvalitetnih cigara,sovjetskih betonskih zgrada/blokova,djelova grafita sa reaktora,kisa radoiaktivnog pepela koja sije smrt,cjelokupna ta misterija i tajanstvenost lanca zapovijedi komunisticke partije.....ma ono prosto nevjerovatno.Soundtrack je remek djelo,nevjerovatno prati cjelokupnou radnju serije i u nekim scenama je muzika toliko zastrasujuca ajme.Ima toliko kvalitete u ovoj seriji da se jednostavno nemoze sve opisati.Od mene ocjena 10/10 jednostavno remek djelo.PREPORUCAM BAS SVAKOME

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #94 u: Kolovoz 06, 2019, 12:29:57 poslijepodne »
Eh,sad, nekvalitetne sovjetske cigare, :)

Offline Laura

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: BiH
Odg: Chernobyl
« Odgovori #95 u: Kolovoz 07, 2019, 15:02:29 poslijepodne »
Ovu seriju sam odgledala prije mjesec dana. Sjajna serija. Inace prije toga nisam mnogo znala o katastrofi, samo osnovno. Dosta sam toga i naucila. Kazu da i dan danas se ocitava radijacija u toj nuklearki. Volim sto su Englezi uradili u svojoj reziji. Odlicni glumci. Je li moguće da ljudi u to vrijeme nisu ništa znali o radijaciji?! Ona trudna zena ulazi kod muza i dodiruje ga i ako je strogo upozorena da to ne radi. Beba joj zivjela 3h po rodjenju.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #96 u: Kolovoz 09, 2019, 10:12:41 prijepodne »
serija ne da je odlična, nego je super odlična. Navodno rusi sad snimaju kontra amerikancima, pa živi bili pa vidjeli. Katastrofe u černobilu se sečam, tada su nas obaveštavali, da ne izlazimo bez potrebe, da se čuva mala djeca i tako dalje. A sečam se one godine bilo je u šumi neverovatno puno gljiva hahahahaha. Ali tada si nekako nisam predstavljao da je to bilo tako strašno, a po ogledu serije stvarno smo tada bili blizu totalnog kaosa, a mnogo su bili krivi ruski političari, koji su na svaki način htjeli da pred svetom sakriju katastrofu, umesto da su zamolili za pomoč. Na kraju krajeva dobro je i završilo

Offline Sudden

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #97 u: Kolovoz 12, 2019, 21:48:15 poslijepodne »
serija ne da je odlična, nego je super odlična. Navodno rusi sad snimaju kontra amerikancima, pa živi bili pa vidjeli. Katastrofe u černobilu se sečam, tada su nas obaveštavali, da ne izlazimo bez potrebe, da se čuva mala djeca i tako dalje. A sečam se one godine bilo je u šumi neverovatno puno gljiva hahahahaha. Ali tada si nekako nisam predstavljao da je to bilo tako strašno, a po ogledu serije stvarno smo tada bili blizu totalnog kaosa, a mnogo su bili krivi ruski političari, koji su na svaki način htjeli da pred svetom sakriju katastrofu, umesto da su zamolili za pomoč. Na kraju krajeva dobro je i završilo

Rusi će snimiti neku bajku u kojoj love nekog američkog špijuna koji je odgovoran za katastrofu. :D

Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: Chernobyl
« Odgovori #98 u: Kolovoz 13, 2019, 02:22:07 prijepodne »
Kao i u svakom americkom filmu i ovde su Rusi nekako iskarikirani. Jos cudnije je to sto pricaju engleski i kao 'fuck yeah, hell yeah, bloody hell' Da, da, kako da ne... Ali i pored svih tih izmisljotina i rupa u scenariju, produkcijski je serija savrsena. Tako nesto se i ocekuje od HBO-a.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Chernobyl
« Odgovori #99 u: Kolovoz 13, 2019, 10:54:02 prijepodne »

 Ne svidja mi se sto prvo Rusi nisu snimili seriju o ovome, nego su dozvolili bez ikakvog filmskog opravdanja da urade zapadnjaci.
 Rusi inace u zadnje vreme prave  veoma dobre serije ali  su ovog puta zatajili.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #100 u: Kolovoz 13, 2019, 14:46:56 poslijepodne »

 Ne svidja mi se sto prvo Rusi nisu snimili seriju o ovome, nego su dozvolili bez ikakvog filmskog opravdanja da urade zapadnjaci.
 Rusi inace u zadnje vreme prave  veoma dobre serije ali  su ovog puta zatajili.

Potpuno se slažem. Tema jim je super. Katastrofa u Črnobilu, ali rusi nekako su zakasnili. Sad daju kontru zapadu ali na kraju mislim, da če svi reči,,, jebiga to je njihova verzija hahahaha.

Rusi imajo stvarno dobre serije. Ja sam odgledao naprimer MAZHOR,,, tri sezone, a nadam se da če snimiti još koju. Super serija i preporučujem je za pogledati

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #101 u: Kolovoz 13, 2019, 17:46:44 poslijepodne »
Zasto Ameri nemaju Hirosimu ekranizovanu? Mozda i postoji neki film ispod radara, ali nece uloziti brdo novca i angazovati Majkla Beja da se vrti po bioskopima. Realno kad negde zahebes ne hvalis se time, pogotovo ako si svetska sila. Bolje da su se Rusi tako necim bavili nego što se peru od Cernobilja.

Sent from Tapatalk


Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #102 u: Kolovoz 14, 2019, 08:11:58 prijepodne »
Bio sam u vojsci kad se to desilo.Secam se da nam bilo zabranjeno da izlazimo iz zgrade kad su nailazili oblaci.Mogu samo da zamislim kako je tamo bilo.Inace serija je verno prikazala to vreme,mislim da nema puno propagande vise manje to je to.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #103 u: Kolovoz 14, 2019, 08:47:57 prijepodne »
Zasto Ameri nemaju Hirosimu ekranizovanu? Mozda i postoji neki film ispod radara, ali nece uloziti brdo novca i angazovati Majkla Beja da se vrti po bioskopima. Realno kad negde zahebes ne hvalis se time, pogotovo ako si svetska sila. Bolje da su se Rusi tako necim bavili nego što se peru od Cernobilja.

Sent from Tapatalk

U pravusi, ali od nesreče prošlo je 33 godine, sovjetska se država u to vrijeme razpalai mogli su snimiti seriju pre amerikanaca. Ali sad navodno snimaju svoju verziju i zanima me kakva če bit. A sigurno če i oni malo prirediti istinu v svoj pravac hahahaha. A amerikanci da snimaju sve svoje grijehe, imali bi bezbroj serija super za pogledati :)

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Chernobyl
« Odgovori #104 u: Kolovoz 14, 2019, 19:02:56 poslijepodne »
Da faks 86 u pravu si.
Nisu hteli rusi da se bave svojim vrucim Cernobil krompirom.

Offline LazY

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Nis
Odg: Chernobyl
« Odgovori #105 u: Kolovoz 14, 2019, 21:37:24 poslijepodne »
znam i ja pricu za podmornicu ali mislim da to uopste nije tacna stvar,ali proguglacu .. zanimljiva prica

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #106 u: Kolovoz 21, 2019, 01:24:37 prijepodne »
Pogledala sam dve epizode i odusevljena sam.Ovaj dobri Svedjanin me uvek raspameti.Ne znam da li je bas sve bilo kao u seriji ,ali ja se secam kako je bilo kod nas.I uradise Ameri odlicnu seriju,sad i od njih neko da prepise i napravi rimejk.

Offline markom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #107 u: Rujan 13, 2019, 21:51:32 poslijepodne »
Vrhunska serija u svakom pogledu zaokružena sjajnim govorom Valerij Legasova u poslednjoj epizodi.


Offline kojot11

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #108 u: Rujan 16, 2019, 22:52:59 poslijepodne »
Da , serija za svaku preporuku. Ja sam ranije gledao dokumentarce o černobilu pa sam dosta toga znao i pre serije. Ko nije biće mu još zanimljivija.
HBO zna da napravi dobru seriju kaka hoće

Offline DusanWell

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #109 u: Rujan 26, 2019, 13:22:29 poslijepodne »
Serija je odlično napravljena, koncizna, sve bitne teme su obrađene u samo pet epizoda. U svakom slučaju tera na googlanje i traženje više činjanica o svakom detalju iz serije. Jedina mi je zamerka (iako su odlični glumci) što pričaju engleski, baš para uši.

Offline Duka

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Chernobyl
« Odgovori #110 u: Rujan 29, 2019, 08:57:46 prijepodne »
Serija fenomenalna....puno tacnih i rerelevantnih cinjenica....naravno da su Ameri obradili pricu....pitanje je da li bi isti obradili svoju katastrofu iz proslosti

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #111 u: Listopad 01, 2019, 13:51:46 poslijepodne »
Generalno žalim ljude koji zapadne demokracije uzimaju za zdrave i napredne, i uopće imaju jedan od 3-4 klišeiziranih stavova o svemu u svijetu.
Nitko, ali nitko, nikada, i nigdje u povijesti nije toliko bedastoća drobio ( govorim općenito) od Amerike. Ne kažem da bi ruska serija bila potpuno istinita, ali da bi bila bliža istini od američke, tu dvojbe nema.

Prepouka za poslušati, emisija na zahtjev HRT, baš tema Černobil serija:
https://radio.hrt.hr/aod/cernobil/308692/


Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #112 u: Listopad 11, 2019, 18:21:10 poslijepodne »
Jučer na novoj bila zanimljiva reportaža, posjet kontrolnoj sobi reaktora 4. pogled na grad 33 g. poslije, svjedočanstva tadašnjih stanovnika Pripjata...pa ako nekoga zanima:

Offline zokakelt

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Ireland
Odg: Chernobyl
« Odgovori #113 u: Listopad 17, 2019, 03:21:20 prijepodne »
Pogledajte The Babushkas of Chernobyl veoma zanimljiv dokumentarac o bakicama koje zive u okolini cernobila celo vreme.

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chernobyl
« Odgovori #114 u: Listopad 31, 2019, 20:05:25 poslijepodne »
Slazem se sa vecinom komentara na forumu u vezi ove serije i nemam nista pametnije da dodam, ipak pored odlicne glume i nacina na koji je prezentovana cela ta katastrofa na mene je najveci utisak ostavilo saznanje da je katastrofa zapravo mogla biti daleko vecih razmera koja je samo pukom srecom i velikom hrabroscu pojedinih ljudi izbegnuta.

Takodje imao sam predubedjenje da ce Rusi/Sovjeti biti prikazani kroz oci zapada za vreme hladnog rata sa velikom dozom propagande s' obzirom da su Amerikanci snimili seriju, ali i tu su me demantovali.

Vidim da jedinu zamerku kriticari nalaze u tome sto glumci pricaju na Engleskom jeziku, ali ipak mislim da su ispravnu stvar uradili jer da je serija snimljenja na Ruskom jeziku uveren sam da bi je dosta manje ljudi pogledalo i ne bi ni izbliza dozivela takav publicitet o kakvom god kvaalitetu serije da je rec.

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #115 u: Listopad 31, 2019, 21:15:34 poslijepodne »
Jedino način da su to mogli snimit na ruskom je da su sve glumili rusi, a to tak ne hoda tamo.
A bolje da su napravili na engleskom, ovak je ipak bio veći efekt...

Offline skraljic

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Poreč
Odg: Chernobyl
« Odgovori #116 u: Studeni 16, 2019, 20:24:04 poslijepodne »
Chernobil serija koju svakako treba pogledati iz koje je vidljiva sva opasnost koja nam prijeti od proizvodnje u nuklearnoj industriji ako se ne postupa po strogo propisanim pravilima. Također je oličenje SSSR-a kakav je bio.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #117 u: Prosinac 04, 2019, 22:52:57 poslijepodne »

Je, odlična serija. Već dugo nije bilo takve. Nisam ni znao što se sve događalo, kako su se stvari odvijale i kako su sve ljudi bili pogođeni tom katastrofom, iako sam čitao i gledao o njoj izvještaje i reportaže u to vrijeme. Ovo će vjerojatno biti najbolja serija ove godine, teško da će je neka druga nadmašiti.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #118 u: Siječanj 06, 2020, 10:14:05 prijepodne »
Konacno u osvit godine odgledah seriju za koju sam cekao da je gledam kada je odmor i da mogu  da joj posvetim punu paznju.
Zaista sjajno odradjeno, mozda jos jedna epizoda nedostaje, ali u principu to je to. Taj deo posle nedelju dana je nekako preskocen a svakako da je i tu bilo sta da se isprica.
Na konto price o  propagandi, cinjenica je da su Sovjeti napravili gresku, ali isto tako je cinjenica da se ovakva havarija desila u bilo kojoj drugoj zemlji evrope, danas bi moguce ceo kontitnet bio nenaseljiv. Jednostavno samo su Rusi mogli da žrtvuju ogroman broj ljudi kako bi nekako stavili stvari pod kontolom. Vidim da svi prave poredjenja sa Fokusimom ali znatno ranije se desila havarija u elektrani  Ostrvo tri milje 1979.  gde je doslo do otapanja reaktora , srecom sa mnogo manjim posledicama, i tamo se dobrih 10 dana krilo sta se desilo dok predsednik Nikson nije dao zeleno svetlo da se sve obelodani, tako da nije svaka prica crno bela. Na kraju krajeva havarije se desavaju, greskom coveka, zemljotresima, dok su visedecenijska zalivanja ostrva nukleanim bombama (Bikini ostrvo npr.) desavaju iskljucivo ljudskom namerom, pa sada procenite sta je gore.


Offline slacica

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: SRBIJA
Odg: Chernobyl
« Odgovori #119 u: Siječanj 22, 2020, 16:47:22 poslijepodne »
Černobiljska katastrofa je opisana moćno, kao globalna katastrofa u kojoj je stradao veliki broj ljudi, neki delovi su puka fikcija, ali u svakom slucaju odlicna serija, topla preporuka.