Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052785 puta)

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3330 u: Travanj 23, 2020, 22:31:28 poslijepodne »
Nije greška u prevoditelju jer kad prevedeš sa španjolskog odnosno ovdje sa galicijskog baš tako i ispadne Okus tratinčice.
Mislim da ekipa koja je radila seriju nije previše obraćala pažnju na cvijet jer su slični ali definitivno duga peteljka ( stane u vazu ).
Za seriju čak je moglo biti i neko drugo cvijeće bitna je pažnja da netko ostavlja cvijeće na mjestu ubojstva.
Kao i u stvarnom životu,više je bitan znak pažnje od samog poklona. :smfor (25):
Priča je završena tako da slijedeća sezona može imati iste glumce ali će biti nova priča.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3331 u: Travanj 24, 2020, 19:50:51 poslijepodne »
U malom norveškom gradiću vide se promjene u klimi,globalno zatopljenje i zagađivanje vode. To su teme serije Ragnarok.
Kada par tinejdžera počne postavljati pitanja mnogima se to neće svidjeti i eto smutnje. Kada se  nadoveže i malo fantazije priča postane zanimljiva.
Jedan od tinejdžera je ustvari Thor , on to ne prihvaća odnosno ne shvaća ali kada za 7 sekundi otrči 100 m ili kad čekić baci 1500 m i sam je iznenađen.

Što su digli toliku frku oko globalnog zatopljenja pa zar nije bolje da je toplo.Zamislite zimu na 25 stupnjeva i ljeto na 40 , milina.
Koliko bi samo ušparali na grijanju i na odjeći. Nema bolje kombinacije od trikinija ( kapa,šlape i naočale ). :smfor (24):
Moja preporuka poljoprivrednicima počnite saditi banane. ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3332 u: Travanj 25, 2020, 13:51:26 poslijepodne »
Snimace se nastavak Crnog Gruje  :thcheerleader3 Doduse jos nije saopsten datum ali je izvesno da ce nastavka biti.

 Za razliku od prve dve sezone gde je radnja bila smestena u period oko prvog Srpskog ustanka, treca sezona ce se baviti ubistvom kralja Aleksandra Obrenovica (dakle period pre prvog svetskog rata). Od novih likova pojavljivace se kralj Aleksandar, Apis (clan crne ruke), Draga Masin (zena kralja Aleksandra) itd. Ostaje nepoznanica ko ce igrati sve te likove, za sada je jedino poznato da ce jedan od producenata biti Aleksandar Trifunovic tako da je izvesno da ce uloga Crnog Gruje pripasti njegovom bratu Sergeju Trifunovicu.

Ne znam otkud' odjednom ovaj bum kod nas, u zadnjih nekoliko godina snimljeno je pregrst novih serija koje su zaista kvalitetne.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3333 u: Travanj 26, 2020, 11:43:53 prijepodne »
Očekivao sam nešto više od serije Giri/Haji , više na japanski način , malo više o životu i kulturi dalekog istoka a ono klasična krimi serija čija se radnja odvija na relaciji Tokio - London. Detektiv odlazi u London pronaći brata jakuzu i kad ga nađe ima dilemu, ako ga vrati u Japan biti će ubijen a ako ostane u Engleskoj čeka ga zatvor.
Jedino što ima tradiciju su jakuze , njihova hijerarhija i samokažnjavanje radi oprosta.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3334 u: Travanj 26, 2020, 14:25:39 poslijepodne »

 Poceo sam da gledam seriju The stranger, po knjizi Harlana Cobena U HBO produkciji. Prva epizoda nije losa, drzi paznju, videcemo kako ce  se radnja dalje ...
HBO? Ja mislio da je N(j)etflix: https://www.imdb.com/title/tt9698480/

Serija je jako dobra. Kratka, nema praznog hoda ni odugovlačenja, stalno se nešto novo događa i otkriva i na kraju je zaokružena tako da ako se i otkaže, nema ljutnje.
A krene tako da nepoznata cura oda tajnu jednom odvjetniku. To će pokrenuti lavinu događaja koji neće sretno završiti po svakoga, ali otkrit će se još tajni, neplanski.

Neke stvari u seriji jesu nategnute i blesave, neke nenamjerno ali neke očito namjerno, međutim kad se na kraju ne osjećate prevarenim, ne treba ni cjepidlačiti.
Ako vam se sviđaju serije s brzim tempom gdje se stalno nešto novo pridodaje priči (primjerice "How to get away with murder"), ovu dodajte na popis naslova koje trebate pogledati, a nikako da stignete sve s tog popisa, ni korona nije pomogla dobiti još vremena.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3336 u: Travanj 27, 2020, 16:39:46 poslijepodne »
pfff, izasla rikijeva after lajf s02, a brzija dana nova runda aks vs cak, i jedna koju bas cekam ded lajk mi .
a taman sam lijepo precrtav'o.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3337 u: Travanj 27, 2020, 16:57:32 poslijepodne »
nisam znao za After Life, prva je baš bila zaokružena cjelina, ne znam šta su tu imali više dirati...ali to je kratki format 6 eps po pola sata, to se u danu riješi

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3338 u: Travanj 27, 2020, 22:15:03 poslijepodne »
Da li prati neko novu sezonu US Survivora, Winners at War? Meni je odlična, dosta poznatih lica,spletke na vrhuncu. 11. epizoda je brutalna.
Spoiler: prikaži
Tony se opet pokazuje kao izuzetan spletkaroš, dvije grupe je razbio u jednoj epizodi, tako da obje ovise o njemu za brojeve, ubio je, ovakav twist se dugo nije vidio.


Također upratio sam Voice novu sezonu sa Nickom Jonasom ,koji se izuzetno dobro pokazao kao jedan od mentora, bilo je stvarno dobrih epizoda, pogotovo na blind auditions epizodama, one su mi najbolje.
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3339 u: Travanj 27, 2020, 23:30:09 poslijepodne »
Pratim ja, uspeo sam da sustignem za nedelju dana. Slabo je to, nakon odlicne AU sezone ovo je dosta amaterski. Jedanaesta je jedina opravdala, ostale epizode su mi skroz off. Vecito neki haos, kao neizvesnost, svi se guraju da vode, i na kraju ispadne ocigledna osoba.
Fire tokeni su mi takodje promasaj, ne dopada mi se taj board game pristup.

Sent from Tapatalk


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3340 u: Travanj 27, 2020, 23:44:07 poslijepodne »
Slazem se u potpunosti za fire tokene, cist promasaj. Za survivor AUS sam cuo da je dobar, nisam imao priliku pogledati, ali stavicu i njega na listu za gledanje.
Reality is almost always wrong.

Offline zoransu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: podgorica, Crna Gora
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3341 u: Travanj 28, 2020, 09:18:17 prijepodne »
Dobro jutro!
Ne znam je li se vec raspravljalo o poljsloj seriji PAKT. Ja sam je odgledao za 2 dana, dvije sezone po 6 epizoda, i mogu Vam reci da mi se bas svidjela. Serija drzi paznju, tema je nekako bliska nama sa ovih prostora (barem je tako ili slicno kod nas u Crnoj Gori), tako da, iz punih usta, PREPORUKA.
Gledao sam je na HBO.
https://www.imdb.com/title/tt5104362/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3342 u: Travanj 28, 2020, 10:20:10 prijepodne »
nisam znao za After Life, prva je baš bila zaokružena cjelina, ne znam šta su tu imali više dirati...ali to je kratki format 6 eps po pola sata, to se u danu riješi
i mene je zacudilo. ali bas rijetko sta snima pa neka ga, mislim da tu nema greske.
gledam neki dan coek skoro 60 godina ima  :? ?? ja sam sve nesto mislio da je u brentove godine  ;D
the office 2001, extras 2005 cini mi se, kako vrijeme prolazi ovo je strasno...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3343 u: Travanj 28, 2020, 12:22:56 poslijepodne »
jest, malo- malo znam na YT pogledati, podsjetiti se Brentovih pizdarija, onda je to bilo stvarno nešto posve drugačije taj sirovi cringe, sjećam se da sam se dosta dugo opirao gledanju američkog izdanja, čak sam bio počinjao i prekidao nekoliko puta, dosta mi je trebalo da se naviknem na Scotta ;D

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3344 u: Travanj 28, 2020, 22:31:53 poslijepodne »
kome je bilo lepo gledati Downton Abbey, i ostale slične serije da ih sad ne nabrajam, sigurno će uživati i u ovogodišnjoj seriji Belgravia (6 eps), https://www.imdb.com/title/tt9642982/?ref_=nv_sr_srsg_0
ITV serija sa kvalitetnom glumom, naravno i scenografijom primerenom za sredinu 19. veka, dok su glavne uloge podeljene iskusnim protagonistima Tamsin Greig, Harriet Walter, Tom Wilkinson i dr. Nagledali smo se možda takvih serija do sada, ali su meni i dalje dopadljive i apsolutno gledljive ... režiser je John Alexander koga znamo po nekim epizodama serije Trus Me i Jamestown ...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3345 u: Travanj 29, 2020, 10:07:41 prijepodne »
jest, malo- malo znam na YT pogledati, podsjetiti se Brentovih pizdarija, onda je to bilo stvarno nešto posve drugačije taj sirovi cringe, sjećam se da sam se dosta dugo opirao gledanju američkog izdanja, čak sam bio počinjao i prekidao nekoliko puta, dosta mi je trebalo da se naviknem na Scotta ;D
mene je juesej odma legla, a zbog originalne glavu u ruke i dan danas. i film dejvid brent on d road je odlican iako nije prihvacen dobro.
ne znam sta su ljudi ocekivali od brenta koji prati svoj san.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3346 u: Travanj 29, 2020, 13:28:03 poslijepodne »
meni je film isto bio zabavan, a valjda su judi očekivali Office level, pa se razočarali, ma s njim je kao i s L.Davidom, ili ga voliš ili ne, nema kompromisa, ne možeš takvog lika samo podnositi ;D
 ;D Dolly Parton

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3347 u: Travanj 30, 2020, 11:05:23 prijepodne »
pretuzan je lik, bas.
u jednom momentu propadas zbog njega, u drugom oces da ga zadavis, u sljedecem ti ga zao...
nestvarna gluma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3348 u: Svibanj 02, 2020, 11:48:47 prijepodne »
U seriji Emergence glumi jedna debeljuškasta pardon, elegantno popunjena policajka, koja na mjestu nesreće nađe dijete koje je izgubilo pamćenje i ona ga uzima pod svoju zaštitu. Priča na početku obećava čisto krimi ali kako ide radnja sve više odlazi u fantaziju i meni osobno se ne sviđa.
Pišem o ovoj seriji jer već dugo nisam vidio tako simpatičnu osobu , jednostavno što god napravi čovjek se ne može naljutiti na nju.
Serija je nevjerovatna jer u svih 13 epizoda nema seksa ( bilo koje vrste ) , nema pušenja i  tu i tamo po koja pivica. :beer2:
Ako sam dobro zapamtio i svega dva kiss kiss. Priznajte već dugo nije bilo takve serije.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3349 u: Svibanj 02, 2020, 12:06:12 poslijepodne »
U seriji Emergence glumi jedna debeljuškasta pardon, elegantno popunjena policajka, koja na mjestu nesreće nađe dijete koje je izgubilo pamćenje i ona ga uzima pod svoju zaštitu. Priča na početku obećava čisto krimi ali kako ide radnja sve više odlazi u fantaziju i meni osobno se ne sviđa.
Pišem o ovoj seriji jer već dugo nisam vidio tako simpatičnu osobu , jednostavno što god napravi čovjek se ne može naljutiti na nju.
Serija je nevjerovatna jer u svih 13 epizoda nema seksa ( bilo koje vrste ) , nema pušenja i  tu i tamo po koja pivica. :beer2:
Ako sam dobro zapamtio i svega dva kiss kiss. Priznajte već dugo nije bilo takve serije.
Ista ta simpaticna policajka glumi i u drugoj (ili trecoj,hm) sezoni Farga, naravno, policajku ....

Sent from my SM-G920I using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3350 u: Svibanj 02, 2020, 13:26:38 poslijepodne »
U seriji Emergence glumi jedna debeljuškasta pardon, elegantno popunjena policajka
Ista ta simpaticna policajka glumi i u drugoj (ili trecoj,hm) sezoni Farga, naravno, policajku ....

glumi i ovdje.. super mi je ta glumica  :smfor (6):

https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/203/downward-dog

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3351 u: Svibanj 03, 2020, 13:01:53 poslijepodne »
od stiva karela i grega denijelsa, nedje u maj bi trebalo da iskoci
Space Force
https://www.imdb.com/title/tt9612516/?ref_=nm_flmg_act_2
nesto mi ne izlazi iz glave avenue 5... ponovo jaki aduti u svim sektorima...

dugo ocekivan (bar sto se mene tice) trejler/tizer  novog pilovog uratka
https://www.imdb.com/title/tt6905686/



izgleda tek u avgust ove godine.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3352 u: Svibanj 03, 2020, 15:10:23 poslijepodne »
Mnogo puta ovde videh/procitah neke komentare oko serije Curb Your Enthusiasm
https://www.imdb.com/title/tt0264235/?ref_=nv_sr_srsg_0
pa se nedavno odlucih da krenem u maraton od 100 epizoda ... epizode klize i lagane su za gledanje, LD maestralno odradjuje ovo svoje delo ... nisam se prevario sto poverovah u sve te spomenute komentare ... nekome se sigurno nece dopasti takva vrsta humora i opaski i nacin na koji to sve LD (Larry David) radi, meni za sada sve to odgovara ... cak sam mislio u jednom trenutnku da zapisem te anegdote jer ih naravno ne mozes sve popamtiti

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3353 u: Svibanj 06, 2020, 12:13:13 poslijepodne »
izas'o triler za spejs fors:

kakvu su ekipu okupili...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3354 u: Svibanj 06, 2020, 14:07:44 poslijepodne »

dugo ocekivan (bar sto se mene tice) trejler/tizer  novog pilovog uratka
https://www.imdb.com/title/tt6905686/

izgleda odlično, kako sam skužio rađeno je po knjizi koja je homage Lovecraftu?..vidim da uz Peelea i Abrams ima tu svoje prste.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3355 u: Svibanj 06, 2020, 14:30:24 poslijepodne »
jeste, nijesam je citao, pa ne mogu rec nesto vise. mislim da nije prevedena.
lavkraft je bio veliki rasista i ksebnofob i rijetka su njegova djela dje nijesam naisao na takve stvari. i to bas naglasene.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3357 u: Svibanj 07, 2020, 17:33:40 poslijepodne »
jeste, nijesam je citao, pa ne mogu rec nesto vise. mislim da nije prevedena.
lavkraft je bio veliki rasista i ksebnofob i rijetka su njegova djela dje nijesam naisao na takve stvari. i to bas naglasene.

Ja sam narucio knjigu, pa je iscekujem ovih dana, te se bacam na citanje dok ne dodje na red tv ekranizacija, ako se ne varam, svega 350 strana, pa ce to brzo da "ode"... Mala digresija od horora, ako ste voleli "The raid" oba dela, topla preporuka (ako vec nije o njoj pricano) za "Gangs of London" https://www.imdb.com/title/tt7661390/?ref_=nv_sr_srsg_0 ... Gareth Evans, "krivac" za oba dela, upleo je prste u ovu, pa malo je reci, brutalnu seriju, u kojoj sve prsti od brutalnih borbi, na tone ispaljenih metaka, te spletki oko razlicitih grupacija kriminalnog miljea... Evans je cak rezirao prvu i petu epizodu... Kada smo kod njega, gospodin se snalazi i u horor vodama, te je za preporuku i omnibus "VHS 2" i njegova prica "Safe heaven", kao i Netfix-ov film od pre 2 godine "Apostle"  https://www.imdb.com/title/tt6217306/?ref_=nm_flmg_dr_4 ...

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3358 u: Svibanj 07, 2020, 18:46:14 poslijepodne »
Meni je The Chi bila super nazalost gledala sam samo jednu sezonu za drugu nemam prijevod
Chance je ok serija H.L je dobar u toj seriji

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3359 u: Svibanj 07, 2020, 19:07:49 poslijepodne »
Poljska serija Rojst smještena u osamdesete godine prošlog stoljeća. Desi se ubojstvo i kako biva vlast odmah nađe " krivca " i sve bi ostalo tako da nema mladog iz škole izašlog novinara , koji usprkos savjetima starijeg kolege da ne " čačka mečku " nastavlja istragu.
Serija pokazuje težnju poljaka za odlaskom na zapad i budi nostalgiju pogotovu kad vidim stojadine i fićeke ili kad se sjetim mijenjanja deviza na crno. :smfor (9):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu