Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Castle Rock  (Posjeta: 26985 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Castle Rock
« Odgovori #30 u: Listopad 26, 2019, 10:04:46 prijepodne »
evo ga ;D

auh... mrceni jeremy bentham  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #31 u: Listopad 26, 2019, 11:29:00 prijepodne »
Tipični SK od genijalnog do prosječnog, nikako da nauči napisati dobar kraj. Ajde, barem se zna zajebavati na svoj račun oko toga ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #32 u: Listopad 28, 2019, 00:32:45 prijepodne »
Pogledao sam ove prve tri što su izašle, izgleda obečavajuće. Sporiji početak s nešto detaljnijim razvojem likova, s dosta flashbackova kako bi se upoznali s njihovom prošlošću; ali i u ovo malo- krvava, blesava ubojstva, misteriozno/nadprirodne pojave koje kako mi se čini tek vire iza ugla.
Odlična L. Caplan u ulozi luđakinje, toliko je vjerodostojna da izgleda kao da su je iz ludare doveli na snimanje.
 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Castle Rock
« Odgovori #33 u: Listopad 28, 2019, 08:53:10 prijepodne »
ja sam prvu ugrabio. odlicna je kaplanoviceva, pingvin walk  ;D jos od klaverfilda je jurim  xD
zavrsnica je perverzija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #34 u: Listopad 28, 2019, 13:04:21 poslijepodne »
Ubacili su i Salem's Lot, a koliko se sjećam tamo je bilo svega. 
 ;D žlicom za sladoled...mogli bi napraviti spačku, da vrate T. Robbinsa u Shawshank.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Castle Rock
« Odgovori #35 u: Listopad 28, 2019, 13:17:04 poslijepodne »
gledao sam film, donald saterlend je jedna od uloga, davno stvarno. tad mi je bio ok. ima i neka starija verzija koju nijesam cekirao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #36 u: Listopad 28, 2019, 13:20:25 poslijepodne »
Mini serija, mislim iz 80-tih.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Castle Rock
« Odgovori #37 u: Listopad 28, 2019, 15:24:54 poslijepodne »
gledao sam film, donald saterlend je jedna od uloga, davno stvarno. tad mi je bio ok. ima i neka starija verzija koju nijesam cekirao.

Jeste mini-serija iliti duzi film "Salem's lot" (1979) u reziji Tobi Hupera https://www.imdb.com/title/tt0079844/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 ... Obavezno, ako nisi, posto je po meni mnogo bolja od one iz 2004.godine, i ima mnogo superiornijeg glavnog vampira... Samo pazi da pogledas onu verziju od preko 3 sata, posto je jedno vreme mogla da se nadje verzija od 120 minuta...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Castle Rock
« Odgovori #38 u: Listopad 29, 2019, 12:50:39 poslijepodne »
dobra mi je Storm of the Century
https://www.imdb.com/title/tt0135659/
prilicno misteriozna i jezovita kolko se sjecam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Castle Rock
« Odgovori #39 u: Listopad 29, 2019, 13:43:05 poslijepodne »
dobra mi je Storm of the Century
https://www.imdb.com/title/tt0135659/
prilicno misteriozna i jezovita kolko se sjecam.
To je jedna od najboljih Kingovih ekranizacija kada su u pitanju tv serije! Ironija je ( iako je u pitanju jedan od najvecih horor pisaca) da su najbolje ekranizacije njegovih dela bila ostvarenja koja fakticki i nisu horor- "Zelena milja", "Bekstvo iz Sosenka", "Ostani uz mene", "Dolores Klejborn", pa i "Mizeri", koji ja licno svrstavam u neki psiho-triler...

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #40 u: Listopad 29, 2019, 17:02:44 poslijepodne »
Problem kod Kingovih novela samim tim i ekranizacije istih, pogotovo horora, su sami završetci. Mnogi obožavatelji spočitavaju da su, ili prekomplicirani (pokušao je biti pametniji nego što je trebalo), ili prebanalni; nikada nije znao naći neku kompromisnu sredinu. S druge strane tu je i hiperprodukcija, preko 80 novela, pitaj boga koliko kratkih priča i kompilacija istih (kvantitet-kvalitet); velika većina njih, posebno horora koji su eksponirani od strane loših redatelja u kombinaciji s niskobuđetnom produkcijom.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #41 u: Studeni 15, 2019, 00:31:15 prijepodne »
Pogledah 4. i 5. Taman kad sam pomislio kako je sve predvidljivo i da su razotkrili večinu misterija, kad ono opaki tvist...biti će napeto u drugoj polovini.
Ako ništa, napetije od večerašnjeg el clasica ;D

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Castle Rock
« Odgovori #42 u: Prosinac 12, 2019, 14:09:08 poslijepodne »
Kompletirana 2 sezona. Uživajte.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Castle Rock
« Odgovori #43 u: Prosinac 12, 2019, 20:23:21 poslijepodne »

Obožavam Kinga.
Čovjek je lud onako kako meni paše.
I ova serija je toliko tipična njemu. Sve polako, razvučeno, tamno, često dosadno, sve za nekoliko uzbudljivih scena, koje, opet, ništa ne objašnjavaju.
King bar svoje knjige zaključi.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #44 u: Prosinac 13, 2019, 13:49:01 poslijepodne »
Druga sezona je puno konkretnija od prve koja se uglavnom bavila nedefiniranim nadprirodnim silama, dok je druga sezona dala odgovore na pitanja koja su ostala visiti iz prve. Odlično su spojili dva Kingova romana u jednu priču; iako je na samom početku izgledalo pomalo nesuvislo, oko sredine sve je počelo sjedati na svoje mjesto i na kraju ispalo baš kako treba.
Odlična druga sezona, skoro svaka epizoda završava s nekim novim i dobrim twistom. Najbolja epizoda, The Laughing Place zapravo je bila prekretnica cijele sezone, odličan prikaz nastanka legendarnog lika Annie Wilkes i poveznica između dvije Kingove priče.
Casting je stvarno odličan, o Lizzy Caplan sve je rečeno, treba istaknuti i klinku koja je odglumila Joy, perfektna.
Stipe, hvala na titlovima, svaka čast :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Castle Rock
« Odgovori #45 u: Prosinac 13, 2019, 14:02:38 poslijepodne »
nijesam mrdao od prve. malo probistrio po netu, vidio da se neko pojavio, doduse na kratko.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Castle Rock
« Odgovori #46 u: Prosinac 13, 2019, 15:58:18 poslijepodne »
je, nisu ga bili naveli niti u castu, da ne pokvare iznenađenje

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Castle Rock
« Odgovori #47 u: Ožujak 02, 2020, 14:58:35 poslijepodne »
Poceo sam konacno da gledam seriju i koliko god da se trudim nekako mi je nezanimljiva da ne kazem nesto gore.
Po pravilu ovakav tip serija mi uvek legne nevezano za sve ostalo ali ovoga puta ravna crta. Nastavljam dalje, da vidim kako ce privesti kraju prvu sezonu, pa da li da bataljujem ili nastavljam