Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Wisting  (Posjeta: 13721 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Wisting
« u: Srpanj 28, 2019, 21:40:30 poslijepodne »


Na temelju knjiga Jørna Lierja Horsta Lovački psi i Pećinski čovjek, vidimo detektiva Williama Wistinga kako pokušava riješiti niz besmislenih i pokvarenih ubojstava u malom obalnom gradu Larviku.
Suosjećajan, pedantan i nemilosrdan - jedino što može pobjeći detektivu iz Larvika Williamu Wistingu u lovu na najzloglasnije zločince u Norveškoj, je sretan obiteljski život. A kad dvije tajanstvene smrti prekinu Wistingov Božić, to je početak obračuna s najsmrtonosnijim ubojicom. Dvije priče, jedna sezona. Svaka priča ima svojih 5 epizoda.
 

Godina: 2019.
Mreža: Cinenord Drama, Good Company Films, Ripple World Pictures
Žanr: kriminalistički
Glumci: Sven Nordin, Thea Green Lundberg, Mads Ousdal, Carrie-Anne Moss, Gard B. Eidsvold
Jezik: norveški, engleski
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #1 u: Srpanj 28, 2019, 21:48:09 poslijepodne »
Prijevodi prve priče (epizode 1-5) su pri kraju. Izašle su sve epizode - ima ih deset, a titlovi ovise o Barishnikovu i njegovim izvrsnim transkriptima. :) Kako se priče mogu gledati odvojeno, postavit ću prvih 5 epizoda i strpljivo čekati na ostatak transkripata. Bit će. :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #2 u: Srpanj 29, 2019, 17:01:04 poslijepodne »
Imaš već gotove trakskripte za sve epizode

Je li? A gdje to?
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Wisting
« Odgovori #3 u: Srpanj 29, 2019, 20:47:26 poslijepodne »
Imaš već gotove trakskripte za sve epizode

Je li? A gdje to?

Mislim da su GT, bolje čekaj ove bolje  :smfor (19):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #4 u: Srpanj 29, 2019, 21:32:38 poslijepodne »
Imaš već gotove trakskripte za sve epizode

Je li? A gdje to?

Mislim da su GT, bolje čekaj ove bolje  :smfor (19):

jesu, imam takve, a dodijalo mi je više koristiti svaštare, titlovi mi liče na probušene brodove :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #5 u: Srpanj 30, 2019, 10:01:43 prijepodne »
Evo i 5. epizode kojom se zaokružuje prva priča, nastala po knjizi Jørna Lierja Horsta Lovački psi. Zgodna je to stvarca, jer ako vam se ne svidi prva priča na drugu ne treba trošiti vrijeme. Neće biti bolja. Naravno, vrijedi i obrnuto.
Stigli su transkripti za 6. i 7. pa ja nastavljam dalje, polako kao i BRSHNKV. :) I definitivno odustajem od "no name" transkripata, jer mi moji titlovi već pomalo idu na živce. Em nešto fali, ili nije prevedeno kako treba jer u transkriptu piše ono što google misli itd. A ja sam prestar i nemam jak voljni momenat, pa nastaje besmisao. Elem, idemo dalje!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Wisting
« Odgovori #6 u: Srpanj 31, 2019, 00:39:40 prijepodne »
Odgledala sam prvu pricu i posto volim skandinavske krimi serije bicu potpuno subjektivna ;D.Dobra prica,isto i glumci
Spoiler: prikaži
kulturoloske razlike koje idu u prilog norvezanima
,napeto,mracno...a ima i  soc.drame.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Wisting
« Odgovori #7 u: Kolovoz 03, 2019, 16:09:57 poslijepodne »
Očekivao sam više od ove serije, ne znam na osnovu čega, ali me prva priča nije oduševila. Nekako mi je sve neuvjerljivo i ima onako situacija koje su nelogične. Sve je tu, ali opet nešto fali. Bez obzira na sve, čeka se druga priča.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #8 u: Kolovoz 09, 2019, 12:39:26 poslijepodne »
Evo 1. ep nove priče. Stigli su svi BRSHNKV transkripti, pa će to ići brzo. Prema onom što se vidi u prvoj epizodi, priča je bolja od one prve. Iako niti o prvoj priči ne mislim ništa loše.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Wisting
« Odgovori #9 u: Kolovoz 10, 2019, 22:41:07 poslijepodne »
Pocela sam drugu pricu i izgleda vrlo zanimljivo.Volim ovaj norveski naturalizam ( dok su svedske serije  nekako elegantne,vidi se bogastvo po izgledu kuca,glumci su lepi).Mozda ce biti bolja jer nema C.Anne Moss koja i nije bila u svom najboljem izdanju.
Hvala prevodiocu na izboru serije i prevodu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #10 u: Kolovoz 11, 2019, 17:19:34 poslijepodne »
Evo 7. i 8. epizode ove dobre norveške serije. Meni osobno, među najboljima u ovoj novoj produkciji 2018 i 2019. Jasno je da produkcijom velikog broja istovrsnih serija, dolazi do zasićenja i teško je naći nove ideje. U tom pogledu Wisting je znatno bolji i od Karppi i STHKLM Requiem, pa i dosta drugih. Hoće li biti nastavaka, ne znam, ali to svakako nije nužno. Kad se pričom postigne cilj, svaki dodatak je suvišan i šteti cjelini. Pa se ja nadam da neće. Neka lijepo Norvežani smisle nešto novo. :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Wisting
« Odgovori #11 u: Kolovoz 12, 2019, 14:42:44 poslijepodne »
 Odgledao sam prve dve epizode i prilicno sam razocaran vidjenim.Nista interesantno nisam uspeo da pronadjem.Nategnut klise scenario.
Samo zbog glavnog glumca svedjanina inspektora, cu nastaviti da gledam.Borisovi prevodi su kao i uvek za cistu desetku :bear3:

Rulic

  • Gost
Odg: Wisting
« Odgovori #12 u: Kolovoz 12, 2019, 19:19:48 poslijepodne »
I ja odgledao prve dvije(danas 3-5).

Odlična serija za najtopliji dan u godini. To je kao da jedeš sarmu na +35!

Spoiler: prikaži




Samo naprijed Borise s odabirom tema brzinom i kvalitetom prijevoda.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Wisting
« Odgovori #13 u: Kolovoz 13, 2019, 22:40:56 poslijepodne »
Evo kraja i druge priče. Meni bolje od prve, ali ima sve što ljubitelji krimića, koji se žele opustiti, trebaju.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Wisting
« Odgovori #14 u: Kolovoz 14, 2019, 12:09:09 poslijepodne »
Puno hvala za sve  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Wisting
« Odgovori #15 u: Kolovoz 14, 2019, 20:44:51 poslijepodne »
Odgledao sam prve dve epizode i prilicno sam razocaran vidjenim.Nista interesantno nisam uspeo da pronadjem.Nategnut klise scenario.
Samo zbog glavnog glumca svedjanina inspektora, cu nastaviti da gledam.Borisovi prevodi su kao i uvek za cistu desetku :bear3:
Serija je norveska i glavni glumac je poznati pozorisni i filmski norveski glumac.
Volim ovaj zanr i svidela mi se druga prica.Hvala jos jednom.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Wisting
« Odgovori #16 u: Kolovoz 19, 2019, 10:37:31 prijepodne »

Meni se serija baš svidela. Odlično su koncipirali 10 epizoda, fino razradili i obradili priču i lepo je na kraju zaokružili.
Slažem se Borise sa tobom - da je najbolja nordijska serija koja je  napravljena  u poslednje dve godine  (inače volim serije u kojima se prožimaju  istraživačko novinarstvo i  policijska istraga - Dicte, Mammon,.. ).
Ne znam zašto ali mi američki glumci uvek deluju neuverljivo kad glume u evropskim produkcijama  ;D .

Hvala Borise na odličnim prevodima .

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Wisting
« Odgovori #17 u: Kolovoz 20, 2019, 15:42:55 poslijepodne »
Ne mogu još da hvalim ili da kritiziram. Novi sam na forumu i tek sam jučer dobio pravo da skinem po jedan prevod dnevno hahahhaah. Trenutno se bavim sa Trust me, za koju se zahvaljujem Ivanu za prevod, ali i Wisting mi je skinut, samo čekam da skupim prevode. Onda se naravno čujemo i sa moje strane, da napišem ponešto o ovoj seriji. Ali iz inf. koje dobivam tu gore, mislim da če mi serija sjesti :)

kad pogledaš pa se javi

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Wisting
« Odgovori #18 u: Kolovoz 22, 2019, 10:33:22 prijepodne »
[
  Najskuplja norveska svih vremena , se pokazala kao totalni corak u prazno. Odgledao sam prvih pet epizoda.

 Prvo, prica je jako bleda i neubedljiva. Od ocekivanog antagonizma izmedju americkog dvojca i ostatka norveskog  tima osim pokusaja nije bilo nicega. Tu sam barem ocekivao neki humor,dinamicku komunikaciju, bilo sta. Veoma iritira lik cerke novinarke koja glumi islednika iza ledja svog oca. Podsetila me je na svedski serijal o nesnosnoj  novinarki plavusi koja se igra detektiva. Ne mogu sada da se setim naziva serijala.

 Jednom recju isprazno.Nema filmske hemije ,atmosfere. Daleko je doslednija i smislenija norveska  serija Karppi koja je sama po sebi solidno prosecna.

 Norvezani ima jos dosta da uce, daleko zaostaju u serijama iza belgijanaca, nemaca, svedjana, itd…

Hvala prevodiocu na velikom trudu i odlicnim prevodima a neka mi ostali clanovi ne zamere sto sam izkasapio seriju.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Wisting
« Odgovori #19 u: Kolovoz 22, 2019, 13:16:55 poslijepodne »

Karppi nije norveška nego finska serija,a prvo pogledaj seriju do kraja pa onda sudi. Ne znam zašto si očekivao  antagonizam između amera i norvežana, ja nisam.
Ono što je lepo u većini skandinavskih krimi  serija ,a mogu reći i evropskih, jeste to što fokus nije  samo na zločinu ili nekoj misteriji nego što su više okrenute dočaravanju glavnih likova, njihovih karaktera,života/priča...i po tome su specifične, što daju celovitu sliku ,a ne samo segment (rešavanje zločina,hvatanje počinioca itd. ).

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Wisting
« Odgovori #20 u: Kolovoz 24, 2019, 13:54:15 poslijepodne »

  Izvinjavam se na mom previdu, Karppi je finska serija a ne norveška.

  Što se tiče serije Wisting odgledao sam prvih pet epizoda i za moje filmske kriterijume je to i više nego dovoljno.  Svo vreme  su me iritirali  nedostaci  serije  koje sam ranije pobrojao. Na kraju krajeva o  ukusima se ne diskutuje. Neko voli Mercedes, neko Audi, neko Bmw, neko plavuše, neko crnke. Sto ljudi , sto ćudi.. :bear3:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Wisting
« Odgovori #21 u: Kolovoz 25, 2019, 01:44:26 prijepodne »
Ono kad prekines da gledas seriju kad pocinje druga prica koja je mnogo bolja od prve(prvih pet epizoda)po misljenju mnogih ovde na forumu.
Mislim da norveske serije treba da ostanu ovakve razlicite i od svedskih i od danskih.Originalne.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Wisting
« Odgovori #22 u: Kolovoz 25, 2019, 09:42:42 prijepodne »
Ono kad prekines da gledas seriju kad pocinje druga prica koja je mnogo bolja od prve(prvih pet epizoda)po misljenju mnogih ovde na forumu.
Mislim da norveske serije treba da ostanu ovakve razlicite i od svedskih i od danskih.Originalne.

Upravo tako....to je isto kao da odgledaš prvo poluvreme utakmice i prekineš jer je rezultat 0:0 ,a utakmica se završi sa npr. 3:2 :D .
Mene su u toj "prvoj" priči nervirali Ameri, mada su tu da bi ukazali na razliku  mentaliteta ...a inače ovo i nisu " 2 priče po 5 epizoda" - serija je celina, drugi deo ne možeš da razumeš ako nisi gledao prvih 5. epizoda.

"Veoma iritira lik cerke novinarke koja glumi islednika iza ledja svog oca."-devojka je "jurila" svoju novinarsku priču, nije "radila niti glumila islednika ..."
Naravno da svako ima svoj ukus i da o njima ne treba raspravljati....ali zato je glupo komentarisati nešto što nisi odgledao do kraja :) ( još jedno poređenje - kad kupuješ auto, ne kupuješ ga samo na osnovu izgleda, isprobaćeš ga,itd.....znači sagledati sve i odlučiti se za model koji ti odgovara u okviru zadatog budžeta  :D )


Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Wisting
« Odgovori #23 u: Srpanj 23, 2020, 17:38:18 poslijepodne »
Po mom mišljenju, ova serija sadrži sve što treba za one koji vole skandinavski stil ... likovi, okruženje, dobro urađena priča i slažem se sa prethodnim komentarima da je ne treba deliti bukvalno na 2 priče, ipak je zamišljena kao celina od 10 epizoda ... vredi sačekati 2. sezonu, kako neko reče da će biti krajem ove godine u decembru

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Wisting
« Odgovori #24 u: Kolovoz 03, 2020, 05:00:48 prijepodne »
Pristojno je ovo na nekom rudimentarnom nivou. Dopadljiv i dovoljno nijansiran naslovni lik i nekoliko ostalih pratećih likova. Slučajevi koji se prostiru tokom većeg broja epizoda u prožimaju. Upečatljivi ambijenti, realizovano na solidnom produkcionom nivou.

Moglo je da bude više, da bude složenije, da bude zanimljivije, ali se da gledati.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Wisting
« Odgovori #25 u: Kolovoz 10, 2020, 14:24:31 poslijepodne »
Odgledala sam sedam epizoda i meni je  bas super,serija mi nije podeljena na po pet epizoda,sve se brate nastavlja i sto kaze Kat ne mozes gledati drugi deo bez ovih prvih pet epizoda.Mene Ameri nisu nervirali,to je njihovo standardno FBI sranje,nisam nesto ni ocekivala,a cerka mi sve vreme ide na zivce,a i onaj sicic,koji ne moze da shvati da tata ne moze da prekine istragu da bi dosao na vecericu koju je on spremio.Ko voli Skandinavce neka pogleda .