Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051385 puta)

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3270 u: Ožujak 26, 2020, 19:18:53 poslijepodne »
Picard gotov. Nekima ne se sviđa, meni je predobar.

A za one koji nisu odustali od STD:



 :thspaz



:thcheerleader3

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3271 u: Ožujak 26, 2020, 20:22:23 poslijepodne »
fala vi dobri ljudi s cetiri ruke, ne stajete.
mirakl vrkers, sits krik, haj mentens, briders...
da ne trpam teme, lakse odje... odoh da upropastim vid.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3272 u: Ožujak 27, 2020, 16:39:58 poslijepodne »
Pregazio odjednom Kingdom drugu sezonu. Moram priznat da mi nije ekstra ko prva. Dobra jest, ali neke scene izgledaju prenaivno u odnosu na prethodnu sezonu i radnju općenito.
Ili sam možda očekivao previše pa sad cjepidlačim...

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3273 u: Ožujak 27, 2020, 19:52:07 poslijepodne »
Za ljubitelje serija inspirirane istinitim događajima  pogledajte White house farm .
Ubojstvo petoročlane porodice te klasična istraga na engleski način.
Moja ocjena odlična.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3274 u: Ožujak 28, 2020, 15:54:12 poslijepodne »
Dont fuck with .............killer odlična dokumentarna serija u 3 djela o tipu koji na sebe hoće skrenuti pažnju ubojstvom prikazanom na internetu. Prvo sa mačkama a poslije ..... :oops: Opsjednut filmovima a posebno Sirovim strastima , a svi obožavamo taj film , postaje serijski ubojica.
Čudno na mene film nije tako djelovao. :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3275 u: Ožujak 29, 2020, 11:53:06 prijepodne »
Ovogodišnja engleska serija The stranger sa poznatim glumcem u glavnoj ulozi Richard Armitage ( morao pogledati na imdb kako se zove jer donekle pamtim lica ali imena nikako  :smfor (9):).
U seriji ima lažne trudnoće,krađe novca iz nogometnog kluba,iznuđivanja,ubojstva pa čak i odsječene glave alapaki.
Sve u svemu jedan kreativni nered ili po naški čušpajz koji sam tek shvatio u 6 epizodi :? ?? ( od 8 ).
Oni sa jako malo inteligencije počnu shvaćati u 6. epizodi a vjerujem da ima onih koji će početi shvaćati već u prvoj.
Da ne bude zabune serija odlična.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3276 u: Ožujak 29, 2020, 12:59:12 poslijepodne »
zavrsih velington paranormal, nemam bas sta dodat u odnosu na prvo javljanje vezano za ovu seriju, osim mozda da je u drugoj sezoni bilo jos urnebesnijih i kreativnijih epizoda. misim, taika... sta da pricamo dalje.
sve je kulminiralo bozicnim specijalom koji je prstao od ludih dogadjaja i nestvarnih dijaloga. stvarno pravi biser od serije, ne znam oce li bit trece sezone.

So... And you said you're dyslexic?
- Yes. Yeah.
I'm just wondering if maybe you've got your letters a bit muddled up and you've booked Satan instead of Santa.


Hey, um, if these guys have booked you, how does that work, exactly?Have you got an agent, or... ?
-No. I-I was just sitting on my throne in hell, and I was summoned here.
OK, so how exactly were you summoned?
- By fax.
By fax?!
-Yup. If you fax Satan... I appear. Yeah. As soon as they invented it, we got one in hell.


It's like that movie Alien, where that alien bursts out of that guy's chest.
-Wouldn't you say it's more like that movie where the toy comes to life and terrorises the family?
Toy Story. I couldn't get through that.


nemoguce je sve pofatat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3277 u: Ožujak 30, 2020, 14:27:50 poslijepodne »
Odlična i druga sezona Kingdoma, možda mi je i bolja od prve, ova kao da ima više socijalne intrige, više do izražaja dolaze klasne razlike Koreje toga doba, kojima se bavila i u prvoj sezoni, ali ovdje su to uspjeli povezati sa još luđim, intenzivnijim tempom, stvarno vizualno fantastičnim scenama, kada zombi/ /horor/akcija dođe na red, ali uz sve to fantastično ludilo, uvijek je u prvome planu neljudskost i profiterstvo; bez obzira na beznađe situacije.
Sjajno su koreanci pokazali kako oživjeti ustajali zombi žanr i napravili seriju koja je, kada to treba biti, brutalno krvavi horor, produkcijski najviše razine, a istovremeno ljudska priča s emocionalnom paletom od humora do tragedije.
Cijelo vrijeme balansira na rubu da pretjera, ali toliko je odlično napisana i realizirana, da svaki detalj, svaka scena ima svoju svrhu, ništa nije slučajno, pa tako niti te hiperbole kojima se koristit, koje su učestale u azijskoj filmografiji i nerijetko znaju prijeći granicu; ovdje toga nema.
Zaista posebna, posebna serija, koja je u ove dvije sezone i svega 12 epizoda, već ušla među klasike, barem što se mene tiče, a još nije kraj.



« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2020, 14:32:48 poslijepodne od Eadnp »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3278 u: Ožujak 31, 2020, 15:11:01 poslijepodne »
Završih L. Davida, kakvo ludilo, pogotovo ovih zadnjih 4, 5 epizoda, sezona za čistu peticu, ne sjećam se da je i jedna sezona bila toliko dobra, zaista nema loše epizode, a on misllim da nikada nije bio toliko blesav, nikoga ne štedi, sve živo je dijagnosticirao, svaka mu čast. Toliko toga se dogodilo da je zaista teško izdvojiti pa i sjetiti se svih ti pizdarija koje je smislio, stvarno je u životnoj formi.
Svaka epizoda ima toliko materijala da bi mogao pisati do sutra, evo par opaski da ne spoilam ;D
Komentar na restoran koji je podijeljen na dijelove za lijepe i ružne ljude:


i naravno u njegovom kafiću ili ti Latte Larry's, nema:

ako ti je sila  imaš kod Mooca Joa ;D, a i osmislio je aplikaciju gotta go ili ti Puber ;D

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3279 u: Ožujak 31, 2020, 18:54:53 poslijepodne »
Aktulna serija u ovo doba je See. Svijet u 21. stoljeću napadne virus nakon čega preživjeli oslijepe odnosno i svi rođeni budu slijepi.
Evo imamo sreće što korona nije takva. Problemi počinju kad se počnu rađati djeca sa vidom.
Serija za one koji vole borbe sjekirama,noževima, lukom i strijelom a još i ne vide.

Još nešto : koronavirus sigurno nestaje na temperaturi od 73 stupnja Celzijusa.
Moja temperatura je 36,5 + 36,5 ženina i kad se to spoji = 73 stupnja. :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3280 u: Ožujak 31, 2020, 18:56:41 poslijepodne »
@Eadnp
ahahahahhah, ma doktor.
moram provjerit dje sam stao  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3281 u: Ožujak 31, 2020, 19:35:40 poslijepodne »
i bolje ti je da nisi gledao po jednu, nisam se dugo ovako, u komadu ismijao

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3282 u: Travanj 01, 2020, 11:52:26 prijepodne »
e ako znam kako je bolje ubi me. kad gledam nekoliko zaredom to su rupe samo takve poslije gledanja. a skoro isto mi se fata i kad je 1perweek.
do glave je  ;D
zaleceh da se skinem peni dredful sad, reko nova  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3283 u: Travanj 01, 2020, 13:02:28 poslijepodne »
 ;D nisi jedini, previše je svega da bi se sve pohvatao, čim završim s jednom kreće se druga, pa i treća.. nekada se ne mogu niti epizode od prošlog tjedna, sjetiti.. kamoli sezone od prije god. ili dvije

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3284 u: Travanj 01, 2020, 23:58:15 poslijepodne »
;D nisi jedini, previše je svega da bi se sve pohvatao, čim završim s jednom kreće se druga, pa i treća.. nekada se ne mogu niti epizode od prošlog tjedna, sjetiti.. kamoli sezone od prije god. ili dvije

što bi rekla Alexis iz Schitts Creek "totally" si u pravu ... mislim da nam je svima došlo glave  ;D ovakva mass produkcija serija u poslednjih nekoliko godina .... gledaš jednu, onda vidiš na nekoj platformi pojavila se neka druga, pa pročitaš na nekom forumu dobre kritike za neku treću seriju .... i tako u nedogled  :smfor (27): ... i onda na sve to, dodamo i veliku pauzu između sezona neke serije koja ti se svidela ... pa nema teorije da se setim i onda sam počeo da ponovo skidam poslednju epizodu iz prethodne sezone ne bi li barem imao neki bolji flash back kad nastavim sa gledanjem nove sezone ... i kao vrhunac mogu slobodno reći da mi se desilo da sam skinuo seriju koju sam već davno gledao  :smfor (9):

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3285 u: Travanj 02, 2020, 09:46:37 prijepodne »
Danska serija Forhoret pogledana za jednu večer zato što je vrlo dobra i zato što ima osam epizoda u trajanju od dvadesetak minuta. ;D
Detektiv istražuje ubojstvo svoje kćeri , tempo serije je dobar tako da dvadeset minuta prođe u trenu i jednostavno te vuče pogledati slijedeću epizodu.
Ni ne okreneš se a serija gotova. Solidna skandinavska serija bez puno filozofiranja i odugovlačenja radnje.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3286 u: Travanj 02, 2020, 19:00:29 poslijepodne »
Završio sam treću sezonu The Sinner-a i manje više isti tok serije kao u prethodne dve sezone. Ništa spektakularno, osam epizoda za polu-mračnu razonodu tokom par večeri (ili ako baš ne znate šta ćete od sebe - jedan dan). Bill Pullman je opet centar svega i nosi celu sezonu (tj seriju) na svojim ramenima.

Sve u svemu - kome su se svidele prve dve sezone neka odgleda i treću, ali bez velikih očekivanja.
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3287 u: Travanj 03, 2020, 11:35:29 prijepodne »
Završio sam treću sezonu The Sinner-a i manje više isti tok serije kao u prethodne dve sezone. Ništa spektakularno, osam epizoda za polu-mračnu razonodu tokom par večeri (ili ako baš ne znate šta ćete od sebe - jedan dan). Bill Pullman je opet centar svega i nosi celu sezonu (tj seriju) na svojim ramenima.

Sve u svemu - kome su se svidele prve dve sezone neka odgleda i treću, ali bez velikih očekivanja.

Za mene je treće sezona za klasu lošija i ako budu imali ovakav trend bolje da nema četvrte sezone.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline zoransu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: podgorica, Crna Gora
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3288 u: Travanj 03, 2020, 18:36:49 poslijepodne »
slazem se! serija Forhoret veoma dobra, odgledao je za 2 dana, kratke epizode po oko 20 minuta, 8 epizoda.
Interesantno za pogledati i preporuka svakako. Sada gledam Visting, norveska serija, 10 epizoda, odgledao 7, i za sada mi drzi paznju!
Kad zavrsim sa njom planiram na pickboxu da odgledam seriju "znam ko si".

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3289 u: Travanj 03, 2020, 23:50:04 poslijepodne »
We are back

Money Heist (La casa de papel) s03e01

Vratili su se u svom odličnom stilu. Prvo prvih dvadeset minuta akcije skoro kao u prve dvije sezone i onda Profesor preuzima stvari u svoje ruke. Prva epizoda je jako obečavajuća i bacam se na ostatak.

Evo par slikica(nije spoiler)

Spoiler: prikaži






Odlicno.Vrlo dinamicna akcija sa dahom evropskog šarma.Prva epizoda nove sezone-divne lokacije i zanimljiv zaplet.

Ja bih dodao da mi deluju dosta bolje produkcija i režija, bar u prve dve epizode. U najavi još jedna dobra partija šaha :)..

ko je uzivao u prve 3 sezone (ja definitivno u svakoj), od pre sat vremena u trafici se pojavilo 8 epizoda 4. sezone, a kako su najvljivali i stavljali tizere, bice to ponovo uzivanje ...

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3290 u: Travanj 04, 2020, 12:58:56 poslijepodne »
Pogledana 2.sezona serije Project blue book i samo je nastavak 1.sezone, ništa lošija ništa bolja.
Tko voli tematiku o vanzemaljcima  biti će zadovoljan.

E sad moje " stručno " mišljenje sa kojim se neće mnogi složiti.
Pretpostavljam da postoje vanzemaljci i da mi nismo sami u svemiru, ali mislim da vanzemaljci nisu nikad bili na Zemlji.
Poslije 2.svjetskog rata ameri su dopeljali masu njemačkih stručnjaka da pomognu u utrci za naoružanjem protiv rusa ( komunista ).
Da bi to prikrili , u pustarama amerike , počinju sa radom , a da to sakriju od rusa namještaju dolazak vanzemaljaca.
Kao fol prikrivaju od javnosti o vanzemaljcima a u stvari prikrivaju svoju najnoviju tehnologiju u naoružavanju.
Dalo bi se tu još pričati ali toliko od mene.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3291 u: Travanj 05, 2020, 07:59:41 prijepodne »
Srpski glumac Nikola Đuričko dobio je ulogu u 4. sezoni serije Stranger Things.


Glumac, koji od kraja prošle godine živi u Americi, posle nekoliko krugova audicija uspeo je da obezbedi svoje mesto u Netfliksovom megahitu.
Iako znamo da je četvrta sezona smeštena makar jednim delom u Rusiji, Đuričko je naveo za podkast Agelast da ne sme da otkriva detalje svoje uloge.
"Ništa ne smem više da otkrivam o ulozi sem da se pohvalim da je radim. Ne smem majci rođenoj da ispričam", našalio se Đuričko.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3292 u: Travanj 06, 2020, 12:36:42 poslijepodne »
Sicilijanska mafija , meksički karteli i amerikanci prijevoznici to su osnovne značajke serije ZEROZEROZERO.
Nešto novo sam naučio , kad mi talijan kaže zero zero zero to ne znači nula nula nula :smfor (29): nego da traži čisti kokain. :smfor (9):
Moja ocjena dobra.
Za info počinju serije CARDINAL četvrta sezona i LE BUREAU DES LEGENDES peta sezona. :smfor (26):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3293 u: Travanj 07, 2020, 15:32:35 poslijepodne »
Pogledao i Tiger Kinga. Paradise Lost mi je postavio visoku granicu za ovakav tip dokumentarca, skoro mu niko neće ni primirisati.
Tiger Kinng je malko drugačiji jer te baca po raznim temama: zaštita životinja, ubistvo, klutovi, otimanje posla...
Cela priča oko Kerol mi je bila daleko zanimljivija, Džo je klasičan glupavi južnjak, ona je nešto drugo.

Ko je gledao razumeće.  ;D

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3294 u: Travanj 07, 2020, 18:46:58 poslijepodne »
Onaj ludi knjižnjičar seli iz New Yorka u Los Angeles, zaposli se kao trgovac i opet traži žrtvu u koju se zaljubi i počinje ubijati sve koji mu smetaju.
Stalno nekog ima u staklenom kavezu, baš ima neki gadan poremećaj i mrcina jedna stalno se izvuče.
Tako da možemo očekivati i treću sezonu serije YOU.
Moja ocjena vrlo dobra.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3295 u: Travanj 08, 2020, 09:13:54 prijepodne »
Nije me baš oduševila serija Are you afraid of the dark. Očekivao horor a ono samo fantazija.
Djeca nestaju u lunaparku. Odmah mi je bilo sumnjivo kad na početku piše NICKELODEON , dječji kanal. ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3297 u: Travanj 10, 2020, 13:03:44 poslijepodne »
 ;D finih parova ima već u prvom kolu: Black Mirror- Utopia, BB-Watchmen, Saul- Veep.. Gilligan i Lindelof po dvije ekipe, bit će prozivki na regularnost ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3298 u: Travanj 10, 2020, 13:51:14 poslijepodne »
danas delegiraju sudije, nece svi bit zadovoljni.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3299 u: Travanj 10, 2020, 14:14:14 poslijepodne »
ne znam smijem li stavit sliku/skrinsot. ipak je sa njihove zvanicne fb stranice, sta znam, povredjujem li kakva autorska prava. ne razumijem se stvarno.
vec je aploadovah... nebitno, ako se ne kosi sa kakvim pravilima, cisto me obavijestite, odje ili na pp, pa da je zalijepim.
mozemo se igrat  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.