Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Ófærð  (Posjeta: 17677 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Ófærð
« u: Siječanj 18, 2019, 23:02:53 poslijepodne »

Ófærð (Trapped, Klopka) je islandska serija koja pripada "nordic noiru" i svojom je kvalitetom u 1. sezoni stala uz bok svemu što nam je stiglo sa sjevera Europe. Postala je kultnom serijom i osvojila srca gledatelja širom Europe. U svakoj sezoni se priča nova priča. Osebujni likovi i glumci koji ih nose većini gledatelja neće puno značiti, ali radi se o vrhunskoj ekipi, pa je i ukupan završni učinak - vrhunski.


Godina: 2015.
Mreža: RÚV, BBC, France 2, RTE, ZDF, itd.
Žanr: kriminalistički, drama, triler
Glumci: Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurðsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Björn Hlynur Haraldsson
 

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2019, 13:07:40 poslijepodne »
Pogledah i ja prvu sinoć, da vidim kako je to ispalo. I što? Tko nije žurio, dobit će uskoro dodatak u vidu nekoliko rečenica, kojih sada nema. Nije ih bilo u transkriptu jer su izgovorene na engleskom. A takve stvari više ne ulaze u transkripte. Ne znam zašto, ako baš neće to prevoditi, mogli bi barem ostaviti prazne linije s točnim vremenskim odrednicama. Ovako je to dupla muka. Kud se radi o islandsko-ganskom engleskom jeziku, kojeg sam jedva razumio tud još i to s linijama koje treba ubacivati. Kako to Doda ne zna, brže ću to ja a ona neka gleda za drugi put.  :smfor (19): E sad! Vraćam se onima koji nisu žurili. Oni će naravno dobiti ispravljene titlove, što je već prisutno u ep. 3. i 4. Drugu ću provjeriti danas, ali mislim da će biti isto. :) . Kako nije do sada bilo prigovora, pretpostavljam da svi čekate da se serija kompletira. Pametan izbor! Večeras je na rasporedu 5. epizoda.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Ófærð
« Odgovori #2 u: Siječanj 22, 2019, 23:32:34 poslijepodne »
A mi koji smo pozurili smo nesto na sluh shvatili ;D.U svakom slucaju hvala oboma za prevod ove dugo ocekivane sezone.Za sada,prva sezona me je osvojila a za ovu se tome nadam...
Spoiler: prikaži
sve je tu:cudan krajolik Islanda,politicki angazman scenarija,pametni i dobrodusni detektiv,misterija zlocina
.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #3 u: Siječanj 23, 2019, 09:32:09 prijepodne »
Evo su stigle zamjene za nedostajuće stvari u ep 1. i 2. Nije toga bilo puno i može se gledati i bez toga, ali ovako je ljepše. Istini za volju ovo što sam trebala dodati nije od utjecaja na zbivanja u seriji  :smfor (9): :smfor (9):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #4 u: Veljača 02, 2019, 23:03:16 poslijepodne »
Dugo sam čekala i konačno dočekala 6. epizodu ove sve bolje serije. Imate je u dvije varijante, ali samo je autorska dobavljiva. Možda ipak netko drugi uspije pronaći, ono što ja nisam mogla, a nema mi tko pomoći :) Moje je znanje presušilo, a deda se odmara na moru i nije ni od kakve koristi, u tom pogledu.  :smfor (2): :smfor (2):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Ófærð
« Odgovori #5 u: Veljača 02, 2019, 23:09:27 poslijepodne »
Kaži koju verziju konkretno da potražimo i možda možemo da pomognemo.
I puno pozdravi dedu, želimo mu da se lepo odmori i oporavi.  :beer2:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #6 u: Veljača 02, 2019, 23:21:56 poslijepodne »
Kaži koju verziju konkretno da potražimo i možda možemo da pomognemo.
I puno pozdravi dedu, želimo mu da se lepo odmori i oporavi.  :beer2:
Spoiler: prikaži
Ófærð-Trapped(2015).S02E06.x264-RÚV - ove verzije nema nigdje, barem je ja ne mogu naći. Čudno, jer postoje titlovi. Ona druga MAJO ima na uloz.to a prijevod je rađen prema njoj


Pozdrav!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Ófærð
« Odgovori #7 u: Veljača 02, 2019, 23:42:34 poslijepodne »
Nigde nisam našla tu verziju za 6. epizodu, možda neko od članova nađe pa neka ti pošalje pp.

Offline Dobrila

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Ófærð
« Odgovori #8 u: Veljača 06, 2019, 08:10:20 prijepodne »
ta verzija se trenutno moze naci samo na usenet-u  :pijonir

Ta verzija postoji u više oblika i na drugim mjestima.

Karakteristika tih verzija je u tome da su jedna drugoj nalik kao jaje jajetu. Koju god da odaberete, dobro ste odabrali. Stoga se ne treba previše zamarati tražeći baš TU verziju :)  :bear3:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Ófærð
« Odgovori #9 u: Veljača 06, 2019, 08:42:50 prijepodne »
sori za oft
Spoiler: prikaži
ovaj forum u spojleru je eks tvfreeload, nekad najbolji forum za trgovinu serija. super sto su se vratili, samo da mi odobre registraciju.

hvala dobrila.
prebacite post na svastaru ako treba.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline spacedirector

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
Odg: Ófærð
« Odgovori #10 u: Veljača 07, 2019, 21:13:15 poslijepodne »
Iskreno, nisam ni znao da je pocela 2.sezona, pa evo sad kad sam ovdje i saznao, nema nitko sretniji od mene  :thcheerleader3

1.sezonu pogledao prije vise od godinu dana i jako mi se svidjela, toliko da ju nisam htio brisati sa harda. A i inace sam ljubitelj takvih sjevernih serija, gdje je takva atmosfera, sve okovano ledom, hrpa snijega i sve sto ide uz to. Pa onda jos ako je zanr triler, misterij, horor, onda je to dobitna kombinacija.

Veselim se gledanju 2.sezone i slusanju zanimljivog im islandskog jezika.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Ófærð
« Odgovori #11 u: Veljača 11, 2019, 00:58:38 prijepodne »
Na žalost nisam ovo prije vidio. Pa svih 7 epizoda dosad, verzija RÚV, može preko azijske tražilice, a onda samo gdje piše magnet, ne treba gugl translejt njihovih điđimiđa simbola...

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Ófærð
« Odgovori #12 u: Veljača 18, 2019, 19:29:34 poslijepodne »
Gledala sam prvu sezonu i svidela mi se..gledam i drugu..

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #13 u: Veljača 19, 2019, 18:58:50 poslijepodne »
Malo je zapelo s prijevodima, stigla je i 9, epizoda. Nadao sam se da će moja ispomoć to napraviti, no ništa od toga. Pa sam se evo bacio ja na ovo. Bit će uskoro 8. i 9. Samo malo strpljenja, dok odgonetnem kako Afrikanci na Islandu govore engleski.  :smfor (29): :smfor (29): :smfor (29):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #14 u: Veljača 20, 2019, 11:33:19 prijepodne »
Evo i osme!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #15 u: Veljača 22, 2019, 11:53:18 prijepodne »
Deveta simfonija :) :thspaz
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Ófærð
« Odgovori #16 u: Veljača 23, 2019, 16:34:44 poslijepodne »
Deveta simfonija :) :thspaz
I jeste simfonija,uz pricu,najvecim delom zahvaljujuci glumcima.Tako su dobri,uverljivi(onim suzama detektiva se sasvim veruje),nenametlivi.Na stranu zlocini,to je prica o zivotu obicnih u borbi za egzistenciju ljudi u ovim modernim,otrovnim(i bukvalno) vremenima.Pa,porodicne drame...
Trebalo mi ja malo vremena da se priviknem na atmosferu bez snega iz prve sezone i sasvim novom pricom,ali je vredelo.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Ófærð
« Odgovori #17 u: Veljača 26, 2019, 20:11:41 poslijepodne »

Nisam mogla da čekam, da prvo kompletiram sezonu pa da počnem sa gledanjem...a sad jedva čekam finalnu epizodu.  ;D

Odlična druga sezona, verujem da me kraj neće razočarati ( i meni je nedostajao sneg , ali verujem da su i na taj način hteli da se distanciraju od prve sezone, ne samo vremenskim razmakom ).

Hvala Dobrili i Borisu na prevodima  :smfor (25):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #18 u: Veljača 26, 2019, 20:56:02 poslijepodne »

Nisam mogla da čekam, da prvo kompletiram sezonu pa da počnem sa gledanjem...a sad jedva čekam finalnu epizodu.  ;D

Odlična druga sezona, verujem da me kraj neće razočarati ( i meni je nedostajao sneg , ali verujem da su i na taj način hteli da se distanciraju od prve sezone, ne samo vremenskim razmakom ).

Hvala Dobrili i Borisu na prevodima  :smfor (25):
Eto onda, za nestrpljive :) i zadnje epizode. Stigao je jutros i zadnji Ófærð - RÚV, ove druge sezone. Bez snijega. Je, priznajem, i meni taj snijeg fali. S jedne strane. S druge, drago mi je vidjeti, tu zemlju "vatre i leda" i u zelenom ogrtaču. Tek toliko da vidimo i tu drugu stranu Islanda. Zadovoljan sam. Iako je, za mene, malo slabija od prve sezone. Ali svakako dobra i vrijedna gledanja.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Ófærð
« Odgovori #19 u: Veljača 26, 2019, 20:57:02 poslijepodne »
Veliko HVALA za sve  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline Tomanic

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Ófærð
« Odgovori #20 u: Veljača 27, 2019, 10:02:52 prijepodne »
Super, samo ja imam problem gde pronaći torrent za 10. epizodu. Može li mi neko pomoći?
Hvala unapred!

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #21 u: Veljača 27, 2019, 10:12:36 prijepodne »
Zasad još nema torrenta. Treba pričekati.
Spoiler: prikaži
Inače se može naći RUV release za članove VV a na Uloz.to i release MAJO. Titlovi odgovaraju za sve verzije
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Ófærð
« Odgovori #22 u: Veljača 27, 2019, 19:29:38 poslijepodne »

Eto onda, za nestrpljive :) i zadnje epizode. Stigao je jutros i zadnji Ófærð - RÚV, ove druge sezone. Bez snijega. Je, priznajem, i meni taj snijeg fali. S jedne strane. S druge, drago mi je vidjeti, tu zemlju "vatre i leda" i u zelenom ogrtaču. Tek toliko da vidimo i tu drugu stranu Islanda. Zadovoljan sam. Iako je, za mene, malo slabija od prve sezone. Ali svakako dobra i vrijedna gledanja.

Da, za mrvicu je slabija od prve, ali to sam i očekivala, prva je zaista bila fenomenalna ;
mislim da su ipak trebali da i drugu sezonu odrade u snežnom ambijentu, sneg neverovatno doprinosi celokupnoj atmosferi, kao kontrast koji naglašava tople međuljudske priče i odnose.

Poslednja scena..i muzika... sjajan završetak.

“We have started writing the framework for the third season. We haven’t gotten farther than that. We want to be able to release the third series earlier than the second, if it goes as well as it looks like with the second series, so there isn’t such a long time between series. There’s still a huge story left in these characters”. - nadam se da će biti tako  ;D .



Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ófærð
« Odgovori #23 u: Veljača 27, 2019, 22:02:42 poslijepodne »
Super, samo ja imam problem gde pronaći torrent za 10. epizodu. Može li mi neko pomoći?
Hvala unapred!
Zasad još nema torrenta. Treba pričekati.

kak nema? izašlo prije 2 dana
Link za download preko privatne poruke.
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2019, 11:36:31 prijepodne od faks86 »

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Ófærð
« Odgovori #24 u: Veljača 28, 2019, 00:33:02 prijepodne »
kak nema? izašlo prije 2 dana

Hvala  :clapp :clapp :clapp !!!
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2019, 11:36:46 prijepodne od faks86 »

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #25 u: Veljača 28, 2019, 06:20:40 prijepodne »
kak nema? izašlo prije 2 dana

Hvala  :clapp :clapp :clapp !!!
Pridružujem se ovom naganjanju oko ima - nema.  :smfor (9):
Spoiler: prikaži
 Kad sam ja pisao - nema, radilo se o verziji 1080p. x264-RÚV, a ne o 1080p.WEB-DL.H.264. x264-RÚV nema ni dan danas, može se naći, ali ne kao torrent. Verzija WEB-DL postoji od ponedjeljka ali prijevodi nisu rađeni prema njoj. No ako vam je to svejedno, mogli ste na uloz.to pronaći i verziju MAYO, pa i WEB.DL-NOGRP. Ali postoje neke male razlike. U osnovi, kako tko hoće. Ovo je samo pojašnjenje prepiske s članovima koji traže baš RÚV. OK?
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2019, 11:37:06 prijepodne od faks86 »
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ófærð
« Odgovori #26 u: Veljača 28, 2019, 10:04:53 prijepodne »
Ne se ljutit odma.
Pošto si gore napisao da titlovi odgovaraju za više verzija, nisam skužio da tražiš/tražite baš tu određenu RUV.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Ófærð
« Odgovori #27 u: Veljača 28, 2019, 14:40:43 poslijepodne »
Ne se ljutit odma.
Pošto si gore napisao da titlovi odgovaraju za više verzija, nisam skužio da tražiš/tražite baš tu određenu RUV.
Ja se ne ljutim :) Od ponedjeljka imam RUV za koji je rađen titl, ali ne s torrenta. Da, paše za više verzija ali ponekad malo odstupa.
Eto, sad smo sve pojasnili.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Ófærð
« Odgovori #28 u: Rujan 08, 2019, 05:45:29 prijepodne »
Odgledao sam obe sezone i sta reci osim fantasticno.Atmosfera prava skandinavska mrak i sneg,glumci odlicni prica isto tako.Meni je nesto bolja bila prva sezona.Velika preporuka da i
Spoiler: prikaži
uzasno me nervirala cerka glavnog junaka u 2.sezoni

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Ófærð
« Odgovori #29 u: Siječanj 30, 2020, 12:23:27 poslijepodne »
Pogledao sam obje sezone i blago rečeno oduševila me. Nisam veliki poznavatelj skandi serija, nisam ih mnogo pogledao; nije da ih izbjegavam, jednostavno film mi je draži kada je u pitanju nordijski noir.
Čini se da je ovaj islandski zaista poseban. Istina, drugačiji je to ambijent, prirodne ljepote eksterijera, otočki mentalitet ljudi...sve su to stvari koje ovu seriju izdvajaju i čine ju unikatnom, zaraznom od prve do posljednje epizode, ali po meni ima i neku drugu, mnogo važniju vrijednost. Iako se bavi tipičnim temama za žanr: kriminal, korupcija, ubojstva...niti u jednome trenutku nije u prvome planu tko je kriv, već zašto se sve to događa. Prije svega naglašena je ljudska tragedija glavnih protagonista, jednoga maloga mjesta, gdje su svi međusobno povezani, gdje je sve što se dogodi vrlo osobno.
Hvala Kat na preporuci, vjerovatno ju ne bih pogledao bez poguranca, zaista je posebna serija, šteta ne pogledati.
Borise, hvala na titlovima.