Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052528 puta)

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3810 u: Veljača 27, 2021, 11:15:21 prijepodne »

Izgleda da 21.3. KONAČNO počinje šesta sezona Line of duty https://www.imdb.com/title/tt2303687/
a nadam se da će se ove godine pojaviti i treća sezona Happy Valley  :EmoticonPrayer2



Izgleda da 21.3. KONAČNO počinje proljeće,
a nadam se da će se i ove godine pojaviti. ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3811 u: Veljača 28, 2021, 12:19:48 poslijepodne »
Slucajno sam vidjela da je izasla prva sezona "Mi djeca s kolodvora Zoo".

Nisam ni znala da je u planu snimanje serije. Da li je neko slucajno gledao, kakvi su utisci?

https://m.imdb.com/title/tt13138972/episodes/?season=1

To je rimejk filma Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo, a prema istoimenoj knjizi koja srećom nije ušla na niti jedan popis lektire.
Ja to neću gledati jer u sebi nikad nisam imao niti imam truna sažaljenja za ovisnike.
Zašto i bih, ovisnik sam o duhanu i to sam sam izabrao, ne treba me zato žaliti nego poslati u p.m.

Vjerujem da seriju neće gledati ni današnji mladi eksperimentatori. Ondašnji možda hoće.
Današnje zanimaju bomboni i recepti za uradi sam doma kristal met, a ne zastarjele trice i kučine.

Predlažem da kao što sam ja napravio temu južnokorejskih filmova, da neko napravi temu filmova i serija za narkomanske početnike.
Pa tu ubacite i film i seriju o kolodvoru Zoo, razvikuše Trainspotting i Requiem for a Dream te lanjsku već otkazanu seriju Brave New World po Huxleyevom romanu o distopijskoj "svi na drogama" budućnosti koju sam odbio dirnuti s obzirom da me knjiga svojevremeno zgadila.

Ja takvu temu ne mogu raditi jer sam se otuđio od džanki ekipe koja se osim svim i svačim "pucala" sa tim određenim naslovima, što knjiškim, što filmskim.
Točnije oni su se otuđili od mene jer nismo dijelili iste životne principe. Neki su u međuvremenu i umrli.

Mislim da takav popis ne postoji na internetu, ja ga barem nisam pronašao.
Pustimo moj nedostatak empatije za njih, ovisnici su i dalje ljudi pa ako će im specifični popis naslova pomoći da se okanu ćorava posla, meni i vjerojatno ne samo meni, bi bilo drago.

Da me netko ne razumije pogrešno.
Moj je stav: priroda da, kemija ne.
Drugim riječima trava i gljive da. Ne da nemam ništa protiv, nego smatram da ih treba legalizirati.
Za nema u prirodi laboratorijske bućkuriše lijepo molim smrtnu kaznu dilerima.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3812 u: Veljača 28, 2021, 13:06:54 poslijepodne »
... te lanjsku već otkazanu seriju Brave New World po Huxleyevom romanu o distopijskoj "svi na drogama" budućnosti koju sam odbio dirnuti s obzirom da me knjiga svojevremeno zgadila...
Dobra knjiga.
Šta su snimili/otkazali.. pilot?

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3813 u: Veljača 28, 2021, 18:07:15 poslijepodne »
To je rimejk filma Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo, a prema istoimenoj knjizi koja srećom nije ušla na niti jedan popis lektire.
Ja to neću gledati jer u sebi nikad nisam imao niti imam truna sažaljenja za ovisnike.
Zašto i bih, ovisnik sam o duhanu i to sam sam izabrao, ne treba me zato žaliti nego poslati u p.m.

Vjerujem da seriju neće gledati ni današnji mladi eksperimentatori. Ondašnji možda hoće.
Današnje zanimaju bomboni i recepti za uradi sam doma kristal met, a ne zastarjele trice i kučine.

Predlažem da kao što sam ja napravio temu južnokorejskih filmova, da neko napravi temu filmova i serija za narkomanske početnike.
Pa tu ubacite i film i seriju o kolodvoru Zoo, razvikuše Trainspotting i Requiem for a Dream te lanjsku već otkazanu seriju Brave New World po Huxleyevom romanu o distopijskoj "svi na drogama" budućnosti koju sam odbio dirnuti s obzirom da me knjiga svojevremeno zgadila.

Ja takvu temu ne mogu raditi jer sam se otuđio od džanki ekipe koja se osim svim i svačim "pucala" sa tim određenim naslovima, što knjiškim, što filmskim.
Točnije oni su se otuđili od mene jer nismo dijelili iste životne principe. Neki su u međuvremenu i umrli.

Mislim da takav popis ne postoji na internetu, ja ga barem nisam pronašao.
Pustimo moj nedostatak empatije za njih, ovisnici su i dalje ljudi pa ako će im specifični popis naslova pomoći da se okanu ćorava posla, meni i vjerojatno ne samo meni, bi bilo drago.

Da me netko ne razumije pogrešno.
Moj je stav: priroda da, kemija ne.
Drugim riječima trava i gljive da. Ne da nemam ništa protiv, nego smatram da ih treba legalizirati.
Za nema u prirodi laboratorijske bućkuriše lijepo molim smrtnu kaznu dilerima.
Izvini, da li si procitao knjigu ili bar pogledao film?

Ne razumijem tvoj post, ova knjiga bi trebala biti "must read" za sve tinejdzere kako bi vidjeli koje zlo donosi droga.

Sto se serije tice, procitala sam da su je gledaoci dosta popljuvali i da su nezadovoljni (od toga da ne glume djeca vec punoljetne osobe, pa na dalje).

A svaka droga je droga, bila ona prirodna ili vjestacka, ali ovo je vec offtopic.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3814 u: Ožujak 01, 2021, 13:53:14 poslijepodne »
Sve sam već napisao, a o životnim stavovima dalje neću.
Samo ću dodati da apsolutno ne treba maltretirati sve tinejdžere, a ni starije, s ovim naslovima. Napraviti popis pa onda oni koje zanima i jedan od tih, pogledat će i druge.
Ostali koji u tome ne vide ništa bitno za svoj život jer na primjer zanima ih samo kako postati pilot pa gledaju isključivo filmove s avionima, ne treba ih gnjaviti.
Dat ću i vlastiti primjer, meni nebitni podaci tipa koliko ima krava u Indiji niti me je ikad zanimalo niti mi je ikad u životu zatrebalo, a maltretiralo me s tim kroz cijelo školovanje da i dan danas imam traume.
S druge strane u razredu je bilo ekipe koja je obožavala znati ne godinu, nego točan datum i sat kad se nešto dogodilo. Njima je to bio gušt, a meni tortura koju ničim nisam zaslužio.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3815 u: Ožujak 01, 2021, 15:48:46 poslijepodne »
Ja stvarno ne znam kome je "must read" da procita Mi djeca sa kolodvora Zoo ,pogotovu na danasnje vreme,pa to nije bilo ni pre 40 godina.Niti me se knjiga dojmila,a vec seriju ne bih ni mrtva pogledala.Joxer, u pravu si.Pozz.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3816 u: Ožujak 01, 2021, 18:03:20 poslijepodne »
Pogledao sam drugu ili trecu sezonu... negde pise druga negde treca... Disenchantment mao slabija sezona ali i dalje gledljiva i zanimljiva serija.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3817 u: Ožujak 02, 2021, 22:44:45 poslijepodne »

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3818 u: Ožujak 02, 2021, 23:03:15 poslijepodne »
Ne gledam Saturday Night Live, to je za amere.  :smfor (21):

Kad već baljezgam...  ;D

Krenula je nekakva sumnjiva scifi serija Debris.
Kažem sumnjiva jer zbog sinopsisa, a i trailera strah me da nije ovo klon X Files i Fringe.



Je li ko već pogledao prvu epizodu? Ako je, recite je li slična ovim spomenutim starima, ne da mi se gledati klonove ičega.

Offline alesi

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slovenija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3819 u: Ožujak 03, 2021, 08:56:33 prijepodne »
Pogledao sam prvo epizodo serije Superman and Lois. Izgleda mi zanimljiva serija

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3820 u: Ožujak 03, 2021, 16:13:27 poslijepodne »

Je li ko već pogledao prvu epizodu? Ako je, recite je li slična ovim spomenutim starima, ne da mi se gledati klonove ičega.

Više baca na FRINGE, ali opet je nekako drugačija, jer sumnjivi su i Zemljani i vanzemaljci  :smfor (24):

Jonathan Tucker mi je super glumac, pa ću im dati šansu. Inače, na netu nisam naišao na podatak koliko ovo uopće ima epizoda.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3821 u: Ožujak 03, 2021, 17:09:06 poslijepodne »
nisam naišao na podatak koliko ovo uopće ima epizoda.
U pravu si, wiki kaže 1 (lol), tvdb 3, a imdb 9.

Bit će ih 13:
https://debris.fandom.com/wiki/Debris

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3822 u: Ožujak 03, 2021, 20:00:43 poslijepodne »
Pozdrav svima, novi sam član. Prije svega bih pozdravio ekipu, posebno Hyde_sb čiji su titlovi uvijek bili odlični.

Drugo, The Walking Dead se vratio. Očita je i opipljiva prisutnost COVID-a 19 u prvoj epizodi (mislim da su to svi primijetili). Malo je komično bilo kada je iz vedra neba Carol nestala iz epizode. No pravi fanovi su tu i kada su stvari teške. Sretan sam što se TWD vratio i  sa nestrpljenjem očekujem nove epizode.

Fight the dead, fear the living!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3823 u: Ožujak 03, 2021, 22:42:28 poslijepodne »
Ne zadugo. Ovo je finalna sezona :)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3824 u: Ožujak 03, 2021, 22:55:09 poslijepodne »
Daj bože više, pa pola ljudi će krepat prije nego to natezanje završi.
A i kad završi štancat će nadalje spinoffe, sto%.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3825 u: Ožujak 03, 2021, 23:01:53 poslijepodne »
World beyond je meni blagi užas. Nadam se da će otkazati.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3826 u: Ožujak 04, 2021, 10:46:05 prijepodne »
Ne zadugo. Ovo je finalna sezona :)

Svjestan sam toga, iskreno mislim da je i vrijeme. Apsolvirati priču, gurati Rick Grimes filmove, a tek preostaje za vidjeti kakva je premisa Daryl&Carol spin offa.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3827 u: Ožujak 04, 2021, 14:41:11 poslijepodne »
Ne zadugo. Ovo je finalna sezona :)

Morat ću te razočarati  :smfor (21):

ŽIVI MRTVACI imaju još i 11. sezonu, a i nekoliko najavljenih spin-offova i filmova. WORLD BEYOND također ima još jedna sezona i od početka je zamišljena kao nekakva mini-serija. Meni osobno nisu legli, pa sam odustao nakon 3. epizode, a ŽIVE MRTVACE gledam iz navike ( dok surfam na mobitel ), a i STRAH ću uskoro tako, jer su i oni sve bezvezniji.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3828 u: Ožujak 05, 2021, 18:30:56 poslijepodne »
Danas binge watch-ao 8 epizoda WandaVision - https://www.imdb.com/title/tt9140560

Moralo se nekako prožvakati prve dvije epizode gdje je dosta ljudi odustalo, ali se u kasnijim epizodama dobije objašnjenje za te prve dvije pa to sve skupa ispadne jako dobro. Svidjet će se ljubiteljima Marvela, a svi ostali zaobići u širokom luku. Večeras se gleda zadnja epizoda.

Edit: i zadnja epizoda ispada vrlo dobra kao i sam završetak serije. Očekuju nas odlične stvari u budućim filmovima koji će se vezati na kraj ove serije.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3829 u: Ožujak 07, 2021, 09:58:08 prijepodne »
Planiram uskoro početi sa Buffy i Angel gledanje u "proper timelineu". Činjenica je da dok sam bio dijete navedene serije bih gledao na preskake, a i bilo je to davno.

Stoga, odluka je pala: vrijeme je za pravi rewatch kako spada.  :smfor (26):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3830 u: Ožujak 07, 2021, 20:22:04 poslijepodne »
Zanimljivo da je Jonny trebalo da glumi Ricka u TWD

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3831 u: Ožujak 08, 2021, 13:36:54 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt13987620/?ref_=nv_sr_srsg_0

Murder Among the Mormons je još jedan Netflixov ovogodišnji dokumentarac. Bavi se događajima u Salt Lake Cityu 1985. kada je došlo do nekoliko bombaških napada povezanih sa mormonskom zajednicom. S obzirom da nisam imao nikakvo predznanje o ovome, prva epizoda mi je prošla u hvatanju „ko tu koga i za čije babe zdravlje!?“ te sam mislio i da odustanem, ali zato me druga i treća nisu puštale ni do toaleta. Na osnovu naziva i kratkog sinopsisa sam pomislio da će ovo biti jedan u nizu filmova u kojima će isplivati mračne tajne jedne iz mnoštva crkvi, a ispostavilo se da je crkva samo jedna u nizu žrtava možda i najfascinantnijeg zločinca u novijoj istoriji Amerike. Zaista ne treba propustiti upoznavanje sa njim.

P.S. Možda bi trebalo razmisliti o otvaranju zasebne teme koja bi se bavila dokumentarcima jer s jedne strane uočavam pojačanu produkcijsku aktivnost na tom polju, a s druge strane pretpostavljam da mnoge i davim na ovim temama u kojima očekuju da čitaju o nečem bitno drugačijem. Što se mene tiče, slobodno može ići i u off topic, svakako ću ih gledati i pisati o njima.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3832 u: Ožujak 08, 2021, 13:56:39 poslijepodne »
Omar, slobodno piši, štaviše, radujem se toj temi. Otvorićemo poseban topik za dokumentarce, pa izvoli.
Sad kad si pomenuo mormone, jesi li gledao stariju HBO seriju Big Love? Bavi se temom mormona i stvarno je dobra.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3833 u: Ožujak 08, 2021, 14:06:58 poslijepodne »
Nisam gledao, a kako trenutno u planu imam samo dve kraće serije, mogao bih da probam.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3834 u: Ožujak 08, 2021, 15:35:32 poslijepodne »
Dopustite da se i ja veselim zasebnoj temi za dokumentarce.
Ali zato jer ih ne gledam.  ;D

Na početnoj stranici kad vidim opa ima novih postova u temi o serijama onako uzbuđen otvorim i dočeka me hladan tuš.  :smfor (2):
Kad krene nova tema, nju ću laganica preskočiti.

E a za ljubitelje nedokumentarnih serija pogledao sam prvu epizodu indijske krimi serije Paatal Lok.
Bar sam mislio da je krimi do njenog kraja kad umjesto tsundere obrata, autori izvedu nešto neočekivano u trilerskom fazonu.
Općeniti stil epizode nije tipično suzdržan i prenaivan ili karikaturalan indijski, više vuče na evropski, tako da me i to iznenadilo.

Ne znam je li još netko dao ovome šansu, ali tko nema nešto u planu, dajte probajte s ovom. Svakako ću napisati kratki osvrt kad je dokrajčim ako se nekome ne riskira 9 epizoda. Devet, da, čudan broj pa se nadam da nisu htjeli razvlačiti s filerom ne bi li zaokružili na 10.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3835 u: Ožujak 09, 2021, 08:27:03 prijepodne »
Zanimljivo da je Jonny trebalo da glumi Ricka u TWD

Moje mišljenje, skromno dakako jest da je Andrew Lincoln rođen za ulogu Ricka. Jednostavno, tako mu je sjela da to nisu istine.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3836 u: Ožujak 09, 2021, 13:18:36 poslijepodne »
Super ideja - otvaranje teme za dokumentarce..  (y)
Bas su napali s njima.. xD
ako neko ima vremena, mozete dosta toga odgledati na youtube-u..
ima dosta njih koji prave, meni je ubedljivo najjaci jim can't swim.. ko nije pogledao, preporuka...
mada vise cemo da pricamo u samoj temi..

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3837 u: Ožujak 09, 2021, 14:32:28 poslijepodne »
Svi dokumentarci na jednu stranu, a BBC-evi dokumentarci sa David Attenborough na drugu stranu.

Jednostavno su bez konkurencije.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3838 u: Ožujak 09, 2021, 22:32:21 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt13987620/?ref_=nv_sr_srsg_0

Murder Among the Mormons je još jedan Netflixov ovogodišnji dokumentarac. Bavi se događajima u Salt Lake Cityu 1985. kada je došlo do nekoliko bombaških napada povezanih sa mormonskom zajednicom. S obzirom da nisam imao nikakvo predznanje o ovome, prva epizoda mi je prošla u hvatanju „ko tu koga i za čije babe zdravlje!?“ te sam mislio i da odustanem, ali zato me druga i treća nisu puštale ni do toaleta. Na osnovu naziva i kratkog sinopsisa sam pomislio da će ovo biti jedan u nizu filmova u kojima će isplivati mračne tajne jedne iz mnoštva crkvi, a ispostavilo se da je crkva samo jedna u nizu žrtava možda i najfascinantnijeg zločinca u novijoj istoriji Amerike. Zaista ne treba propustiti upoznavanje sa njim.

P.S. Možda bi trebalo razmisliti o otvaranju zasebne teme koja bi se bavila dokumentarcima jer s jedne strane uočavam pojačanu produkcijsku aktivnost na tom polju, a s druge strane pretpostavljam da mnoge i davim na ovim temama u kojima očekuju da čitaju o nečem bitno drugačijem. Što se mene tiče, slobodno može ići i u off topic, svakako ću ih gledati i pisati o njima.


U poplavi serija pa i dokumentarnih dobro dođe kad netko piše o njima. Tako da ti samo nastavi ukazivati na dokumentarce , tko voli će pročitati tvoj prijedlog i eventualno pogledati, tko ne ne. Mogu još dodati da su ti tekstovi kvalitetni , 4 do 5 ljudi uz tebe zbilja kvalitetno pišu, svaka čast. :clapp
Posebna tema za dokumentarce nije loša ideja , ako ništa drugo za one koji ne vole gledati takvu vrstu serija.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3839 u: Ožujak 11, 2021, 13:59:18 poslijepodne »
WandaVision
Odgledao sam prvih 7ep, nije losa zamisao... videcemo kakav je kraj sezone. Mnogima se nesvidja, ali mislim da moze da prodje.