Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051273 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline NikolaZG

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3840 u: Ožujak 12, 2021, 19:23:29 poslijepodne »
Vezano uz to ko je trebao koga glumiti, ne znam jeste li procitali da je u Muckama Cassandru umalo igrala Elisabeth Hurley?  :Emoticon-jawdrop

Srecom, reziseru je bila prelijepa, kao model - i nije vjerovao da se neko takav moze zaljubiti u mulca (citat) kakav je bio Rodney  ;D
Ulogu je na koncu dobila odlicna Gwyneth Strong.



Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3841 u: Ožujak 13, 2021, 18:20:12 poslijepodne »
Vezano uz to ko je trebao koga glumiti, ne znam jeste li procitali da je u Muckama Cassandru umalo igrala Elisabeth Hurley?  :Emoticon-jawdrop

Srecom, reziseru je bila prelijepa, kao model - i nije vjerovao da se neko takav moze zaljubiti u mulca (citat) kakav je bio Rodney  ;D
Ulogu je na koncu dobila odlicna Gwyneth Strong.
Ovo nisam cula... Vjerovatno je bolje sto nije glumila Cassandru, stvarno je previse lijepa za Rodneya :) Inace, prije 2 dana sam zavrsila sa gledanjem Mucki (po ko zna koji put). Legendarna serija sa legendarnim glumcima, bez konkurencije spada u 2-3 najbolje humoristicne serije svih vremena.

Optimalan broj epizoda i specijala, znali su tacno kada treba da stanu, iako sam citala da je prvobitno planirano da kraj bude kada postanu milioneri.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3842 u: Ožujak 16, 2021, 19:09:17 poslijepodne »
The Wire, Sopranos imaju HD remaster, čak i Buffy. A jedan kultni Oz nema :smfor (8):

Čak sam se o tome dopisivao sam tvorcem Oz-a Tomom Fontanom na Instagramu i rekao je da bi i on to htio no interes i following Oz-a nije na razini ako što je slučaj sa 3 prethodno nabrojene serije.  :? ??

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3843 u: Ožujak 21, 2021, 14:29:25 poslijepodne »
Dobra epizoda dobra priča TWD S10 E19 
Spoiler: prikaži
 stari kuler 

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3844 u: Ožujak 21, 2021, 14:58:29 poslijepodne »
 ;D T-1000

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3845 u: Ožujak 21, 2021, 18:39:16 poslijepodne »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3846 u: Ožujak 22, 2021, 01:20:21 prijepodne »
baš sam nedavno naletio na YT-u na  paramountov on location, gdje s njim obilaze lokacije na kojima su snimane legendarne scene iz T2, totalni je kuler i zajebant, vidi se da mu je to bio breakthrough i highlight karijere, savršeno se sjeća svakoga detalja sa snimanja...i naravno taj "The Run"
sam kaže kako ga i danas nako 30 g. prepoznaju -you're that guy from T2 mouvie ;D

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3847 u: Ožujak 22, 2021, 07:21:02 prijepodne »
baš sam nedavno naletio na YT-u na  paramountov on location, gdje s njim obilaze lokacije na kojima su snimane legendarne scene iz T2, totalni je kuler i zajebant, vidi se da mu je to bio breakthrough i highlight karijere, savršeno se sjeća svakoga detalja sa snimanja...i naravno taj "The Run"
sam kaže kako ga i danas nako 30 g. prepoznaju -you're that guy from T2 mouvie ;D

Jedan od drazih filmova, ne znam ni sama koliko puta sam ga gledala. I dan danas, kada vidim da se pusta na TV-u, ostavim ga. Mozda se neko nece sloziti sa mnom, ali ovo je remek djelo. Fantasticna rezija i glumci, fantasticni specijalni efekti koji su 20 godina ispred svog vremena, fenomenalan soundtrack.

Mozda neko ne voli ovaj zanr, ali bez obzira na to, treba cijeniti ovaj film.

Hasta la vista baby!

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3848 u: Ožujak 22, 2021, 12:19:00 poslijepodne »
čim je izašao u videotekama, bilo je dugo čekanje, rezervacije, dok stigneš na red za posudbu..kad smo ga se napokon dokopali, odmah video pod ruku i kod komšije na presnimavanje, toliko smo ga puta pregledali da smo doslovno znali sve dijaloge napamet, od prve do posljednje scene, svaki puta kada ne bi ništa bilo na tv-u, a to je tada bilo skoro uvijek ;D ide: T2, Die Hard, Predator ili Aliens, nisam ih godinama gledao, ali još uvijek su top 4 akcijskog žanra toga vremena, po meni možda i ikada, takvih filmova više nema

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3849 u: Ožujak 22, 2021, 14:47:10 poslijepodne »
Tema je serije a ne filmovi.
Tri koja si naveo su akcijski sci fi od čega su dva s vanzemaljcima, a takvih ima npr. britanski bombon Attack the Block.
Ako nećeš vanzemaljce, opet ima, Minority Report i Inception.
Ako nećeš ni vanzemaljce ni sci fi nego Die Hard, onda The Raid Redemption koji je meni dvostruko bolji od Willisove limunade.  ;D

Dodaj tome to što si što si ostario...
I lako onda pomisliš da nečega više nema. A ima.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3850 u: Ožujak 22, 2021, 17:09:34 poslijepodne »
samo sam tebe čekao da mi objasniš šta ima, šta valja i i klasificiraš gdje šta pripada..ako ti predstavlja neko veliko zadovoljstvo da me (nas) "educiraš" o općepoznatim trivijama i imaš toliko vremena u životu zajebavati se s tim, samo naprijed, ali brate mili ispadaš tragično smiješan

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3851 u: Ožujak 22, 2021, 17:16:40 poslijepodne »
Kako ko, rekla je kokoš.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3852 u: Ožujak 23, 2021, 00:42:12 prijepodne »
dobra, bravo dečko, taman na nivou, reklo bi se cca U-16, ako ništa treba ti se priznati konzistentnost

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3853 u: Ožujak 25, 2021, 14:50:07 poslijepodne »
Može li neko da mi preporuči neku noviju francusku ili špansku kostimiranu istorijsku mini seriju koja ima prevod naravno...

Što znači "novija"? I što znači miniserija? 3-4 epizode?

Ove nisu samo nekoliko epizoda, ali nešto od toga bi ti se trebalo svidjeti s obzirom da su različitog žanra:
La Peste (2018) - https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/363/la-peste-the-plague
La Catedral del Mar (2018)
El Ministerio del Tiempo (2015)
Versailles (2015)

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3854 u: Ožujak 25, 2021, 22:09:36 poslijepodne »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3855 u: Ožujak 26, 2021, 19:39:01 poslijepodne »
ja sam gledao onaj prvi specijal nedje zimus... rendi ludi...
nema ga na svijet zivotami...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3856 u: Ožujak 27, 2021, 20:55:40 poslijepodne »

Delhi crime https://www.imdb.com/title/tt9398466/?ref_=nv_sr_srsg_0

Slučajno sam naletela na ovu indijsku seriju i rešila da je pogledam...malo je reći da sam oduševljena.

Serija prikazuje istragu istinitog zločina o kome smo svi čitali, ne sadrži eksplicitne scene nasilja, njegovu gnusnost dovoljno opisuju reči, ali čak i za to   treba imati jači želudac  kako bi se pogledala, zbog same prirode zločina...ali potpuno  zaslužuje izdvojeno vreme za to.
Richie Mehta,režiser i scenarista serije,  je šest godina istraživao,razvijao ideju i pisao scenario za nju, uz brojne konsultacije sa pripadnicima policije koji su učestvovali u istrazi ,kao i sa članovima porodice žrtve i tako stvorio seriju sa odličnom dinamikom pripovedanja.
Iskreno, nisam očekivala da bi Indijci mogli napraviti tako kvalitetnu seriju, jednu zamerku nisam imala. Potpuno su dočarali svaki aspekt koji je bitan da se stvori potpuna slika indijskog društva, razmišljanja,ponašanja, sa kakvim problemima se suočava njihova policija kao i to koliko su posvećeni svom poslu ( tj.koliko se žrtvuju za njega), komplikovan pravosudni sistem (zvanični jezik u pravosuđu im je engleski).....
Gluma je sjajna, jako me je obradovalo saznanje da će biti i druge sezone  sa istom glumačkom postavom na čelu sa Shefali Shah.

Serija apsolutno vredna gledanja!

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3857 u: Ožujak 27, 2021, 21:45:22 poslijepodne »
Manhunt Unabomber - https://www.imdb.com/title/tt5618256

Istinita priča o teroristu kojeg su zvali Unabomber kojeg je FBI lovio 17 godina u Americi. Iako serija ima dvije sezone, samo prva je o Unabomberu i ima samo 8 epizoda i stvarno se isplati pogledati. Ja osobno volim istinite priče tako da mi je serija bila odlična.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3858 u: Ožujak 31, 2021, 20:18:48 poslijepodne »
Je, sad si me u temi o filmovima podsjetio.
Nije rimejk filma koji si spomenuo iako se jednako zove.
Radi se o seriji koja kreće s emitiranjem za 8 dana i imat će 16 epizoda (ići će po 2 epizode tjedno):
Taxi Driver (2021)

Prema internet stripu, o taksi službi koja svojim klijentima "dijeli pravdu" tamo gdje je zakon zakazao.
Naravno da ću joj dati šansu, a kad završi bude li valjala napisat ću zašto je valjala.
Jebga, ideja mi se sviđa, a sigurno će biti i akcije i trilera pa se potajno nadam da neće zasrati nešto.

Trailer:


Što se legalnog i besplatnog streama tiče zasad znam da će biti dostupan na VIU platformi sa eng. titlovima.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3859 u: Travanj 01, 2021, 17:28:42 poslijepodne »
Još malo pa sam gotov sa Justified. Nemam ništa pretjerano loše ali ni dobro reći o seriji. Rekli bi mi u Dalmaciji "nit smrdi, nit miriše". Dosta glumaca iz Deadwooda i Sinova anarhije. Definitivno neće biti rewatch u budućnosti.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3860 u: Travanj 04, 2021, 13:25:24 poslijepodne »
ja cu bas danas da opalim par epizoda, nijesam ih gledao 100 god.
pucao si mi u ledja.
-da si trcao ka meni pucao bih ti u grudi.

ma bez premca su.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3861 u: Travanj 04, 2021, 18:00:42 poslijepodne »
ma da, sjajni su, tu ima more nezaboravnih citata
who said that? ;D


Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3862 u: Travanj 05, 2021, 11:03:27 prijepodne »
El internado Las Cumbres još jedna od španjolskih serija u kojoj su glavni akteri školska djeca ( čast izuzecima kao La casa de papel ).
Ovog puta je riječ o problematičnoj djeci smještena u internatu negdje u zabitima planinskih šuma blizu samostana , gdje postoji sekta gavranova.
Nisam imao velika očekivanja od serije misleći da je horor serija ( ljudi sa maskama ptičjih kljunova šeću po šumi ).
Serija ipak nije strašljiva nego više misterija a pošto misterija nije razotkrivena očekujem i 2.sezonu.
Preporuka za gledanje.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3863 u: Travanj 05, 2021, 11:06:01 prijepodne »
ma da, sjajni su, tu ima more nezaboravnih citata
who said that? ;D

car!
ova mi jeeee...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3864 u: Travanj 05, 2021, 14:32:20 poslijepodne »
                             Braquo ( TV Series (2009–2016) )
                                    https://www.imdb.com/title/tt1429534
  Francuska policijska serija,od cetiri sezone,gde cetiri policijska inspektora,jako cesto prelazeci ivicu zakona,se bore protiv droge i kriminala na ulici...dosta cesto koristeci i nepolicijske metode....dobra serija,vredi pogledati.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3865 u: Travanj 05, 2021, 14:48:10 poslijepodne »

Citat:
ova mi jeeee...

ma da, on i Olyphant, to se valjda potrefilo kao rijetko kada da su glumci savršeni za uloge i obrnuto, ma cijela ta opuštena, poluozbiljna atmosfera, sprdačina s južnjačkim stereotipima, koja ide i šire
...ma mislim, sve su sami rekli


i naravno deputy Tim, lik kojem su tempirali tajming, taman da ga nisu izlizali, ali uvijek ubode




Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3866 u: Travanj 05, 2021, 17:23:19 poslijepodne »
da, da, tim, svaka mu je zlatna bila, nadgornjavao se i on dobro sa givensom. inace mi bio poznat lik odnekud, podjem da provjerim, ladno bio u euro trip, tinejdz sprdacinu. kasnije i u sjajnu braindead.

mene je jedini dosadan lik u jf, bio dzoni. bas ono da zaspe celjade kad se on pojavi. znala je i ava da smara, ali kad krene sa onim akcentom... uh.
sve joj oprosteno. pa vin dafi, art... ma da ih gledas dok igraju sah i nema greske.
ali dafi u tange u solarijum, cini mi se zadnja sezona...  :sbowing_100-106 kraj.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3867 u: Travanj 06, 2021, 00:10:29 prijepodne »
a joj da, zaboravih na to, morao sam potražiti, majko mila ;D ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3868 u: Travanj 06, 2021, 09:53:22 prijepodne »
haahahhaahhahaha, pa ne moze ovo! haahahhahahaha!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3869 u: Travanj 08, 2021, 18:40:19 poslijepodne »
Nisam ljubitelj SF serija i nije mi jasno kako sam se odlučio pogledati Resident alien. Ugodno iznenađen serijom jer ima puno elemenata komedije i baš sam se fino zabavio gledajući. Vanzemaljac preuzme ljudski lik i naravno samo jedan klinac u čitavom gradiću ga vidi kao vanzemaljca.
Ima tu puno smiješnih situacija od seksa, pijanstva do ljubljenja i pranja zubi što je učio gledajući Zakon i red i Seks i grad.
Jedna ugodna promjena i odmak od kriminalnih i dokumentarnih serija.
Serija ima manjkavosti, vide se scene koje su snimane u studiju a ne na glečeru ali to se može zanemariti.
Ne očekujte neku duboku priču nego jednostavnu i zabavnu seriju bez puno kompliciranja.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu