Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051548 puta)

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3210 u: Veljača 15, 2020, 15:13:20 poslijepodne »
ahahahah, coek je samo zbog nje pristao da radi reunion i sve upropasti zbog drink ring-a.  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3211 u: Veljača 15, 2020, 15:27:56 poslijepodne »
minvajl nedje po rusiji jedno pismo puno patetike vise nema smisla...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3212 u: Veljača 15, 2020, 16:49:55 poslijepodne »
ahahahah, coek je samo zbog nje pristao da radi reunion i sve upropasti zbog drink ring-a.  :sbowing_100-106

Zajebani su ti njegovi principi ;D, zanima me šta će smisliti za Funkhousera, spomenuli su ga da je u Kini.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3213 u: Veljača 15, 2020, 20:18:15 poslijepodne »
koleginica gleda sajnfeld, pa mi pomenu epizodu dje konstanca sa vjerenicom treba da uzme cestitke/koverte za vjencanje i kaze mu prodavacica
najskuplje su na pocetku a ovaj odma okrece na zadnju stranu  ;D vjerenica mu umre dok je lizala jeftine koverte jer lijepak nije dobro drzao i lik sav srecan sto ne mora da se zeni.
kakva uloga dzejsona aleksandera, lik konstance je nevjerovatno odvratan a opet sam vazda vrtio glavom uz neki poluosmjeh dok gledam koliko se niskim stvarima bavi.
pazite tu facu.


A i ostali su ubili uloge ne znaš ko je bolji Jery Stiller brate ja kad ga vidim umirem.
Sereniti nauu  :lol2:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3214 u: Veljača 15, 2020, 23:49:48 poslijepodne »
Da vam se umesam u dopisivanje,upravo sam obnovila Curb 7 i 8 sezonu,sa velikim zadovoljstvom.Nisam znala da je LD napisao Dzordza
po svojim dozivljajima i stavovima ;D.Ludo,urnebesno,pametno.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3215 u: Veljača 16, 2020, 01:49:48 prijepodne »
Seinfeld je bila odlična serija i u svoje vrijeme svijet za sebe, ali ipak mislim da je s Curbom, otišao na neki drugi nivo ludosti. Seinfeld se radio po striktnom scenariju, samim time mnogo ispravaka i glancanja, i na kraju bi ti glavni likovi koji su užasni ljudi, ispaštali za sve loše što su napravili.
Za Curb se napravi scenarij ugrubo, samo osnovna radnja, a većina dijaloga je improvizacija fantastičnih glumaca koji su prodefilirali serijom, sve to čini ju na neki način prirodnom i izvornom, imaš baš taj realni osječaj, kao da gledaš neku običnu scenu, događaj iz stvarnog života... i naravno ovdje se isplati biti loš, nema nikakve instant karme ;D


Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3216 u: Veljača 16, 2020, 12:03:58 poslijepodne »
Meni je Stranger Things odlicna serija, jedva cekam sledecu sezonu, mislim da ce biti krajem godine. Odlicna glumacka ekipa, zanimljiva misteriozna prica sa elementima komedije, sto se odlicno slaze u ovom slucaju.
Preporuka  :smfor (26):

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3217 u: Veljača 16, 2020, 15:39:26 poslijepodne »
Da li gledate turske serije? Ja sam od uvek bila protivnik spanskih,turskih i slicnih televizijskih serija,sve su imale sablon da se ne zna ko s kim,ko je ciji roditelj i slicno :D Sada sam slucajno naisla na seriju Nemoguća ljubav (tur. Hercai). Odusevila sam se koliko su je dobro uradili,glumci koliko su priblizili radnju realnosti. Prica se desava kroz vreme u kom su jos neka starinska nacela,pravila ponasanja u porodici i slicno,ali se dvoje mladih koji ne bi smeli da se zaljube jedno u drugo zaljubljuju. Kroz svaku epizodu se bore za svoju ljubav iako su im porodice u ratu,ali nije centar price bas samo njihova ljubav. Toliko je desavanja iz proslosti koja se otkrivaju kroz epizode i otkrivaju malo pomalo odakle je uopste poceo rat porodica. Mene je zainteresovala da ne mogu da docekam epizodu svaku sledecu,a i jako mi je lepo kako ljubav menja mrznju :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3218 u: Veljača 16, 2020, 15:50:12 poslijepodne »
Spoiler: prikaži



a mi se sprdamo spanskim serijama koje bar imaju dusu za razliku od hladnih svaba...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3219 u: Veljača 16, 2020, 16:28:29 poslijepodne »
Ovo gore je trebalo biti pitanje gledate li sapunice. Čije, nebitno je zapravo, sve je to isto.

Da odgovorim za sebe - ne gledam. Što sam odgledao nekad davno, odgledao, jer osim što ionako ne stignem pogledati sve što me baš zanima, doista nemam živaca više za takve stvari. Vjerojatno je dodatni razlog i raznovrsno društvo u kojem se krećem, niko ih više ne gleda tako da se sapunice više ne komentiraju uz kavu.

U trendu su razne serije sa streaming servisa. Nije da se bunim, rasprava o shame iz GoT-a i zašto bi ili ne bi to dodali u današnje zakone bila je puno življa nego besmislena konstatacija sa je scena iz Rosa Salvaje kad se počupala predobra.

Koliko shvaćam iz gornjeg posta, Hercai je nekakva obiteljska drama. Možda je dobra, ne znam, ali mene ta tematika nimalo ne zanima. Na žalost nikako stići pogledati, isto tursku, Sahsiyet. Prema detaljnom sinopsisu na imdb čini mi se da bi mi sjela ko budali šamar.
Nek neko smisli kako produžiti dan na 72 sata, molim vas!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3220 u: Veljača 17, 2020, 17:40:12 poslijepodne »

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3221 u: Veljača 20, 2020, 00:07:39 prijepodne »
Pisala sam vec ovde da sam gledala prvu sezonu serije the Crown,i pitala sam za misljenje daljih sezona. Za tri dana sam u cugu odgledala i sezonu 2 i sezonu 3. Ostavila me je bez daha,volim tu pricu o Ujedinjenom Kraljevstvu,svu tu istoriju,toliko sam volim te istorijske price da sam neke zapisala datume. Uglavnom,druga sezona savrsen nastavak na prvu sezonu,i sto se tice glumaca i price. Treca sezona sto se trice price uklapanja su odlicna,cak su na pocetku napravili i uklapanje sa promenom glumice Olivije Kolman (prve dve sezone glumila je Kler Foj),napravili su pricu kako je ostarila kraljica,mada previse su je omatorili pored glumca koji glumi princa Filipa,izgleda kao da je pribliznih godina majke :D Uglavnom,u prvoj epizodi mi je bilo malo teze da prihvatim promenu glumice za oko,ali posle vec nekako ide :D Takodje je promenjen glumac koji glumi princa Filipa,ali on se uklopio. Ono sto mi se najvise dopalo je promena glumice kraljicine sestre Margaret,u trecoj glumi Helena Karter,koju obozavam,i ona je bas za ovu ulogu,bolje da je ona bila i pre :D eto raspisala sam se,utisak mi je sto se price serije tice savrsen! Ko voli tako istorijske price,i politicke,neka pogleda ovu seriju. Ko mi je ovde pomogao u preporuci da nastavim da gledam veliko hvala! :)

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3222 u: Veljača 22, 2020, 00:50:01 prijepodne »
It's official: Friends se vracaju sa specijalom na HBO Max

https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-51590988
Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3223 u: Veljača 22, 2020, 09:41:40 prijepodne »

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3224 u: Veljača 22, 2020, 20:55:32 poslijepodne »
Pročitala sam tetralogiju 'Genijalna prijateljica' Elene Ferrante. Vidim da je izašla i serija. Da li je netko pogledao? Preporuka gledat ili ne???

Pogledala sam prvu sezonu, uskoro ću i drugu. Meni se svidela,ali ako rešiš da pogledaš - distanciraj se od knjiga kako ne bi stalno upoređivala i kako bi mogla da uživaš u  njihovoj ekranizovanoj verziji ( knjige su knjige i jako ih je teško preneti u vizuelnu umetnost, naročito ako su zaista odlične, kao što je to ovde slučaj).

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3225 u: Veljača 24, 2020, 16:10:04 poslijepodne »
Jel neko gledao seriju The Naked Director (https://www.imdb.com/title/tt10477528/), deluje veoma intrigantno i zanimljivo

Ja nisam  :pijonir
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3226 u: Veljača 24, 2020, 17:02:39 poslijepodne »
Nisam niti ja. Iako tu i tamo pogledam koju japansku seriju, ova je - biografija. Što u mom slučaju znači: marš s mog ekrana.

Inače sam osupnut količinom biografija koje se snimaju na svjetskoj sceni u zadnjih par godina, pa nije li dosta više toga.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3227 u: Veljača 29, 2020, 11:23:24 prijepodne »
Tacoma FD
https://www.imdb.com/title/tt8026448/
zapitah se sta radi ekipa koja je izbacila fenomenalne supertruperse (ne drugi dio) i par manje vise uspjesnica

ovaj put bez dzeja i sotera, no mozda se pojave. leme i hefernan kreatori i glavni glumci.
onako, nista posebno, dosta podsjeca na prethodnice koje su ih stavile na mapu. fizicka komedija sa ponekad losim tajmingom za psovke za koje mi je milo da ih ima inace vanila od serije.
prati se ekipu vatrogasnog odjeljenja koja uglavnom dokolicari, pa vrijeme prebijaju prankovima.
medju sobom ili kao u drugoj ep. sa policijskom postajom - ta druga za sad i najbolja. u trecoj se dokonima prikljucuje i zensko celjade sto je bila prilika da se malo zadje u pc teme koje su srecom fino isprdali.
ko je u svidjanje sa gore pomenutim filmSovima fino ce se zanimat i sa ovom serijom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3228 u: Ožujak 02, 2020, 00:11:25 prijepodne »
Vidim da je krenuo Altered Carbon S2 ima li kakvog apgrejda. Ono meni je ranije bilo gledljivo :)

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3229 u: Ožujak 02, 2020, 01:25:17 prijepodne »
Razocaravajuce za mene.Ne samo izbor glavnog glumca nego i scenario(pateticna melodrama sa mnogo pc sto je moderno),produkcija(nizak budzet ;D).Mozda je do mene ali i meni se dopala S01 zbog ideje,casta itd.Probajte ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3230 u: Ožujak 02, 2020, 12:22:18 poslijepodne »
ma ne moj mi to govoriti ;D, baš se nakanjujem da počnem, imao sam velika očekivanja od druge sezone, prva je baš bila odlična, vidio sam da se vratio onaj digitalni AI hotel, on je bio zeznut lik, pogledat ću pa kako bude ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3231 u: Ožujak 03, 2020, 22:38:22 poslijepodne »
Pogledao sam prvi u nastavku sezone TWD smaraju brate.
Što reče onaj u RE:View you are grieving this is what a man is grieving looks like.

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3232 u: Ožujak 08, 2020, 15:09:25 poslijepodne »
Gledaju mnogi, mazohizam šta li je :D Ja kad navatam na tv zadržim se.
Duga je tradicija paranormalnih sapunica  :smfor (24):

Uglavnom, kad sam prošle godine čuo da će (napokon) krenuti zadnja sezona, bacio sam se na gledanje propuštenog. I tako sam tri sezone pogledao u jednom dahu. Uglavnom, nije mi žao što sam ih ponovo počeo gledati, ipak sam s dečkima proveo 10ak godina, ali da je vrijeme da odu u mirovinu, stvarno jest...

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3233 u: Ožujak 12, 2020, 13:58:03 poslijepodne »
Upravo sam zavrsio sa gledanjem MR. Robot-a i moram priznati da sam ocekivao da cu odustati na pocetku poslednje sezone ali sam se prijatno iznenadio. Lepo su odradili zavrsnicu, objasnili (koliko je to moguce) gomilu stvari i zaokruzili pricu.

Ukoliko ste osatli verni prve tri sezone a niste stigli da odgledate cetvrtu - vredi. Ukoliko niste ni gledali, znajte da je, blago receno, specificna serija i da ce te nakon tri epizode znati da li mozete da je gledate do kraja ili je samo uzalud potrosila deo bandwith-a. U svakom slucaju, prica je gotova  :beer2:
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3234 u: Ožujak 12, 2020, 18:50:05 poslijepodne »
Vidim počeo Rig 45 druga sezona. meni sasvim Ok skandi- krimić. Onako prosjek od kojeg sjevernjaci ne odstupaju. Ima taj kvalitet, mada nije TOP u žanru.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3235 u: Ožujak 12, 2020, 20:25:19 poslijepodne »
Vidim počeo Rig 45 druga sezona. meni sasvim Ok skandi- krimić. Onako prosjek od kojeg sjevernjaci ne odstupaju. Ima taj kvalitet, mada nije TOP u žanru.

https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/425/rig-45

Boris prevodi

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3236 u: Ožujak 12, 2020, 23:32:46 poslijepodne »
Da li je neko gledao The OA? Serija je jedinstvena i ako to ne bi pomislili na osnovu procitanog sizea na IMDB-u. Ovo je jedna od onih polarizujucih serija koja je za neke gledaoce otkrovenje a za neke totalno djubre, slicno Twin Peaks-u.
https://www.imdb.com/title/tt4635282/?ref_=nv_sr_srsg_0

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3237 u: Ožujak 13, 2020, 00:31:10 prijepodne »
da nisi zalijepio link vjerovatno nitko nikada ne bi niti čuo za nju, a pošto si ju tako paušalno prezentirao, nisi trebao niti to

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3238 u: Ožujak 13, 2020, 07:55:00 prijepodne »
nastavih tacomu fd. sve bolje i bolje, vazda bude neki zanimljiv gest rol, sad u petu nejt fakson - frends from koledz. kakav ljigo ljigavi  ;D
uhodali su se poslije mlakog pocetka pa se sad sa lakocom moze pratit, odlicno glume, vidi se da je neka opustena atmosfera na setu. uopste ne forsiraju.
lemme briljira, mada je realno ovo za njega zicer, domaci teren.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3239 u: Ožujak 13, 2020, 12:13:42 poslijepodne »
da nisi zalijepio link vjerovatno nitko nikada ne bi niti čuo za nju, a pošto si ju tako paušalno prezentirao, nisi trebao niti to

Sasvim je dovoljno to što sam napisao. Nije za svakoga ali vredi da joj se pruži šansa. Kratak opis radnje možete videti i na IMDB-u, a dataljniji opis serije bi samo kvario užitak nekome ko se reši da je gleda. Jel ovo sad jasno ili imaš još neku pametnu primedbu?
vidiš da nije dovoljno, čim ti se brišu postovi, ovdje su ipak kriteriji malo viši, tako da se moraš prilagoditi standardu, ovo si uzmi kao jasnu primjedbu i savjet, u jednom