Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Dexter  (Posjeta: 19690 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Dexter
« u: Listopad 13, 2019, 16:26:51 poslijepodne »

"Tonight's the night. And it's going to happen again and again. It has to happen."

 Dexter Morgan je ostao siroče i kad je imao četiri godine usvojio ga je policajac Harry (James Remar), koji je rano prepoznao njegov ubilački nagon i rešio da dečaka na vreme preusmeri. Dexter postaje stručnjak za forenziku i radi za policiju Miamija. On je cenjeni član policijske zajednice, savršeni džentlmen kome su deca, zbog njegove lične tragedije, jedina slaba tačka i nije ga teško zavoleti. Međutim, noću je serijski ubojica, koji hvata i ubija zločince koji su iznad zakona ili su zbog rupe u zakonu ostali na slobodi. On sa jednakom predanošću šarmirati svoje kolege na poslu, pokazati naklonost svojoj stalnoj djevojci Riti Bennet (Julie Benz) i njenoj deci koja ga obožavaju, ali i raskomadati žrtvu i zamotati je u plastičnu vreću. Dexterovi verni prijatelji su njegova sestra Debra Morgan, koja sumnja u njegov pravi identitet  i partner Angel Baptista (David Zayas), koji nije krvožedan poput njega, ali ceni umetnost ubijanja.
Ova kriminalistička drama vodi nas duboko u mračni um serijskog ubojice i prisiljava gledaoce da se bore s etičkom dilemom. Svako od nas je bar jednom poželeo da lično presudi okrutnom ubici, silovatelju...
Serija je nagrađena s 14 prestižnih nagrada (Emmy, Saturn Award, Silver Award, TCA Award...) i 29 nominacija (Zlatni globus, Emmy, Alma Award, Eddie, Artios, Edgar... ).




Godina: 2006. - 2013.
Mreža: Showtime
Žanr: kriminalistički, drama, triler
Glumci: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, Luna Lauren Velez, Julie Benz, C.S. Lee...




Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Dexter
« Odgovori #1 u: Listopad 15, 2019, 13:58:45 poslijepodne »
Jedna od boljih serija koje sam gledao. Posebno treba naglasiti da je prva sezona odlican uvod u radnju i zivote Dekstera Morgana i njemu bliskih ljudi, kao i planirani kraj serije tako da se ne zavrsava sve sa napetim klifhengerom. Na startu me je kupilo to sto cujete misli glavnog lika iza ocigledno laznog osmeha dok seta medju ljudima. Dodje ti da se zapitas koliko psihopata prodje pored tebe svakog dana :smfor (10):

Definitivna preporuka svima!
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dexter
« Odgovori #2 u: Listopad 15, 2019, 15:22:40 poslijepodne »
Bit će prijevodi za sve sezone.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dexter
« Odgovori #3 u: Listopad 16, 2019, 15:41:08 poslijepodne »
Bilo bi dobro da i ovde odrade neki film, posto se bas glupo zavrsilo.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Dexter
« Odgovori #4 u: Listopad 20, 2019, 21:19:30 poslijepodne »
Ah Dexter <3
Pogledao sam celu seriju Nema puno toga za reći uglavnom sve pohvale mada je bilo nepotrebnog razvlačenja u nekim delovima kasnijih sezona. I još mi se nije svidelo kada
Spoiler: prikaži
 se navodno Debra zaljubila u njega
, meni totalno neuverljivo.
Dobra serija svakako meni jedna od kultnih

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #5 u: Listopad 21, 2019, 18:33:03 poslijepodne »
prve dvije sezone su bile bas dobre. ispravite me ako grijesim tad ga je lovio onaj sprajzzz madafaka douks.
Spoiler: prikaži
njegovim silaskom s pozornice krece strmoglav i repetitivnost, gomila nekakvih vrijedjanje pameti scena, lejzi vrajting ol araund.
sve je naravno kulminiralo prelosom zadnjom sezonom i nepomenik finalnom epizodom. lamberdzek deks, ma idi bre...

i moram li u spojler? pa nijesu prekjuce zavrsili  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Dexter
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2019, 22:04:08 poslijepodne »
prve dvije sezone su bile bas dobre. ispravite me ako grijesim tad ga je lovio onaj sprajzzz madafaka douks.
Spoiler: prikaži
njegovim silaskom s pozornice krece strmoglav i repetitivnost, gomila nekakvih vrijedjanje pameti scena, lejzi vrajting ol araund.
sve je naravno kulminiralo prelosom zadnjom sezonom i nepomenik finalnom epizodom. lamberdzek deks, ma idi bre...

i moram li u spojler? pa nijesu prekjuce zavrsili  ;D
Spoiler: prikaži
 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #7 u: Listopad 25, 2019, 08:38:57 prijepodne »
 ;D
Spoiler: prikaži

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dexter
« Odgovori #8 u: Listopad 26, 2019, 12:19:47 poslijepodne »
Evo ga, kompletirani titlovi za cijelu seriju. Verzija svih sezona je 720p.BluRay.x264, jer za nju postoji paket cijele serije na ''sceni''. Satra sam se dok sam sve namjestio, ali nije mi krivo. Meni je serija draga, mislim da je i dobra, a i htio sam doprinjeti radu stranice. Nadam se da će još netko uživati u najpoznatijem serijskom ubojici.
Pozdrav
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2019, 14:00:39 poslijepodne od stipest »

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dexter
« Odgovori #9 u: Listopad 26, 2019, 12:34:19 poslijepodne »
Evo ga, kompletirani titlovi za cijelu seriju. Verzija svih sezona je 720p.BluRay.x264, jer za nju postoji paket cijele serije na ''sceni''. Satra sam se dok sam sve namjestio, ali nije mi krivo. Meni je serija draga, mislim da je i dobra, a i htio sam doprinjeti radu stranice. Nadam se da će još netku uživati u najpoznatijem serijskom ubojici.
Pozdrav

bravo, Stipe, hvala za sve  :clapp :beer2:

Rulic

  • Gost
Odg: Dexter
« Odgovori #10 u: Listopad 26, 2019, 15:33:36 poslijepodne »
Evo ga, kompletirani titlovi za cijelu seriju. Verzija svih sezona je 720p.BluRay.x264, jer za nju postoji paket cijele serije na ''sceni''. Satra sam se dok sam sve namjestio, ali nije mi krivo. Meni je serija draga, mislim da je i dobra, a i htio sam doprinjeti radu stranice. Nadam se da će još netko uživati u najpoznatijem serijskom ubojici.
Pozdrav

Bravo Stipe. Inače odgledao(odrastao) sam uz tu seriju. Imam sve kompletirano i sada mi je želja da za arhivu(My spose and I) imamo sve epizode. Želio bi da u duhu vremena naši eventualni potomci(fosters) mogu to gledati uz ovako kvalitetean prijevod. Uz dužno poštovanje Stipe, koji inače posta svoje prijevode i za šire mase, pitanje je da li možemo očekivati i sličnu akciju i za ovaj prijevod? Jer inače trebali bi mi mjeseci da ovo skinem jasno uz nemogućnost konstantnog komentiranja što sam odgledao, a odgledao sam sve.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dexter
« Odgovori #11 u: Listopad 26, 2019, 17:21:05 poslijepodne »
Uz dužno poštovanje Stipe, koji inače posta svoje prijevode i za šire mase, pitanje je da li možemo očekivati i sličnu akciju i za ovaj prijevod?

Nije mi jasno ovo pitanje?

Rulic

  • Gost
Odg: Dexter
« Odgovori #12 u: Listopad 26, 2019, 18:39:58 poslijepodne »
Uz dužno poštovanje Stipe, koji inače posta svoje prijevode i za šire mase, pitanje je da li možemo očekivati i sličnu akciju i za ovaj prijevod?

Nije mi jasno ovo pitanje?
Stvar je jednostavna. Pogledao seriju pola hrvatskog pola srpskog prijevoda. Htio bi za budući naraštaj imati sve u hrvatskom prijevodu(kad već ima). Nothing personal.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dexter
« Odgovori #13 u: Listopad 26, 2019, 20:12:19 poslijepodne »
Uz dužno poštovanje Stipe, koji inače posta svoje prijevode i za šire mase, pitanje je da li možemo očekivati i sličnu akciju i za ovaj prijevod?

Nije mi jasno ovo pitanje?
Stvar je jednostavna. Pogledao seriju pola hrvatskog pola srpskog prijevoda. Htio bi za budući naraštaj imati sve u hrvatskom prijevodu(kad već ima). Nothing personal.

svi su titlovi na hrvatskom, ni ja ne razumijem u čemu je problem.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dexter
« Odgovori #14 u: Prosinac 10, 2019, 09:30:58 prijepodne »
Svakom sezonom je sve gora i gora, s najgorim finalom ikad. Potpuna suprotnost genijalnoj 4. sezoni i finalu te sezone.
Pogubili su se u priči, loopholeovima, karaktere su poubijali karakterno i sve začinili dnom od finala.

Da sam nakon finala 4. sezone prestalo gledati, i dalje bi mi bila fantastična serija.

Offline Ichabod_Crane

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dexter
« Odgovori #15 u: Siječanj 23, 2020, 22:12:19 poslijepodne »
Savršenstvo od serije. Istina je da je možda zadnja sezona malo razvodnjena i spora, ali to uopće ne umanjuje kvalitetu cijele serije. Po meni je šteta ne pogledati 7 sezona zbog te jedne koja je lošija od ostalih ali nije baš tako dramatično kako se predstavlja. Meni osobno ni samo finale nije tako strašno loše, okay je, prolazno, Moglo je definitivno bolje. A sve ostalo prije toga je po meni sam vrh televizije. Od radnje preko glume do soundtracka

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #16 u: Siječanj 24, 2020, 10:10:10 prijepodne »
ne moze na vrh televizije nikako, mozda neki srednji level iz kategorije zabavnog sadrzaja, ako i to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Somimaestro

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Mladenovac
Odg: Dexter
« Odgovori #17 u: Siječanj 31, 2020, 07:50:24 prijepodne »
ne moze na vrh televizije nikako, mozda neki srednji level iz kategorije zabavnog sadrzaja, ako i to.


Meni je lično ta serija ostala u sećanju kao kad sam kao klinac igrao igrice i prolaziš nivoe i uvek te na kraju čeka "Boss". Tako i ovo. Četiri sezone su mi bile u redu a posle sam se smorio i to je jedna od retkih serija koje nisam odgledao do kraja.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Dexter
« Odgovori #18 u: Siječanj 31, 2020, 18:37:40 poslijepodne »
Pogledano od početka do kraja i uglavnom je sve dobro odrađeno, pogotovo prva polovica serije. Iako stvarno je istina da je kraj razočaravajuć nakon svega, nekako smatram da Dexter zaslužuje nešto posebnije na kraju, ali sve u svemu jako dobra serija

Offline KK_Almighty

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak
Odg: Dexter
« Odgovori #19 u: Veljača 02, 2020, 13:18:53 poslijepodne »
Odgledano! Super serija, dinamična, zabavna, a s ozbiljnom tematikom. Malo mi je zadnja sezona razvučena u odnosu na ostale, ali bez nekih skandaloznih zamjerki.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dexter
« Odgovori #20 u: Kolovoz 14, 2020, 17:33:33 poslijepodne »
Malo je teško biti kritičan prema kasnijim sezonama, pogotovo nakon što se već jednom opečeš u istoj seriji.
Sjećam se koliko mi je treća sezona bila katastrofalno loša, ali reko - moram nastaviti, pa prva i druga su bile odlične.
I onda dođe četvrta, koja je skoro pa definirala seriju (izuzev možda prve).
Tako da neka su oni još zasrali s preostalim sezonama i finalom, nije ni tu sve bilo loše.
Kraj me osobno nije previše zasmetao. Barem ne koliko i ostatak ekipe.
Sigurno je mogao biti puno bolji, ali pored zadnjih sezona, nije ni da se nešto pretjerano očekivalo.

U svakom slučaju serija mi ostaje u dobrom sjećanju, s jednim od ponajboljih uvodnih špica.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #21 u: Kolovoz 23, 2020, 23:28:25 poslijepodne »
da, dobar tjun, i dan danas su mi pojedini pozivi nastelovani na taj melodi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Dexter
« Odgovori #22 u: Rujan 10, 2020, 20:22:07 poslijepodne »
Interesantno je kako sam sasvim zaboravio na Dextera iako sam odgledao sve sezone. Prosto se iznenadih kad sam video da piše Dexter. Sve mi se izbrkalo, samo se sećam okvirno da su mi neke sezone bile baš zabavne, a onda je počelo da se urušava u nedostatku ideja. Likovi su se prilično izdeformisali, pa znam da sam pomislio da bi tako mogli i od Dextera napraviti stand-up komičara. Bila je posle jedna sezona koja mi se opet dopala, ali sam i nju zaboravio. Pomišljao sam sto puta da prekinem sa gledanjem, ali ipak stigoh do kraja. Čudno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #23 u: Listopad 15, 2020, 07:31:33 prijepodne »
‘Dexter’: Showtime Revives Serial Killer Drama As Limited Series, Michael C. Hall & Clyde Phillips Return
https://deadline.com/2020/10/dexter-showtime-reboot-limited-michael-c-hall-clyde-phillips-1234597514/
zvek.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dexter
« Odgovori #24 u: Listopad 15, 2020, 09:01:35 prijepodne »
‘Dexter’: Showtime Revives Serial Killer Drama As Limited Series, Michael C. Hall & Clyde Phillips Return
https://deadline.com/2020/10/dexter-showtime-reboot-limited-michael-c-hall-clyde-phillips-1234597514/
zvek.

 :Emoticon-jawdrop :Emoticon-jawdrop

čemu?  :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dexter
« Odgovori #25 u: Listopad 15, 2020, 09:04:25 prijepodne »
ima se, mnoze se...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Dexter
« Odgovori #26 u: Listopad 16, 2020, 15:10:15 poslijepodne »
Serija koju sam počinjao vrag zan koliko puta i nije išla u mene, ma nema te sile. Radije gledati Dnevnik 2 nego ovo. Jednostavno se nisam našao sa njom. Zašto, nemam pojma. Nije bio hemije.

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovori #27 u: Listopad 16, 2020, 20:23:51 poslijepodne »
Da li ovo znači i povratak Kinga Erika...  ;D

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dexter
« Odgovori #28 u: Listopad 16, 2020, 20:57:32 poslijepodne »
Serija koju sam počinjao vrag zan koliko puta i nije išla u mene, ma nema te sile. Radije gledati Dnevnik 2 nego ovo. Jednostavno se nisam našao sa njom. Zašto, nemam pojma. Nije bio hemije.
Meni su prve tri sezone bile fenomenalne, mnogo sam se radovala svakoj epizodi, a posle je pao kvalitet, ali sam i dalje gledala... sve do zadnje sezone  :smfor (9):

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovori #29 u: Listopad 16, 2020, 21:15:31 poslijepodne »
Posle četvrte se promenio producent, koji se sada vraća.