Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Raised by Wolves  (Posjeta: 5800 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Raised by Wolves
« u: Listopad 03, 2020, 14:50:55 poslijepodne »

Smeštena na misterioznu novu planetu, tokom rane faze kolonizacije, serija prati dva androida čiji je zadatak da odgajaju ljudsku decu u sve brojnijoj ljudskoj koloniji koju prete da razdore verske razlike.


Godina: 2020.
Mreža: HBO Max
Žanr: fantazija, znanstvena fantastika
Glumci: Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Niamh Algar, Travis Fimmel, Jordan Loughran


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2020, 13:31:11 poslijepodne »
jučer sam ju završio...prve dvije epizode su bile zaista odlične, ma sve do sredine sezone zaista zanimljivo, puno mistike, ma baš neobična, drugačija serija, čak sam i oprostio nekakve nelogičnosti koje nisu bile sitne, ali se mogu tolerirati zbog priče i ambijenta...u nastavku totalni pad, a samo finale rekao bih živa katastofa, teško razočaranje, pretjerivanje koje uopće nije bilo u skladu ne samo s početkom serije, priče, nego općenito bezveze, smiješno i blesavo ..već je obnovljena za drugu sezonu, ali kako je završilo i u kojem je smjeru krenulo, ne vjerujem da ću nastavitit.. šteta, serija je zaista obećavala, iz aviona se vidi da je u pitanju Scott, pogotovo ovaj iz kasnije životne dobi, koji se bavi propitkivanjem smisla života, nešto slično Prometeju samo bez pozadinske priče Aliena..i gluma je bila odlična, pogotovo one Dankinje iz posljednjeg Department Q-a, u uloz androida, Majke, koja je strah i trepet, oružje za masovno uništenje, u jednome trenutku, dok je u sljedećem brižna majka..ali eto džabe, baš šteta

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2020, 15:04:24 poslijepodne »
Joj ja obožavam ovakve serije. Nadam se da se neću razočarati. Čim zavšim Workin' Moms, prelazim ovo da gledam. Još otkako sam poster video na TMDB-u za ovu seriju, znao sam da će mi se svideti.

Držim fige kad krenem gledati. ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #3 u: Listopad 04, 2020, 15:23:20 poslijepodne »
 ;D vidjet ćeš sam, početak fantazija, jedan od boljih si/fi tv izdanja u zadnje vrijeme, priča poprilično originalna, ambijent planeta na kojem se nalaze, zamjenske Zemlje, odličan, ali eto baš je nestalo inspiracije za završnicu, valjda banalnije nije moglo.. toliko mi se svidio, oduševio početak, da me je takav rasplet baš naljutio ;D

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #4 u: Listopad 04, 2020, 15:28:21 poslijepodne »
Odgledao Epizodu 1 nista specijalno nisam odusevljen hocu reci da sam mnog ovise ocekivao ali ponavljam epizodu 1 sam tek pogledao.Kazu da je posle 3 epizode akcija.Ali kad sam video da glumi Ragnar iz Vikinga mora biti dobra serija :D Ima zanimljivu pricu :D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #5 u: Listopad 05, 2020, 00:09:07 prijepodne »
Zavrsih je i ja. Slazem se sa Eadom, prva polovina je dodatno dobra jer je Travis pokusao drugacije da glumi. U drugoj polovini se restartuje na Ragnara koji napada Pariz.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #6 u: Listopad 05, 2020, 00:29:35 prijepodne »
Joj ja obožavam ovakve serije.
Nije teen sci-fi, odnosno ne obožavaš.  ;D

Već sam pisao o prvoj polovici serije u generalnoj temi, ukratko, počne odlično, a onda krene razvlačiti radnju u nedogled.
Druga polovica sezona još gora, događa se ništa bitno, tek zadnjih 10 minuta finalne epizode malo se trgnu i radnje krene ubrzano (u odnosu na ostatak serije), ali umjesto da barem jednu stvar riješe, oni tu nametnu 10-15 cliffhangera.

Da su sabili sadržaj i skratili sezonu na 5 epizoda, preporučio bih ju svima.
Ovako... Ako vam i inače smeta odugovlačenje kao meni, pogledajte prve tri epizode i potom samo zadnju. U sredini nema ništa bitno.

Iskreno se nadam da se u drugoj sezoni mačke neće motati oko vruće kaše.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #7 u: Listopad 05, 2020, 01:35:52 prijepodne »
Zavrsih je i ja. Slazem se sa Eadom, prva polovina je dodatno dobra jer je Travis pokusao drugacije da glumi. U drugoj polovini se restartuje na Ragnara koji napada Pariz.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
nisam gledao Vikinge, pa ne mogu usporediti, ovdje je bio najslabiji, baš je iritirao
 ;D
Spoiler: prikaži


Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2020, 08:57:30 prijepodne »
Meni totalno precijenjena serija. kvazi filozofska, sa antipatičnim likovima i sporom radnjom. Ocjena 4/10

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2020, 09:18:04 prijepodne »
odustao, ali mogao bih pogledati zadnju epizodu, ako ima smisla...

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #10 u: Listopad 24, 2020, 20:18:56 poslijepodne »
Kišurina  ceo dan malo bindžujem. Na pola sam. Dobra je.
Šta reći: Neko je davno rekao nešto kao da se dobra fantastika naslanja na sadašnjost da bi funkcionisala.
Mislim
Spoiler: prikaži
sveti ratovi ateista i vernika se vode svaki dan na netu

Mala varnica i ode  sve 

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #11 u: Listopad 24, 2020, 21:04:29 poslijepodne »
Meni se ovo uopšte nije svidelo, ne mogu se naterati da odgledam sve epizode. Prve dve sam pogledao, tuga... Barem meni. xD

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #12 u: Listopad 25, 2020, 16:43:53 poslijepodne »
Dobro te je Joxer procitao. ;D

Sent from Tapatalk


Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #13 u: Studeni 08, 2020, 09:31:38 prijepodne »
Napokon! Napokon! Napokon!
Napokon jedna sf serija koja nije isklišeizirana od prežvakane Star Wars franšize, preko akcijskih provala kao u Altered Carbon pa sve do Game of Thrones soap opere...
Napokon serija koja stvari postavlja malo drugačije, i nema dobroga i zla, kao što nas i sam život uči.
Ateisti i vjernici, koji će uspjeti spasiti ono malo što je od čovječanstva ostalo?
Niti jedni niti drugi, ako budu striktno to što jesu...

Offline kratos

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R.S.
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #14 u: Studeni 15, 2020, 17:14:31 poslijepodne »
Dobra serija. Slažem se da ide malo sporije ali i pored toga je zanimljiva. Mada, ne razumijem ljude što kažu da serija gubi smisao na kraju. Ne znam šta ste gledali ali se trude da objasne postojanje bića kojeg ljudi poštuju kao Boga i povezuju pojavu tehnologije tamnih fotona koja je uništila zemlju sa tim istim bićem.
Ne znam, možda je malo zanimljivo

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #15 u: Studeni 26, 2020, 00:47:01 prijepodne »
Da i ja mislim da su se negde pogubili.
Kao one serije koje godinama traju pa kad više ne znaju šta bi onda likovima menjaju strane.
Ridley je taj put prešao u 10 epizoda.
Bio sam bez neta pa sam pogledao konačno i kraj.
Negde se sve zajedno rasplinulo. Ono misliš da te vodi priča negde ali jok.
Threadovi totalna entropija. Negde sam navijao da  Ragnar nešto uradi bilo šta ali ništa ni od njega :-/

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #16 u: Siječanj 13, 2022, 20:03:52 poslijepodne »
03.02. izlazi 2. sezona  :smfor (26):


Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #17 u: Veljača 08, 2022, 06:14:25 prijepodne »
Nestrpljivo cekam da se kompletira druga sezona pa da krenem sa gledanjem.
Sto se tice prve sezone meni je bas legla, posebno jer jos od ranije me zanima tematika oko  Biblije,Vede,Grcke mitologije...gde je sve to i mnogo vise upakovano u Ridley  Scott SF maestralnom fazonu sta ako je sve ovako bilo...
Ovo mu sve dode kao neko tematsko prosirivanje price iz filma https://www.imdb.com/title/tt1446714/

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #18 u: Veljača 21, 2022, 12:20:30 poslijepodne »
Jedna od boljih SF serija, jako sam zadovoljan sa svime, idejom, izvedbom, glumcima. Malo izgleda zapetljano no dosta je toga riješeno na kraju tako da mogu donjeti zaključak. Sviđa mi se jer ima dosta elemenata Aliena i ove nove Prometheus duologije za sada. Stari dobri Ridley Scott.

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Raised by Wolves
« Odgovori #19 u: Ožujak 09, 2022, 15:26:56 poslijepodne »
Ne slažem se s većinom prethodno napisanih mišljenja. Serija svakako nije za svakoga, sigurno dobar dio popularnosti gubi u startu jer nije klišeizirana kako je netko gore već naveo. Što se tiče propitivanja čovjek/android/mašina, tko/što/koga/kako, jedna od boljih stvari zadnjih godina. Tematika je u inače trendu, no većinom su sranja koja je besmisleno gledati. I imaju ritam ritam mašine.
Veselim se drugoj sezoni, nije još došla na red kod mene.