Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The White Lotus  (Posjeta: 10020 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
The White Lotus
« u: Kolovoz 16, 2021, 22:28:51 poslijepodne »


Društvena satira smještena u ekskluzivnom havajskom ljetovalištu, The White Lotus prati odmore raznih hotelskih gostiju tijekom tjedan dana dok se opuštaju i pomlađuju u raju. No, svakim danom ovih se savršenih slikara, veselih zaposlenika hotela i samog idiličnog kraja pojavljuje sve tamnija složenost.


Godina: 2021.
Mreža: HBO
Žanr: komedija, drama, misterija
Glumci: Murray Bartlett, Steve Zahn, Sydney Sweeney, Natasha Rothwell, Brittany O'Grady, Jake Lacy



Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The White Lotus
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2021, 21:41:59 poslijepodne »
Videh ovu seriju kao satiru na politicku korektnost kao opsti trend u javnom zivotu Amerike,pre svega.I to pretezno kod liberalno nastrojene srednje i vise klase.Medjutim....serija razotkriva nemilosrdno kako spadaju lazne maske woke burzoazije kad im je i najmanje ugrozen komfor.novac.prestiz.Istovremeno i zrtve,radnicku klasu koja je obmanuta po ko zna koji put.Serija ima i burlesknih momenata  pa se sam se zabavila.Glumci uglavnom B produkcije su dali svoj maksimum,a tvorac Mike White je ovo odlicno uradio.Inace,kontraverzna je i sigurno ima i oprecnih misljenja od mog.Hvala puno na prevodu.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The White Lotus
« Odgovori #2 u: Rujan 03, 2021, 19:30:31 poslijepodne »
stiv zen jebote hahahaha, vazda ga povezem sa wilderness filmom...

moram cekirat ovu seriju.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The White Lotus
« Odgovori #3 u: Rujan 04, 2021, 13:02:59 poslijepodne »
baš sam ju sinoć završio, jedna od boljih serija koju sam u zadnje vrijeme gledao, kakvi likovi, sve sami luđaci, ne znaš tko je gori..što beba reće, kritika na ono u šta se danas pretvorio društvo u Americi, ali bez petencioznog prese.... direktna satira, u svakoj epizodi su me dobro nasmijali...odmah na početku ide hint da će netko najeb..  neće dobro po nekoga završiti, pa navijaš, ali je teško izabrati, sve đubre do đubreta ;D...što se mene tiće, sam kraj je mogao biti malo bolji, ali jbg. najteže je napraviti dobar kraj

Offline marwin2510

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd
Odg: The White Lotus
« Odgovori #4 u: Listopad 10, 2021, 11:20:18 prijepodne »
utisak #1 - nemam previše slobodnog vremena za gledanje filmova / serija i kad smo je završili bilo je - pih... zašto sam potrošio vreme na ovo? sporo, razvučeno a i delimično predvidivo.

utisak #2 - sad par dana kasnije nastavljam da čitam na desetine review-ova karaktera iz serije i gomila sajtova ima potpuno različit ranking i sa mojom ženom iznova i iznova krećem u nove diskusije oko likova i njihovih dela. na kraju me ipak dovoljno zaintrigirala.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: The White Lotus
« Odgovori #5 u: Siječanj 22, 2022, 09:12:16 prijepodne »
Ovu seriju preporučujem od srca,i zabavna i vrlo intrigantna a pogotovo po mom ukusu jer ima dobre poruke o različitim ljudskim postupcima.
Pogotovo upečatljivo opisuje današnjeg modernog čoveka u jednoj rečenici Paradise is no vacation.
Džaba predivna priroda,Havaji,ukusna hrana, izobilje svakojakog luksuza kad nemaš mir unutrašnji i zahvalnost.
Ovu sam seriju bukvalno pogledao u rekordnom vremenu jer me jedna epizoda vukla da odmah pogledam drugu i dok sam trepnuo kraj serije.
Iskreno ne bih se bunio da snime i drugu sezonu iako je ovo kompletno.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: The White Lotus
« Odgovori #6 u: Rujan 29, 2022, 11:18:36 prijepodne »
Odlična serija, pravo osvježenje. Kako je već spomenuto, satiričan prikaz moderne "woke" buržoazije, bogataške plitkosti i "običnih" ljudi koji se (ne) zadovoljavaju mrvicama sa bogataškog stola.
Ali prije svega, odličan scenarij i vrlo dobri glumci, nekoliko likova je baš sjajno napravljeno (upravitelj hotela i bogatunčić na medenom mjesecu su mi vrh).

btw, za mjesec dana dolazi druga sezona sa novim settingom na Siciliji

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The White Lotus
« Odgovori #7 u: Rujan 30, 2022, 15:02:05 poslijepodne »
Ja sam izgleda glas manjine  ;D
Serija je totalni krš. Predvidljiva, loš scenario, prepuna jeftinog humora u pokušaju i katastrofalna gluma (sa izuzetkom Dženifer Kulidž), što i ne čudi kad se pogleda sastav glumačke ekipe (opet sa izuzetkom Dž). Još u startu je jasno da tu neće biti nikakve ubilačke misterije, već da će se raditi o nesrećnom slučaju ili prirodnoj smrti, u "najgorem" slučaju - neki će nesrećni stvor dići ruku na sebe itd.
Ideja serije (o kojoj se govori u pohvalnim postovima) jeste interesantna, ali je izvedba toliko loša da nameće dilemu radi li se o totalnim amaterima, koji su zagrizli više no što sažvakati mogu i nedoraslim onome što se iz ideje trebalo izroditi ili je sve radio pripadnik "kaste" koja je na meti, da eto, pokaže svetu kako se zna našaliti na svoj račun, ali da ta šala ipak ne bude previše. Peto i po čulo vuče na ovu drugu opciju...
Na kraju je zadovoljena "neoholivudska pravda", svi su "propatili" shodno zaslugama i mogu se vratiti svojim životima, jer se zapravo ništa strašno nije ni desilo.
E sad, da su drugarica i večna ljubav joj odjezdili u suton sa buržujskom kintom i đinđuvama, pa da je onda nesrećni recepcioner, u dosluhu sa domorocima(praštajte ako je "politički nekorektno"), odveo dekintirane buržuje + ostatak nezahvalnih gostiju na prinudni rad u neki tajni rudnik kamene soli ili seks-roblje, bar bi bilo materijala za kudikamo interesantnu drugu sezonu. Ovako se plašim da će biti prežvakana verzija prve, a u tom slučaju se gledati nećemo duže od prve, eventualno druge epizode.  :bear3:

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The White Lotus
« Odgovori #8 u: Prosinac 12, 2022, 20:54:01 poslijepodne »
Odgledao prvu sezonu, a vidim da je završila druga, sa destinacijom na Siciliji. Sprema se i treća sezona, destinacija možda Hrvatska?

Dojmovi su vrlo podvojeni. Na momente zabavno, na momente dosadno, s predugačkim dijalozima, isforsiranom glumom i pretjeranom reakcijom likova. Trivijalni i naivni zapleti, loša gluma nekih likova, loš završetak...

Ipak, autor je generalno dobro pokazao kako svijet u kojem živimo nije pravedan i kako na svijetu ima ludih i odvratnih ljudi kojih se treba kloniti.

Lijepe havajske krajolike likovi uopće ne primjećuju, ne vesele se i ne uživaju u njima, zaokupirani su samo sobom i svojim problemima.

Glazba domorodaca lijepo je i nenametljivo zvučala u pozadini.

Da nisam bio radoznao da vidim tko je u onom lijesu iz prve epizode vjerojatno ne bih odgledao seriju do kraja.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The White Lotus
« Odgovori #9 u: Prosinac 14, 2022, 10:37:09 prijepodne »
Meni se baš dopao kraj druge sezone.
Spoiler: prikaži
Tanjina apsurdna smrt baš ide uz njenu ličnost. Faliće u trećoj sezoni, pa se nadam prikvelu.  :EmoticonPrayer2

Sinematografija mi je bez premca, dočarava toplinu kao da sam tamo.
Ceo koncept serije sa ljudskim dijalozima je čini posednom, i definitivno ne za svakoga.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The White Lotus
« Odgovori #10 u: Prosinac 21, 2022, 20:07:52 poslijepodne »
Odlična je bila i ova druga sezona, nije niti malo zaostala za prvom koja mi je bila najbolja serija prošle godine, jedino je izgubila dominantnu crnohumornu notu, ali onaj šou na kraju koji se pretvori u pravi triler se isplatilo čekati...svi likovi baš odlično napisani i odglumljeni, odmah ih prihvatiš, to i jest najveći forte serije,  a tu su isto bili na nivou prve sezone, kao i već spomenuti ambijent..nadam se 3.sezoni

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The White Lotus
« Odgovori #11 u: Siječanj 01, 2023, 12:07:46 poslijepodne »
Prije svega, svima sretna Nova godina.  :bear3: :beer2:

Odgledao sam, na svu sreću što nisam odustao, drugu sezonu i ne mogu kriti oduševljenje. Sve što sam prije napisao loše za prvu sezonu u drugoj sezoni ne postoji. Jednom riječju, fenomenalno, oduševljen sam.

Odlično profilirani likovi, svi simpatični, nema glumatanja i isforsiranog humora. Opća tema ove sezone (ljubav i seks) naravno puno je zanimljivija nego u prvoj sezoni (međurasne suprotnosti).  ;D  Priča teče glatko i zanimljivo i tjera te da gledaš bez prekida.

Prekrasni prizori Sicilije s raskošnim vilama, eksterijerima i interijerima sačuvanim iz doba rimskog carstva. I uz svu tu ljepotu prisutni su i  prizori uzburkanog mora u noći i jezive glazbe koji najavljuju da će se dogoditi nešto loše.   

Jedva čekam treću sezonu.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline mikiilic

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: The White Lotus
« Odgovori #12 u: Kolovoz 18, 2023, 22:14:35 poslijepodne »
Fenomenalna serija, vrhunski izgradjeni likovi, posle sopranosa meni najbolja.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The White Lotus
« Odgovori #13 u: Rujan 03, 2023, 10:43:36 prijepodne »
Uh, koliko paralela iz stvarnog života može ovde da se uhvati.... materijalizam u punom sjaju! Ne bih znao u koji žanr da je odredim, satira, drama... Svakako preporuka.