Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887204 puta)

0 Članova i 17 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #600 u: Rujan 11, 2017, 10:49:04 prijepodne »
slao sam ja nekoliko puta, namjerno sa sluzbenog maila, dje se vidi i ime i prezime jer sam mislio odgovorice. ma kakvi.

znači, odmah da odustanem? probat ću pa šta bude.. ljepota mejla je što ne moraš svaki put pisati pa im mogu svaki dan slati jedan te isti dok ne popizde i odgovore ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #601 u: Rujan 11, 2017, 10:54:31 prijepodne »
pa ja sam odustao poslije par poslanih, nema svrhe. mozda je kod vas to malo ozbiljnije pa moraju odgovorit.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #602 u: Rujan 11, 2017, 10:58:10 prijepodne »
pa ja sam odustao poslije par poslanih, nema svrhe. mozda je kod vas to malo ozbiljnije pa moraju odgovorit.

ma nije.. frend je slao da pita zašto u kinu nema više dugometražnih crtića u originalu već samo sinkronizirani.. ja ih isto obožavam, ali primorana sam gledati kod kuće jer umjesto slavnih glasova poznatih oskarovaca, moram slušati one naše uštogljene poluglumce koji svaki crtić iskasape.. nikad mu nisu odgovorili.. ali nema veze, ja ću svoj sastaviti pa javim je li bilo šta od toga ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #603 u: Rujan 11, 2017, 11:04:37 prijepodne »
kod nas je i osoblje totalno neupuceno. pitao sam nedje prosle godine za 10 cloverfield lane oce li bit na repertoaru, gledaju me ka da sam im trazio karte dzabe, pa onda medjusobom neko raspitivanje da bi mi na kraj rekli da pogledam na sajtu...  :smfor (9): pa zato i pitam...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #604 u: Rujan 11, 2017, 11:29:37 prijepodne »
@ceca
jesi gledala  :? ??

ne, ona to voli tako.. stavi sliku i trailer i prosvijetlila nas je

Ne, nisam gledala jer film jos nije izasao, ali dosta obecava i zato sam postavila trailer. Jesam nova ovde, mozda sam pogredila, ali vi ste tu da me ispravite, a ne cinicki da se ponasate. Ao vam toliko smeta, obrisite :smfor (19):

obrisano.. a da si imalo obratila pažnju, vidjela bi da je ovo tema u kojoj ljudi komentiraju filmove koje preporučuju ili ne.. važno nam je mišljenje članova, a ne slika filma koji je trenutno u kinu.. svi znamo što je u kinu, ne treba nam crtati.

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #605 u: Rujan 11, 2017, 11:43:57 prijepodne »
Ko voli komedije, obavezno neka gleda Barbershop sa Ajs Kjubom. Ima 3 dela, po meni je drugi najbolji.

Takodje imam jos jednu preporuku. Gledao sam od Snajpsa ova 2 nova filma, Armed Response i The Recall, nista specijalno, te sam trazio malo starije filmove od njega, i podsetio sam se Liberti ne pomeraj se. (Liberty Stands Still)

Sto se cite sci - fi, moze da pogledate Serenity i Ridika, odlicni filmovi. A ako nekoga ima da nije gledao Incemption od Di Kapria, a cisto sumnjam, neka pogleda. :D I Braveheart sa Mel Gibsonom. :)


Offline ceca67

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #606 u: Rujan 11, 2017, 12:01:46 poslijepodne »
Sto se tice filma The Recall, mogu samo reci da ne gubite vreme, prica je totalno glupa, kraj predvidiv, a sto se glumacke ekipe tice, niko sem Wesley Snipes-a nije izneo dobro ulogu. Po meni katastrofa film, ali zato preporucujem da pogledate sjajan, poucan, nesvakidasnji film What Happened to Monday ili pod drugim nazivom Seven Sisters.

Offline BaneeeX

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #607 u: Rujan 11, 2017, 16:40:26 poslijepodne »
Odgledajte Baywatch, nije los film. Mada kao da ceo film cekas neka desavanja, i tek se na kraju desava neka akcija :)

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #608 u: Rujan 11, 2017, 19:35:42 poslijepodne »
'Purge 4' donosi priču o prvom eksperimentalnom Pročišćenju

Nakon što je nadgledao produkciju prva tri filma u franšizi Pročišćenje, reditelj i tvorac franšize James DeMonaco svoju je rediteljsku palicu predao Gerardu McMurrayu, koji će napraviti četvrti deo sage o Amerikancima koji jednu noć u godini mogu nekažnjeno počiniti bilo koji zločin.

Ali, DeMonaco se svakako nije u potpunosti pomerio iz cele priče jer će biti zaslužan za scenario četvrtog filma i takođe je uključen u televizijski spin-off koji je u pripremi. U nedavnom razgovoru za Vulture DeMonaco je otkrio neke detalje vezane uz oba projekta.

Za Pročišćenje 4, koji se u bioskopima očekuje 2018. godine, reditelj je rekao kako će imati drugačiju rasnu sliku od prethodnih filmova. "90 posto će biti crnci. Malo vas to obeshrabruje. Što ja, Italijan sa Staten Islanda, šta ja donosim u to? Ali, nadam se da donosim univerzalnu priču.", rekao je DeMonaco.

Reditelj je otkrio kako će film biti smešten na Staten Island tokom prvog eksperimentalnog Pročišćenja. "Razmišljao sam kako da ljudi ostanu za prvo Pročišćenje i ono što rade jeste da to počnu unovčavati. Ljudi sa Staten Islanda lako mogu otići u Brooklyn jedne večeri, a ono što počnu da rade je obećavati velike svote novaca jako siromašnim ljudima u komšiluku. I onda to postane unovčavanje ubistva i nasilja, podsticanje na ubistvo i zadržavanje ljudi u blizini kako bi bili žrtve. Tako da vidite početak i kako je zapravo groteskna ideja Pročišćenja."

Što se tiče serije, ona će biti smeštena negdje između prvih filmova, kada je već desetak Pročišćenja prošlo. "U TV seriji usporavamo celu priču te istražujemo živote tih ljudi, šta ih je podstaklo da učestvuju upravo u tom Pročišćenju. Imamo vremena da dobro istražimo likove. Deset sati vremena nam dozvoljava da u dubinu istražimo likove i da istražimo pitanje zašto bi ljudi uopšte uzeli nasilje kao opciju. To ćemo videti sledeće godine.", zaključio je DeMonaco.

Reditelj je još otkrio kako će serija biti povezana s filmovima, te možemo očekivati pojavljivanje nekih likova koje smo imali prilike da vidimo u filmovima.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt6133466/

  Franšiza Purge uopšte nije bila loša jer me je vratila u vreme filmova b produkcije. A sad još najavljuju film i seriju.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #609 u: Rujan 11, 2017, 19:47:21 poslijepodne »
The Dark Tower (2017)



http://www.imdb.com/title/tt1648190/

  Odgledao sam sa klincima film i vidim da su zadovoljni. Knjigu nisam čitao i meni je film sasvim u redu jer King zna šta i za koga piše. Bio bi dobar kao pisac za decu mada mu i ovo pisanje za tinejdžere i odrasle sa detetom u sebi ide od ruke. Vidim po netu komentare razočaranih fanova koji su čitali Kinga i roman koji je ekranizovan i uživam u svom blaženom neznanju kad naletim na neki komentar. Sam film nije ništa više od zlatne sredine i dobar je za jednokratno gledanje.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #610 u: Rujan 12, 2017, 00:51:20 prijepodne »
Dark Tower serijal nema veze sa klincima niti teenegerima. Za to postoji R. L. Stine. Dark Tower iako nije u potpunosti horor serijal, prekomleksan je za shvatiti nekom klincu jer se unutra nalazi mali milijun Kingovih likova iz drugih knjiga. To je kao da se kaže kako je Gospodar Prstenova za djecu. Mislim, mogu djecu gledat, ali štivo kao štivo je previše ozbiljno i djeca ne mogu shvatit kao što bi shvatili kad bi bili odrasli. Dark Tower film je katastrofa svjetskih razmjera jer na Dark Tower filmove/seriju se čekalo godinama. To je trebalo biti kao Game of Thrones ili kao Gospodar Prstenova odrađeno.

Ovako film ne prati serijal knjiga već samo nadograđuje i promašuje poantu knjige. Većina neuspjelih ekranizacija Kinga (Cell, Dark Tower, Langolieri) promašuje u onome čemu je King najjači. Likovi. Horor mu je samo pozadina. Zato najbolje ekranizacija (Shawshank, Misery, Stand By Me) su uspjele jer su Darabont i Reiner shvatili gdje leži jačina Kinga. Previše je tu opisa, detalja, ovog onog za film.

A The Shinin, Pet Semetary, It, The Stand, Godišnja Doba (gdje je Shawshank), Misery, Cujo nisu knjige za djecu. Mislim, ja sam Kinga počeo čitati kao klinac, ali isto tako sam počeo gledati horore kao što su Alien, The Thing kao klinac iako nisu namjereni djeci. Sve vezano uz horor dođe kao zabranjeno voće.

Kako moviebob kaže pogođeno u srž
Citat:
Welll… King is reall good at writing a book – but he’s great at writing a lot. Stephen King books are packed: People, places, details, backstories, concepts, descriptions, regressions, digressions, geneaology, history, geography… packed. Stephen King describes a desk the way other authors describe their entire cast of main characters. That’s why his stuff works: Whatever story he decides to tell, he’s gonna pack it with nuance and detail and depth and otherwise-extraneous worldbuilding detail until it feels complete and full and omnidimensional even if the actual boiled-down solid “content” is “only” your basic ghost story.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #611 u: Rujan 12, 2017, 08:57:18 prijepodne »
Prva knjiga The Dark Tower: The Gunslinger je pravo malo remek delo i svima bi preporucio, kasnije ostale imaju svoje momente ali i kao svaki nastavak i filma ili knjige nije bas to to...
Ali kada sam cuo da je revolveras crnac to je prvi minus u startu... Film nisam jos gledao ali mozda sad i necu kada cujem sta se sve prica o njemu....

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #612 u: Rujan 12, 2017, 11:14:30 prijepodne »
Prva knjiga The Dark Tower: The Gunslinger je pravo malo remek delo i svima bi preporucio, kasnije ostale imaju svoje momente ali i kao svaki nastavak i filma ili knjige nije bas to to...
Ali kada sam cuo da je revolveras crnac to je prvi minus u startu... Film nisam jos gledao ali mozda sad i necu kada cujem sta se sve prica o njemu....

Posle ove katastrofe od filma, filmske kuce nisu sigurne za zeleno svetlo seriji "The dark tower", koja bi, po njihovim recima, bukvalno pratila sve knjige! Cak se jedno vreme govorilo da bi Rolanda (glavnog junaka) trebao igrati Havier Bardem! E, to bih vec voleo videti!

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #613 u: Rujan 12, 2017, 20:09:17 poslijepodne »
  Napisah da nisam čitao knjigu i da nemam pojma šta tamo piše. Gledao sam film koji kao da je pravljen za decu. Takva je uglavnom Kingova literatura, nije baš za decu već za tinejdžere i one koji imaju dete u sebi. Ima izuzetaka koji ne čine pravilo. Kao klinac čitao sam neke njegove novele koje nisu bile loše i taj pokušaj je uspeo. Nisam uspeo sa njegovim romanima u kojima treba da pročitam 4-5 strana da bi uz nekakav opis ručka / večere i tome sličnog dobio korisnu informaciju vezanu za nešto što treba da poveže lica i događaje koji slede. Ukratko, batalio sam njegovo pisanje i odacrao neznanje u kom me savršeno boli uvo da li su ga ispoštovali ili nisu. Zašto da se nerviram kad samog Kinga boli uvo za sve. On ima i jare i pare i nije kriv kad ekranizovana serija / film doživi propast. Ne kažem da sam u pravu, to je samo moje mišljenje.

 
Spoiler: prikaži
Zaboravih da spomenem, neverovatnu sličnost sa Zvezdanom kapijom (Stargate). Dovoljno je napisati portal i sve će biti jasno onom ko je gledao Zvezdanu kapiju.


  Čuo sam za seriju i ne brinem se o otkazivanju jer King je postao Brend koji se dobro prodaje i nije usamljen slučaj.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #614 u: Rujan 12, 2017, 20:29:07 poslijepodne »
Unlocked (2017)



http://www.imdb.com/title/tt1734493/

  Odgledao sam Unlocked koji je pristojan akcijaš koji je sasvim pristojna razrada špijunske formule u britanskom ambijentu. Film je zabavan, dinamičan i ponekad iskače iz nametnutog akcija / špijunski klišea. Majkl Daglas je solidan u svojoj ulozi i prava je šteta što nije bolje iskorišćen. Pokušaj da se od N.Rampas stvori zvezda akcionog filma je u ovom slučaju uspeo i ja se nadam da če film dobiti svoj nastavak. Dosta je ubedljiva u ulozi operativca u kancelariji i na terenu, operativca kome nasilje nije nepoznato.

  Uglavnom sam zadovoljan viđenim.
« Zadnja izmjena: Rujan 12, 2017, 20:45:36 poslijepodne od malkin »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #615 u: Rujan 12, 2017, 20:55:45 poslijepodne »
Filmska adaptacija Kingove zastrašujuće novele 1922 na Netflix stiže u listopadu


Na Netflix će 20. listopada stići nova Kingova filmska adaptacija – 1922, dok ćete nešto kasnije ovog mjeseca imati priliku gledati “Gerald’s Game”, a već sada se možete zaputiti u kino na projekciju prvog od ukupno planirana dva filma za Ono (IT).

Stephen King je za Yahoo izjavio da je imao prilike pogledati sirovu verziju filmske adaptacije 1922 i da mu naprosto ne da mira koliko je zastrašujuća. Također je savjetovao da na nju posebno treba obratiti pozornost, jer je po njegovom mišljenju izvrsno napravljena. No to ćemo ipak uzeti sa zrnom soli, jer prisjetimo se Kingu nikako nije dopalo kako je ispalo Isijavanje Stanleyja Kubricka koje se danas smatra kultnim klasikom.

1922 je dio zbirke priča “Full Dark, No Stars“, objavljene 2010. godine, čiju recenziju možete pročitati na linku. Zbirku karakteriziraju mučne i jezovite priče, koje je ponekad teško čitati, a 1922 nije iznimka. Novela se odvija naslovne 1922. u ruralnoj Nebraski gdje glavni lik, Wilfred James, priznaje ubojstvo svoje žene Arlette koje mu je pomogao počiniti njegov sin. Ali nakon što pokopa njeno tijelo, počinju ga proganjati štakori, i Wilfred postaje uvjeren da ga opsjeda duh Arlette. Budući da je radnja ispričana iz Wilfredove perspektive, čitatelji do samoga kraja ne znaju da li Wilfred lagano tone u ludilo, ili stvarno govori istinu.

Režiser i scenarist filma je Zak Hilditch (These Final Hours). Glumačku postavu čine Thomas Jane (The Punisher, The Mist), Molly Parker (House of Cards, The Road), Dylan Schmid, Kaitlyn Bernard, Brian D’Arcy James i Neal McDonough.

tvprofil

  Naleteh upravo na vest, nema za Kinga zime. Trebao bi da ima posebnu temu na forumu. ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2017, 19:44:05 poslijepodne od malkin »

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #616 u: Rujan 13, 2017, 12:50:55 poslijepodne »
A Few Less Men (2017)

Mislim da je prvi deo bolji, ali i ovaj je dobar. :)

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #617 u: Rujan 13, 2017, 20:00:26 poslijepodne »
Hasta la Vista (2011)



http://www.imdb.com/title/tt1753887/

  Odgledao sam ovu tužnu filmsku priču o tri jarana koji putuju u Španiju. Tužna jer su protagonisti hendikepirani i nesposobni da osim svog bližeg okruženja ostvare bilo kakav kontakt sa drugim ljudima. U ovom slučaju ženama što i jeste cilj njihovog puta. NIsu oni krivi što su takvi rođeni, što imaju svoje potrebe zbog kojih su frustrirani i povremeno zluradi. Vođu trojke bih najbolje opisao ako bih ga uporedio sa S.Hokingom iz mlađih dana dok je još mogao da govori. On je nagovorio ostalu dvojicu da sa njim pobegnu od kuće i da u Španiji nađu kupleraj. Drugi jaran umire od kancera i takođe je u kolicima dok je treći toliko slep da ne vidi prst pred nosom. Pored hendikepa zajednički im je mrak ispred očiju koji nameravaju da skinu.

  Belgijanci koji su poznati po tome što umeju da ubedače u ovom slučaju su malo balansirali i stvorili ovaj crnohumorni roudi koji ima i nema srećan kraj. Kraj filma je bio neočekivan za mene jer sam očekivao nešto u fazonu tinejdž zašećerinh limunada.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #618 u: Rujan 13, 2017, 20:10:27 poslijepodne »
Ekranizira se Kingova kratka priča “Suffer the Little Children”

U pripremi je ekranizacija kratke priče “Suffer the Little Children” koju je sci fi/horor kralj Stephen King objavio 1972. Ova vijest je objavljena u pozadini prašine koju je podigao IT baziran na Kingovoj knjizi, a koji je tokom proteklog vikenda zaradio preko 123 miliona dolara na box officeu. “Suffer the Little Children” je tokom 1972. godine prvi objavio magazin Cavalier, a tokom 1993. je objavljena kao dio zbirke priča pod nazivom “Nightmares and Dreamscapes”.

“Suffer the Little Children” je nadnaravna triler priča koja prati nedavno razvedenu učiteljicu prvog razreda, Emily Sidley, koja uoči da se sa djecom iz njenog razreda dešava nešto čudno. Iza njihove slatke vanjštine u stvari se krije zlo koje prijeti da uništi njihov grad, a Emily pokušava zaštiti grad i njegove stanovnike koji su na neobjašnjiv način počeli umirati.

Film će režirati Sean Carter koji je ujedno i njegov scenarista, a u ime svojih kompanija producirati Craig Flores, Nicolas Chartier i Sriram Das.

    Estetika Stephena Kinga urezala se u moju psihu još kada sam bio tinejdžer. Suffer The Little Children se savršeno uklapa u Kingovu klasičnu paradigmu: tragično manjkav glavni karakter koji se našao u šokantnom i nevjerojatnom scenariju. To je tek mali pogled u veću mitologiju koju jedva čekam prenijeti na film, izjavio je Carter.

Carter je nedavno dovršio svoj prvi dugometražni film, horor/triler Keep Watching u kojem će se u glavnim ulogama pojaviti Bella Thorne, Natalie Martinez, Ioan Gruffudd i Chandler Riggs. Njegov novi kratki film Culebra premijerno će biti prikazan na Slamdance festivalu, nakon čega ga očekuju premijere na festivalima širom svijeta.

tvprofil

  Ovo je godina Kongovog bankovnog računa. ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #619 u: Rujan 13, 2017, 20:19:41 poslijepodne »
Jake Gyllenhaal o filmu Stronger

Najzad superheroj

Glumac Jake Gyllenhaal rekao je kako je srećan što se napokon ostvario i u ulozi superheroja u filmu Stronger.

Gyllenhaal u filmu glumi Jeffa Baumana koji je preživeo bombaški napad tokom maratona u Bostonu 2013. godine. “Ljudi su me često pitali kada ću igrati superheroja i osećam da sam sad ispunio ta očekivanja”, rekao je Jake.

Nakon premijere filma na filmskom festivalu u Torontu, rekao je kako je Bauman velika inspiracija za njega.



Domino Magazin

http://www.imdb.com/title/tt3881784/

  Uloga u filmu Nightcrawler mu je bila uloga života, sve posle toga prosek.


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #620 u: Rujan 14, 2017, 21:52:22 poslijepodne »
He Never Died (2015)



http://www.imdb.com/title/tt2386404/?ref_=nm_flmg_act_9

  Odgledao sam najzad film He Never Died u kom ima svega pomalo a najviše minimalizma koji se ogleda u svemu. Maksima "Manje je uvek više" se pokazala tačnom i to je priča za sebe. Film je odlična smeša fantastike, drame i horora koji ne bi nio to što jeste da nema Henri Rolinsa za glavnog glumca. On tumači lik najstarijeg čoveka i živog stvora na planeti koji životari u svom ličnom paklu. Živi u predgrađu Njujorka koji je pist kao pusto selo iz pasivnih krajeva. Dani su mu jednolični i protraćeni u gledanju televizora, tombole i posete uvek istom restoranu. Pravi pakao za besmrtnika koji se prekida iznenadnim napadom na njega. Prestaje sa svojom vegetirajnskom ishranom i kreće u akciju tokom koje se otkriva njegovo poreklo.

  Rolins onako četvrtast i namrgođen nije mogao biti bolji izbor za ovu ulogu. Gluma mu je minimalna, posvećeneost svemu što radi maksimalna, isto važi za ostatak ekipe.

  Zadovoljan sam viđenim, od mene preporuka za ljubitelje fantastike sa elementima horora.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #621 u: Rujan 14, 2017, 22:17:02 poslijepodne »
Daniel Radcliffe u borbi za preživljavanje u novom traileru za film 'Jungle'


Objavljen je trailer za novi film sa Danielom Radcliffeom snimljenom prema istinitoj priči, a uz trailer je stigao i novi poster.

Režiju potpisuje Greg McLean, a scenario je napisao Justin Monjo prema knjizi Yossija Ghinsberga. Ghinsberg je u knjizi opisao svoju priču o preživljavanju kad je ostao zarobljen na neistraženoj teritoriji amazonske prašume pune tri nedelje 1981. godine. Njegovu priču je već doneo Discovery Channel u svom dokumentarnom serijalu I Shouldn't Be Alive.

Radcliffe je u filmu 22-godišnji Izraelac Yossi Ghinsberg koji sa svoja dva prijatelja, švajcarskim učiteljem Marcusom Stammom i američkim fotografom Kevinom Galeom, odlazi iz bolivijskog grada La Paz u ono što je trebala biti avantura života. U neistražene delove Amazone ih vodi austrijanac Karl Ruprechter koga su upoznali nekoliko dana ranije i koji im je rekao da je geolog i da zna put kroz prašumu. Ali, san o avanturi se uskoro pretvara u noćnu moru iz koje neće svi izaći živi.

Film je u planu od 2014. godine kada se vodio pod punim imenom knjige Jungle: A Harrowing True Story of Survival, u međuvremenu je skraćen na Jungle. Među ostalom glumačkom ekipom su Thomas Kretschmann i Alex Russell.

Jungle u američke bioskope stiže 20. oktobra.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt3758172/

   H.Poter u džungli, i to čudo da vidim. Sviđa mi se tema i ambijent a ostalo će se tek videti.

Offline ceca67

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #622 u: Rujan 15, 2017, 13:55:57 poslijepodne »
Megan Leavey (2017)




Film zasnovan na istinitom događaju o mladom marincu čija je jedinstvena disciplina i veza sa svojim vojnim borbenim psom spasila mnogo života tokom njihovog raspoređivanja u Iraku.



Ako ste imali ikada ili imate četveronožca onda ovaj film morate obavezno pogledati. Malo je američki "začinjen" ali svejedno dobar.

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #623 u: Rujan 15, 2017, 16:25:20 poslijepodne »
Pogledajte film Pored mene i Afterparty. Afterparty nije nesto, ali na kraju filma oslikava prilicno dobru pouku.

A sto se tice Holivuda, Brain on Fire (2016).

http://www.imdb.com/title/tt3704700/?ref_=nv_sr_1

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #624 u: Rujan 16, 2017, 00:34:26 prijepodne »
Prvi tizer za akcioni triler “Red Sparrow”

Dominika Egorova je posvećena ćerka koja će učiniti sve kako bi zaštitila sebe i svoju majku. Za to je spremna da plati najveću cenu. Postaje novi regrut špijunske škole koja koristi umove i tela mladih ljudi kao oružje.

Nakon što je izdržala perverzni i sadistički trening postaje najopasniji “vrabac” kojeg je škola ikada proizvela.

Budućnost je neizvesna za mladu devojku koja mora da pomiri nekadašnju sa sadašnjom sobom i veoma dobro proceni da li je čovek sa kojim je u kontaktu, vredan poverenja.

20th Century Fox donosi nam prvi tizer za akcioni triler “Red Sparrow”, reditelja Frensisa Lorensa, sa Dženifer Lorens Džoelom Edžertonom u glavnim ulogama, dok ćemo pored njih u ovom filmu imati prilike da vidimo i Džeremija Ajronsa, Šarlot Rempling, Meri Luis Parker i Matijasa Šonhersta.

Premijera filma očekuje nas 2. marta 2018. godine.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt2873282/



Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #625 u: Rujan 16, 2017, 00:35:51 prijepodne »
Sve što bi trebali da znate o filmu Kingsman: Zlatni krug

Drugi deo urnebesne akcione komedije o britanskim špijunima “Kingsman: Zlatni krug“ stiže u bioskope 21. septembra. Teron Edžerton se vraća kao Egzi, mladić koji je u prvom delu filma izabran za novog pripadnika nezavisne, međunarodne obaveštajne agencije Kingsman. U drugom nastavku junaci se suočavaju s novim izazovima, a evo šta još možemo da očekujemo:

    Kolina Firta ćemo ponovo gledati u ulozi Harija Harta

Majstorska izvedba Kolina Firta je jedan od najjačih aduta filma Kingsman: Tajna služba. Međutim, njegov lik Hari Hart je pred kraj filma primio metak u glavu i navodno nije preživeo. S obzirom na to da Firta možemo da vidimo u najavama za Kingsman: Zlatni krug, pretpostavka je da se Hari vraća, samo nam još ostaje da saznamo kako je uspeo da preživi.

    Priča u drugom delu filma je neistražena teritorija

Velik deo materijala za film Kingsman: Tajna služba temelji se na stripu Marka Milara. S obzirom na to da Milar nikad nije napisao nastavak za strip, drugi deo filma Kingsman je potpuno originalan, tako ostaje da vidimo da li će scenaristi Metju Von i Džejn Goldman ovog puta ispuniti očekivanja publike.

    Čening Tejtum, Pedro Paskal i Hali Beri se pridružuju timu kao američki agenti

Kada sedište Kingsmana bude uništeno, putovanje će ih odvesti do otkrića srodne špijunske agencije u SAD-u pod nazivom “Statesman”, koja datira iz vremena kada su obe agencije osnovane. Agenti Tekila, Viski i Džindžer, odnosno Čening Tejtum, Pedro Paskal i Hali Beri, priskaču u pomoć prijateljima iz Velike Britanije i zajedno kreću u borbu protiv zlikovca.

    Džulijen Mur u ulozi u kakvoj je do sada nismo videli

Navikli smo da gledamo Džulijen Mur u ozbiljnim dramskim ulogama, a ovog puta imaćemo priliku da je vidimo kao Popi, glavnog zlikovca u filmu Kingsman: Zlatni krug. Popi je najmoćnija žena na svetu, koja se bavi proizvodnjom i prodajom narkotika, a živi u dalekoj džungli, izolovana od sveta.

    Elton Džon u ulozi samog sebe

Još jedno iznenađenje u filmu Kingsman: Zlatni krug je legendarni muzičar Elton Džon. Njega ćemo gledati u ulozi samog sebe, kao taoca nemilosrdne Popi, koja ima opake planove da promeni čitav svet.

Domaća publika će imati priliku da pogleda ovo dugoiščekivano ostvarenje od 21. septembra u bioskopima širom Srbije.



prolog

  Ovo čekam.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #626 u: Rujan 16, 2017, 00:54:05 prijepodne »
A martfüi rém (2016)



http://www.imdb.com/title/tt4975280/

Serijski ubica mladih žena negde u mađarskoj zabiti  nesmetano ubija od 1957 do 1968 , dok nevin čovek leži na robiji, a policajci ne žele priznati svoju grešku.

  Toliko o radni filma i organima reda i gonjenja koji su svuda isti. Produžene ruke države nisu jer novom panduru sve to zaudara na podmetanje kolega koje su vršile istragu. Razlog je više nego jasan, leševi se gomilaju dok je navodni ubica u zatvoru. Nastaju problemi sa kolegama i pretpostavljenima i taj deo filma je miran i ne uznemirava nikog. Ono što stvarno uznemirava su scene iz zatvora u kom drže i muče nesrećnika, scene koje su samo uvod scenama ubistva žena koje rade u fabrici cipela. Te scene nisu za svakog.

  Film je više nego dobar, ne samo zbog svega gore navedenog. Surovi realizam se zahvaljući reditelju i fotografiji koja uspeva da uhvati i prenese sav jad i čemer. Film na kraju ima neočekivan tvist koji sam očekivao jer u zna se šta čeka onog koji se u surovom svetu zamari nekom moćniku.

  Preporuka.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #627 u: Rujan 16, 2017, 15:11:09 poslijepodne »
Kako dobar film   http://www.imdb.com/title/tt0099528/?ref_=nv_sr_3

što bi reko Bunjuel

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #628 u: Rujan 17, 2017, 01:03:51 prijepodne »
Lijam Nison: Ljudi, imam je*eno 65 godina, mator sam za akcione filmove…


Lijam Nison je zvanično objavio da odustaje od uloga akcionih heroja i filmova poput “Taken”, i da se okreće ka filmovima koji zahtavaju manje akcije, a više glume.

– Bio sam u fazonu: “Ljudi, imam je*eno 65 godina, publika će u jednog trenutku da kaže: Ma daaaj – objasnio je glumac u razgovoru na filmskom festivalu u Torontu.

Ipak, akcioni triler “The Commuter” stiže u januaru:
– Snimio sam jedan koji će biti objavljen negde u januaru. Možda bude još jedan, ali to je to. I nikako “Taken” i bilo kakve franšize – dodao je Nison.

Verovatno se pravac kojim glumac dalje želi da ide u svojoj karijer može videti u njegovom narednom filmu po isitinitom događaju o FBI agentu Marku Feltu koji je 2005. godine priznao da je on “duboko grlo” i da je pomogao “Vašington Postu” da otkrije skandale i korupciju u Niksonovoj administraciji.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt1590193/

  Još je mlad i ne zna šta govori. Čarls Bronson je tek posle šezdesete stekao zvanični status zvezde akcionog filma ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #629 u: Rujan 17, 2017, 01:23:24 prijepodne »
Baby Driver (2017)



http://www.imdb.com/title/tt3890160/

  Baby Driver je samo jedan u nizu "Driver" filmova i dat je iz vizure vozača. Reditelj je dobar u obradi teme taman toliko koliko je dobro obrađena muzika koja se čuje, što će reći, strednje žalosno i infantilno. Da batalim muziku koju su oskrnavili pa da pređem na bar jedan film ovom nalikuje. The Driver (1978) V.Hila je jedan od njih i iako je prošlo toliko godina još uvek je toliko dobar da služi kao mustra mnogima koji ga kopiraju. Na primer, Refn je u filmu Drive dao omaž dočim je reditelj Vrajt primenio drugu metodu kojom se prilagodio ukusu nove publike. Metod zvan infantilizacija je napunio blagajnu tako što je ponudio infantilnu i nedoraslu verziju Rajana O Nila koji u ovom slučaju ima svoju prošlost i paket u vidu invalida kod kuće.

  Film je počeo dobro i na momente je više ličio na mjuzikl nego na instituciju zvanu "pljačka banke" a onda je počeo da se razvodnjava i da se svodi samo na akcijašenje u svetu glupih pandura koji love bejbi Boni i Klajda na kraju balade. Ako ništa drugo, bar ću zapamtiti film po vikinškoj sahrani kolege iz pljačke banke. ;D

  Film za gledanje bez razmišljanja i za jednokratnu upotrebu.