Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887597 puta)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #690 u: Listopad 01, 2017, 21:00:44 poslijepodne »
Lijam Nison: Ljudi, imam je*eno 65 godina, mator sam za akcione filmove…


Lijam Nison je zvanično objavio da odustaje od uloga akcionih heroja i filmova poput “Taken”, i da se okreće ka filmovima koji zahtavaju manje akcije, a više glume.

– Bio sam u fazonu: “Ljudi, imam je*eno 65 godina, publika će u jednog trenutku da kaže: Ma daaaj – objasnio je glumac u razgovoru na filmskom festivalu u Torontu.

Ipak, akcioni triler “The Commuter” stiže u januaru:
– Snimio sam jedan koji će biti objavljen negde u januaru. Možda bude još jedan, ali to je to. I nikako “Taken” i bilo kakve franšize – dodao je Nison.

Verovatno se pravac kojim glumac dalje želi da ide u svojoj karijer može videti u njegovom narednom filmu po isitinitom događaju o FBI agentu Marku Feltu koji je 2005. godine priznao da je on “duboko grlo” i da je pomogao “Vašington Postu” da otkrije skandale i korupciju u Niksonovoj administraciji.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt1590193/

  Još je mlad i ne zna šta govori. Čarls Bronson je tek posle šezdesete stekao zvanični status zvezde akcionog filma ;D

Predomislio se posle 2 nedelje? "Snimaću akcione filmove dok ne umrem"

Odluka glumca Lijama Nisona da se povuče iz sveta akcionih filmova trajala je svega dve nedelje. Glumac je nedavno izjavio da će tumačiti akcione uloge "dok ne ispusti poslednji dah", prenosi Independent.

Zvezda filma "The Taken" navodno je tokom Međunarodnog filmskog festivala u Torontu izjavila da se više neće pojavljivati u akcionim filmovima jer već ima 65 godina, ali je glumac to porekao ove nedelje u intervjuu za Varajeti.

"Nije istina, pogledajte me! Pričate o prošlom vremenu. Snimaću akcione filmove dok me ne sahrane. Nikada neću otići u penziju", rekao je.

Nisonova uloga iz 2008. godine pokazala se neočekivano uspešnom, otvorivši mu put ka ulogama akcionih heroja u filmovima "The Grey", "Non-Stop", "Run All Night" i "A Walk Among the Tombstones".

"Ne verujem da će biti sniman 'Taken 3'. Nema šanse da će je ponovo oteti!", izjavio je glumac 2013. godine.

"Taken 3" premijerno je prikazan u januaru 2015.

prolog

 ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #691 u: Listopad 01, 2017, 21:23:36 poslijepodne »
Gerald's Game (2017)




http://www.imdb.com/title/tt3748172/

  Ovo je godina S.Kinga u svakom pogledu. Kvantitet je pobedio kvalitet bar po onom što sam dosad video. A video sam seriju Magla koja je promašaj godine, Mračnu kulu koja je solidan film za decu (pisao sam ovde o tome) i konačno nešto đto zaslužuje apsolutnu preporuku. To nešto je pervrerzna Džeraldova seksi igra koja je ugrozila njegovu ženu koju je vezao lisicama i ostavio na krevetu. Nesrećnica je počela da ludi jer se zatekla sama u sobi sa lešom i džukcem koji mnogo voli meso. Sve to daleko od ljudi u nekoj zabiti gde je mogu pronaći tek za desetak dana ukoliko neko tu slučajno ne zaluta. Na početku filma preko radija se čuje vest koju treba zapamtiti jer njen značaj se vidi na samom kraju filma.

  Ceo film je pao na leđa glavne glumive Karle Kudžino koja je sjajna od početka do kraja filma u kom je vezana za krevet. Dobro je manifestovala ludilo u kom se bori sa svojim demonima dok se bori za život i slobodu. Te scene nisu nimalo naivne ali je zato naivno tokom filma pričati šta se sve dešava sa organizmom bez hrane i vode a da se osim krvi ne vidi nijedna izlučevina iz istog tog organizma. Koliko videh dama nema pelene alim ako hoćete da budete verodostojni odradite to bar jednom do kraja. Da se vratim na Karlu koja je bila odlična u srećnim, bezizlaznim i mračnim situacijama u koje je njena raspala psiha uvodi. Ona kao takva i atmosfera izolacije i misterije su pun pogodak.

  Preporuka.

  Još nisam gledao It a kad to uradim znaću da li je ovo godina Kingovog kvaliteta ili kvantiteta.

   

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #692 u: Listopad 02, 2017, 18:45:56 poslijepodne »
Despicable Me 3 http://www.imdb.com/title/tt3469046/?ref_=nv_sr_1
Stvarno odlican... Prvi deo je bio super... drugi dosta los... sto je bilo negde i ocekivano posle onakvog prvog dela, posle su izbacili Minions-e koji mi isto nisu bili nesto... Ocekivao sam vise...
Ali zato treci deo pokidao i Minionsi su bili odlicni... Stvarno preporuka.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #693 u: Listopad 02, 2017, 19:22:52 poslijepodne »
Despicable Me 3 http://www.imdb.com/title/tt3469046/?ref_=nv_sr_1
Stvarno odlican... Prvi deo je bio super... drugi dosta los... sto je bilo negde i ocekivano posle onakvog prvog dela, posle su izbacili Minions-e koji mi isto nisu bili nesto... Ocekivao sam vise...
Ali zato treci deo pokidao i Minionsi su bili odlicni... Stvarno preporuka.

meni je crtić Minions bio zakon.. vodila sam dijete u kino i smijala se kao luđakinja ;D od ovog Despicable Me sam zato i više očekivala, baš me razočarao  :smfor (2):

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #694 u: Listopad 02, 2017, 19:40:13 poslijepodne »
Despicable Me 3 http://www.imdb.com/title/tt3469046/?ref_=nv_sr_1
Stvarno odlican... Prvi deo je bio super... drugi dosta los... sto je bilo negde i ocekivano posle onakvog prvog dela, posle su izbacili Minions-e koji mi isto nisu bili nesto... Ocekivao sam vise...
Ali zato treci deo pokidao i Minionsi su bili odlicni... Stvarno preporuka.

meni je crtić Minions bio zakon.. vodila sam dijete u kino i smijala se kao luđakinja ;D od ovog Despicable Me sam zato i više očekivala, baš me razočarao  :smfor (2):
Ne znam ja sam Minionse gledao kuci sa mojim klincima  ;D i svi smo se smorili mali je cak zaspao polse pola sata i hrkao vise smo se njemu smejali.... ali zato samo danas na ovaj treci deo svi pokidali od smeha... Valjda kako ti sta legne nekad hehehe...

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #695 u: Listopad 02, 2017, 20:11:25 poslijepodne »
Stiven King najavljuje nove adaptacije



Stiven King (Stephen King) najavio nove adaptacije, ovog puta su se na popisu našli “The Stand” i “Salem’s Lot”, definitivno dvije fantastične knjige, čije su prijašnje adaptacije poprilično zastarjele. Svake godine, zadnjih nekoliko desetljeća, je bila barem jedna adaptacija Stiven Kingovih knjiga, ili kao serija ili kao film, a ova godina je bila posebna za ljubitelje Kinga. Hrpa novih adaptacija i to većina visoke produkcije, uključujući The Dark Tower, IT, 1922 i Gerald’s Game. Najviše zbog uspjeha filma IT, već je najavljeno hrpa novih projekata prema Kingovim knjigama, a navodno prema samom Kingu, dva nova projekta bi se mogla pojaviti u izradi, a to su “The Stand” i “Salem’s Lot.” Izjava Kinga za Vulture: - Postoje priče o pravljenju The Stand, kao produženu Tv seriju, od strane Showtime ili CBS All Access, a bilo je i priče o izradi Salem’s Lot, kao igranog filma ovog puta, zato što smo prvi puta uzeli priču i pretvorili je u odličnu mini seriju, ovog puta smo spremni pokušati nešto drugačije. - Naravno to ne znači da će se te adaptacije i ostvariti, pretpostavljamo da je netko uvijek zainteresiran za izradu Stiven King knjiga u filmove ili serije, ali bilo bi lijepo kada bi se ovo novo, zlatno doba, Kingovih adaptacija nastavilo..

avaz.ba

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #696 u: Listopad 02, 2017, 21:40:58 poslijepodne »
1.    Adam's aebler Denmark 2005


 Sta reci, ovo je malo remek delo.

 Film je o borbi dobra i zla u coveku i u prirodi koja ga okruzuje.
Genijalna gluma naciste skinhedsa u maestralnoj ulozi ga je odigrao Urlich Thomsen.
Svestenika genijalno igra Mads Mikkelsen, meni licno uz Son Pena Bili Bob Tortona, najbolji muski glumac u ovom trenutku.
 Scenarista cuveni Andres Thomas Jensen, najplodniji scenarista u Danskoj.
 Film, ima i humora i tuge i filozofije....
Ocena cista desetka


2. The Fox (1967)


Netacan prikaz sadrzaja. Dve devojke su zivele same godinama na farmi i bile u poluotvorenoj lezbejskoj vezi.  S time, sto je jedna u sustini bila opredeljena kao lezbejka a druga biseksualno rascepljena i podeljena po poitanju svoje seksualnosti. E onda se pojavljuje zgodan  baja, koga obe devojke ne poznaju. Sklanja se kod njih, zbog jakog nevremena i  oluje,i krece zaplet... Baja je bacio oko, na ''biseksualku''Dalje, vam necu reci sta se desilo. Ovo remek delo iz pera D.H.Lorensa engleskoj pisca, koji je sam imao problema sa svojim identitetom u pogledu muskosti i seksualnosti, pocev od toga da je imao jasan Edipov kompleks i da je bio nesiguran muskarac. Cuven je njegov roman Sinovi i ljubavnici, po kojoj je uradjena odlicna Britanska serija, gde je verno odslikan njegov komplikovan odnos sa majkom.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #697 u: Listopad 03, 2017, 19:57:04 poslijepodne »
Netflix pravi reboot filma ‘Shaft’




Netflix u suradnji s New Line Cinema, pravi reboot filma ‘Shaft’, u suradnji koja bi mogla promijeniti model pravljenja filmova. Izvori kažu da su New Line i Netflix blizu dogovora oko pravljenja reboot filma ‘Shaft’. Netflix će platiti više od pola filmskog visokog budžeta od $30 milijuna, u zamjenu za internacionalna prava i mogućnost stavljanja filma na svoju streaming platformu, izvan Amerike, dva tjedna nakon što New Line pusti film u kinima u Americi. Produkcija filma počinje u prosincu.

New Line i Netflix nisu komentirali, ali izvori kažu da će film imati tradicionalna izdanja, nakon izlaska iz kina, na SVOD i DVD preko Warner Brosa. To bi djelomično trebalo spasiti kina, jer ta izdanja mogu izaći tek 90 dana nakon izlaska u kinima. Ali s druge strane ovaj izlazak na Netflixu dva tjedna nakon dolaska u kina, će im poprilično spustiti zaradu, ako se i druge filmske kuće odluče na takve dogovore.

The Shaft reboot je u izradi od kreatora serije ‘black-ish’ Kenya Barris, a glumit će Samuel L. Jackson u ulozi John Shaft, koji je 2000 glumio nećaka od New York City privatnog detektiva, prvi put viđenog u originalnom, akcijskom klasik filmu iz 1971, od redatelja Gordon Parks. Independence Day: Resurgence i Starz Survivor’s Remorse zvijezda Jessie T. Usher će glumiti Shaftovog sina, nakon duge potrage za glumcem. On će glumiti mladog računalnog stručnjaka i FBI agenta, koji iako otuđen od oca, morat će surađivati s njim na slučaju. To postaje sudar stare i nove škole. Očekuje se i da Richard Roundtree reprizira svoju ulogu, kao i 2000 godine.

avaz.ba

  Richard Roundtree je nezamenjiv i jedini pravi Šaft.


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #698 u: Listopad 03, 2017, 19:58:10 poslijepodne »
Life



http://www.imdb.com/title/tt5442430/

  I LIfe je bolji odo ovogodišnjeg Eidlijevog Aliena iako ima gomilu propusta i gluposti. Uverio sam se danas dok sam gledao ovaj filmić koji je za uzrast 7-97 godina.

  Grupa iskusnih naučnika u rutinskom ispitivanju raznoraznih uzoraka koje nalaze u svemiru pronalazi neobičan mikroorganizam. Iako izgleda uginulo daju mu šansu (hranljivu podlogu) i čudo se desilo. Nastao je mali flekdibilni dobrica koji je nepoznat ovozemaljskom svetu nauke. Dom ovog trenutka sve je lepo i u redu a onda počinju promašaji koji se ređaju u nizu do kraja koji je tek katastrofa. EDobrica je bio dobrica dok nisu počeli sa elektrošokovima i sličnim proverenim naučnim metodama. Posle toga postao je zlikovac koji se brani od onih koji su sami napisali silne pravilnike kako se treba ponašati u takvoj situaciji. Problem je što se sami nisu pridržavali pravila što je samo po sebi nelogičnost koja je kulminirala na kraju kad čova urla jasno i glasno iako su mu usta puna lignji. ;D

  Life može da se pogleda, dobra je smeša filma Alien i Gravitacija.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #699 u: Listopad 03, 2017, 20:22:48 poslijepodne »
Stiven King najavljuje nove adaptacije



Stiven King (Stephen King) najavio nove adaptacije, ovog puta su se na popisu našli “The Stand” i “Salem’s Lot”, definitivno dvije fantastične knjige, čije su prijašnje adaptacije poprilično zastarjele. Svake godine, zadnjih nekoliko desetljeća, je bila barem jedna adaptacija Stiven Kingovih knjiga, ili kao serija ili kao film, a ova godina je bila posebna za ljubitelje Kinga. Hrpa novih adaptacija i to većina visoke produkcije, uključujući The Dark Tower, IT, 1922 i Gerald’s Game. Najviše zbog uspjeha filma IT, već je najavljeno hrpa novih projekata prema Kingovim knjigama, a navodno prema samom Kingu, dva nova projekta bi se mogla pojaviti u izradi, a to su “The Stand” i “Salem’s Lot.” Izjava Kinga za Vulture: - Postoje priče o pravljenju The Stand, kao produženu Tv seriju, od strane Showtime ili CBS All Access, a bilo je i priče o izradi Salem’s Lot, kao igranog filma ovog puta, zato što smo prvi puta uzeli priču i pretvorili je u odličnu mini seriju, ovog puta smo spremni pokušati nešto drugačije. - Naravno to ne znači da će se te adaptacije i ostvariti, pretpostavljamo da je netko uvijek zainteresiran za izradu Stiven King knjiga u filmove ili serije, ali bilo bi lijepo kada bi se ovo novo, zlatno doba, Kingovih adaptacija nastavilo..

avaz.ba

Sto se mene tice, "The stand " je "zreo" za neku novu verziju, iako i ona verzija iz '94.godine nije toliko losa naspram nekih ocajnih tv ekranizacija Kingovih dela (" The langoliers", "The Tommyknockers", "Golden years", "The mist", "Under the dome"...), ali sto se tice "Salem's Lot"-a, to bih "pustio na miru", posto postoje 2 solidne verzije, prvenstveno tu mislim na onu iz '79.godine koju je potpisao nedavno preminuli Tobe Hooper-sjajno pogodjena atmosfera neminovnog zla koje polako preuzima stanovnike tog malog gradica, pomesana sa "sapunastim" palanackim desavanjima, po kojima je King poznat! Jedan od najjezivijih vampira koje je celuloidna traka iznedrila (radjen po uzoru na Murnaovog Nosferatua), i sjajni glumci iz tog doba (Dejvid Soul, Dzejms Mejson, Dzefri Luis...). Samo da upozorim, da netom kolaju dve verzije, prva, koju treba preskociti u trajanju od 103 minuta, a topla preporuka za onu od 3 sata!
 

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #700 u: Listopad 04, 2017, 21:05:07 poslijepodne »
Spider-Man: Homecoming http://www.imdb.com/title/tt2250912/?ref_=nv_sr_1
Mislim nemam pojma jos jdan novi film o Spidermanu... Mislim da je ovaj junak imao najvise pocetaka, ovo je treci ciklus filmova za relativno kratak period...
Mada mozda i najbolji do sada, treba pogledati...

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Filmovi
« Odgovori #701 u: Listopad 05, 2017, 11:16:39 prijepodne »
gledao sam ga i nije me baš oduševio  ali vredi ga pogledati

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #702 u: Listopad 05, 2017, 12:08:53 poslijepodne »
the little death
http://www.imdb.com/title/tt2785032/?ref_=nv_sr_3
fenomenalan, ne znam kako mi je ovo promaklo  :? ?? moram izdvojit dejmona herimana aka djui krou iz justifieda-a. nevjerovatno smijesan coek. skroz uvrnut film.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #703 u: Listopad 05, 2017, 13:25:55 poslijepodne »
Greška u vezi Spidermana je što je svima bio omiljeni junak pa su si eto uzeli za pravo da interpretiraju njegovu priču.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #704 u: Listopad 05, 2017, 17:18:42 poslijepodne »
Alien: Covenant http://www.imdb.com/title/tt2316204/?ref_=nv_sr_1
Posle Prometheus sam rekao da necu vise nista gledati od Ridley Scotta, ali reko ajde jos i ovo ali posle ovog dela stvarno vise ne gledeam nista vezano za Aliena, jer samo upropascavam sebi originalni prvi film.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #705 u: Listopad 05, 2017, 20:58:33 poslijepodne »
Snimaće se film o Hju Hefneru

Hju Hefner preminuo je pre nedelju dana, a već je najavljeno snimanje filma o njegovom životu.


Režiraće ga Bret Ratner dok će legendarnog šefa Plejboja uteloviti Džared Leto.
 
Ratner se premišlja oko snimanja filma o Hefneru već desetak godina.
 
"Džared je stari prijatelj. Kad je čuo da imam pravo na Hefovu priču rekao mi je da želi da ga igra i razume. A ja stvarno mislim da on to može. On je jedan od velikih glumaca današnjice", rekao je Ratner za "Hollywood Reporter".
 
Hefner je rođen 1926. godine u Čikagu u religioznoj porodici. Bio je inteligentno dete s navodnim IQ-om 152, ali učitelji su ga prozvali "neentuzijastičnim". Njegov kasniji život je baš filmski.

021


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #706 u: Listopad 05, 2017, 21:06:51 poslijepodne »

Infinity Chamber (2016)



http://www.imdb.com/title/tt3839880/

  Infinity Chamber je zanimljiv, niskobudžetni SF film čija se radnja odigrava uglavnom u jednoj prostortiji. Tačnije, u zatvosrskoj ćeliji koja je deo večeg kompleksa u nekoj nedefinisanoj američkoj zabiti. Ceo film je fokusiran na odnos robijaša iz budućnosti i računara kome je dužnost da ga održava u životu. Film nije za svakog, ima dosta zanimljivih preokreta, dobru glumu, scenario i realizaciju istog. Za ljubitelje serije Black Mirror i sličnih SF radova preporuka.

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Filmovi
« Odgovori #707 u: Listopad 06, 2017, 15:11:33 poslijepodne »
prije mjesec dana umro je naš veliki glumac ljubiša samarđić rodio se u skoplju u rudarskoj porodici, a pošto sam ja dugo godina živio u banovićima gradu rudara to me podsjetilo na ovog našeg velikana banovići su nastali 1946 godine poslije prve omladinske radne akcije u jugoslaviji izgradnja pruge brčko banovići što me jeasociralo na jedan divni film ljubiše prekobrojna u kojoj je kao u mnogim filmovima glumio sa milenom dravić

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #708 u: Listopad 07, 2017, 10:23:44 prijepodne »

 El tunel Drama 1988 Spanija Rezija Antonio Drove

Spanski film, ekranizacija romana Tunel argentinskog nobelovca i Borhesovog  mladjegsavremenika Ernesta Sabata.

U filmu igraju Peter Weller, poznat po ulozi u film u Robocap. Ovde je odigrao svoju zivotnu ulogu. Glumi slikara, koji postaje patoloski opsednut i ljubomoran u odnosu na svoju ljubavnicu, koju je upoznao na svojoj izlozbi.Igra maestralno, pravi psiho.
Ljubavnicu igra Jane Seymour poznata engleska glumica. Fernardo Rey  jedan od omiljenih  glumaca cuvenog rezisera Luisa Bunjuela, g igra muza ljubavnice.

Odlicna drama. Imao sam srece ,da ovaj film 90-tih godina gledam na Vhs, dok su jos postojali videorekorderi. Od tada trazim prevod.
Trenutno, sam u pregovorima sa covekom ,koji zna  madjarski, i koji planira da ga prevede sa madjarskog na srpski. Mora da kuca tajming, jer titlovi ,koji postoje na spanskom i engleskom, skinuti sa yotube , ne pasu.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #709 u: Listopad 08, 2017, 08:11:01 prijepodne »
27 sekundmeter snö Crime,drama, misterija Svedska 2005
Režiser: Tobijas Falk
Uloge: Jakob Erikson, Anders Alborn, Milejn Hedriul

  Ovaj film ima scenario, kako da ga je napisala Agata Kristi.Ono što je počelo kao ugodna ekskurzija po slikovitim predelima švedskih planina se ubrzo pretvara u užasan grozomorni košmar. Režirao ga je švedski reditelj filmova i igrica Tobijas Falk – poznat po svom doprinosu video igrici Battlefield. 27 metara u sekundi, Sneg je miniserija od dve epizode, koja ima sve sastojke potrebne da Vas prodrma iz korena. Poremećeni ubica je na slobodi, svi su osumnjičeni, motiv je nepoznat, a zagonetka koja treba da bude rešena garantuje dobar provod za gledaoce.Film garantuje tri sata zabave dok se nesrećni junaci suočavaju sa napasti koja se nalazi među njima, a panika se širi grupom. Nikome se ne može verovati, niko nije bezbedan i ne zna se ko će biti sledeća žrtva...

  Sinopsis:
  Grupa ljudi odlazi na skijanje u snegom prekrivene planine na severu Švedske. Iznenadna snežna oluja ih prisiljava da potraže skroviše u planinskoj kućici. Ujutro, oni otkrivaju da se opasnost nalazi sa ove strane vrata, a član grupe je svirepo izboden dok je spavao.
Kada shvate da bi ubica morao biti jedan od njih, tiha panika i nervoza počinju da se šire grupom. Dok van kuće oluja besni i ne dozvoljava članovima grupe da napuste objekat, situacija donosi neprestani osećaj straha pun emotivnog naboja, a ljudi se nebesima mole za pomoć i izbavljenje. Ko je ubica – i zbog čega?

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #710 u: Listopad 08, 2017, 08:17:45 prijepodne »
The Broken Key (2017) uskoro

mamo priliku da pogledamo prvi duži trejler za neobični naučno-fantastični film “The Broken Key”. Ovo ostvarenje je napisao i režirao Luis Nero, a glumačku postavku čine Rutger Hauer, Kristofer Lamber, Džeraldina Čaplin, Majkl Medsen, Franko Nero, Vilijam Boldvin i drugi.
Ovo je priča smeštena u blisku budućnost, gde će zbog velikog uticaja beskompromisnog zakona o ekološkoj održivosti, papir postati retkost. Njegovo posedovanje će biti luksuz, što će biti kontrolisano od strane kompanije “Big Z”: Zimurgh Corporation.
S obzirom da je Luis Nero italijanski režiser, nije iznenađujuće što će ovo ostvarenje prvo imati premijeru u Italiji i to 16. novembra ove godine, dok premijerni datum u drugim zemljama još uvek nije poznat.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt4656810/

  Ovo se gleda pod obavezno samo zbog časnih starina koji glume u filmu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #711 u: Listopad 08, 2017, 08:36:37 prijepodne »
Wind River (2017)




http://www.imdb.com/title/tt5362988/

  Odgledao sam Wind River koji mi se dopao uprkos kraju filma koji je upropastio sve ono što se mukotrpno stvaralo. Početak filma je sjajan i u ambijentu koji najviše volim na filmu i inače. Radnja filma se dešava u zavejanom Vajomingu na indijanskoj teritoriji. Lokalni lovac na divlje zveri kreće u lov na pume i prateći trag zveri nalazi na leš devojke. FBI šalje agenta koji je najbliži da ispita slučaj, agenta koji se skoro gologuza probija kroz mećavu. Ona, lovac i lokalna policija počinju istragu koja zbog miljea i obračuna više liči na dobar kaubojac nego na krimić.

  Scenario i režiju je potpisao Tejlor Šeridan koji je od osrednjeg glumca postao solidan scenarista a sad i reditelj. Čovek odlično barata već viđenim šablonima što se dalo primetiti u ranujim radovima i u ovom filmu. Imao je najboljeg epizodistu (Vajiming) na svojoj strani i odličnog glavnog glumca.

  Zadovoljan sam viđenim iako je ovo moglo mnogo bolje na kraju.
« Zadnja izmjena: Listopad 08, 2017, 09:31:21 prijepodne od malkin »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #712 u: Listopad 08, 2017, 13:31:44 poslijepodne »
Despicable Me 3 http://www.imdb.com/title/tt3469046/?ref_=nv_sr_1
Stvarno odlican... Prvi deo je bio super... drugi dosta los... sto je bilo negde i ocekivano posle onakvog prvog dela, posle su izbacili Minions-e koji mi isto nisu bili nesto... Ocekivao sam vise...
Ali zato treci deo pokidao i Minionsi su bili odlicni... Stvarno preporuka.

meni je crtić Minions bio zakon.. vodila sam dijete u kino i smijala se kao luđakinja ;D od ovog Despicable Me sam zato i više očekivala, baš me razočarao  :smfor (2):
Ne znam ja sam Minionse gledao kuci sa mojim klincima  ;D i svi smo se smorili mali je cak zaspao polse pola sata i hrkao vise smo se njemu smejali.... ali zato samo danas na ovaj treci deo svi pokidali od smeha... Valjda kako ti sta legne nekad hehehe...


Za Mimionse trebaju titlovi šta pričaju  :smfor (24):
Grozan ja su dobri sva tri. Ne podjednako ali svakako zabavni.
I to opet moje (subjektivno) mišljenje bolje su sinhronizovane verzije od originalnih.
Moram priznati da je to već sad dostiglo jedan pristojan nivo kvaliteta.

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Filmovi
« Odgovori #713 u: Listopad 08, 2017, 20:10:42 poslijepodne »
Nedavno sam gledao film Churchill - izvrstan film. A da bih upotpunio film, odgledao sam i ratni spektal iz 1962. godine The Longest Day u kojem glume najveće filmske zvijezde tog vremena - John Wayne, Richard Burton, Robert Mitchum, Henry Fonda, Robert Ryan, Sean Connery te popularni pjevač Paul Anka. Preporučio bih svima da ga pogledaju.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #714 u: Listopad 09, 2017, 23:39:00 poslijepodne »
Last Cab to Darwin (2015)



http://www.imdb.com/title/tt3680410/

  Last Cab to Darwin je snimljen po istinitom događaju koji se desio devedesetih godina prošlog veka. Starom taksisti se posle operacije vratio kancer i on se odlučio za eutanaziju. Seo je u svoj taksi, ostavio komšinici preko puta sve od nepokretne imovine, prijatelje i grad u australijskoj nedođiji. NIkad do sad nije napuštao rodni kraj a Darvin je, kao polsednju destinaciju, video samo na televizoru. U Darvinu je doktorka patentirala spravicu kojojm pacijent samom sebi oduzima život. Taksista je čuo za to i prešao je 7 000 kilometara da bi olakšao sebi muke.

  Last Cab to Darwin je pravi roudi koji pored osetljivih pitanja nudi i svu lepotu Australije koja se vidi uz put. A lepota je da se naježiš kad vidiš neke turističke atrakcije poput drveta mačaka. Pored jedinstvenog pejzaža i turističkih atrakcija u filmu se vidi i odnos belaca prema Aboridžinima koji su preživeli i doživeli civilizaciju.

  Sve u svemu, solidan film koji kao da je stvoren zan gledanje sa starim roditeljima koji mogu da se teše da bar imaju nekog pored sebe ma kakav on bio. P


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #715 u: Listopad 10, 2017, 08:30:48 prijepodne »
pogledah the girl on the train
http://www.imdb.com/title/tt3631112/?ref_=nv_sr_1
izbjegavao sam ga jer sam uglavnom citao negativne kritike i forumi su ga bas nagrdili. ja ne znam zasto. mogu razumjet ljude koji su procitali knjigu pa se razocarali, ali meni je ovo sasvim dobar film. gluma ok, emili fenomenalna, dzastinu leze ovakve uloge. ostatak ekipe ok. pretpostavljao sam ko je negativac, jer bi film bas bio debakl da je neko od onih na koje su bas insistirali, ali srecom ne bi tako. preporuka, nije gubljenje vremena.
i ovaj:
better watch out
http://www.imdb.com/title/tt4443658/?ref_=nv_sr_1
prijatno iznenadjenje, home invasion film
Spoiler: prikaži
 koji to nije
necu dalje jer cu ga bas izspojlerisat. vrijedi pogledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #716 u: Listopad 10, 2017, 11:14:29 prijepodne »
Girl on the train je sasvim dobar film. Moja preporuka.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #717 u: Listopad 10, 2017, 11:19:54 prijepodne »
  Lesson of the  evill Thriler , horor 2012 Japan rezija Takashi Miike

  Veoma neobican film. Radi se o ucitelju u jednoj skoli, koji je veoma ''mutan'' tip. Kasnije polako saznajemo ko je on u stvari. Prvih sat vremana je brilijantno, gledalac je bukvalno prikovan za fotelju. Kasnije dolazi do malog pada tempa radnje , atmosfere i  tenzije. Film nije lak za razumevanje. Prisutne  su odredjene nedorečenosti, recimo ne saznajemo direktno ko je ometao telefone u skoli, kakva je svrha, osim estetIke, uvođenja onih gavranova iz nordijske mitologije, nedovoljno razrađen odnos sa američkim "mentorom" itd.
Ili Takashi Miike, veoma kontraverzni japanski reditelj ima neograničen kredit koji uključuje i potcenjivanje gledaoca ili je odgovor u onom "nastaviće se" na kraju filma. Možda sledi neki novi ''Twin Peaks''.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #718 u: Listopad 10, 2017, 11:32:23 prijepodne »
prosao mi je gone girl kroz glavu, slicna depra atmosfera, mada mi je bolji GG.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #719 u: Listopad 10, 2017, 12:10:12 poslijepodne »
Beauty and the Beast http://www.imdb.com/title/tt2771200/?ref_=nv_sr_5
Cerkica me naterala da gledamo ovo i smorio sam se  xD