Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 45823 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovori #60 u: Srpanj 23, 2019, 09:35:44 prijepodne »
Fantastična serija. Sve sezone. Ne razumijem kategorizacije tipa "druge sezone su sve na isti kalup kao prva". Likovi fenomenalni, glumačke izvedbe sve do jedne odlične. Morao sam dopisati i to;)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #61 u: Srpanj 26, 2019, 23:09:26 poslijepodne »
kris rok valjda u ovu novu sezonu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Fargo
« Odgovori #62 u: Srpanj 27, 2019, 11:10:23 prijepodne »
kris rok valjda u ovu novu sezonu.

 :Emoticon-jawdrop noooooooooooo

Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: Fargo
« Odgovori #63 u: Kolovoz 16, 2019, 08:02:03 prijepodne »
Odgledao sam sve tri sezone, ali mi je omiljena prva zbog Bili Bob Torntona. Neverovatan glumac, kao stvoren za ulogu serijskog ubice. I ona legendarna scena kada pored dva agenta FBI-a, ulazi u zgradu...

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fargo
« Odgovori #64 u: Studeni 13, 2019, 11:14:19 prijepodne »
Gledao sam sve tri sezone..prva sezona najbolja za mene.
Druga sezona se super naslonila na film (kofer s novcem)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #65 u: Prosinac 16, 2019, 07:30:57 prijepodne »
Zna li se, ima li nove sezone i kada?

The season is set to premiere in 2020.
mislim da nema tacnog datuma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Chombe

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Fargo
« Odgovori #66 u: Prosinac 23, 2019, 20:31:37 poslijepodne »
Ma odličan je Fargo. Meni druga sezona najbolja.
Čitao sam plot za četvrtu i djeluje obećavajuće.
Iznenadit će nas ugodno Chris Rock
i am a reasonable man get off my case

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Fargo
« Odgovori #67 u: Siječanj 01, 2020, 13:49:46 poslijepodne »
   Prva sezona je meni u odnosu na film Fargo deset puta bolja iz vise razloga.
Prvo -uvodjenje novog lika glavnog zlog psihopate koga igra fenomenalno Bili Bob Torton, drugo -dvojica kidnapera koji ga jure su neuporedivo autenticiniji od dvojca negativaca iz filma,trece -centralni lik menadzera  prodavnice automobila , pravog primera zivotnog gubitnika je mnogo bolje razradjen u seriji.
 Film  sam juce ponovo pogledao posle toliko godina u odnosu kada se pojavio. Razocaran sam vidjenim. Deluje podpuno iz danasnje perspektive prevazidjeno.Likovi deluju kao poluretardirani, dijalozi apsurdni,tako da film vise lici  na parodiju. Jeste da je reziser namerno hteo da istakne apsurnost isitinitog dogadjaja gde ima vise pobijenih ljudi ali je preterao....Jedina svetla tacka u filmu mi je gluma Vilijema Mejsija u ulozi muza koji organizuje otmicu svoje zene.Film ima dosta nasilja ali nikakvu umetnicku vrednost za mene!
 Zamku docaravanja opste bizarnosti i apsurdnosti su vesto izbegli tvorci serije u kojoj   je naglasak na maestralno kreiranoj atmosferi mystery, crime, thriller zanra

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #68 u: Siječanj 03, 2020, 20:05:15 poslijepodne »

Film i serija se ne mogu porediti ,napisaću samo jedan od razloga zašto - film je star 23 godine i treba ga posmatrati u kontekstu vremena u kome je nastao (serija je 5 godina stara) i kao plod specifične estetike braće Coen.



Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Fargo
« Odgovori #69 u: Siječanj 03, 2020, 21:55:19 poslijepodne »
 Kat, podpuno si u pravu. Ja sam rekao moje misljenje zato sto su neki pricali da je film mnogo bolji. Da danas neko snimi Fargo kao sto su ga snimili pre 25 godina ,film bi prosao podpuno nezapazeno...

  Filmska umetnost se razvija nerovatnom  brzinom u svakom pogledu tako  da neki filmovi prosto ne izdrze taj zub vremena i danas izgledaju prevazidjeno. Na svu srecu ima  filmova  na koje  vreme ne utice , jer su trajni filmski klasici.
 Primer takvog filma je The day of the jackal, film o atentatu na generala De Gola https://www.imdb.com/title/tt0069947/
Pravo remek delo svog zanra, kakvo ni dan danas siguran sam ne bi mogli da snime...Tajna je u pravoj filmskoj magiji....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #70 u: Siječanj 07, 2020, 22:53:27 poslijepodne »
film je bolji od serije.

alo, denis? d denis?

ajmo dalje.
...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Fargo
« Odgovori #71 u: Siječanj 10, 2020, 23:42:36 poslijepodne »

Film je bio dobar, verujem da je i sada dobar.
Da nije bio dobar film ne bi bilo ni serije. Ne bi bila ni dobra ni loša bila bi nepostojeća.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Fargo
« Odgovori #72 u: Siječanj 12, 2020, 00:08:28 prijepodne »
 
 Ne slazem se. Pogledajte ponovo film i prvu sezonu serije pa ce vam se sam nametnuti odgovor.Film je iz danasnje perspektive previse izkarikirao likove ,likovi maltene deluju poluretardirano...
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2020, 13:56:21 poslijepodne od filmsman »

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovori #73 u: Siječanj 12, 2020, 11:21:09 prijepodne »
Ama to i jest cilj. Fargo se trebao zvati Americans ili imati u naslovu spomenuto America. Ali nije jer holivud ubacuje america u naslove najjadnijih filmova da se namami publika u kina na domaćem tržištu. Fargu nije trebao takav marketinški trik.
Film je i danas genijalan.

Usput... Ide četvrta.


Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Fargo
« Odgovori #74 u: Siječanj 12, 2020, 12:06:19 poslijepodne »
  Hm ,ne slazem se. Film ide zbog preterivanja u parodiju a nije parodija.
Zbog previse karikiranja likova gubi na realitetu a to su tvorci serije vesto izbegli.
Ovo da je trebao u naslovu da ima rec Amerika je sto posto tacno.
Budi mi pozdravljen. :bear3:

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #75 u: Siječanj 13, 2020, 13:13:45 poslijepodne »

Braća Coen su sa  prenaglašavanjem dali izuzetne  likove,možda se neko ne seća tačno o čemu se radi u filmu, ali će se uvek sećati tih likova iz njega i da- vuče  na parodiju  jer im je cilj bio da predstave američko društvo na iskarikiran način.

Ipak ne treba zaboraviti da je film umetnost,sa svojim načinom izražavanja kritike društva i da nije uvek cilj realistično prikazivanje nekog događaja,bez dublje poruke...i da, hvala što još postoje filmovi koji teraju na razmišljanje.  ;D

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Fargo
« Odgovori #76 u: Siječanj 14, 2020, 15:23:18 poslijepodne »

  Dala si Kat, odlican komentar.Nemam sta ni da dodam ni da oduzmem! :clapp

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovori #77 u: Siječanj 16, 2020, 13:21:55 poslijepodne »
16. aprila izlazi 4. sezona.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #78 u: Siječanj 18, 2020, 00:50:05 prijepodne »
a dako izbace vise trejler ne vidjeli se.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #79 u: Studeni 03, 2020, 18:50:37 poslijepodne »
Pogledao prve dve ep nove sezone, deluje ok za sada videcemo dalje.  ;D

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Fargo
« Odgovori #80 u: Studeni 04, 2020, 11:11:11 prijepodne »
Svaka od dosadasnjih sezona fantasticna na svoj nacin. Meni osobno prva najdraza. Jedva cekam poceti novu sezonu i imam velika ocekivanja. Preporucam seriju odgledati svakako u komadu, ne tjedno jednu epizodu. Gubi se atosfera u tjednom gleanju.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #81 u: Studeni 04, 2020, 22:55:16 poslijepodne »
Nesto mi ova sezona ne pase..tri epizode sam odgledala..gledacu do kraja,no nesto mi nije..

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Fargo
« Odgovori #82 u: Studeni 06, 2020, 23:29:25 poslijepodne »
Obožavam film Fargo, kao skoro sve što su napravili braća Coen (barem one ranije radove), ali serija me "izula iz čizama". Sve 3 sezone su dobre, svaka na svoj način, neka više atmosferom i nadrealnošću, neka humorom, neka pričom... da je bar više ovakvih serija, eh...

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Fargo
« Odgovori #83 u: Studeni 07, 2020, 07:36:31 prijepodne »
Slažem se odgledao sam prve tri sezone i svaka od njih mi je bila odlična. Sve zadržavaju cohenovsku otkačenost na koju radnja ne pati. Također uspijevaju privući poznate glumce koji se odlično uklapaju u seriju. Sačekati ću kraj četvrte sezone pa ću ju pogledati. Ocjena prve tri sezone 8.5/10

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #84 u: Studeni 07, 2020, 23:17:41 poslijepodne »
ali druga sezona...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #85 u: Studeni 11, 2020, 10:39:37 prijepodne »
Uglavnom kod serija od kojih puno očekujem sačekam da se završi sezona, pa odgledam u nekoliko dana, ali sada nisam mogao da izdržim i krenuo sam bez obzira što se Fargo 4 neće završiti do kraja novembra. Em je ponuda slaba, em je to Fargo! Nakon četiri epizode mogu reći da je uprkos nekim manjkavostima to i dalje serija koja ima taj Coen i Hawley potpis. Chris Rock mi nikako ne leži kao mafijaški boss (otprilike kao Vince Vaughn u True Detective 2), Salvatore Esposito se za nijansu previše kerebeči (iako me je baš obradovala činjenica da je tu, kao svojevrsno priznanjeGomorri), ali zato Jessie Buckley „razbija“. Ostali korektni ili i više od toga. Priča, kao i uvek kad su tu Coeni, subverzivna, mračna i duhovita istovremeno, sa nizom scenarističkih draguljčića i likova koji se pretvaraju da su nešto drugo, što je osnova američke vrednosti kako je zaključio Ebal Violante u raygovoru sa Doctorom Senatorom.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Fargo
« Odgovori #86 u: Studeni 12, 2020, 13:12:00 poslijepodne »
Gledao prvu sezonu, odustao od druge posle jedne ili dve epizode, možda se i vratim da pogledam kad mi baš bude dosadno.
Sve u svemu serija me nije oduševila, neka srednja žalost.

Offline TheOld1

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Fargo
« Odgovori #87 u: Studeni 12, 2020, 15:54:02 poslijepodne »

 Ne slazem se. Pogledajte ponovo film i prvu sezonu serije pa ce vam se sam nametnuti odgovor.Film je iz danasnje perspektive previse izkarikirao likove ,likovi maltene deluju poluretardirano...
Ja sam stara škola pa ne dam na film  :smfor (6):
Film treba staviti u kontekst vremena kada je nastao - bilo je to pravo čudo, nešto neviđeno, prodrmalo Holywood... a sad, naravno da je iz perspektive današnjeg vremena malo karikiran, ali to je stvarno i bila namjera

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Fargo
« Odgovori #88 u: Studeni 13, 2020, 06:22:54 prijepodne »
Karikiranost likova i situacija je bio jedan od trade marks braće Coen (The Hudsucker Proxy, Barton Fink, Burn After Reading...).
I ako to nekoga smeta onda ih neće gledati... Ali, zar nije i serija nastavila upravo sa tom karikiranošću, što je meni odmah
upalo u oči, do te mjere, da sam išao provjeriti da nisu braća možda imala prste i u seriji...  :clapp

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #89 u: Studeni 19, 2020, 23:16:26 poslijepodne »
Na 9 sam epizodi. Moram reći da da im dobrih i loših delova. Pošto puno nešto i nisam očekivao od ove sezone, prilično sam zadovoljan sa ovih 9ep.