Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Sthlm Rekviem  (Posjeta: 12024 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Sthlm Rekviem
« u: Kolovoz 01, 2019, 07:03:10 prijepodne »


Priče je napisala Kristina Ohlsson, a po njima je nastala ova 10-djelna švedska serija. Ima ih 5(priča) a svakoj pripadaju dvije epizode. Nekonvencionalna ali vješta Fredrika Bergman, pridružuje se specijalnoj istražnoj jedinici u Stockholmu. U glavnim su ulogama Liv Mjönes(Modus, Advokaten, Torpederna) i Jonas Karlsson(Den fjärde mannen, En pilgrims död, Black Widows).


Godina: 2018.
Mreža:  Spark Film & TV, Kärnfilm, C More
Žanr: kriminalistički, drama, misterija
Glumci: Liv Mjönes, Jonas Karlsson, Alexej Manvelov, Magnus Roosmann, Jessica Liedberg, Bahador Foladi i drugi.

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #1 u: Kolovoz 01, 2019, 09:04:55 prijepodne »
Pogledao sam prvu priču pa se uhvatio izrade titlova. U zadnje vrijeme smo gledali nešto dobrih nordijskih serija, ali ovo je, jedna viša razina. Šveđani su ipak broj 1. u Skandinaviji i okolici, što nije za čuđenje. Od Grete Garbo, pa preko bračnog para Bergman, Ingrid Thulin itd. obiluju vrhunskim glumcima, režiserima i scenaristima. I pisci su im viša razina, pa u ovoj prvoj priči nećete naići na dijaloge tipa:"Kako si? -Dobro. -A ti?" koji sami po sebi nisu ništa loše, ako se ne ponove 50-60 puta u 300 redova teksta :) A to je zamka u koju upadaju pisci i scenaristi, kad ne znaju kako da zadrže pažnju gledatelja. Ovdje toga nema. Kristina Ohlosson je i ranijim radovima dokazala klasu, pa je za vjerovati da će i ostale priče biti na zavidnoj razini. I da, za kraj. Neka vas ne zavara relativno niska ocjena na Imdb. Zna se, poodavno, da to nije stvar koju treba ozbiljno razmatrati.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #2 u: Kolovoz 01, 2019, 18:30:10 poslijepodne »
Prva priča je tu. Nažalost video po kojem sam radio titlove nije najbolje kvalitete - dapače vrlo je loše - pa sam ih morao prilagoditi za verziju koju vidite. Hardcoded Subs nisu najbolje kvalitete, nije ih radio BRSHNKV, pa se na njih nemojte obazirati :)
Spoiler: prikaži
Hoće li netko verziju bez HARD SUB neka mi se javi na pp. Da se pribaviti, ali je nikom ne preporučujem
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #3 u: Kolovoz 02, 2019, 00:54:15 prijepodne »
Zvuci zanimljivo, ide na cekanje, dok uhvatim vremena.

I da, za kraj. Neka vas ne zavara relativno niska ocjena na Imdb. Zna se, poodavno, da to nije stvar koju treba ozbiljno razmatrati.

IMDB ne uzimam u obzir otkako Arrow i slicni kapaciteti imaju vrlo visoke ocjene.

Hvala Boki za titlove.  :smfor (25):
Reality is almost always wrong.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #4 u: Kolovoz 02, 2019, 10:58:18 prijepodne »
Titlovi odgovaraju za verziju SWEDiSH.720p.WEBRip.x264-SAAB. I nema drugih titlova ispod.
Hvala Boris  :clapp :clapp :clapp.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #5 u: Kolovoz 02, 2019, 17:07:27 poslijepodne »
Titlovi odgovaraju za verziju SWEDiSH.720p.WEBRip.x264-SAAB. I nema drugih titlova ispod.
Hvala Boris  :clapp :clapp :clapp.
Upravo sam skinuo prve dvije epizode te verzije i imaju švedski hardcoded titlovi, plus, seedova jako malo, tako da nije vrijedno čekanja. Ne znam gdje si ti skinuo ali kod mene su Švedski titlovi.

Pardon, ispričavam se kad se učitaju Borisovi titlovi švedskih više nema, i sve je ok i in sync, jedino što stvarno ima jako malo seedova i treba vječnost da se skine.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2019, 18:13:45 poslijepodne od Eadnp »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #6 u: Kolovoz 02, 2019, 20:23:55 poslijepodne »
 Da,meni su se skinule ep 5 i 6 SWEDiSH.720p.WEBRip.X264-AVRATTNING verzije, ostale se još skidaju, one  nemaju baš nikakve hardcoded titlove a što se tiće kvalitete ista je kao kod SAAB verzije, e sad hoće li biti kompatibilne sa Borisovim titlovima kao Saab...mislim da bi trebale.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #7 u: Kolovoz 02, 2019, 21:17:07 poslijepodne »
Da,meni su se skinule ep 5 i 6 SWEDiSH.720p.WEBRip.X264-AVRATTNING verzije, ostale se još skidaju, one  nemaju baš nikakve hardcoded titlove a što se tiće kvalitete ista je kao kod SAAB verzije, e sad hoće li biti kompatibilne sa Borisovim titlovima kao Saab...mislim da bi trebale.
Hoće! Sad ih imam i ja, a one su potpuno identične onima BRSHKN samo su ove potonje hardcoded :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #8 u: Kolovoz 03, 2019, 15:10:58 poslijepodne »
Moze se pogledati i ako ima hardcoded titlove.Mislim ako je serija vrhunska ne treba previse zivce trosit na hardcoded titove ili probleme kao "losija slika" i.t.d....Samo se sjetimo koliko smo vrhunskih klasika gledali 90-ih,2000-ih sa losom slikom pa se nsmo bunili.Serija STHLM je top Svedske produkcije ,pa se ne bi trebali zamarati slikom ili ugradenim titlovima.Dobro je sto uopce mozemo naci downloade na internetu pogotovo europske produkcije :)

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #9 u: Kolovoz 03, 2019, 16:28:48 poslijepodne »
Pogledao sam prve dvije ep. odn. prvu priču i mogu reči da je dojam odličan.
Sviđa mi se koncept serije, pet različitih priča (krim. slučajeva), tako da svaku  priču možemo gledati kao 90-to minutni film sa istim glavnim likovima, koji su emocionalno oštećene osobe sa mnogo životnih problema i nedoumica, koje prva  priča samo djelimično otkriva, tako da se radujem sljedećim nastavcima i detaljima razloga istih. Pogotovo me zanima što se dogodilo glavnoj multitalentiranoj protagonistici, kojoj ovaj posao očito nije prvi izbor i iz kojih se razloga ne bavi onime što zaista voli... uglavnom su sve vrlo kompleksno napravljeni likovi.
Iako se može okaraktezirati kao slow burn, samo gledanje zahtjeva punu koncentraciju jer zaista nema tu suvišnih dijaloga, scena, kadrova i ništa nije nebitno, nema praznoga hoda, definitivno nije serija samo za lagodno/bezbrižno ubijanje dosade, ima se tu o čemu kontemplirati.
I za kraj da pohvalim i zahvalim se Borisu na titlovima, zaista se u svakoj rečenici (liniji ;D) vidi entuzijazam i želja za perfekcionizmom i to pod svaku cijenu bez obzira na uvijete. :sbowing_100-106

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #10 u: Kolovoz 03, 2019, 19:28:04 poslijepodne »
Moze se pogledati i ako ima hardcoded titlove.Mislim ako je serija vrhunska ne treba previse zivce trosit na hardcoded titove ili probleme kao "losija slika" i.t.d....Samo se sjetimo koliko smo vrhunskih klasika gledali 90-ih,2000-ih sa losom slikom pa se nsmo bunili.Serija STHLM je top Svedske produkcije ,pa se ne bi trebali zamarati slikom ili ugradenim titlovima.Dobro je sto uopce mozemo naci downloade na internetu pogotovo europske produkcije :)

U potpunosti se slažem.  Bitan mi je kvalitet sadržaja, a ne slike..a o dostupnosti da ne pričam.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #11 u: Kolovoz 03, 2019, 20:41:52 poslijepodne »
Evo i druge priče. Drago mi je da nisam fulao. Slažem se s Kat (pa i ostalima) da kod dobrih priča možemo zagristi jezik i odgledati i lošu verziju videa. Ipak, ako može biti barem malo bolja, zašto ne! :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #12 u: Kolovoz 03, 2019, 22:20:38 poslijepodne »
Eadnp "definitivno nije serija samo za lagodno/bezbrižno ubijanje dosade, ima se tu o čemu kontemplirati.",a ja dodajem i zbog teme prve price
Spoiler: prikaži
ubistvo dece,zaista tesko
.Posebno:divan Stkholm kao lajtmotiv serije.Hvala na prevodu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #13 u: Kolovoz 03, 2019, 23:40:00 poslijepodne »
Baš sam na to i mislio i taj citat se upravo odnosi na to, jer ako postoje teme na koje sam posebno osjetljiv to je bilo kakvo zlostavljanje, psihičko ili fizičko i to prvenstveno djece, žena a onda i životinja, koje nastojim čak izbjeći i u serijama, filmovima koliko god je to moguće.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #14 u: Kolovoz 04, 2019, 00:40:59 prijepodne »
Odustao od serije na drugoj epizodi prve priče. Dosadna, razvodnjena, sa poluplastičnim i depresivnim likovima, nezanimljivim dijalozima, sa vrlo malo ili nimalo nečega što drži pažnju i tjera da gledaš dalje. Serija uz koju možeš komotno da gledaš istovremeno i utakmicu. Pa nisu te ocjena baš nerealne. Od ovih zadnjih nekoliko skandinavskih serija, jedino se kvalitetom izdvaja Den som dræber - Fanget af mørket. Ove ostale su, što bi se reklo 'onako', što svakako ne umanjuje trud prevodioca čiji izbor serija največim dijelom cijenim i podržavam.
Naravno, svako ima pravo na svoje viđenje, pa i ja.


Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #15 u: Srpanj 14, 2021, 18:58:39 poslijepodne »
Nakon podulje pauze, osjetio sam se dovoljno sposobnim da ipak završim cijelu sezonu Štokholmskog rekvijema. Problem je bio u tome što u transkriptima nema dijelova razgovora koji se odvijaju na drugim jezicima (uglavnom engleski) pa je potrebno prevoditi na sluh. Kako moje uši više nisu ono što su nekad bile, stao sam nakon druge priče i zaboravio. Pogledao sam treću priču "Dostavljač novina", dopala mi se. Na razini je ostalih priča pa sam krenuo dalje. Mislim da je sve ok, ali ako sam negdje nešto fulao, oprostit ćete. Nastavljam dalje, pa oni koji su ovo gledali neće ostati prikraćeni i za zadnje dvije. Već znamo, to je serija u kojoj ima 5 priča nevezanog sadržaja a svaka je priča sastavljena iz 2 epizode. Nešto kao "Nijemi svjedok", iako naravno ne uspoređujem te dvije serije. Ipak su one, nebo i zemlja. :smfor (9): :smfor (9): Eto, ako se odlučite iskoristiti ono što ste skidali, tu su i prijevodi. I u ovim verzijama nema hardcoded titles pa je gledanje znatno ugodnije.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #16 u: Srpanj 17, 2021, 15:29:59 poslijepodne »
Evo i četvrte priče iz serije "Štokholmski Rekvijem". Posve na razini prethodnih, priča svoju priču. Ostala je još jedna priča - iz 2 dijela. a onda će krenuti nešto novo  :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #17 u: Srpanj 20, 2021, 00:31:56 prijepodne »
Treca priča:potresna.mracna,uznemirujuća.
Spoiler: prikaži
brutalna osveta,realni motiv necijeg zivota.
.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #18 u: Srpanj 20, 2021, 14:47:48 poslijepodne »
Tu su i zadnje dvije epizode, pa je završila i serija. Zadnja se priča zove "Oko za oko" i svojevrsna je poveznica s prethodnim pričama. Ima tu svega pa ljubitelji takvih serija neće biti zakinuti.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Sthlm Rekviem
« Odgovori #19 u: Srpanj 21, 2021, 23:58:21 poslijepodne »
Ali,kraj  :? ??Kakva kritika svedskog sistema pravosudja
Spoiler: prikaži
ne samo sto je uzeo pravdu u svoje ruke nego je i sam oslobodjen zbog nedostatka dokaza.Krajnje ironično. :smfor (9):
.