Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Modern Love  (Posjeta: 6137 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Modern Love
« u: Kolovoz 27, 2020, 15:49:49 poslijepodne »

"The love we had in our past, unfinished, untested, lost love,
seems so easy, so childish to those of us who choose to settle down."


Otvoreno i iskreno istraživanje ljubavi u raznim oblicima (romantična, seksualna, obiteljska, platonska i samoljublje). Serija je snimana po istinitim događajima, a na temelju eseja koji su objavljeni u New York Timesovoj rubrici Moderna ljubav.




Godina: 2019.
Mreža: Amazon
Žanr: komedija, drama
Glumci: Sofia Boutella, Olivia Cooke, Tina Fey, Julia Garner, Anne Hathaway, Catherine Keener, Cristin Milioti, Gary Carr, Dev Patel, John Gallagher Jr., John Slattery, Laurentiu Possa, Andrew Scott, Shea Whigham, Brandon Kyle Goodman, Caitlin McGee, Andy Garcia, Jane Alexander, James Saito




Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #1 u: Kolovoz 27, 2020, 16:00:56 poslijepodne »
prevedena 1. sezona  :beer2:

svaka je epizoda zasebna, a ja bih ih opisala ovako: prve tri savršene, četvrta dosadnjikava, peta slatka, šesta jeziva i ljigava af, sedmu je izvukao Andrew Scott, osma predivna  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #2 u: Kolovoz 27, 2020, 16:11:25 poslijepodne »
Znači skidamo i gledamo šestu epizodu, ostale ignoriramo.   :thcheerleader3

;D

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Modern Love
« Odgovori #3 u: Kolovoz 27, 2020, 16:37:48 poslijepodne »
Hvala i gledat ćemo... zvuči i izgleda zanimljivo...

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Modern Love
« Odgovori #4 u: Kolovoz 27, 2020, 22:16:11 poslijepodne »
Ohoho, na ovo sam potpuno zaboravio a kad je izašla baš sam hteo da je gledam. Hvala hyde_sb što biraš dobre serije za prevođenje.  :clapp :beer2: :thspaz

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #5 u: Kolovoz 28, 2020, 07:47:13 prijepodne »
Znači skidamo i gledamo šestu epizodu, ostale ignoriramo.   :thcheerleader3

;D

ti bi u pravilu trebao ignorirati sve jer su "po istinitom događaju"  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #6 u: Kolovoz 28, 2020, 12:25:54 poslijepodne »
Neeeeeeee, neeeeeeee... Rađena je po kolumni/prilozima u nekoj novini, tako nešto
Vjerojatno nešto tipa Dragi Lastane, jesam li zbog kušina, ovaj jastuka, ovaj uzglavnika, ovaj podguznika... kakogod... možda ostala trudna?  :pijonir

Tako da ništa od razuvjeravanja.
Šestu ep gledam definitivno popodne kad sam već uplanirao, ne mogu sad (posao).
Ako prema njoj ispadne da je to ovo što mislim da je, ima da pogledam sve, već je na disku.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #7 u: Kolovoz 28, 2020, 13:46:00 poslijepodne »
Neeeeeeee, neeeeeeee... Rađena je po kolumni/prilozima u nekoj novini, tako nešto
Vjerojatno nešto tipa Dragi Lastane, jesam li zbog kušina, ovaj jastuka, ovaj uzglavnika, ovaj podguznika... kakogod... možda ostala trudna?  :pijonir

Tako da ništa od razuvjeravanja.
Šestu ep gledam definitivno popodne kad sam već uplanirao, ne mogu sad (posao).
Ako prema njoj ispadne da je to ovo što mislim da je, ima da pogledam sve, već je na disku.

neeeeeeee, rađena je po istinitim događajima, možeš naći i intervjue s ljudima koji su ispričali svoju priču za esej  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #8 u: Kolovoz 28, 2020, 17:48:04 poslijepodne »
To se lako sredi za PR...

Pogledao šestu ep. Sa transkriptom doduše.
Pa bi ovo bilo "Dragi Lastane,
Spoiler: prikaži
ja nisam Laura Savoie, ne znam je li to u redu, i šta ću ja sad".


Meni ta epizoda nije grozna, naprotiv. Moglo se tu izroditi još više neugodnih situacija, srećom dovoljno je bilo malo razumijevanja pa da stvari sjednu na nekakvo svoje mjesto, jedino mi je "otvoreni kraj" tu bezveze, jasno je ko dan da lik neće (o)stati.
Sad, jesu li likovi grozni, rekao bih da i jesu i nisu. Obični ljudi u neobičnoj situaciji, ne mogu reći da se svakome može dogoditi jer ne može, ali baš to čini epizodu interesantnom.

Kakve su ostale, daj reci, jesu li isto nekakve rijetko viđene, a još rjeđe doživljene situacije?
Jer ova epizoda ako se mene pita je baš dobro urađena. Neugodna tema, a nije (p)ostala kinky samo zato jer bi se onda bolje prodala.

Samo da dodam za one koji se premišljaju.
Serija je na imdb označena kao komedija i romantika, u šestoj epizodi zapravo nema ni jednoga ni drugoga. Je ima scena s otčepljivanjem wc školjke, ali nije komična. Epizoda 6 je čista drama.
Ali nije ni razvodnjena ni razvučena. Najprije vas namami finim trikom na početku ali ne ostane na tome pa da se razbacuje bespotrebnim filerom ne bi li se popunila minutaža, svaka scena ima smisla i ni u jednom trenutku epizoda nije dosadna.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Modern Love
« Odgovori #9 u: Kolovoz 28, 2020, 22:20:07 poslijepodne »
Fino.Hvala na prevodu ove serije :smfor (25):U moru krimica evo necega da zadovolji i onaj moj mali romanticni deo  :smfor (27):
Price su vrlo zivotne,u nekima cemo se i pronaci.Univerzalne a opet i sa specificnoscu Njujorka.Preporuka.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #10 u: Kolovoz 29, 2020, 08:04:05 prijepodne »
@Joxer, meni je ta 6. živi užas..

Spoiler: prikaži
razumijem potrebu za očinskom figurom, ali daj je pronađi u ujaku ili stricu, a ne u liku s posla koji je jedva dočekao da se neka balavica zakači za njega pa da je okrene  :smfor (9):

možda ti se svidi i 3. jer nema romantike nimalo ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #11 u: Kolovoz 29, 2020, 12:23:06 poslijepodne »
Ma to jest u redu, ali počinje od pretpostavke da 21 godina znači nekakvu zrelost, a današnjih 21 meni se čini da je ko negdašnjih 13. Možda su ove kemije u bocama, bisfenol, ili neki konzervansi krivi za to, ali to je sad drugo pitanje.

Ne trebaš mi predlagat ostale, pošto niko nije baš se raspisao tu, pregledao sam imdb korisničke utiske, pogledat ću definitivno ostatak serije ovih dana.
Vjerojatno neću svaku epizodu zasebno komentirat.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Modern Love
« Odgovori #12 u: Kolovoz 29, 2020, 13:42:07 poslijepodne »
uvijek je fikcija jača, bolja i ostavlja snažnije dojmove od stvarnosti... Jednostavan je razlog, umjetnik može kombinirati stvarnost i fikciju i ako je kvalitetno, to može biti puno jače od same realnosti....

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Modern Love
« Odgovori #13 u: Rujan 02, 2020, 11:51:24 prijepodne »
Odgledala sam pola sezone i evo utisaka: prva mi se nije dopala, glavna protagonistkinja mi je išla na živce sa svojom nesigurnošću, i džaba hepi end kad mi je bila smor. Druga i treća su super, četvrta onako, nije loša... Titl od četvrte epizode odgovara i za verziju 720p.AMZN.WEBRip.x264-GalaxyTV, u slučaju da je neko skinuo celu sezonu, kao ja.  ;D
Cico, hvala na titlovima.  :smfor (25):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #14 u: Rujan 02, 2020, 12:21:07 poslijepodne »
Odgledala sam pola sezone i evo utisaka: prva mi se nije dopala, glavna protagonistkinja mi je išla na živce sa svojom nesigurnošću, i džaba hepi end kad mi je bila smor. Druga i treća su super, četvrta onako, nije loša... Titl od četvrte epizode odgovara i za verziju 720p.AMZN.WEBRip.x264-GalaxyTV, u slučaju da je neko skinuo celu sezonu, kao ja.  ;D
Cico, hvala na titlovima.  :smfor (25):

u prvoj epizodi
Spoiler: prikaži
glumi ona što je u How I Met Your Mother glumila mamu.. a ostade trudna s Tedom.. mali Easter egg za gledatelje ;D


ilustracije su mi super.. radio ih je Brian Rea koji već godinama ilustrira za NY Times.. ovo je za 1. epizodu

Spoiler: prikaži



Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #15 u: Rujan 08, 2020, 09:45:58 prijepodne »
Pogledao sezonu, raduje me što će biti još. Favorit mi je druga, mada je to jedina kao ljubavna,
ostale su više životne u stilu High Maintenance. Šesta definitivno promašaj, nije mi jasno šta su hteli da postignu sa njom.

Hvala, Ivana, na prevodima i izboru serije.  :smfor (25):
Ostala bi mi ispod radara iako imam Prime, na koji ne ulazim.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #16 u: Rujan 08, 2020, 11:13:42 prijepodne »
da, 2. je ubjedljivo najbolja.. ne samo zbog Dev Patela, već ta sama priča.. inače, bazirana je na priči lika koji je osnovao Hinge (Justin McLeod)

Spoiler: prikaži

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Modern Love
« Odgovori #17 u: Rujan 08, 2020, 11:20:52 prijepodne »
Ja sam najviše uživala u drugoj i osmoj.

Spoiler: prikaži
Dopalo mi se kako su ubacili sve likove na kraju.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Modern Love
« Odgovori #18 u: Rujan 08, 2020, 12:24:27 poslijepodne »
Ja sam najviše uživala u drugoj i osmoj.

Spoiler: prikaži
Dopalo mi se kako su ubacili sve likove na kraju.


Dobro su sve ukombinovali,
Spoiler: prikaži
ali mi kvari utisak činjenica da je o smrti i rastanku sa ljudima koje volimo.
Nekako bi mi bilo draže da je to bilo u sredini, ili umesto šeste.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Modern Love
« Odgovori #19 u: Rujan 08, 2020, 12:47:13 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Meni ta šesta nije bila toliko odvratna kao drugima. Kad je Ivana napisala da je jeziva i ljigava, očekivala sam incest, pedofiliju ili tako nešto jezivo. Ovo što sam gledala nije baš takva retkost u stvarnom životu, ali su pobude i motivi za to grozniji nego u epizodi sa devojkom kojoj nedostaje otac ili nekakva očinska figura.
Da, osma bolje da je bila negde u sredini, ostavlja gorak ukus zbog smrti i rastanka, lakše bismo je podneli da smo posle gledali nešto sa srećnim krajem.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Modern Love
« Odgovori #20 u: Ožujak 17, 2022, 13:35:39 poslijepodne »
odgledala sam i 2. sezonu.. imaju jedno dvije slabije epizode, ali sve u svemu, i dalje su to čarobne priče (7. epizodu je napisao i režirao glumac Andrew Rannells, po svojoj priči).. ilustracije opet na nivou, a i lista glumaca u svakoj epizodi nije razočarala.. preporuka i za ovu sezonu  :smfor (26):

ilustracije je ponovno izradio Brian Rea za New York Times, gdje su članci i objavljeni

Spoiler: prikaži